Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Herpesz terhesen fórum

Herpesz terhesen (beszélgetős fórum)


9. 3a01639503 (válaszként erre: 8. - B47c18c942)
2010. okt. 4. 18:21

Az tuti, hogy nem friss fertőzés.

Mikor hazaértem tükörrel megnéztem és nem tudom eldönteni, h herpesz-e vagy csak a borotválás eredménye.

Tapintásra nincs dudor, csak fehér foltok vannak.

Na, majd a doki megmondja jövőhéten, hogy herpesz-e vagy sem.


Picit megnyugtattál :)

8. b47c18c942 (válaszként erre: 6. - 3a01639503)
2010. okt. 4. 17:28
Ha biztosan tudod, hogy nem friss fertőzés, akkor csak az a lényeg, hogy a szülésnél ne legyen aktív. Minden rendben lesz.
2010. okt. 4. 16:59
A barátnőmnél is pont a szülésre jött ki, ott lent, és leüvöltötte a fejét a doki hogy normális maga? Hát herpesze van, belehalhat a baba!! (fogalmasem volt rola, főleg hogy ez ekkora baj) így neki is hírtelen döntöttek a császár melett. Úgyhogy nem játék! :-(
6. 3a01639503 (válaszként erre: 5. - B47c18c942)
2010. okt. 4. 15:49

Bocsi, csak közben munka volt.

Szóval, már a terhesség előtt is volt genitális herpeszem, tehát nem most jött ki.

És ráadásul most a számon is van herpesz.

Sajnos múlthéten beteg voltam, amire a Babóca miatt nem szedtem semmit, így valószínüleg a számon a legyengült immunrendszer miatt jött ki a fránya hólyag.


A lenti herpesz meg elvileg tegnap borotválás után alakult ki, már ha az az. Az tény, hogy hülyén szőrtelenítettem, mert a pocaktól már nem látok le és lehet, hogy felsértettem magam (a víz meg mindig lemosta a borotvahabot).

Jövőhéten kell mennem dokihoz. Lehet addig várni?

Addig alkohollal kenegetem.

2010. okt. 4. 14:30
Nekem herpesz miatt volt császármetszésem, mivel pont aktív volt a szülésnél. Nekem is egész fent volt, de azóta már többször megjelent, és nem is mindig ugyanott. Akkor azt mondta a bőrgyógyász, hogy herpesz labialis, ugyanis a szájherpesz is megjelenhet a genitális tájékon. Egyik sem jó, de a genitalis herpesz veszélyesebb. Szóval, ha most kaptad el, lehet veszélyes a magzatra, de szerintem nem úgy, hogy kívülről felviszed. Ha már a szervezetedben volt és most csak aktív, nem lehet gond a babánál. Ha szülésnél aktív, akkor császármetszés, mivel a szülés során történhet fizikai érintkezés vele. Nálam fél perc alatt döntöttek a császár mellett. Tényleg könnyű összekeverni a szőrtüsző gyulladással, nálam egy kórháznyi nőgyógyász sem tudta megállapítani, hogy mi az, szóval irány először a bőrgyógyász. És ha esetleg azt modja, hogy ez herpesz, mindenképpen kérj vérvizsgálatot, mert abból egyértelműen megállapítható, hogy friss-e a fertőzés és, hogy melyik típussal álsz szemben.Persze biztos nem szívesen küldenek, de ragszkodj hozzá, mert létezik ilyen. Nyugi megfelelő elővigyázatosággal nem lesz semmi gond belőle. Ha majd megszületik a babád, akkor is csak arra kell figyelned, hogy ne legyen fizikai kontakt az aktív herpesszel.
2010. okt. 4. 14:09

Inkább menj el, nehogy baj legyen.

Nekem a számon volt 1,5 hónapja, de én attól is betojtam.

2010. okt. 4. 14:08

Igazából azt se tudom, hogy az-e. Vagy csak szőrtelenítés közben felsértettem a hámréteget.

Nem a hüvelynél van, hanem fentebb

2. danama (válaszként erre: 1. - 3a01639503)
2010. okt. 4. 14:07
szerintem irány a doki, a hüvelyen keresztül hamar felmehet a fertőzés
2010. okt. 4. 14:06

Sziasztok


Kicsit kényes téma: volt valakinek terhessége alatt genitális herpesze?

25. héten vagyok és tegnap szőrtelenítés közben vettem észre.

Okozhat ez gondot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook