Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt mik azok a dolgok, amiket nme ajánlanak fogyasztani, mert a baba hasa fájni fog? fórum

Szoptatás alatt mik azok a dolgok, amiket nme ajánlanak fogyasztani, mert a baba hasa fájni fog? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 7. 02:25
En nem tudtam szoptatni, a gyerekeimet, megis hasfajosak voltak. Eves utan bofiztetni kell, mert ha mohon eszik,sok levegot nyel,es azert van a hasfajas. Hatara kell fektetni, es a kis labait, a hasara kell tenni, ugy tornaztatni, meg sokat legyen hason, hogy tudjon kapalodzni, es megindul, a levego nala.
2009. jún. 7. 01:15
Aszpartámmal /ez egy mesterséges édesítőszer/ készült ételek,italok... az egészségtelen szénhidrátok...sok fehér lisztből készült pékárú..és ami téged is puffaszt!
19. pemete
2008. aug. 19. 11:33

Szia! Attól függ mennyire hajlamos a babád a hasfájásra. Én a Danus 3,5 hónapos koráig bármit ettem mindig fájt a hasa, pedig semmi olyat nem kajoltam ,amit nem szabad (hüvelyesek, k-betűsek, barack, stb). Aztán egyszer csak egyik napról a másikra elmúlt, és nem fájt már a hasa!

Mondjuk az orvos azt mondta, hogy túl sokat kajál, azért fáj. Aztán megszabta meddig ehet, és milyen időközönként, akkor meg nem akart rendesen szopizni, és nem hízott, és mégis fájt a hasa:( Végül kaptunk hasfájásra gyógyszert, ami segített.

JA! Van hasfájásra egy tök jó tea! Babamosoly a márkája, és édesköménytea, az nekünk elég sokat segített, amíg nem volt rá gyógyszerünk:)

2008. aug. 19. 10:44
Nálunk egyedül a fokhagyma volt a hasfájás okozója. Pedig először ráfogtam minden másra. Uborkasalátát ettem, fájt a hasa, sült oldalast ettem, fájt a hasa, a fasírttal is ugyanez volt a helyzet. Ráfogtam az uborkára, utána valami főzelékre, amit a húsok mellé ettem, végül összeállt a kép, hogy minden esetben fokhagyma volt az ételben.
17. maya80
2008. aug. 2. 11:01
Puffasztó ételek, csípős dolgok, fahéj, és túl sok tejterméket sem szabad fogyasztani.
2008. febr. 28. 19:27
A puffasztó dolgokat kerülni kell.De teljesen változó,hogy mitől fájhat a kicsi hasa.Egy ismerősöm mondta,hogy nem tudtak rájönni,hogy mitől fáj a kicsi hasa már az anyuka étrendjéből minden olyan dolgot kiiktattak ami gyanús lehet, míg végül a tej volt a ludas a dologba.Mikor kihagyta a tejet semmi gond nem volt.hát én mindenre gondoltam volna csak erre nem.
15. josey
2007. nov. 4. 20:38

Sziasztok,

mi nem voltunk hasfájósak,így gyorsan kiderült,hogy mi a ludas.Ezek:nyers hagyma(én hüüülye!),paradicsom,uborka.

A k-betűsekkel én sem kísérletezem,mellőzöm a citrusféléket, a nyers zöldségeket és a tejet is.

A barack nem bántotta a pocót.

Hát,ha a védőnőre hallgatnék,minden nap húst ehetnék rizzsel:)

14. Szamó
2007. okt. 19. 21:47

Sziasztok!


Nekem a tanácsadáson azt mondták, hogy bármit ehetek, csak ésszel! Nem 20 töltött kápostát vagy 2 kg kelkáposzta főzeléket, hanem mindig csak egy kicsit. És akkor nem lehet gond. Nálam bevált!

2007. okt. 19. 17:01
Nalunk a lencse volt a mumus.
2007. okt. 19. 11:41
Ide sorolnám a majonézt,zsíros ételeket és a szénsavas italok fogyasztását is!
11. zita72
2007. szept. 18. 22:30

Nekem az első két hónap volt hasfájós, azóta rendben vagyunk.

Hüvelyest csak módjával eszem,meg a káposztát is kihagyom, de pl. a fokhagymát imádom -kislányom nagyokat pukizik, de ez minden.

Ki kell próbálni.

10. Mocori
2007. szept. 13. 13:39
úgy tudom, hogy a "k" betűs zöldségek, borsó, bab hasfájást okoznak a babának. De nekem azt mondt a védőnőm, hogy egyek, próbáljam ki és majd meglátom.
2007. szept. 13. 09:01
A koffein, alkohol már szerepel a felsorolásba de ... Én még a nikotint is - ide is - sorolnám.
2007. szept. 10. 13:25
Nekem nagyon sok mindent kell mellőznöm a szoptatás alatt: k-betűseket (káposzta, kelkáposzta, kukorica, stb), hüvelyeseket (bab, lencse, zöldborsó), citrusféléket, zöldpaprikát, tejet és minden tejszármazékot. Ezektől fáj a babám hasa, illetve a tejes dolgoktól még kis száraz foltok is megjelennek rajta. :-(
2007. szept. 9. 10:36
puffasztók, citrusfélék, koffein, alkohol
2007. aug. 3. 15:39

ez változó mert minden baba másként reogál a pufasztó főzelék alap anyagokra.A száraz hüvelyesek és a k-betüsek első főző vízét lekell önteni igy fogyaszt ható .A gyümölcsöknél az apro magvasak ,narancs,paradicsom sziva ,barack stb.

Kisérletezni kell amit megeszel ,hogy reogál akicsi.

5. d@nu
2007. aug. 3. 15:27

Nekem van egy listám, de az alapján szinte semmit nem ehetsz. :D A védőnőm szerint elvileg nyugodtan fogyaszthatunk mindent, még akár babot is, csak minimális mennyiségben.

Az az igazság, hogy vannak babák, akik hajlamosabbak a hasfájásra, az én lányomnak kb. 3 hónapos koráig volt ilyen problémája, pedig én semmit nem ettem, ami tiltva volt.

2007. aug. 3. 15:27

Az én lányaimat, a zöldpaprika is bántotta. A körte,kukorica és a kopaszbarack sem jó még az elején.

A kereszlányom kisfiát, pedig a tej bántotta:-(, mármint amit anyukája megivott.

2007. aug. 3. 15:22
Szia! Azt mondják, a k betűsökkel van a baj. Karalábé, káposzta, karfiol, kel..,, a krumpli nem tartozik ide. Szóval ilyeneket kell kerülni. Bár sok kisbabánál a narancs és banán is kerülendő. Remélem segítettem.
2007. aug. 3. 15:22

Szia!

Minden olyan dolog ami szeles. Pl: káposzta, karfiol, szilva. Eheted csak minimális mennyiséget.

2007. aug. 3. 15:20
Szoptatás alatt mik azok a dolgok, amiket nme ajánlanak fogyasztani, mert a baba hasa fájni fog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook