Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után? fórum

Mennyi füstmentes nap kell a szervezet kitisztulásához a dohányzás abbahagyása után? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 15. 09:08
Legalább 3 év
39. barackmag (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2012. febr. 12. 17:59
Nap?? Valaki éppen a napokban említette, annyi év kell egy dohányosnak a szervezet kitisztulásához, amennyi évig dohányzott.
38. Encelladus (válaszként erre: 35. - TündérHugi)
2012. febr. 12. 13:15

Nem mintha ivásra bátorítanék bárkit is, de hülyeségeket ne írjunk le, alkoholizálástól egyetlen agysejt sem pusztul el, ez egy igen népszerű tévhit.

[link]

2011. nov. 30. 22:00

sziasztok!


nekem 3 hete volt mandulaműtétem, 2 hétig nem gyújtottam rá, nem is nagyon kívántam meg féltettem a manduláim helyét...de most majdnem megbolondulok úgy hiányzik a cigi.

3éve kezdtem el dohányozni. Eddig mindig csak mondtam a barátoknak, hogy na mostantól nem gyújtok rá. Ez a mandulaműtét jó indok, hogy tényleg ne dohányozzam, de iszonyú nehéz megállni.

:(

36. Kiara1
2011. nov. 9. 17:04

Sziasztok!


Én 6évig dohányoztam, most vagyok 20...egy hete tettem le a cigit, mert köhögtem egy pár hete. Napi fél dobozzal szívtam..Mióta nem szívom, azóta elég csúnyán, hurutosan, erőlködve köhögök..kicsit aggódok, hogy valami komoly probléma lehet. Tüdőszűrőt 3hónapja csináltattam, aminek az eredménye negatív lett. Mégis nagyon tartok tőle, hogy valami komoly gond lehet...ACC-t iszok, hátha felszakadozik a köhögés, de nem járok sikerrel..adjatok tanácsot..előre is köszönöm.

35. TündérHugi (válaszként erre: 34. - Ricsuska16)
2011. nov. 6. 14:40
3 száltól nem sok maradandó bajod lesz, viszont ha ilyen parás vagy, akkor inkább azon kéne elgondolkozni, hogy az ivászat milyen károkat okoz. Mert az viszont okoz.. több millió agysejted pusztul el ilyenkor!
2011. okt. 8. 12:14
Én 16 évesen nagyon részegen elszívtam 3 szálat már bánom és nagyon parás vagyok szóval kialakulhat hogy már nem növök esetleg impotencia vagy ez csak az én fejembe fordult meg?
2011. ápr. 8. 19:50
Azt szeretném megkérdezni hogy mennyi idő után nem mutatható ki a szervezetben a nikotin vagy a kátrány vizsgálattal. Meg hogy EKG vizsgálatnál megkérdezik hogy dohányzom? vagy kimutatja a gép? köszönöm elöre is a választ :)
2010. júl. 8. 17:42
En ugy hallottam evekben kerul mig rendesen kitisztul a szervezet.A ferjem bagozot feszt,egyik naprol a masikra elhagyta valasztas ele tette az orvos,de meg most is sokszor kohog.
31. b0d85590ce (válaszként erre: 25. - Jino)
2010. márc. 11. 15:16
Mindenki szervezete máshogy reagál a dohányzásra..., van akinél hamarabb jelentkeznek a káros hatások.
30. b0d85590ce (válaszként erre: 24. - 46Cunci46)
2010. márc. 11. 15:13
Igen, sokan még évek múlva is köhögnek. Attól függ mennyi ideig dohányoztál. Én is most szoktam le, én még csak 2 hete 17 év dohányzás után, én nem köhögök, csak ki akarom tisztitani a torkomban, és az esetlegeen elhalt csillószöröketvisszanöveszteni, állitólag a Lándzsás utifü szirup jó rá! Gógyszertárban beszerezheteted.
29. b0d85590ce (válaszként erre: 19. - Randicska)
2010. márc. 11. 15:08
Mindenképpen életmódváltás! Ha a cigi letétele sikerült, ez is sikerülhet. Elhatározás, önkontroll és kitartás szükséges hozzá, na meg persze a megfelelö táplálkozás és mozgás. Lifenetwork chanel sokat segithet, pont erröl szól a müsor, hogy pár hónap alatt lefogyasztják az elhízott embereket. Most legyen ez a célod, 2-3 hónap és nagy változást fogsz látni!
2009. ápr. 5. 11:50

Sziasztok!

Ha csak egy évet cigiztem (2 napja nem gyújtottam, és az átlag amúgy 3-4 szál/nap), és elkezdtem edzeni )heti 2x2 óra), akkor hamarabb kiürül a szervezetből a kátrány? Valahol olyat olvastam, hogy 4 dohányos évet 1 év futással helyre lehet hozni.

2008. nov. 12. 09:47
15-20 év
26. katácskák (válaszként erre: 23. - Gaby82)
2008. nov. 9. 01:14
Sajnos IGAZ lehet :(
25. Jino
2008. júl. 27. 22:01
Sziazstok! én 2napja nem gyújtottam rá mert elkezdett fájni a szívem pedig 22 éves vagyok és 5éve cigizek. Nem sóvárgok a cigi után elhihetitek!!!! Elvonási tünetek szinte nincsenek. eléggé be vagyok parázva a szívem miatt! Elkezdtem edzegetni, biciklizni és csodák csodájára nem fáj a szivem addig amig mozgok + pár óra hosszáig. Szívbeteg lettem volna a cigitől?
2008. jún. 18. 19:44
Sziasztok!4 hónapja zsoktam le a bagóról,de még mindig köhögök.Ez normális?Köszi
23. gaby82
2007. dec. 2. 21:19
ÉPP VMELYIK NAP HALLOTTAM A RÁDIÓBAN,HOGY 10-15 ÉV MIRE KITISZTUL A SZERVEZET,DE AKI ERŐS DOHÁNYOS VOLT MÉG TÖBB IS.:-(
2007. szept. 30. 16:44

"Ha abbahagyja a dohányzás, a következőket tapasztalja:


- 20 perc múlva: vérnyomás és a pulzus normalizálódik, a vérkeringés javul

- 8 óra múlva: a szénmonoxid szint a vérben csökken, javul a fizikai közérzet

- 48 óra múlva: a vérből a szénmonoxid teljesen eltűnik

- 2-3 nap múlva: kevesebb nyák képződik a garatban, csökkennek a légzési panaszok, köhögés, krákogás

- 5-7 nap múlva: az ízlelés és szaglás javul, a lélegzet frissebb, a fogak tisztábbak, és a személy energikusabbnak érzi magát

- 2-3 hét múlva: a megvonási tünetek megszűnnek, és már több órára is képes megfeledkezni a személy a dohányzás csábításáról

- 2-3 hét múlva: a vérrögképződés kockázata csökken

- 4 hét múlva: a köhögés és a légzési problémák rendeződnek, Kevesebb fáradtság, több energia, nagyobb ellenállóképesség

- 2-3 hónap múlva: a légzésfunkciók öt százalékkal javulnak

- Egy év múlva: a szív-érrendszeri betegségek kockázata felére csökken

- 2-3 év múlva: súlyos tüdőgyulladás, légúti betegség, influenza kockázata a nem magasabb nemdohányosokkal összehasonlítva

- 5 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcső és hólyagrák kockázata felére csökken

- 5-10 év múlva: a keringési betegségek és a thrombózis (vérrögképződés) kockázata megegyezik a nemdohányzókéval

- 10 év múlva: a tüdőrák kockázata feleződik, csökken az osteoporozis (csontritkulás) kockázata

- 15-20 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcsőrák és hólyagrák kockázata a nemdohányzókéval megegyezik


Az egészség és a jó közérzet miatti aggodalom az alapja, a dohányzásról való leszokásnak. A szándék könnyen meghozható, a gyakorlatba átültetés viszont nagyon nehéz. Tudnunk kell, hogy a leszokás során az erős dohányosoknál elvonási tünetek jelennek meg:

- idegesség és nyugtalanság

- fáradtság

- alvászavarok

- koncentrációzavarok

- ingerlékenység, depresszív hangulat

- megnőtt étvágy, falánkság

- súlynövekedés (a férfiak átlagosan három kilót, a nők négy kilót híznak a dohányzás abbahagyása után.)


A nem dohányzás néhány pozitív hatása


- a dohányos köhögés megszűnik, a légzés könnyebbé válik

- a fizikai teljesítmény fokozódik

- a bőr lassabban öregedik és a fogak nem színeződnek sárgára

- az ízlelő- és szaglóképesség javul

- csökken a hajlam a megfázásra

- a lakás és a ruhák nem bűzlenek a cigarettaszagtól, hamarabb kap csókot nem dohányzótól

- pénzt takarít meg"


[link]

2007. máj. 22. 16:49

nekem azt mondta az egyik tanárom,hogy minden egyes cigi szál után 5 kg gyümölcsöt kéne enni,hogy ne tegye tönkre a szervezetet.

Én ezért se cigizek,nem bírnék megenni ennyi gyümölcsöt. De mindennap eszek legalább 1-et,mert az is káros ha a környezetünkbe vki cigizik,hisz azt mi is belélegezzük,de én általába elmegyek onnan ha vki rágyújt

20. algea
2007. máj. 22. 15:37
Én úgy tudom, hogy kb. 6 hét után már orvosi szempontból tisztább a szervezet, de vagy fél év is lehet, amire a kockázati tényezők már megegyeznek azéval, aki sosem dohányzott.
2007. máj. 22. 14:34

Én már 7 éve leszoktam, de még most is, akármikor rá tudnék gyújtani. Hiába, ez 1 szenvedélybetegség. 1 orvossal beszéltem, ő 15 évet mondott, ami után kiürül úgy a szervezetből, hogyha rágyújtassz 1 szálra, már nem esel vissza.

Szóval türelem!....

Engem inkább az izgatna, hogy a felszedett 40 kilómmal mit lehetne kezdeni?!!!

18. Nívea
2007. márc. 5. 22:15
Én leszoktam a cigiről és próbálok kiiktatni minden dohányos embert a környezetemből( legalábbis ne gyújtson rá mellettem), és kerülöm az olyan helyeket, ahol belélegezhetem a füstöt.Csak sajnos az utcán mindig valaki a képembe fujja ugyis. Én így védekezek ellene
17. 84034aa627 (válaszként erre: 16. - Nívea)
2007. márc. 5. 15:12
Valami ilyesmit hallottam én is, hogy a passzív dohányosokat jobban megterheli a cigifüst. :( Nem örülök, de legalább már egy éve "szellőzik" a tüdőm.
16. Nívea (válaszként erre: 15. - 84034aa627)
2007. márc. 4. 17:40
A passzív dohányosok szervezetét jobban megterheli a füst és a nikotin, mert nem tud olyan könnyen alkalmazkodni tüdeje hozzá, mint akinek állandóan a hatása alatt van(állitolag)
2007. márc. 3. 15:05
És mi a helyzet vajon a passzív dohányosokkal?
14. Nívea
2007. jan. 7. 14:32
Egy orvos ismerősöm szerint ha valaki dohányzott, annak mindig ott lesz a nyoma, sosem tisztul ki teljesen.hmmm...
13. mormyka (válaszként erre: 9. - Molntak)
2007. jan. 5. 12:38
Ha pasik lennénk így lenne. De a csajokban már benne vannak a petesejtek. Havonta az érlelés folyik. Innen a "most szexeljünk, most van peteérésem" című kisbabaproject eredete.
12. gkreka
2007. jan. 3. 13:15
pont ma hallottam egy rádió müsorban, hogy 15 év múlva csökken csak le a szívinfarktus kockázatának mértéke, egy nem dohányzó szintjére.
11. kft
2007. jan. 3. 12:29
minimum 5 teljes év.De még ezután is kimutatható a kátrány a szervezetben.Soha ne szokj rá, már 4 éve leszoktam egyik napról a másikra,külső segítség nélkül,ÖNAKARATBÓL.Meg lehet csinálni!Bár sohase gyújtottam volna rá,most egészséges lennék.Úgy is elég azokkal a bajokkal együtt élni,amiket genetikailag öröklünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook