Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt-e már valakinek 30 év felett mandulaműtéte? fórum

Volt-e már valakinek 30 év felett mandulaműtéte? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. Ell1981 (válaszként erre: 51. - 9bbc382386)
2013. ápr. 24. 18:50
Köszönöm rere73,hogy támogattál és megosztottál velem ,illetve mindenkivel a tapasztalataidat! Nagyon nagy segítséget nyújtottál nekem!!! Tényleg köszönöm! Alig vártam,hogy megírhassam hogyan és mi történt velem! :) Lassan 12 órája nem vettem be fájdalom csillapítót,és már elég nehezen viselem,de mindent kibírok csak ne vérezzen! :) Várom az új fájdalomcsillapítót amire remélem nem leszek allergiás! Amúgy a kórházba is szurikat kaptam fájdalomcsillapításra,csak éjszakára kaptam vízben oldódót! de jobb volt a szuri! ;) Egyből hatott és erősebb is mint a pezsgőtabletta! Beszúrhatnának most is egyet! :D Én sajnos kapkodtam össze vissza a kezem a műtét közben ,de lefogták,úgyhogy gyorsan átestem rajta! :D Nagyon sok felvilágosítást nem kaptam,csak itt tőled ,meg a neten tudakolózom mindennel kapcsolatban! Ma csak két puding van bennem,de szerintem mást még egy pár napig nem is mernék enni,hiába vagyok nagyon éhes. Lehet ,hogy lecsúszna,de nem erőltetem! Majd ha már erősebbnek érzem a torkom. A Doki nénim nagyon laza volt,em izgatta magát a dolgok miatt. Mondtam,vagyis volt ,hogy csak írtam,mert a beszéd annyira nem ment,hogy köhögnöm kell,mondta köhögjek nyugodtan!Kérdeztem mikor ehetek,azt mondta amikor csak akarok!:D Tehát lazán fogja fel a dolgokat,de én meg pont ,hogy szeretem a dolgok menetét,tudni szeretem ,hogy mikor mi történik,és miért! Ilyenekben szabály betartó vagyok és én nem vagyok ilyen laza! Ha azt mondják nem ehetek,akkor nem eszek! :) Jaaa,és kapar folyamatosan a bal mandulám. Vagyis csak a helye,amitől köhögő rohamaim vannak! :( Meg néha szúró érzést is érzek ott. remélem ez normális. Na meg a vizet is kétszer nyelem le,mert nehezen megy. :( Én azt hittem majd lekötöznek a műtőbe,meg,hogy nem nyelhetek,és majd nyelv fogóval megfogják a nyelvem ,stb..! :D Olyanokat képzelegtem,hogy teljesen be voltam kakilva a félelmtől! Olyan volt mint egy fogászati beavatkozás! Székben,semmi nyelv fogó,nyelhettem is ha kedvem tartotta,ha jött a vér kiköködhettem! Drasztikusabb beavatkozásra számítottam! :) Aztán rá 2 órára,vagy valahogy így már innom is kellett! Senki nem mondta,hogy nem nyelhetek! Ezeket csak azért írom le,met én ilyeneket gondoltam és ezektől s nagyon fltem! Meg attól is,hogy hogyan fognak elérzésteleníteni! Lidokain szprével fújják a torokra,kb 2 percenként,és az embernek még a szája is elzsibbad! ;) Ezt azoknak akiket ébren fognak műteni,hogy ne féljenek!!!! De neked rere73 nagyon hálás vagyok,hogy tartottad bennem a lelket,és volt kivel megbeszélnem ezeket a dolgokat,és,hogy tanácsokat kaptam ,meg információkat tőled!! Köszi mindent! Te hogy vagy? Te is vigyázz magadra!!!! :)
51. 9bbc382386 (válaszként erre: 50. - Ell1981)
2013. ápr. 24. 16:48

Ennek nagyon örülök!! :)

Akkor kitartást,és türelem türelem meg vagy most már , baj nem lehet.

Nekem is nyugiszuri volt a műtét előtt,

így megcsináltam amit kértek a műtét alatt,nem foglalkoztam ott semmivel. :)

Vigyázz magadra.

Enni mit mondtak mikor kezdhetsz,és mit ?

50. Ell1981 (válaszként erre: 49. - 9bbc382386)
2013. ápr. 23. 23:35
Tùl vagyok a műtèten!!!!! :) Màr haza is jöhettem! :) Fàj nagyon,és hànyingerem van elég sűrün,és ràadàsul allergiás vagyok a fàjdalomcsillapitòra. :( Na meg a sovànysàgom miatt tàpszert is kaptam,de valòszinű,hogy abban is van olyan összetevő amit szintén nem bìr a szervezetem. :/ Nem vagyok egyszerű eset. Műtét elött komolyan kiborultam,annyira féltem. ( ébren műtöttek) Műtét elött kaptam egy nyugi szurit;amitől ellazultam. :) Aztàn jöhetett a beavatkozás. Most mâr csak vigyàznom kell magamra nehogy baj legyen,és ki kell birnom,higy rettenetesen éhes vagyok!!!! :)
2013. ápr. 18. 22:17

Köszi,viszont :)

Lesz időd biztos.

48. Ell1981 (válaszként erre: 47. - 9bbc382386)
2013. ápr. 18. 12:41

Igen,tudom,hogy nem ijesztegetni akartál!! ;)

Remélem hamar túlleszek rajta és gyorsan felépülök!


Köszönöm az együttérzést,és a bíztatást!!! :)

Műtét után jövök,és írok!

(Vagyis remélem,hogy jövök!) :)

Addig minden jót neked és mindenkinek!

47. 9bbc382386 (válaszként erre: 46. - Ell1981)
2013. ápr. 16. 17:52

Nem akartalak elijeszteni ám!

Túlleszel rajt és kész :)

Hogy nőne vissza egy mandula???azanyját :DDDD

Még ilyet aztán nem hallottam...

Drukkolok neked,és az sem biztos hogy neked ilyen kellemetlen lesz,ez azért egyén és hegfüggő is.

Várom hogy írj!

46. Ell1981 (válaszként erre: 45. - 9bbc382386)
2013. ápr. 16. 12:48
rere73,ez meglepő amit írtál,hogy 1 hónapig voltál rosszul! :( Én is elég nehezen viselem a fájdalmat,és csak az tartotta eddig a lelket bennem,hogy 2 hét és túl vagyok az egészen! Hát ahogy ismerem magam,sajnos kis gyengélkedős vagyok,szóval lehet nekem is elhúzódik majd.. :/ Olvastam a lézeres műtétről,de állítólag nagyobb az esély rá,hogy vissza nő a mandula ennél a műtéti formánál. :D De lehet ez csak nagy hülyeség.. :D Gondolom a tied sem nőtt vissza! Jövőhéten esek át a műtéten! :( De már most kezem-lábam remeg! Köszönöm az együttérzést! :) Jövőhéttől többet fogok tudni lógni a neten! :D A verbális formát kiiktathatom egy időre azt gondolom.. :D Köszönöm,hogy megírtad a tapasztalataid,és az infókat!
45. 9bbc382386 (válaszként erre: 44. - Ell1981)
2013. ápr. 7. 14:10

Sorra veszem a kérdéseid:

-A pajzsmirigyem azóta is alulműködik,szedem rá a hormont.

-Egy hónapig nem voltam jól a műtét után,kb 2 hétig nekem borzasztó volt

-nem én választottam a lézerest,hanem elmentem egy gyermekorvoshoz :) akit nagyon ajánlottak,és ő végezte el a gyerekosztályon a műtétet akkor 13 éve.

-nagyon nehezen nyeltem,az készített ki,hogy olyan érzés volt a torkomban mintha egy nagy gyulladt kupac lett volna,és mintha rostok lógnának

-az orvos azt mondta rám bízza mennyit fizetek neki,így 15ezret adtam


Mikor műtenek? Majd írj meg mindent,együttérzek veled! Ki lehet ám bírni, csak én vislelem nehezen ha tüneteim vannak ...

2013. ápr. 7. 12:29
rere73 ! Köszönöm a hozzászólást! Kivizsgáltak,a pajzsmirigyem is rendben van,a mandulámon meg baktérium. :( Így fogalmaztak,hogy a mandulámat ki kell venni,hiába nem fáj,mert a baktérium fertőzi a szerveimet,viszont a hajhullásom azután sem biztos,hogy meg fog szünni! :/ Sejtem,hogy nem lesz kellemes a műtét és az azt követő időszak sem,pont ezért rettegek is tőle! A pajzsmirigyeddel mi lett? És mennyi ideig lábadoztál a műtét után? és hogy-hogy lézeres műtétet választottál? És azt hogy bírtad,hogy nem nyeltél? Vagy ennél a műtéti formánál mások a szabályok? És mennyibe került? Húh,sok kérdés! :) Köszönöm!
43. 9bbc382386 (válaszként erre: 42. - Ell1981)
2013. ápr. 6. 20:42

Szia!

Ha nem biztos hogy a mandulád okozza,akkor nem vetetném ki a helyedben.

Nekem 27 évesen volt lézeres mandula-eltávolító műtétem,ami nagyon kellemetlen volt,dőleg az azután következő pár hét.

De állandóan tüszös volt,és már nem is fájt,csak lepedék és lepedék,igaz mellette hajhullás és bőrproblémák voltak.Azt gondoltam a mandulám okozza,de egy TSH nézésével kiderült pajzsmirigy alulműködésem van,így az okozta.Ma már minden oké,a mandulám sem hiányzik,csak ha nincs vele fizikális problémád akkor ne engedd kivetetni.üdv

2013. ápr. 6. 15:29

Sziasztok!

Bajtársak! :)

Lesz valakinek mostanában mandulaműtétje?

Én 31 éves múltam,még pontos időpontot nem tudok,csak azt ,hogy mostanság ki kell venni a mandulám,mert aztán beköszönt az allergia szezon. Ébren fognak műteni a Szent Imrében. Rettenetesen félek! És még valami,nem voltak soha mandula problémáim,egyszercsak hullani kezdett nagyon a hajam,majd bőrproblémásk,kivizsgálások,eltérő vérképek,reggeli rosszullétek,stb..De ezek nem biztosan tudhatók be a mandulámnak! :/ Ha van aki hasonló cipőben jár,írjon! :) Mindenkinek a legjobbakat,gyógyulást,stb! ;)

2011. jún. 27. 17:48

Sziasztok!


Nekem most Jún.24-én vették ki a mandulámat altatásban,39 éves vagyok.


Nagy kórtörténet van mögöttem,5 éve Hodgkin kór lymphóma betegség miatt kezelnek,ez vérképzőszervi,immunbetegség,köze van a nyírok csomó duzzanat,illetve megfázáshoz,stb...!


Soha nem volt tüszős mandulagyulladásom.A betegségemből kifolyólag a kemó illetve a sugárterápia miatt elkezdett sorvadni a mandulám!


Ezért döntöttek most úgy,több hónap várakozás után,hogy kiveszik,és a labor eredményeim is igen rosszak voltak főleg az AST igen magas már két éve talán "emiatt"Szívproblémáim vannak,már nagyon régen.


Ma van a 3 napom,a műtéttől számítva,ma jöttem haza.A műtét utáni tapasztalataim véleményem nem a legjobbak,de nem vagyunk egyformák,én úgy gondolom,hogy egy hét "nagyon nagyon fáj nem bírom"kijelentés nem a világ vége,nem egy leányálom ez való igaz,de kibírható,sok mindent megértem már,és ha az orvos utasításait betartva haladunk,minden rendben lesz,és hamar gyógyulunk!


Mindenkinek jobbulást kívánok!


Ildikó

2010. nov. 8. 11:17

28évesen vették ki,teljes ébrenlétben,érzéstelenítővel.

Az utána következő hetek(hónapok(2)) nem volt sétagalopp.

A szám sokszor legörbült,fájt nekem,rossz volt.

De ahogy telik az idő úgy javul.

2010. nov. 8. 11:03

Igaz, csak kb. 2 hónap múlva kerülök olyan állapotba, de nem úszom meg ilyen idős fejjel azt a fránya mandulaműtétet, csak előbb picit rendbehozzák a refluxomat, amit most vettek (bocsánat vettem én) észre!


Váchoz tartozom, segíííítség!

Tapasztalatok?

38. Mayahh
2010. okt. 8. 21:36
Mandulaműtét után rögtön cigizett?Ez számomra kicsit érdekesen hangzik!
37. jujus (válaszként erre: 34. - Klaryka)
2010. okt. 8. 21:25

még a helyén......:)

most elmúlt a fájdalom, meggyógyúltam....

egyelőre nem vetetem ki,abban maradtunk,várunk még....

2010. okt. 5. 10:37
Sziasztok,37 voltam amikor ki vették a mandulámat.Volt rajta egy babszemnyi nagyságú kinövés.Nem fájt a műtét,elaltattak.Viszont nagyon hiányzik a mandulám.Könnyen megfázik a torkom,ha hangosabban beszélek hetekre berekedek és fáj a torkom.Nagyon oda kell figyelnem magamra.
35. t.Ili (válaszként erre: 1. - Jujus)
2010. okt. 5. 00:12

Maga a műtét,az semmi!

Észre sem veszed és már kísérnek is vissza a szobába.

Előtte befújnak egy kis érzéstelenítőt a szádba.Onnantól egy negyed óra.

De utána!

készülj fel előre különféle hatóanyagú fájdalomcsillapítókból kb.két hétre való mennyiség legyen otthon.

Én eleinte két óránként vettem be,utána négy óránként.

Figyelni kell a hatóanyagot,nehogy túladagold!

34. klaryka (válaszként erre: 31. - Jujus)
2010. okt. 4. 19:30
hogy van a mandulad? meg a helyen?
33. Angelbocs (válaszként erre: 31. - Jujus)
2010. okt. 3. 16:42

Sok sikert, és tényleg nem kell félned!

Ha pedig a doki szerint ki kell venni, akkor vágj bele, mert jobb már nem lesz sajna.

2010. okt. 3. 16:41
sok sikert :))
31. jujus
2010. okt. 3. 16:37

köszönöm lányok! majd jelentkezem a fejleményekkel!

ha lesz....:D

30. klaryka (válaszként erre: 29. - 1da9380ac7)
2010. okt. 3. 16:37
szerintem a hangszallaidat is megsertettek, en 2 nap utan mar rendesen tudtam beszelni...
29. 1da9380ac7 (válaszként erre: 26. - Jujus)
2010. okt. 3. 16:34
27 évesen volt mandulaműtétem,hasonló okokból mint Neked.Altatásban csinálták és kb.4 hétig szedtem a legerősebb fájdalomcsillapítot,h beszélni tudjak egyáltalán.De azóta nem voltam lázas és a torkom is csak egyszer fájt.Viszont a mai napig,még ritkán de szúrogat a helye.
2010. okt. 3. 16:34

nem vaganysagbol irtam... valoban elso dolog a cigi volt, nem vagyok buszke arra, hogy cigizek, de ez van...

itt nem hallasz semmi reccsenest, esetleg ha megmutatjak a kivett manduladat...

ne felj, nem kell felned :))

27. Angelbocs (válaszként erre: 26. - Jujus)
2010. okt. 3. 16:30

Én iszonyatosan félek az orvosoktól, a betegségektől, mindentől. A dokim teljesen egyetértett velem, mikor az altatást választottam. :)

Mondjuk így is 140-es pulzussal toltak a műtőbe, de a műtétről semmi emlékem nincs. Egyszer csak se kép-se hang, aztán már csak az ébredés a műtőben. El sem akartam hinni, hogy készen is vagyunk, olyan rövidnek tűnt az idő. :)

26. jujus (válaszként erre: 24. - Angelbocs)
2010. okt. 3. 16:26
szimpatikusabb ha altatásban végeznék! volt orrműtétem,és ott nem altattak, mindent láttam, hallottam.....klassz volt, mikor hallottam a reccsenést,amikor törték el az orromat!brrrrr.....
25. jujus (válaszként erre: 23. - Klaryka)
2010. okt. 3. 16:24

Jézusom.....frissen műtött torokkal te egyből mentél cigizni....

nem semmi vagy!

24. Angelbocs (válaszként erre: 22. - Jujus)
2010. okt. 3. 16:21

Ha kéred, elaltatnak.

Nekem semmi gondom nem volt az altatással. A műtőben elaltattak, a műtét végén, de még a műtőben ébresztettek, az ezt követő 2-3 óra viszont olyan, mintha álmodtam volna.

Nekem nem volt hányingerem, nem is hánytam, nem szédültem, infúziót viszont még kaptam műtét után. Nem is köptem semmit, csak nyeltem, kb. 2 óra múlva pedig már hozták is az innivalót.

23. klaryka (válaszként erre: 20. - Jujus)
2010. okt. 3. 16:18

az altatas rosszabb!ebredeskor nem szabad ezt-azt csinalni, pl. enni azonnal, inni, forog veled a szoba, hanyingered van stb.

igaz, hogy mindent hallasz, de kell is, mert figyelned kell az orvos utasitasait, es kulonben a mutet az elokeszitessel egyutt nem tobb mint 10- 15 perc.

a labadozas kinek ilyen kinek olyan a lenyeg hogy mutet utan egyel fagyit. azonnal, ahogy kijossz a mutobol.

ok azt kerik, hogy fekudj oldalra es kopjel. ne nyelj le semmit. en kijottem a mutobol egyenesen a wc. mentem elszivtam egy cigit, bementem a korterembe es megettem a fagyimat.masnap csak pepes etelt adnak, faj a nyeles de nem annyira mint ahogy most fajhat neked. az mar" gyogyulas" fajas

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook