Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lelassult anyagcsere? fórum

Lelassult anyagcsere? (beszélgetős fórum)


27. Gubóka (válaszként erre: 26. - D7ffe12db2)
2010. okt. 6. 09:06

igen, azért szerencsém van, mert fiatal is vagyok, meg elég gyors az anyagcserém.


majd ha eltelt az a pár évtized akkor majd átalakitom megint az étrendemet :)) de tök jó jól érezni magam a bőrömben. szeretem ezt az érzést :D

26. d7ffe12db2 (válaszként erre: 25. - Gubóka)
2010. okt. 2. 10:44

Amilyen fiatal te vagy Gubóka, még tolerálja ezeket a vétségeket a szervezet, és gyorsabb az anyagcsere is, mint 50 év körül, vagy utána. ha eltelik néhány évtized még feletted, bizony azt is észre fogod venni, hogy a gyümi is szénhidrát. ha megakarod őrizni ai ideális súlyodat, azt is délelőttre fogod rendezni. :)

Puszillak! :)

25. Gubóka (válaszként erre: 24. - D7ffe12db2)
2010. okt. 2. 10:39

én azt szoktam, h reggelire ami jól esik jöhet, de azért mértékkel. tehát nem fél kiló nutella pl :DD


délben ebédelek majdnem mindig, akkor is amit szeretnek azt megeszem. utanna uzsizok gyümölcsöt ilyesmit délután. vacsira meg vagy gyümölcs vagy ha kenyér akkor legalabb vaj nélkül, és szigoruan este 6ig.


azert igy csinálom, mert igy meg vannak benne a kis csokik, a szotyi, a nassok amikröl nehezen mondok le és nem is akarok. csak a sorrendet cseréltem fel. meg ha az emebr az év nagyrészében így étkezik, akkor néha néha belefér egy egy tivornya :DD pl karacsony születésnapok stb..


tudom h ez nem fogyókúra :)

24. d7ffe12db2 (válaszként erre: 23. - Gubóka)
2010. okt. 2. 10:33

nem is kell egyszerre mindent bevetni, mert az sokkolja a szervezetet, és sehova nem vezet. Viszont anyukád a torna által is azt kapja, amit megérdemel. :) hajrá anyu, drukkolok! Menni fog!

Az étkezésnél meg az is segíthet, ha annyit megtesz először, hogy déltől estig nagyon lecsökkenti a szénhidrát bevitelt. Ez nem könnyű, mert ilyenkor kívánjuk a legjobban. Főleg, akinek el van savasodva a szervezete. De próba szerencse, sok kicsi próbálkozás sokra megy!

23. Gubóka (válaszként erre: 22. - D7ffe12db2)
2010. okt. 2. 10:30

köszi aranyos vagy :)


amugy mindig jön tornazni velem ha teheti, megcsomoszor ő mondja. de hát az étkezés is sokat szamit. szépen lassan :))

22. d7ffe12db2 (válaszként erre: 21. - Gubóka)
2010. okt. 2. 10:23

Ügyes vag, gratulálok ha neked sikerült. :)

Persze! Irigykedni csak könnyebb. Látod, minden helyzetben igaz a mondás, miszerint mindenki azt kapja, amit megérdemel.

21. Gubóka (válaszként erre: 20. - D7ffe12db2)
2010. okt. 2. 10:20
nehéz rávenni az életmódváltásra, mert lemondásnak érzi a dolgokat pedig nem is arról van szó. de talán idővel menni fog, mert látja rajtam, hogy mennyit használt, és most kezd eléggé irigykedni :))
20. d7ffe12db2 (válaszként erre: 19. - Gubóka)
2010. okt. 2. 10:05

Szeretettel ajánlom Gubóka, hatásos.

Arra hívd fel anyukád figyelmét, ha utána ugyanazt csinálja mint előtte, ugyanaz lesz az eredmény.

Tehát csak tudatosan! :)

19. Gubóka (válaszként erre: 18. - D7ffe12db2)
2010. okt. 2. 09:52
nah ez ilyen anyagcsere gyorsitó akkor anyumnak javasolom h próbálja ki, h beinditsa nála a dolgokat. :)
2010. okt. 2. 08:42

Én sem vagyok a kampányszerű diéták, fogyókúrák híve. Lentebb azért javasoltam a fehérje diétát, mert akinek nagyon elege van, kezdésnek tökéletes. Két hét alatt felgyorsul az anyagcsere, utána pedig lehet tudatosabban élni minden téren. :)

Szeretettel hajrá mindenkinek! :)

17. Gubóka (válaszként erre: 16. - Bujaki.monika)
2010. okt. 1. 19:54

Nem tudom, hogy a mozgás-e a probléma. De szerintem segítene a dolgon, nomeg hosszútávon így sikerülhet fentartani a kívánt testsúlyt.


Az biztos h egy jó, egészséges diéta, és egy kiadós rendszeres (a hangsúly a rendszeresen van!!) mozgás tutibiztos párosítás.


életmódot kell váltani, egészséges étkezés, rendszeres mozgás. kell találni valamit, amit akár otthon akar edző teremben de megcsinálod akar mennyire sincs épp kedved.


Az életmodváltást ugy ertem, h nem kampány szerű diéta, hanem tényleg ugy kialakitani az étkezesi szokasaidat h azt egy éelten át tud tartani. Én is ezt csinálom most. néha nehéz megállni de egész jól haladok:)


írjál majd, h haladsz :)

16. bujaki.monika (válaszként erre: 15. - Gubóka)
2010. okt. 1. 16:53

Szia!

Köszi szépen:)

Futni szoktam de nem rendszeresen valamikor hetente 3-szor valamikor 2 hétig semmi.Gondolod csak a mozgás lenne a probléma????DE köszi előre is!

15. Gubóka (válaszként erre: 1. - Bujaki.monika)
2010. okt. 1. 08:05

Szia!

Szépen fogytál eddig ehhez szeretnék gratulálni :)

nem tudom, hogy mozogsz-e és ha igen mennyit.

de szerintem egy intenzív cardio edzés 1-2X a héten meglendítené a dolgot.


A szervezet amikor fogy, nagyon sok vizet lead az elején, és a könnyen lebontható zsíroktól megszabadul. De egy idő után a diéta nem elég, kell mellé a mozgás is. A rendszeres mozgással nem lesz olyan problémád, hogy kicist többet eszel és visszajön. Meg kéne probalnod beállnod egy oylan étkezésre (tornával) h ne éhezz. Hanema sok mlozgástól fogyj.


ha sokat mozogsz és tévedtem, akkor meg neharagudj :)


kitartás továbbra is!!

14. Bcicus (válaszként erre: 1. - Bujaki.monika)
2010. szept. 30. 21:17
AZért hízo, mert teljesen normálatlan étkezel alaphelyzetben a szervezeted vész reakcióban van, a gyógyszertől meg pláne mert tönkre tesz téged.
13. d7ffe12db2 (válaszként erre: 12. - Binky)
2010. szept. 30. 20:09

Igen, ez egy szuper jó diéta. Tényleg nem kell éhezni. A két hét alatt van ideje az embernek az elmélkedésre is, és eldönti, mi az amit a két hét után nem épít vissza az étkezésébe.

Célszerű a sok salit, zöldséget meghagyni, és a réginél lényegesen kevesebb kegyér, tészta, krumpli és társai. Na, meg a sütike. :)

12. Binky (válaszként erre: 10. - D7ffe12db2)
2010. szept. 30. 20:03

Na ez aztán érdekesen hangzik O_O

de jól.

11. d7ffe12db2 (válaszként erre: 7. - Binky)
2010. szept. 30. 19:56
Az imént Binkynek válaszoltam.
2010. szept. 30. 19:54

2 héten keresztül csak húst és tojást szabad enni zöldségekkel, salátákkal. A zöldségfélét nyersen és párolva is lehet, viszont kerülni kell a sárgarépát és a kukoricát és a borsót, mert ezeknek magas a szénhidrát tartalma.

Mind a két héten két nap este 10-kor édességet kell enni, lehetőleg süteményt. hogy a szervezet feltöltődjön szénhidráttal. Ez furcsának tűnhet, de így kell. lehet fogyni ezzel a módszerrel mozgás nélkül is, de egy kis testedzéssel még többet. Két hét elteltével vissza kell térni a normál táplálkozáshoz. De figyelni, hogy túl sok szénhidrát ne legyen, mert az lassítja az anyagcserét.

9. bujaki.monika (válaszként erre: 8. - Judyt640)
2010. szept. 30. 19:44

Szia!

A Wc-s dologgal nincs probléma...

2010. szept. 30. 19:36
Savanyu káposzta isteni a husikhoz 0 kaloria sok rost,de nemkell megvárni mig 3 napig semmi a wc- n ilyenkor ha minde este bekapsz egy májva vagy szüztea kapszulát,ha anyagilag megengedheted az oxitarm is jó ez nemkövetkezik be
7. Binky (válaszként erre: 6. - D7ffe12db2)
2010. szept. 30. 18:40

Jaaa, na pl kérdés melyik fehérjediétáról beszélgetünk, a szegedi klinika diétája biztos dugulást okoz, ezt tanúsítom:D De bevált. Nekem. Nem ajánlom.


Viszont amit te mondasz érdekel, Dukan vagy mi ez?

6. d7ffe12db2 (válaszként erre: 4. - Binky)
2010. szept. 30. 17:59
Én úgy gondolom, hogy a fehérje mellé elfogyasztott zöldségféle, sali, biztosítja a rostokat. Főleg, ha a diéta sok káposztával egészül ki. A káposzta intenzíven segíti a bélmozgást, sőt, az emésztése több kalóriát igényel, mint amennyit tartalmaz. Ebből az következik, minél többet fogyasztunk belőle, annál jobban fogyunk. :)
2010. szept. 30. 17:30
Mindenféle vélemény érdekel:) remélem te is találsz majd hasznos tanácsokat!
2010. szept. 30. 17:28

A fehérje diéta tök jó, én is csináltam, de székrekedést okoz, azzal csak óvatosan(semmi rostot nem kapa szervezeted). Valaki ajánlotta az egy zabálós nap beiktatását, szerintem neked is ez kéne.

Egyik nap többet eszel, a többi nap meg rendesen ugyanúgy, így becsapva a szervezetedet.

3. 1d472d0461 (válaszként erre: 1. - Bujaki.monika)
2010. szept. 30. 17:21

Kedves Móni,

pontosan ez a problémám nekem is. Ugyan én nem fogytam ilyen sokat és ilyen ügyesen, de a hónapok alatt elért 9 kg fogyásom után július óta tökéletesen egy helyben stagnálok, annak ellenére, hogy mindent úgy csinálok, mint előtte. És igen: ha elengedném magam, jönne vissza minden szépen sorban.

Tudom, hogy szakértői válasz érdekel, és az enyém abszolút nem számít annak, de a tapasztalatom szerint a szervezet egy idő után megszokja a csökkentett tápanyagbevitelt és a mozgást is, és beáll a súlymegtartásra. Ilyenkor továbbra is ki kell tartani, de ha hetek múlva sincs semmilyen változás, akkor változtatni kell az eddigi szokásokon.

Emiatt kezdek bele hétvégén egy speckó diétába; amellett, hogy eddig is egészségesen étkeztem.

2010. szept. 30. 17:16

Szia Mónika!

A fehérje diéta gyorsítja az anyagcserét, nem éhezel közben, és garantáltan fogysz.

Egy ismerősöm csinálta, két hétig tart, utána normál táplálkozás. Szerintem ez menne neked is.

Kívánom hogy érd el te is az ideális súlyodat! :)

2010. szept. 30. 17:11

Segítséget szeretnék kérni!

105 kg-ról lefogytam adipex segítségével 71 kg-ra.Az utóbbi hónapokban viszont egy dekát sem tudok fogyni:(Az étrendem elég szerény: reggeli joghurt ebéd leves , másodikféle pedig szénhidrátmentes főleg gyümölcs, hús köret nélkül..vacsi szinte semmi max. egy csomag ropi.Amennyiben nem tartom magam az étrendemhez akár 3 kg-ot is tudok hízni egy hétvége alatt.Lehet ez a lelassult anyagcsere miatt?Vagy valami más oka van?Mindenféleképpen segítséget és megoldást keresek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook