Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csípőproblémás baba (heveder/hám viselés) fórum

Csípőproblémás baba (heveder/hám viselés) (beszélgetős fórum)


7. vviki2 (válaszként erre: 5. - Wenta)
2010. okt. 1. 15:14

Neki is pavlik kengyele van, de olyan hurkás, husis kislány, hogy a lábánál nagyon töri. Azt hittem hülyéskedik a tesóm, nem hittem el, hogy komolyan csúnya neki. De megnéztem és tényleg borzalom. Csupa csíkos, sebes a kicsi lába. :-( Egyébként ők is zoknira adják. Most azt javasoltam nekik, hogy adjanak rá zoknit + harisnyát (úgyis hűvös van már) és úgy a kengyelt. Ha nem javul vigyék vissza a doktornőhöz, hogy mi legyen, mert biztos fáj neki.

Köszi:-)

6. vviki2 (válaszként erre: 4. - Costarika)
2010. okt. 1. 15:09
Már én is gondoltam rá... Majd javaslom a szülőknek.
5. Wenta (válaszként erre: 1. - Vviki2)
2010. okt. 1. 08:39
Az én fiamat 1 hetes korában kellet vinnem csípő szűrésre 1 hónapig terpeszpelenka mert olyan kicsi volt, hogy nagy volt rá a kengyel. /47 cm/. 1 hónapos korától 6 hónapos koráig volt rajta pavlik kengyel én zoknit adtam a lábára. Csak fürdéskor vettem le róla tökéletes lett. Most 4 éves múlt minden évben elviszem kontrollra.
2010. szept. 30. 16:20

Barátnőm gyerekének is volt most ilyen és 4 hónapig viselte a gyerkőc. Javult, de nem tökéletes, neki általános ízületi lazasága van, amiért a csípője is laza.

Nem lehet kipárnázni valahogy? Mondjuk pamut anyagba csavar vattával?

3. vviki2 (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2010. szept. 30. 16:17

6-8 hónapig? Jézusom...:-S

Azt hittem pár hónap elég. :-(((


Igazából nem az aggaszt, hogy nem gyógyul meg, mert biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond... Inkább az zavar, hogy annyira töri a kicsi lábát. :-(

2010. szept. 30. 16:14
nekem nincs gyerekem, de az unokaöcsém ilyet viselt talán 6 vagy 8 hónapig és meggyógyult
2010. szept. 30. 16:07

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok olyan anyukáktól, akiknek hámot/hevedert kapott a babájuk a csípőszűrésen talált eltérés miatt! Unokahúgom 4 hónapos. Kezdetben terpeszbetétet kellett ráadni, de pár hete (mivel nem javult) csípőhevedert. Nagyon nehéz a szülőknek ezt elfogadni, sajnálják szegényt. A lábfejét sebesre törte már a hám, nem tudom hogy lehetne úgy ráadni, hogy ne bántsa a bőrét? Tud valaki segíteni?

Tapasztalatokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook