Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud-e valaki segíteni, aki sütött már Dalmata kiskutya alakú tortát? fórum

Tud-e valaki segíteni, aki sütött már Dalmata kiskutya alakú tortát? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 3. 21:20
Köszi Mindenkinek! Kaptam jó ötleteket!
8. szanád (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2010. okt. 3. 12:19

én is így szerettem volna tanácsolni..

esetleg ha tudsz venni cukrászdában ostyalapot az is lehet a tetején a díszítés.

Itt nálunk a közeli cukiban megcsinálják bármilyen képről az ostyíalapot.

Amikor a gyerekeim ballagtak 8.-ból akkor elvittem a tablóképet a cukiba és A/4-es méretet kértem . és ez volt a torta tetején....ja a tortát én készítettem .. ))

Nagy sikre volt

2010. okt. 3. 11:25

süss 4 sütőtepsi méretű piskótalapot


papírból vágd ki a kutyus formáját

tedd egymásra a 4 lapot


vágd körbe a forma alapján


aztán keverj ki kedvetek/ízlésetek szerint krémeket (akár többféle ízűt)


vond be fehér csokiból készült mázzal vagy cukormázzal


aztán fekete csokiból pöttyints rá foltokat, meg a szemét-orrát-száját óvatosan.


ennyi

2010. okt. 3. 10:56
Fogalmam sincs, de tegyél fel egy képet ha kész lesz! :)
2010. okt. 3. 10:38
Mi a keresztfiúnknak Thomas mozdony tortát sütöttünk. Szerintem úgy lenne a legegyszerűbb ha kinyomtatnál egy nagy 101 kiskutyát, kivágod, rárakod a piskótára, kiörbevágod és már csak díszíteni kell. Több lapot is kisüthetsz és a lapok között krémmel töltheted meg. Utána pedig marcipánnal beborítod, veszel ételfestéket, vagy "ehető színezőfestéket" és azzal megrajzolod a foltokat, arcát, mindent. Remélem érthető voltam. Sok szerencsét!
2010. okt. 3. 10:28
Esetleg próbáld meg, hogy cukrászdában rendelsz ehető fényképes cukormázat vagy mi a neve, és a tortát te csinálod hozzá.
2010. okt. 3. 10:26
Bátor vagy! Mi anno cukrászdában rendeltük. Ötletem sincs hogyan lehetne házilag, hacsak nem vagy cukrász. Esetleg szobrász :-)
2010. okt. 3. 10:22

Sziasztok!


Kislányom januárban lesz 3 éves, és imádja a 101 kiskutyát. Kitaláltam, hogy csinálunk Neki Apával ilyen tortát, de a neten nem találtam receptet. Ötlet van, de valami tuti ötlet jól önne4


Köszi:)

2010. okt. 3. 10:21
Aki sütött már DALMATA kiskutya alakú tortát, vagy tud segíteni, írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook