Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek rossz anya vagyok amiért néha-néha lapasszolom a gyereket 1-1 órára? fórum

Szerintetek rossz anya vagyok amiért néha-néha lapasszolom a gyereket 1-1 órára? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. ápr. 5. 10:52
Nem vagy rossz anya, csak mint egy betegséget bebeszéled magadnak, hogy rossz vagy. NEM. NEM! Sok Anyuka dolgozik akár egész nap és van ahol a gyerek nem 1 órára, de fél napra máshol van. (Nem óvoda, vagy bölcsi). A gyereknek meg jobb, mert nyitottabb lesz és remélhetőleg máshol is játszik, vagy tanul ezt-azt.
2011. dec. 4. 11:26
Miért lennél rossz anya? Nem arról van szó, hogy nem törődsz velük, vagy elhanyagolod őket! Egy kis pihenés jár mindenkinek.
65. 828429ecdc (válaszként erre: 11. - Venezuela)
2010. okt. 15. 12:03
Ne aggódj.Én a fiamat 1,5 éves koráig fél órától többre nem hagytam másra.Az is fürdés,wc, stb.De nekem ott volta az a ...apja aki folyton ugyanezt mondta, hogy magadnak szülted, nem másnak stb.Persze ő nem vigyázott volna egy-két órát a gyerekre.Totál depis voltam egyébkén sem egészséges.Én már attól rossz anyának gondoltam magam hogy egy kis szabira gondolok!Gondolom a kedves ismerősödre is valaki ilyen hatással van.Csak amikor a gyerek eléri majd azt a kb.17-18 hót igényelni foglya és a csaj majd nem tudja miért a hiszti.Mert egy kicsit durva leszek: megunta a gyerek.És ő is be lesz fordulva mert egy 8-10 kilós gyereket elég nehéz mindenhova cipelni még kocsival is.Bankba nem meg soha pl?Ja és szerintem nem ő akarja csak védekezési mechanizmus.Biztos nincs akire hagyja.Nálunk a szülők messze, apuka meg tojt az egészre.Ennyi.Ne aggódj pont az az egészséges, hogy hagyod.
2010. okt. 1. 11:44
Ki mondta ezt a hülyeséget? Dehogy vagy rossz anya emiatt! Nekem mondjuk már nagyok a gyerekeim, de még így is alig várom, hogy ott aludjanak anyámnál. Tudom hogy ott jó helyen vannak, nyugodt lehetek. Mi már alig várjuk májusban hogy a sulinak vége legyen, aztán alig várjuk a szeptembert hogy elkezdődjön.:)
2010. okt. 1. 09:37
igaz, a gyereknek is szüksége van arra, hogy ne mindig csak téged lásson.
2010. okt. 1. 07:51

Egyértelmű, hogy NEM..Az ellenkezője lenne hibás felfogás..én már csak tudom:) A húgom kisfia 5 éves...de ez alatt az 5 év alatt senkire nem "merte" rábízni Őt..ez nekem nagyon fáj, mert az én gyerekeimet mindig elengedtem hozzá, és szoros is a kapcsolatuk..ezt én nem tudtam kialakítani az Ő fiával, sajnos..

Igaz, 33 évesen szült..talán ez lehet az oka..

De szerintem ezzel a kicsinek is árt, mert nem fog tudni beilleszkedni később a nagybetűs életbe...korlátozva van a kapcsolatok kialakításában..

2010. szept. 30. 18:51
nem attól rossz anya valaki, hogy néha pihen 1-1 órát. én összetenném a kezem, ha csak 5 percre lenne valaki aki vigyázna a babámra. ha mindig más nyakába varrnád, és te csak tekeregnél és nem törődnél vele, akkor lehet megkérdezném, hogy minek szülted, de így nem, abszolut nem. örülj neki, hogy van segítséged, mert anélkül tényleg baromi nehéz.
60. velociraptor (válaszként erre: 1. - Venezuela)
2010. szept. 30. 18:01
szerintem az mindenkinek csak jót tesz....és az anya is ember...
2010. szept. 30. 17:32
Köszi mindenkinek!!!:):):)Nagyon eleven gyerek:)Ugyhogy néha tényleg kell kicsit az egyedüllét:)
2010. szept. 30. 17:29
:):):):)
57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Venezuela)
2010. szept. 30. 16:04

Hát hogyne, baromi rossz!

De akkor én már rég a börtönben ülnék gyerekkínzásért.

Soha nem felejtem el azt, amikor első kb. 2 hetes volt. Az öcsémnek valamit el kellett volna vinnie valahova a közelbe, de busszal. Akkorát ugrottam, hogy én elviszem, és csodálatos érzés volt "kishasú emberként" állni a buszon egyedül!


Aztán amikor 4 hós volt, már sajna nem szopizott, elmentem egy 4 napos táborba. Ez olyan erdőben lakós, falut nem látós dolog nagycsaládosokkal és gyerekeikkel. Persze féltem egy kicsit, hogy ez talán túl durva, ilyen kicsinek otthagyni. De nem lett semmi, bukfencezett egyet örömében, amikor megint meglátott, én meg hónapokra energiát merítettem ebből a programból, és a lelkemet is helyretették azok, akiket 4-5 gyerek várt otthon...

A lányom meg nagyon összenőtt anyósommal, akire egyébként nagyon hasonlít (két boszorkány), és most, hogy anyósom egyedül maradt, szinte támasza a kislány, alig várja, hogy mehessen.

56. Pen80 (válaszként erre: 55. - Márti86)
2010. szept. 30. 14:39
Igen, mi többek között emiatt költöztünk haza vidékre. Szerencsére meg tudtuk oldani. Megfizethetetlen, ha egy városban vagy a nagyszülőkkel, akik ráadásul normálisak is. Nagy szerencsénk van. Meg a gyereknek is, mert nagyon sok jó dolgot fog tanulni tőlük.
2010. szept. 30. 14:31
Mi is szívesen elmennénk férjemmel pl moziba, ha arra a 2 órára lenne ki vigyázzon rá, de nincs.:((
54. d8908b786a (válaszként erre: 52. - MSE77)
2010. szept. 30. 14:30
Szerintem ha már kicsiként megszokja a nagyszülőket, később is jobban megmarad velük.
2010. szept. 30. 14:30
szerintem a gyerektől külön töltött idő kell!én legalábbis feltöltődöm olyankor
52. MSE77
2010. szept. 30. 14:26

Egyáltalán nem! Van aki szerencsés helyzetben van mert ezt megteheti, aki sajnos nincs, az pedig szeretne ilyen helyzetben lenni.


Nekem 2,5 és 4 évesek a gyerkők, nyáron simán elvannak a nagyszülőknél, van hogy még telefonon se akarnak beszélni velünk.


Mindenki másképp csinálja és persze gyerekfüggő is a dolog!

51. danama
2010. szept. 30. 14:24
dehogy vagy rossz legalább feltöltődsz
2010. szept. 30. 14:22

Dehogy vagy rossz.

Én mit meg nem adnék, ha néha sikerülne valakinek lepasszintani, legalább csak egy órácskára. De anyósomék még csak egy fél órát sem hajlandók elleni velük, mindjárt telefonálnak, amint a gyerek kicsit elkezd sírni. tehát inkább már nem megyünk sehova, de igencsak rosszul esik. :-(


De a férjemtől kaptam szülinapomra egy wellnes hétvégét Mosonmagyaróvárra november 6-7, tehát most még dadát kellene keresni, de már előre félek..szorítsatok..még sosem voltunk kettesben sehol..

49. Pen80 (válaszként erre: 47. - Anyuci91)
2010. szept. 30. 14:20
az, hogy más vigyáz rá, nem azt jelenti, hogy magára hagyom...
48. Pen80 (válaszként erre: 44. - D8908b786a)
2010. szept. 30. 14:18

Igen, tudnék mesélni a lányomról. :)

De az is biztos, hogy a gyerek személyisége is kell hozzá. Biztosan van olyan, akivel nehezebb ezt megcsinálni.

2010. szept. 30. 14:18
Nem rossz anya vagy, de ha akad a családban, aki szívesen vigyázz a gyermekre és biztonságban tudod akkor ne is gondoljál ilyesmit. Mikor kezdő voltam keveset bíztam rá anyukámra, de néha igényelte és elvitte és a nagymamánál is volt. Én nagyrészben velem volt a lányom és jobban örültem neki, mert mellettem tudhattam ahová lehetett magammal vittem és sosem hagytam magára. Üdv.Ágnes
46. 9242a6388c (válaszként erre: 25. - 79e7ead65a)
2010. szept. 30. 14:17
Kialakul minden szép sorban:) De nem jó, hogy 5-kor eszel először!! Egyél meg egy almát vagy banánt vagy szendvicset mikor mondjuk a pici alszik, a főzés meg a takaritás ugyis megvár:)!!... Később majd a kikapcsolódás is hiányozni fog:)) Most elhiszem, hogy nem:)))
2010. szept. 30. 14:17
Ha tudod azt, hogy jó kezekben van, akkor nincs semmi gond. De úgyis olyanra bízza az ember a gyereket 1-2 órára vagy napra, akiben megbízik. És talán a gyerek is jobban tud majd alkalmazkodni később is, pl. oviban.
44. d8908b786a (válaszként erre: 42. - Pen80)
2010. szept. 30. 14:15
Szerintem, ha találkozik több emberrel jobban szokja az embereket és barátságosabb is lesz...
43. d8908b786a (válaszként erre: 35. - 0d717b184a)
2010. szept. 30. 14:13
Köszönöm szépen. :D
42. Pen80
2010. szept. 30. 14:12

Most nem hagy nyugodni ez a téma :)

Ha már az a kérdés ki a rossz anya, hát gondoljon magára. Hogy mit tesz szeretett gyermekével. Nem állhat majd mindig mellette és akkor mi lesz a gyerekkel? Nem az a dolga, hogy őrködjön, hogy nehogy elessen a gyerek, hanem az, hogy megtanítsa hogy kell egyedül felállni! Akkor készíti fel az életre. Így nevel magának egy anyámasszonykatonáját, aki anyuci nélkül nem tud majd mit kezdeni magával? Láttunk már ilyet felnőttben nem egyet. Legdurvább az egyke fiú ebből a fajtából. ááááááááááááá

2010. szept. 30. 14:11
Dehogy vagy rossz.
40. martin3 (válaszként erre: 30. - D8908b786a)
2010. szept. 30. 14:10

igen, jó, ha az embernek van segítsége...aranyat ér. de pl nálunk a szüleimnek eszükbe sem jut, hogy maguktól vigyázzanak az unokájukra, csak akkor, ha megkérem őket, így csak akkor teszem ezt, ha nagyon muszáj, de magam miatt soha nem kértem még, hogy vigyázzanak a gyerkőcökre..

de most végre lett egy lány, aki időnként vigyáz a nagyra(elviszi játszótérre), hát álom...hogy végre van egy kis "szabadidőm", igaz a 2,5hónapos itt van, de már ez is jó..kár, hogy ez nem jutott előbb eszembe a nagyoknál, mindenkinek ajánlom, aki csak teheti, kell az a kis szabad idő a gyerektől, utána mi is sokkal jobban feltöltődve tudunk velük lenni(nem csak idegbajosan:)

2010. szept. 30. 14:10
De gyagyi vagy,dehogy vagy rossz anya, én néha hétvégére is leadom a lányokat anyunak, kell a feltöltődés, bár baromira hiányoznak. Jobb ha szoknak más emberekhez is.
38. 79e7ead65a (válaszként erre: 36. - Pen80)
2010. szept. 30. 14:05
Na megyek vissza a fórumunkra :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook