Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Heim Pál Kórház Bőrgyógyászati rendelés. Tapasztalatok? fórum

Heim Pál Kórház Bőrgyógyászati rendelés. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. nov. 6. 15:01
Valaki ismeri Dr Rutkai Krisztina gyermekbőrgyógyászt?Vélemény?
46. lorenda (válaszként erre: 45. - 96e4cb8ca7)
2014. szept. 16. 09:32
szia! Voltatok végül? Mennyit kellett várni? Köszi.
2014. aug. 17. 15:40
Holnap viszem a kisfiamat ide. Milyen korán érdemes odamenni, hogy biztosan kapjunk sorszámot és ne a végére? Nagyon messze lakunk sajnos és nem szeretném még egyszer átbuszozni-metrózni a várost...
44. Nana2
2011. jún. 1. 12:52
Köszi, akkor nincs más teendő csak kenni és várni?!
43. egypt (válaszként erre: 41. - Nana2)
2011. jún. 1. 12:37
Ekcéma esetén nem szokott vérvétel lenni, tök fölösleges is lenne.
42. egypt (válaszként erre: 38. - Nana2)
2011. jún. 1. 12:37
Nem lehet megjósolni, hogy kinövi -e, de ki szokták. A kenőcsöktől lényegesen javul, de időnként előjöhet.
41. Nana2 (válaszként erre: 39. - Hobnobs)
2011. jún. 1. 08:21

Kedden lesz 3 éves!

Igazából eddig nem volt neki vészes, egy egy száraz folt a kezén és lábán, amit szépen rendben tudtam tartani neki babé tusfürdővel és testápolóval, de most 2 hónapja volt skarlátos és 3 hete bárányhimlős, na ez adott neki! :(

Lányom 6 éves neki is ilyen egy egy folt volt ennyi idősen, de ő már kinőtte vagy nem tudom mi a jó szó rá, neki elmúlt!

Semmit nem mondtak, ránéztek: ekcéma. Panasz esetén kontroll. De azt olvastam hogy ilyenkor nem is jó megcsinálni a tesztet mert mindenre pozitívat mutat?!

Noll Judit volt a doki!

40. hobnobs (válaszként erre: 38. - Nana2)
2011. jún. 1. 00:30
tudom a bőrgyógyászaton mindig nagyon sokan vannak, az allergológiára lehet csak időpontot kérni, de két hónapra előre kb :(
2011. jún. 1. 00:29
hát jó lenne tudni, hogy mitől alakult ki. mennyi idős a kisfiad? nem mondták a vérvételt? kinél voltatok? mert az a rossz, ha most bekened szteroiddal, leviszi, de utána ha pl ételallergia van a háttérben akkor újra kijöhet mert nem tudod, hogy mit nem szabad adni neki :(
38. Nana2
2011. máj. 31. 13:30

Sziasztok!

Megjöttünk!

Olyan 3/4 9-kor értünk oda és 3/4 11 felé kerültünk sorra, és a diagnózis: ekcéma! :(

Kaptunk Locoid-H kenőcsöt az arcára, Elocom-H kenőcsöt a testére, és Basis C testápolót éjszakára.

Én olyan izgatott voltam már és olyan nyűgös mert fiam nagyon eleven és már annyira vártam hogy végezzünk, hogy meg sem kérdeztem hogy akkor elvileg ha ez ekcéma akkor ezektől a kenőcsöktől majd elmúlik és jó lesz?

37. egypt (válaszként erre: 36. - Nana2)
2011. máj. 30. 21:47
Nagyon rendesek és a legjobb helyre mentek, ne izgulj!
36. Nana2
2011. máj. 30. 21:15
Holnap megyünk! Hát kíváncsi vagyok, de azért kicsit félek is.....:(
35. egypt (válaszként erre: 33. - Nana2)
2011. máj. 30. 15:44
Nem feltétlenül lesz vérvétel, attól függ, mi a probléma. Nekünk nem volt vérvétel.
34. hobnobs (válaszként erre: 33. - Nana2)
2011. máj. 30. 15:26
mikor mentek? majd írj, hogy mi volt!
33. Nana2 (válaszként erre: 32. - Hobnobs)
2011. máj. 28. 07:10

Köszi!

Akkor számíthatok rá hogy vérvétel lesz?

Bár fogalmam sincs tényleg hogy ez valóban allergia lehet?? :((

32. hobnobs (válaszként erre: 31. - Nana2)
2011. máj. 27. 15:32
szia, mi az allergológiára kaptunk első körben időpontot (ott nem kell várni), ott látták, hogy a lányom folyamatosan vakarózik azonnal átküldek a bőrgyógyra, és onnan fel a laborba és vért vettek. Röpke 6 hét volt az eredmény, de kiderült, hogy mikre allergiás. A kapott szteroidos krém három nap alatt levitte a foltokat, azóta tünetmentes mert betartjuk a diétát. Aranyszabály, a körmöket 2-3 naponta vágni kell és akkor nem vakarja véresre... Majd számolj be a tapasztalatokról :)
31. Nana2
2011. máj. 26. 10:38

Sziasztok!


Jár errefelé még valaki?

3 éves Kisfiam bőre irtó rossz, kiütéses, száraz, már véresre vakarta a kezét, kaptunk beutalót a Heim Pál bőrgyógyira, atópiás dermatitis gyanúval.

Tud valaki segíteni mire készüljek, mit kérdeznek? Azon kívűl hogy olvastam sokat kell majd várni! Ez a betegség összefügghet valami allergiával, megkérdezik mikor ivott először pl tehéntejet, ilyesmi? Nincs amúgy a családban amúgy allergiás. Szegényem most esett át a bárányhimlőn, és most még ramatyabb a bőre, nincs mese mennünk el. A 6 éves kislányomnak is elég pocsék volt a bőre, állandóan testápolózni kellett de ő már kinőtte!


Köszi ha valaki segít!

Üdv!

30. egypt (válaszként erre: 29. - Krisz 18)
2010. okt. 10. 09:30
Nekünk kb. 2 hónapot mondott, és sajnos be is jött. Hiába kentem, nem javult semmit, aztán végül lassan javulni kezdett. Ha ezt mondta, sajnos úgy is van. Nekünk eddig minden úgy történt, ahogy ő mondtas. Volt olyan kiütés is, ami nagyon csúnya volt, de egy hét alatt elmúlt, a mostanira mondta, hogy ez egy krónikus dolog és sokáig elhúzódik.
29. Krisz 18 (válaszként erre: 27. - Hobnobs)
2010. okt. 10. 09:23
Hát kenegetem, de igazából...a fene tudja. Nagy változást nem látok. De mondta is a drnő, h 4-6 hét a gyógyulás. Szóval nagyon lassú. Nekem az a fura, h szntem kb vagy 2 hónapja már rajta vannak ezek a pöttyök. Mindegy, még egy kis várakozás belefér, mert nem vakarja, csúnyább nem lett, csak épp nem múlik. Úgy gondolom, egy hónapot még várunk, ha közben nem lesz rosszabb. És igen, ahogy Egypt is írta, mi szteroidos krémet nem kaptunk.
28. egypt (válaszként erre: 27. - Hobnobs)
2010. okt. 7. 23:22

A szteroid csak bizonyos típusú bőrbetegségekre jó, másoknál viszont kifejezetten ártalmas, és csak még jobban provokálja a kiütéseket, mint ugye a mi esetünkben is, mikor szteroid okozta bőrgyulladás lépett fel.

Ők sem kaptak szteroidot, amiket felírt nekik a doktornő, abban egyikben sincs.

(Ezt csak úgy megjegyzésként írtam a szteroidhoz, nem akartam helyettük válaszolni...)

27. hobnobs (válaszként erre: 22. - Krisz 18)
2010. okt. 7. 22:38
Azóta van esetleg változás? Nekünk a szteroidos krém 3 nap alatt levitte...
26. hobnobs (válaszként erre: 19. - Krisz 18)
2010. okt. 7. 22:36
Hát igen... diéta és mégis kimutatja az allergiát. Tojásallergiából jóesetben 3-5 éves korra lehet kigyógyulni.... A furcsa pl, hogy az első vérvételnél a dió nullára jött ki, egy év után meg maximum (4-es). Lehet, hogy nem hiteles????ááááá
25. egypt (válaszként erre: 24. - Krisz 18)
2010. okt. 6. 10:55
Nekünk is felírták ezeket. A gyógyszertári fürdető amiatt kell ugye, mert ez nem irritálja a bőrt, a cinkes krém pedig gyulladáscsökkentő és nyugtató.
2010. okt. 6. 09:44
Igen, kaptuk ezt az újszülötteknél használatos gyógyszertári fürdetőkrémet, meg szintén vmi gyógyszertári keveréket, amivel kenegetni kell, várj megnézem...na ez az: "Burow-Zinci" (cinkes) krém.
23. egypt (válaszként erre: 22. - Krisz 18)
2010. okt. 5. 23:01
Valami kenőcsöt kaptatok?
2010. okt. 5. 21:53
sziasztok! Hát ma megejtettük a bőrgyógyászatot, és minden úgy volt, ahogy írtátok. Legalább is majdnem. Annyi változtatással h ma nem voltak rengetegen, negyed 10-kor értünk oda, és még csak a 24-es sorszámnál tartottak, de így is marha sokat kellett várni (ahhoz képest h nem voltak sokan előttünk). A drnő (Cserveny Mária) nagyon kedves volt és az asszisztensnő is, azt mondta, h valszínű vírusfertőzés, és sokára múlik el, még akár 4-6 hét (pedig már legalább ennyi ideje rajta vannak a pöttyök). Hát kíváncsi vagyok, mi lesz. Ha mégsem rendeződne ennyi idő alatt, vissza kell jönni.
21. egypt (válaszként erre: 19. - Krisz 18)
2010. okt. 2. 23:28
Ha 3 és fél éves, nem veszik előre. Ha jól tudom, csak az egy év alattiakat.
20. egypt (válaszként erre: 15. - Hobnobs)
2010. okt. 2. 23:26

Én nem éreztem szörnyűnek, csak sokan voltak. A doki meg az asszisztens pedig nagyon kedves.

Ha szóltál volna az asszisztensnek, előre vesznek, bár kérdés, mennyire volt pici a pici, mert mivel gyerekbőrgyógyászatról van szó, itt sok kicsi van, és csak a legkisebbek mehetnek előre.

A szteroidos krém bizonyos dolgokra nagyon jó, pl. ekcémára egyedül ez használ, és nálatok pont ez volt, ahogy olvastam, mert minden allergiás bőrtünet tulajdonképpen ekcéma. Testre lehet használni, csak arcra nem.

19. Krisz 18 (válaszként erre: 18. - Hobnobs)
2010. okt. 2. 17:02

Ez milyen fura, h diéta után még mindig kimutatja a teszt az allergiát! Én azt hittem, ilyenkor negatív lesz...Ez azt akarja jelenti, h ha tünetmentes is ugyan, de maga az allergia megmarad? Vagy még szigorúbb diéta következik? Szegényke, ilyen picur, és máris diéta meg egyebek. Ez olyan rossz. Az én lányom 3 és fél éves. Ő is kicsi még. Bár épp tegnap, amikor mondtam neki valamit, így kezdve, h "Kicsim...", kikérte magának, mondva: "én nem vagyok pici, én RÉKA vagyok.":) Szóval az öntudat az dúl ezerrel.

Amúgy az jutott eszembe az allergiáról még, h esetleg alternatív kezelési módot nem próbáltatok? Na nem azért mintha lenne ezzel kapcsolatban tapasztalatom, de a fiamnál még pár éve volt biorezonanciás allergiavizsgálat , aminek során megállapítottak nála néhány fajta allergiát ( a dolog érdekessége, h előtte és utána is voltunk hagyományos, bőrtesztes allergiavizsgálaton vele, ami szrt semmire nem allergiás - na most döntsd el, akkor mi is a helyzet)és ott javasoltak általuk, ill. hát a biorezonenciás géppel végzett kezeléseket az általuk előírt étrend mellé, és ezzel fél év alatt teljes gyógyulást ígértek. Tapasztalatom nincs, mert nem vettük igénybe.

18. hobnobs (válaszként erre: 17. - Krisz 18)
2010. okt. 2. 15:15

minket az allergológia után átküldtek a bőrgyógyászatra, utána fel vérvételre, akkor derült ki, hogy ételallergiái vannak az egy éves lányomnak!!!!!A szteroid levitte a pöttyöket (neki viszketett is -aludni nem tudott tőle) aztán ahogy kihagytuk az étrendből rendbejött. Most tünetmentes, szigorú diétával. Az allergiateszt idén márciusban még mindig ugyanolyan élelmiszerekre hozta ki az allergiát. Már 2,5 éves... Majd írj mi volt a bőrgyógyászaton kíváncsi vagyok!!! Mennyi idős a lányod?

Kitartást!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook