Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Szülő otthon tarthatja a gyerkőcöt, megfázás esetén? (..vagy kérik az oviba az orvosi igazolást)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Óvodások, iskolások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

45. inci472011-10-16 19:22
Bocsi, hogy belekotyogok!

38 évig dolgoztam óvónéniként, és bármennyire kevés is a megbecsülés, a szülőnek és a gyermekének joga van arra, hogy figyeljenek rá, de ez csak a kölcsönös megbecsülésen , elfogadáson alapulhat!
Nem állítom, hogy soha nem volt konfliktusom senkivel, de próbáltuk megoldani a kisgyerek érdekében!
...a másik! az , hogy ha valaki helyettesként, nyugdíjasként dolgozik még nem jogosítja fel arra ,hogy ne figyeljen a rábízott gyerekekre!!!
Én a tavasszal, nyár elején dolgoztam így, és mondhatom, hogy a kolléganők, a szülők és a gyerekek elfogadtak,és megszerettek, úgy, hogy a jövő héten ismét helyettesíteni hívtak!...én meg boldogan megyek!

Tudjátok ezen a pályán nagyon nehéz dolgozni, mert a gyerek lelkét nagyon tönkre lehet tenni, ha nem figyel valaki rá, nem csak a gondozás a fontos, az is, hogy biztonságban érezze magát a felnőtt közelében....én mindig is mondtam és most is így gondolom, hogy erre a pályára nem is a tudás a fontos, hanem az együttérzés, szeretet!!!
Ha én határozhattam volna meg, csak olyanokat vettem volna fel a suliba, akik legalább egy pár hónapot dolgoztak gyerekek között, és még akkor is azt mondja, hogy igen, én ezt akarom csinálni!

Én nagyon szerettem és szeretem ezt a hivatást,amit a két lányom folytat most!
(válasz Panka78 27. hozzászólására)

44. sajert2010-10-04 22:03
Még csak bölcsis, jövő szeptemberben megy majd oviba, én csak a jövőre gondoltam :-))))).
(válasz Timédi 40. hozzászólására)

43. laszlozsu2010-10-04 20:37
Inkább arról kérik az igazolást az oviban, hogy közösségbe mehet már a gyerek.
Nem a hiányzás igazolásáról szól ez még igazán.
Ezért ragaszkodnak az orvosi papírért.

42. Sicike2010-10-04 20:34
Nálunk is azt javasolják,hogy ha beteg tartsuk otthon,és az otthon lét után kell is az orvosi igazolás.
Ezt tartjuk is oviban is és suliban is.
Így tiszta.

41. Timédi2010-10-03 21:42
Olyan nálunk is van, hogy a szülőnek nem jó, ahogy mi felöltöztetjük a gyereket, aztán vagy szól, vagy visszahalljuk, de mondjuk jobb, ha szól! Nem???
Aztán olyan is van, hogy azt mondja, mint te, hogy szól a gyerek, ha fázik vagy meleg van, de hidd el ezek a manók nem szólnak :(
Főleg a játék hevében el is felejtik mit is akarnak. Még pisilni se mennek ki ha olyan jó a játék, inkább becsurgatnak, csak el ne vegyék a kocsit, vagy össze ne döntsék a várukat :)
(válasz sajert 38. hozzászólására)

40. Timédi2010-10-03 21:39
Jaj nem akartam, hogy az egész oviról rosszat gondolj, csak bizonyos emberek dilisek :(
És nem hozzánk jár a fiad, megnéztem a képét:)
(válasz sajert 39. hozzászólására)

39. sajert2010-10-03 21:21
Ezért nem öltözteti fel???? Hát, de jó hogy nem hozzátok jár majd a fiam, vagy mégis?? Gyorsan megnézem hol laksz :-)).
(válasz Timédi 36. hozzászólására)

38. sajert2010-10-03 21:19
Nekem csak bölcsis a gyerekem, de láttam a beszoktatási héten is, hogy mindent megtesznek a gyerek(ek)ért. Látni lehetett rajtuk a lelkesedést, meg hogy tényleg a gyerekekért vannak. Az egyik egy évvel fiatalabb nálam, a másik jó ötvenes :-)). Következetesek (én is az vagyok), figyelnek. A fiam csoportjába csak hat gyerek van (speciális csoport, fejlesztik őket), a szomszéd szobába 10-en vannak. Átjárhatnak, négy felnőtt vigyázz összesen rájuk.

Öltözés:
A fiam az egyetlen, aki pólóban van, a többiek mind vékonyabb-vastagabb pulcsiban. Mónika néni ráadott egy pulcsit (csak vékonyat vittem be eleve), mivel hideg volt a keze (MINDIG hideg). Egy óra múlva látta, hogy a gyerek háta csupa víz, úgy izzadt, továbbra is hideg kézzel, így gyorsan levette róla. Azóta nem adnak rá pulcsit. Én mondtam nekik, hogy szól, ha fázik :-)). Nálunk is van kinti ruha, valaki már télikabátot hagy ott, én csak egy vastagabb pulcsit, mellénnyel. Úgyis rohangál, motorozik...

Egyébként az láttam a beszoktatási időben, hogy az ovisok kint voltak, de a bölcsiseket nem vitték ki (pl. eső után, szélben).

Egyébként én is háklis szülő vagyok, mert rémtörténetek sokaságával indultam neki a bölcsis életnek :-)), kellemesen csalódtam :-)). Itt én még mogorva emberrek nem találkoztam.
(válasz Timédi 34. hozzászólására)

37. Timédi2010-10-03 21:09
Jó hát beszoktatós kiscsoport...
Tavaly nálunk is kevés gyerek volt szeptemberben csak 24 :D :D :D
(válasz Panka78 35. hozzászólására)

36. Timédi2010-10-03 21:08
Nálunk is van közel 60 éves kolléga... aki háttal ül a szülőknek, amikor köszönnek nem is figyel rájuk, meg ilyenek. A szülők meg nekem panaszkodnak :S
Van aki azért nem öltözteti fel a gyereket rendesen, mert ha megfázik otthon marad és kevesebb gyerek lesz bent.... Na ez a durva!!!!
(válasz Panka78 33. hozzászólására)

35. Panka782010-10-03 21:07
"Mi" csoportunkba csak 10 gyerek van.. decemberbe jön a többi 15 :)))
(válasz Timédi 32. hozzászólására)

34. Timédi2010-10-03 21:06
Még nincs gyerekem, de tuti én is háklis szülő leszek, öltöztetés, gondozási feladatok miatt...
És pont emiatt próbálom normálisan ellátni a más gyerekét!

33. Panka782010-10-03 21:06
Erről beszélek. Kevés a rendes, dzívvel-lélekkel "ovinéni".. És ez elkeserítő!
Az egyik óvónő annyira unott, fásult, hogy reggel még a szülők köszönését sem fogadja, egész nap ordibál... :S
..na ilyen, maradjon otthon!! :D
(válasz Timédi 30. hozzászólására)

32. Timédi2010-10-03 21:05
pontosan!!! komolyan ki találta ki hogy 30 gyerek kell egy csoportba?????? áááááá
(válasz Panka78 31. hozzászólására)

31. Panka782010-10-03 21:05
A hiba meg nem az óvónőkkel van (nem minddel) hanem a rendszerrel.. Sok gyerek, kevés nevelő:S

30. Timédi2010-10-03 21:04
Nekem meg az a bajom, hogy sokszor úgy érzem csak engem érdekel mi van a gyereken, és sajnos bizonyos kollégáimat meg nem.
(válasz Panka78 27. hozzászólására)

29. Panka782010-10-03 21:03
Ne vedd magadra! Nem bántom az óvónőket, de van olyan aki tényleg nagyon lelked, van olyan is aki kevésbé!!! -én/mi ilyet is kifogtunk!!!
(válasz Timédi 24. hozzászólására)

28. Timédi2010-10-03 21:02
Én azt gondolom egy normális szülő magától cseréli a gyerek aktuális ruháit, hisz otthon is cseréli évszaknak megfelelően.
(válasz primula35 25. hozzászólására)

27. Panka782010-10-03 21:01
Pesze, én megértem az óvónéniket is, de az én lányomnak lassan több rucija van az oviban, mint itthon:)

Másrészt csak az egyik óvónő tojik a világra.. Nyugdíjas, helyettesítős..
(válasz Timédi 23. hozzászólására)

26. Timédi2010-10-03 21:01
Nem hiszitek el mennyire nehéz 29-30 gyerekkel egy csoportban :(
Nagyon negatív a megítélésük a pedagógusoknak :(
Én szeretem ezt csinálni, nem panaszkodom, de ettől független nem könnyű...

25. primula352010-10-03 21:01
Nálunk erre van, hogy évszaknak megfelelő váltóruha van bent az oviban.
(válasz Timédi 23. hozzászólására)

24. Timédi2010-10-03 21:00
Ez már megint milyen negatív hozzáállás??? Mi az hogy az óvónő nem törölgeti a gyerek orrát???
Hidd el törölgetjük, de, ha non-stop folyik jobb, ha otthon marad! Neki és a többi gyereknek is jobb.
(válasz Panka78 22. hozzászólására)

23. Timédi2010-10-03 20:58
Abban igazad van, hogy az óvónő és a dajka felelőssége, hogy a gyerek rendesen fel legyen öltöztetve! Nekem az a mániám, hogy a dereka be legyen tűrve! Amúgy én is kivittem a csoportom a múlthéten, de amit csak tudtam ráadtam mindenkire.
Volt olyan akinek csak pulcsija volt, vagy egy szál széldzsekije, pulcsi meg semmi...
Na ilyenkor van az, hogy most ezzel a gyerekkel mit csináljak, nem hagyhatom bent egyedül....
(válasz Panka78 20. hozzászólására)

22. Panka782010-10-03 20:57
Akkor pl. hétfőn elviszed a gyereket a dokihoz, és megmondod, hogy otthon maradt, mert így láttad jónak, mert az óvónő nem törölgeti az orrát?:))))
..de már pl. 2 nap múlva vinnéd ovoba, adjon igazolást?:))
(válasz sajert 19. hozzászólására)

21. Timédi2010-10-03 20:55
ez így van! A gyerekek első dolga közölni, hogy tegnap hánytam, gyógyszert kaptam, lázas voltam... Csak ilyenkor nem tud mit csinálni az óvónő, ha a szülő tagadja...
(válasz sajert 19. hozzászólására)

20. Panka782010-10-03 20:55
Az én lányom nagyon izzadékony.. így alig ruhában van a csoportban..
Viszont múlthéten a szeles időben kivitték őket!
Pólón csak a kabát volt, sapka semmi.. Gyerekem haja vízes..-erről ennyit.
Három évesen azt vette fel, amit tudott:S
(válasz Timédi 17. hozzászólására)

19. sajert2010-10-03 20:54
A témára visszatérve, otthon tarthatod, de amikor viszed be először az oviba, akkor kell az orvostól papír. Kivéve, ha teszem azt családi okokra hivatkozol, nem árulod el, hogy beteg a gyerek. Mondjuk a gyerek úgyis elmondja, ha megy...

18. Timédi2010-10-03 20:53
Ez nem így van azért teljesen, mert, ha te beírattad vállaltad hogy ovis lesz, és az ezzel járó kötelezettségeket! De valóban 5 éves kortól lesz egy gyermek óvodaköteles.
(válasz sellő7 12. hozzászólására)

17. Timédi2010-10-03 20:52
Nem igazán értem mire gondolsz...
Ez tény hogy fűtenek, de nem kell túl öltöztetni a gyereket a csoportba és akkor nem izzad le mire kimennek, és akkor nem fázik meg. Nálunk mindig szólnak a szülőknek hogy megkezdődött a fűtési szezon. De ettől független van aki harisnyában+hosszúnadrágban adja be a gyereket...
(válasz Panka78 13. hozzászólására)

16. primula352010-10-03 20:51
Nálunk ez nem így megy. Az évkezdéskor tartott szülőin ki is lett hangsúlyozva, pedig csak 4 éves, kiscsoportos a lánykám.
(válasz sellő7 12. hozzászólására)

1 2