Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy normál méretű tortaformával, hogyan tudok emeletes tortát sütni? fórum

Egy normál méretű tortaformával, hogyan tudok emeletes tortát sütni? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 3. 14:40
3 emeletes tortát lehet szögleteset is csinálni,és akkor csak vagy lapokat sütsz,és méretre vágod,vagy sütsz egy jó nagy tepsivel,és azt darabolod...
2011. jún. 3. 14:32
Bizony, különböző méretű lábasokban:)
2010. szept. 30. 09:39
A tejszínhabból formázhatsz kis rózsákat is egy zacsi segítségével a tetejére. :)
15. Christy5156 (válaszként erre: 12. - Lexi018)
2010. szept. 30. 09:38
Én tejszínt szoktam porcukorral felverni. Felébe egy citrom levét, másik felébe összetört gyömölcsöt (pl. málnát) keverek bele. Csokis tortaalapba szoktam tölteni (torta-citromkrém-torta-málnakrém-torta), a tetejét, oldalát pedig a sima tejszines krémmel megkenni. Reszelt csokit, pirított vágott diót, gyümölcsdarabkákat (citromkarika, egész málna stb.) teszek díszítésnek.
2010. szept. 30. 09:22
Sőt, akkor lehet a tészta sötét, a krém meg így világos lesz benne.
2010. szept. 30. 09:21
A diókrém elég látványos lehet, mert nem egyszínű a diódarabok miatt, plusz lehet rá tenni fél diókat is. Vagy karamellizálsz egy kis cukrot és rácsorgatod, bár ezt még nem próbáltam, de elvileg működik. :)
2010. szept. 30. 09:20

hÁT lehet megpróbálkozom vele:)

És szerintetek mivel töltsem meg?nem akarok nagyon drága tortát,de finomatm,és látványosat:)

11. anyu70
2010. szept. 30. 09:13
Nem akarok hülyeséget írni, de úgy emlékszem anyukám lábasban sütötte gyerekkoromban a tortát, mivel tortaformánk nem volt. Abban a jófajta régi zománcosban, belül fehér kívül pirosban. Sütőpapírt tett az aljára, csak kicsit lekerekített lett a teteje körben. Nem is sütőpapírt, akkoriban asszem zsírpapírnak hívták, nem tudom ugyanaz e mint a mai. Amikor elkészült óvatosan körbelazította késsel és kiborította.
2010. szept. 30. 09:12

Sajna nncs senkinek,már megkérdeztem mindenkit.

És a lábosból kijön?nem fog beleragadni?

2010. szept. 30. 09:12
Ha vannak lehulló részek, azokat le lehet fagyasztani és később felhasználni.
2010. szept. 30. 09:10
És nincs senki,akitől kérhetnél kölcsön? Anya,barátnő,szomszéd? Mert így azért elég költséges 3 nagyot sütni,pláne úgy hogy a lehulló részekre nincs is szükséged
2010. szept. 30. 09:10
Más: ha van olyan lábosod, ami berakható sütőbe (nem műanyag a füle), akkor kiválasztasz egyet, ami kisebb, egyet, ami nagyobb a tortaformádnál, és így meglesz a három szint. Persze attól is függ, mekkora a formád.
2010. szept. 30. 09:08
jA.DE 3 emeletet szeretnék:)
5. verga doro (válaszként erre: 3. - Kund Abigél)
2010. szept. 30. 09:06
de egyre gondoltunk :D
2010. szept. 30. 09:05

Hát talán úgy,hogy sütsz 2őt.Aztán papírból kivágsz egy akkora kört,mint amekkorára a másodikat szeretnéd - rárakod és egy éles késsel óvatosan körbevágod.

Más ötletem nincs sajna :(

2010. szept. 30. 09:05
Süss két egyforma tortát, majd az egyikre tegyél egy kisebb átmérőjű kör alakú valamit (pl. tányért), és vágd körbe. A leeső részekből készíthetsz akár somlóit is, ha piskótát sütsz, de ha kiszárítod, lehet belőle kekszgolyó is.
2010. szept. 30. 08:58
Szeretnék sütni egy emeletes tortát,de csak 1db normál méretű tortaformám van...Van valami ötleetetek hogy lehetne mégis megcsinálni?
2010. szept. 30. 08:57
Ötletek emeletes torta sütésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook