Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A bejelentéstől számitva mennyi időn belül kell kijönnie a biztositónak? fórum

A bejelentéstől számitva mennyi időn belül kell kijönnie a biztositónak? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 1. 15:18

Nálam a júniusi eső áztatta el a fél házat. Szeptemberben volt hajlandó kijönni egy szakértő, az is csak akkor, amikor reklamáltam. Azóta eltelt újabb három hét, és nem történt semmi. A héten megint reklamáltam, erre közölték, hogy az akta a szakértőtől már 12.-én ott volt az ellenőr asztalán, ő azonban azóta sem kezdett vele semmit. Lassan négy! honap telt el! Ha én így fizetném a biztosítást, akkor már rég felmondták volna. Ma azon töprengtem éppen, hogy mit is tegyek jövő héten? Írjak a fogyasztóvédőknek?

Jah....ez is Allianz....

2010. okt. 1. 14:31
A szerződésben benne van, lakáskárnál egyébként 48 óra. Persze biztosítóra válogatja. Én az Allianz-ra esküszüm, bennük még nem csalódtam.
11. esőcsepp (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2010. okt. 1. 14:27
Ha fizettek volna, engem sem érdekelne, de így látatlanba azt mondták, nem is biztos, hogy erre fizetni tudnak. Könyörgöm, ilyen dolgok miatt köt az ember biztosítást.
2010. okt. 1. 14:25
Nálunk pl. ki sem jöttek. A szél kitört egy erkélyajtót és két ablakot. Kitöltöttük a kárbejelentőt. Másnap hívtak, ajánlottak egy összeget, amit elfogadtunk, 4 nap múlva a számlámon volt a pénz. De gondolom ez csak kisebb összegeknél van így. Számla sem kellett.
2010. okt. 1. 14:24
Én felhívtam bejelentettem, kértem jöjjenek ki... (csúnya beázás) kise akart jönni, aztmondta láttatlanba fizet. Elfogadtam. :-)
2010. okt. 1. 14:22
Ez jó kérdés, mert nálunk az egész plafon+oldalfal beázott a felettünk lakó jóvoltából. Bejelentettük a biztosítónak, akik azóta is jönnek, pedig ennek már lassan egy hónapja. Csináltunk képet is róla. Végül is eladtuk a lakást, ők amúgy is festeni akartak, de dühít azóta is a hozzáállás. Ja, és olyan hülyeséget kérdezett a biztosító, hogy beleegyezett e a többi lakó abba, hogy kicseréltük az ablakokat. Mi köze van ennek az ázáshoz? Na mindegy, ők úgy tudják, hogy elégedetlenségünkben mondjuk fel a szerződést.
2010. okt. 1. 14:19
3 hete
6. 3c111cc40f (válaszként erre: 5. - 79e7ead65a)
2010. okt. 1. 14:19

Igen, volt bent a férjem, tölttek ki, de ennek is már hete.

Meg szeretnénk csináltatni a tetőt, de nem tudjuk, hogy meg kell-e várni hogy előtte kijöjjön a biztositó??

5. 79e7ead65a (válaszként erre: 2. - 3c111cc40f)
2010. okt. 1. 14:16
Nagyon sok kár keletkezett ebben az évben és sok a munka sajnos. Amint tudnak mennek. Kárbejelentő lapot töltöttetek ki?
2010. okt. 1. 14:15
a szerződésben mit vállaltak?
2010. okt. 1. 14:15
14 napon belül kell fizetnie és általában 14 napon belül érkezik ki a kárszakértő, de előtte egyeztetnek időpontot.
2010. okt. 1. 14:15
Kb 1 hónapja beázik a tető. Már 4x szóltunk a biztositónak, legutóbb "megfenyegettük", hogy ha nem jönnnek, akkor fogyasztóvédelemhez fordulunk, de csak igérgtnek, hogy majd jelentkeznek.
2010. okt. 1. 14:14
A bejelentéstől számitva mennyi időn belül kell kijönnie a biztositónak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook