Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pályakezdőként 26 évesen... :( Hogyan keressek? fórum

Pályakezdőként 26 évesen... :( Hogyan keressek? (beszélgetős fórum)

1 2
44. 563b626108 (válaszként erre: 39. - Baba2010)
2011. máj. 27. 14:39

Hát igen, ez a legnagyobb gond. Bár én diplomásként eddig azt tapasztaltam munkakeresés ügyben hogy kevés a diplomám, mindenhol min 2-3 éves szakmai tapasztalat kellene, de honnan legyen?

6 hónapja keresek melót ezerrel.3 hónapig volt de azt nem bírtam, és persze mindenki azzal jön hogy nem kellett volna otthagyni...remélem majd csak lesz vmi

43. MetalBridget (válaszként erre: 42. - Annaaa)
2010. okt. 4. 17:15
Köszi a figyelmeztetést, de remélem, hogy ez tényleg nem az lesz :)
42. Annaaa (válaszként erre: 40. - MetalBridget)
2010. okt. 4. 17:11

Erre érdemes rákérdezni már az elején!

Rengeteg MLM-es munkára hívnak be csak úgy állásinterjúra...Én is kapok napi 4-5 ilyen visszajelzést!

41. woroscsaj (válaszként erre: 40. - MetalBridget)
2010. okt. 1. 16:23
Gratulálok! Bár én is ilyen szerencsés lennék:)
40. MetalBridget (válaszként erre: 38. - Woroscsaj)
2010. okt. 1. 15:39

Épp most kukkoltam vissza, és ha már írtál, akkor dicsekszem kicsit :))

Most hívtak fel egy cégtől állásinterjúra! :O Nagyon bízom benne, hogy nem MLM-esek :S

2010. okt. 1. 15:38

Sziasztok!


24 éves vagyok, még főiskolás, de már csak vizsgáim vannak, 1 éve keresek melót, nem sok sikerrel! :(

Én is bármit elvállalnék csak lenne végre munkám!

Ha valaki tud valamit jelezzen! :)

Nyíregyházi vagyok.


Amúgy meg mint ti is tapasztaljátok pályakezdőként a legnehezebb sajnos elhelyezkedni!!

-ha diplomás vagy, túlképzett vagy

-ha nem vagy diplomás, alulképzett vagy

-ha van baba az a baj

-ha nincs, az a baj hogy lesz

és még sorolhatnám....


De kívánok sok sikert mindenkinek!

38. woroscsaj (válaszként erre: 37. - MetalBridget)
2010. okt. 1. 15:33
Én is szívesen elmennék takarítani!! Nincs még felvétel:))))(okj-s gazdasági végzetségem van:))
2010. okt. 1. 13:59

Sziasztok! Ugyanez a szitu: 23 éves vagyok, és hétfőn teszem le (remélhetőleg) az okj-s vizsgámat média és informatika szakon. A következő héten pedig egy kisebb motelben fogok takarítani 80 ezerért és ismeretség útján! :O


Ennyit a papíromról!

2010. okt. 1. 13:40
a start kártya tényleg jó. az első munkahelyemnél én is kiváltottam. szeretném, ha nem keserednétek el. mikor végeztem a fősulin szó szerint rögtön találtam munkát. (csütörtökön államvizsgáztam, és következő hét keddjén már fel is vettek egy könyvelő irodába). mikor pedig új munkahelyet kerestem az iroda után, akkor is 2 hét múlva találtam. igaz én budapesti vagyok. itt talán könnyebb munkát találni.
2010. okt. 1. 13:31
Start kártyával nem próbálkozott senki? Nekem az első munkahelyemnél bevált, és most hogy gyes után szeretnék elhelyezkedni szerintem most is "kicsi" előny lenne. Vagy csak én gondolom úgy?
34. sztolyka (válaszként erre: 24. - Sztolyka)
2010. okt. 1. 13:18

„Szolgálati időként kell figyelembe venni például a nyugellátás szerzése céljából megállapodást kötött személy esetében azt az időszakot, amelyre az előírt nyugdíjjárulékot megfizették, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj, valamint a gyermekgondozási segély folyósításának időtartamát, amennyiben az előírt nyugdíjjárulékot megfizették, a katonai (polgári) szolgálatban eltöltött időt, a munkanélküli-járadék, a vállalkozói járadék, a nyugdíj előtti munkanélküli-segély, az álláskeresést ösztönző juttatás, a keresetpótló juttatás folyósításának időtartamát, ha az előírt nyugdíjjárulékot megfizették, a rehabilitációs járadék folyósításának időtartamát, ha az előírt nyugdíjjárulékot megfizették.”



na jól félre voltam informálva!

33. woroscsaj (válaszként erre: 14. - Eryka26)
2010. okt. 1. 11:03
Hazudni nem szabad, mert nem tudhatod hogy melyik cég fog utána nézni és melyik nem! Én a helyedben nem hazudnék! Sőt a saját helyemben sem! Pedig beleírhatnám hogy angol, német nyelvtudásom van!! De nincs mert nem ragadt rám belőle semmi! Igaz a bizonyítványban ott a német:)
2010. okt. 1. 10:48
hát én biztosan nem hazudnék a helyedben az önéletrajzodban. egyrész erkölcsi oko miatt, másrészt meg azért belegondolva igen hamar kiderül(het), hogy nem is, és akkor az tényleg irtó gáz :(
31. sztolyka (válaszként erre: 30. - Msaca)
2010. okt. 1. 10:39
sajnálom.
30. msaca (válaszként erre: 27. - Sztolyka)
2010. okt. 1. 10:38
nem igazán. illetve oda nem vesznek vissza.
29. 06718ca650 (válaszként erre: 28. - Sztolyka)
2010. okt. 1. 10:35
Én már nem gondolkozom azon, hogy nyugdíjas is leszek. 40 év munkaviszonnyal 65 éves leszek, addig úgyse élek. Meg nem lesz folyamatosan melóm, az is tuti.
28. sztolyka (válaszként erre: 26. - 06718ca650)
2010. okt. 1. 10:32

hát igen

de mi lesz öregkoromra?

27. sztolyka (válaszként erre: 25. - Msaca)
2010. okt. 1. 10:32
akkor te se dolgoztál még sehol?
26. 06718ca650 (válaszként erre: 24. - Sztolyka)
2010. okt. 1. 10:31
Pedig az anyának, feleségnek lenni a legeslegnagyobb meló a világon.
25. msaca
2010. okt. 1. 10:30

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül!

Az én mérlegem:

30 év

2 gyerek

2 diploma

2 nyelvvizsga

0 szakmai tapasztalat

Mindez Baranyában! (nem Pesten)

Nem túl jó kilátások!

2010. okt. 1. 10:21

Sziasztok!

Én 30 éves vagyok és még nem volt bejelentett munkahelyem.

Lányommal voltam gyesen,majd 2 évig semmi,csak tedd ide tedd oda.

Majd megszületett a fiam,akivel azóta is gyesen vagyok,már 8.éve.

Azt nem értem,hogy a gyes miért nem számít bele az évekbe,mert én egyáltalán nem kényelemből vagyok még mindig itthon,hanem,mert van problémánk a fiammal.

23. sunshine24 (válaszként erre: 22. - 06718ca650)
2010. okt. 1. 09:38
Igen, ahhoz elhivatottság kell. Nem mindenki alkalmas az idősgondozásra, köztük én sem.
22. 06718ca650 (válaszként erre: 21. - Danama)
2010. okt. 1. 09:28
hát én nem foglalkoznék a világ minden pénzéért sem idősekkel. egy fokkal rosszabbak mint a gyerekek. de van aki igen, hála az égnek. :) bár én már nem leszek idős nyugdíjas, az tuti.
21. danama
2010. okt. 1. 09:22
szerintem az idős gondozásnak van jövője
2010. okt. 1. 09:20
Sziasztok! 25 évesen pályakezdő vagyok, elvégeztem egy fősulit, de minek. Sajnos babánk még nincs, egyszerűen eddig nem volt megoldható, most meg rendes meló nélkül még úgyse. Ismerősöm ugyan lenne, de ami nekem szakmába vág, oda még az úristen sem kell mostanság. :) Így közhasznúként papírozok, fénymásolok. Na de semmi baj, a munka az munka, de azért mégsem. Hogy mit tegyünk? Várunk türelemmel és éhenhalunk. Sajnos... Ez egy ilyen világ, nem kell senki és semmi, de fő jókedv és a pozitív hozzáállás. :)
19. sunshine24 (válaszként erre: 10. - Eryka26)
2010. okt. 1. 09:15

Az a baj tényleg, hogy sok van belőlük. Másrészt meg az embereknek általában semmi pénze, így nem az ételen, hanem a szépségápoláson fognak spórolni. :S

Pénzügyi terület nem érdekel?

2010. okt. 1. 09:15

Nekem 2 hónap alatt lett munkám, protekció nélkül. Nagyon büszke vagyok magamra, mert úgy érzem, egyedül is helyt tudtam állni.

Viszont nem sokára megszűnik. Elkezdtem én is nézelődni, de azóta csak rosszabb lett a helyzet. :(

17. Annaaa
2010. okt. 1. 09:14
Gyertek át a "Munkakeresőként hogyan tovább?!" c. fórumba, ott már hetek óta erről beszélgetünk...
16. Ministry (válaszként erre: 14. - Eryka26)
2010. okt. 1. 09:14

Aztán a céget b@sszák meg, amit te munkáltatónak neveztél meg.

És ha referenciát kérnek?

Ha felhívják őket, hogy megérdeklődjék, hogy dolgoztál?

15. danama
2010. okt. 1. 09:13

Rohadt egy világ ez , ha nem nyal be valaki tövig valahová, esélyed sincs akármennyit is tanulsz....


Bocsi de ez most kellett.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook