Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után? (2. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

10. Droma2006-07-28 21:26
Na,akkor most hogy is van ez???

9. molntak2006-07-14 12:44
Már miért születne meghatározott számú petesejttel??? Nem minden hónapban termeli??
(válasz juniperus 4. hozzászólására)

8. sanele2006-07-13 23:29
köszike
(válasz Smithy 6. hozzászólására)

7. Droma2006-07-11 14:47
Akkor én még nem vagyok veszélyben.Annyira.
"csak" egy éve cigizek,de ahogy igy olvasom azt a topikot,már két napja nem szivtam el egy szálat sem.

Az lenne a kérdésem hogy ha minden petesejtem "megfürdött" nikotinban,akkor hogyha abba hagyom a cigizést onnan is letisztul?

6. Smithy2006-07-11 14:08
Ez igaz, az hogy a kátrány mennyi idő alatt ürül ki az viszont egyénfüggő. Ha valaki 5 évig cigizik annak hamarabb ürül ki, mint aki 40 évig(neki sohasem fog kiürülni, valószínüleg hamarabb meghal).

5. Droma2006-07-09 16:07
De a nikotin kiürül a szervezetből,ezért hiányzik,és ezért "kell" pótolni a cigivel.

4. daddylaca2006-07-05 08:11
5 ev

3. molntak2006-04-10 09:27
A leszoktató kezelésen azt mondták, hogy a nikotin 24-48 órán belül ürül ki. A kátrány viszont leghamarabb 7 év múlva.

2. Hoxa2006-03-22 19:30
Az utolsó szál cigaretta elszívása után:

· 5 perc múlva: a szív oxigénnel való el látottsága nő
· 20 perc múlva: a pulzusszám és a vérnyomás csökken, a végtagok hőmérséklete emelkedik
· 1 nap múlva: a szívinfarktus veszélye csökken, a szervezet fizikai terhelhetősége nő
· 2 nap múlva: az íz- és szagérzékelés jelentősen javul, a lehelet dohányfüstszaga megszűnik
· 3 hónap múlva: az agyvérzés veszélye csökken, a köhögés csökken
· 9 hónap múlva: egykori dohányzása már nem veszélyezteti születendő gyermeke egészségét
· 1 év múlva: a szívinfarktus és gyomorfekély veszélye a dohányosokéhoz képest a felére csökken
· 5 év múlva: a műtéttel nem gyógyítható tüdőrák valószínűsége a felére csökken
· 10 év múlva: a műtéttel nem gyógyítható tüdőrák és más daganatok valószínűsége ugyanaz, mint a nem dohányzók esetében
· 15 év múlva: a szívinfarktus kockázata megegyezik a nem dohányzókéval

1. gerda2006-03-22 19:21
Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után?

1 2