Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen masszőrtanfolyamra érdemes jelentkezni? fórum

Milyen masszőrtanfolyamra érdemes jelentkezni? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 9. 20:30
Gyógymasszőrt csak érettségivel tudsz, ha nincs, akkor csak az általánost lehet.
10. 3a0842d373 (válaszként erre: 9. - Kitty72)
2007. aug. 8. 13:56
:)) privi ment!
9. kitty72 (válaszként erre: 8. - 3a0842d373)
2007. aug. 7. 23:41
Köszönöm a tájékoztatást. Örülök a híreknek, legalább már kezd visszajönni a bizalmam.Te is masszőrködsz ? Már abból gondolom, hogy " bírni fogja - e majd a kezed ?"
2007. aug. 7. 22:08

Sziasztok,

minden különösebb előképzettség nélkül kondicionáló masszázsként lehet alkalmazni olyan masszázst, amiről csak oklevelet kaptál. A talpmasszázshoz természtgyógyászati képzettség, és reflexológus szakvizsga szükséges. Az utóbbi esetben ha nem alkalmazottként csinálnád, ÁNTSZ engedély is szükséges, illetve az ÁNTSZ előírásai szerint kialakított rendelő. (+ váró, + ügyfélmosdó, kezelőhelyiség kb. mint orvosi rendelő: ha a helyiségek rendelkezésre állnak, csak testre kell szabni, párszázezer ft-ba mindenképp belekerül).

Ha természetgyógyászként két szakvizsgát teszel, úgy tudom, kiválthatod a vállalkozóit házhoz járó szolgáltatóra és akkor nem kell rendelő. (legalább kétéves info, utána kéne nézni) A fenti kondicionáló masszázs esetében "fizikai közérzetjavító szolgáltatásra válthatsz ki engedélyt az illetékes önkormányzatnál. És ez is megy házhozjárósan, de kérdezz utána az ügyfélszolgálaton.

A legeslegfontosabb: bírni fogja a kezed?

Sok sikert, remélem segítettem valamit.

7. kitty72 (válaszként erre: 6. - Füzike)
2007. aug. 7. 18:08

Hát nem sokan szóltak hozzá a fórumhoz, pedig jó lett volna, ha némi kiindulópont lenne.Ami nem OKJ- s képzés az oklevelet ad. Ezen viszont nagyon megoszlanak a vélemények. Van ahol azt mondják lehet vele vállalkozni, van ahol azt, hogy nem. Az már más kérdés, hogy az igazi tudást tényleg nem lehet a kisebb tanfolyamokkal megszerezni, de az ember csak tudja magáról, hogy még mennyit kell tanulnia, hogy " profi " módon tudja a szakmát, ahhoz pedig már tényleg kell az Okj- s , vagy privát gyakorlat.

Ha valaki tud valamit ezzel kapcsolatban, akkor várom.

6. Füzike (válaszként erre: 5. - Kitty72)
2007. aug. 4. 14:28

Amit kinéztél tanfolyamot az biztos, hogy fürdős masszőri. Ezt a vállalkozásos dolgot nem nagyon tudom, mert nekünk kft.-nk van és szolgáltatásként van megjelölve. Ugyhogy a házunk egyik részéből csináltam egy kis gyógycentrumot ami 4 hónapja működik. 1 éve végeztem . Nem tudom, hogy a tanfolyam nevét kilehet-e írni?

Egyébként elég erős az anyag, ugyhogy nem ajánlanám fősuli mellett, bár lehet, hogy Te bírnád.

Majd megnézuem a privátot.

5. kitty72 (válaszként erre: 4. - Füzike)
2007. aug. 4. 14:12

Köszi Füzike !

Hát lennének kérdéseim az biztos. OKJ-t lenne jó szerezni, de az egy év elég sok idő, s a főiskola melllett szerintem sok lenne. Én kinéztem egy tanfolyamot, ami 10 hét, heti kétszer 5 óra. Állítólag az oklevállel is kiváltható a vállalkozás, te erről mit tudsz ? Te hol tanultál, s mióta vagy a szakmában ? Privátban megírom a tanfolyamot, hátha tudsz felvilágosítást adni.


Előre is köszönöm. Kitti

2007. aug. 3. 17:27
Én gyógymasszőr vagyok. Szerintem OKJ-st végezzetek mert sokkal nagyobb tudást biztosít, mint egy fürdős masszőr. Én Pesten végeztem. Ha van kérdésetek , írjatok.
2007. aug. 3. 10:04
Igen, igazából az a legjobb, s OKJ- t ad. Azért is kérdeztem rá a témára, mert engem igazán az foglalkoztat, hogy mi a helyzet a többi tanfolyammal. Ha valaki mellékállásként szeretne ezzel valaki foglalkozni, akkor mindenképp kell- e az OKJ, vagy elég a bizonyítvány.
2007. aug. 3. 08:36
Engem is ez a terület foglalkoztat mostanában.Én személy szerint egy gyógymasszőr tanfolyamot szeretnék elvégezni(szerintem ebből van hiány)+ egy talpreflexológia sem lenne rossz!:-)De sajnos mostanában itt a környéken(VP.megye) nem indul hasonló vagy legalább is nem hallottam róla!:-(
2007. aug. 3. 08:24
Milyen masszőrtanfolyamra érdemes jelentkezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook