Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 24 hetes terhes leszek a két ünnep között, ekkora tervezünk pihenést olyan helyen, ahol termál víz van. Veszélyes lehet? fórum

24 hetes terhes leszek a két ünnep között, ekkora tervezünk pihenést olyan helyen, ahol termál víz van. Veszélyes lehet? (tudásbázis kérdés)


21. Elf73
2011. dec. 13. 23:30

Ha a pocakod "keményedik" !Tehát úgy érzed mintha megfeszült volna az egész,akkor gyere ki a vízből !Lehetőleg jacuzzit vagy olyan medencét használj amiben nincsenek nyolcvanan,órákon keresztül !

Az én fiam most múlt tizenhét ;de amikor vártam őt,akkor is ugyanúgy fürcsiztem mint előtte !Itt csak annyi lehet a gond,hogy egy ilyen helyen,bármennyire tiszta és nívós helyről van szó,előfordulhat hogy összeszedsz valamit !Ezt próbáld dupla bugyival,esetleg nagyon vékony,mini méretű tamponnal és betéttel kiküszöbölni ! A vékony tampon(mini) nem okozhat gondot ha csak akkor használod és addig,amíg a vízben vagy !Dupla fürdőalsót is felvehetsz ezzel együtt !Mindenki látja hogy viselős vagy,tehát nem lesz ciki !Ha a szeretkezés nem okoz gondot,akkor a tampon sem,arra a rövid időre !Ha kijössz a vízből,vedd ki és tegyél fel egy újat óvatosan,amikor újra bemész !De azért beszélj erről az orvosoddal !Ő tudja igazán hogy javallott vagy nem !Ha nem,akkor élvezd a masszázst és azt hogy kiszakadtál egy kicsit a mindennapi "mókuskerékből" !És relaxálj,aludj nagyokat Érezd jól magad !:-))

20. D.Kriszta (válaszként erre: 19. - Reno77)
2010. okt. 5. 13:11

A szauna és a gőz sem tilos, ezt is mindig a doki dönti el hogy adott esetben lehet vagy nem, attól függ hol van a lepény, a meleg okozhat vérbőséget, ez az esetben lehet veszélyes, ha lent tapadt meg, de ha ezt valaki nem tudja és esetleg picit vérezni kezd akkor sem kell pánikba esni, csak lepihenni... és most a dokimat idéztem.

Első terhesség alatt is szaunáztam, mentem a gőzbe is, spininngeltem, januárbam lettem terhes és a szezont március közepéig végig smowboardoztam ugyanis a 18. hétig olyan védett helyen van a baba hogy nem lehet úgy esni, hogy megüssem.

Most is voltam Hévízen, bár még csak 7 hetes voltam, de szaunáztam, gőzbe is mentem és a kinti élménymedencébe is jókat lubickoltunk a kislányommal.

Nem felelőtlen vagyok, csak nem pánikolok!

Termál víz általában nem javasolt, az összetételétől függ.

A lényeg FIGELD A TESTED JELZÉSEIT, mi esik jól, és mit mond a dokid.

Jó pihenést!

19. Reno77
2010. okt. 1. 12:13

Ahol termál medence van, ott általában van sima vizes is, főleg az ilyen jobb szállodákban. A párod ejtőzik a meleg vízben, te meg ússz! A még a te fáradt izomzatodnk is és a babának is jó.

Jaaa, és ilyen helyeken van szaunavilág is. Szauna és gőz tilos, de a sókamra tökéletes! :)

2010. okt. 1. 10:37
Én nem tenném!
2010. szept. 30. 21:59
Én biztos nem mennék el.Sőt nem is egészséges várandósan meleg vízben ülni.A fürdés is csak tusolással.
2010. szept. 30. 16:40
Ja...és 36 fokosnál melegebb vízbe semmiképp...
15. bettiletti (válaszként erre: 8. - E3e8ab07a5)
2010. szept. 30. 16:40

Ha zárt a méhszáj, akkor term.víz, klóros (azaz fertőtlenített) víz betás tampival nem lehet gond, én nagyon érzékeny voltam ezekre mindig, de nyáron a 40 fokban párszor fürödtem, de csak minőségi helyeken, hogy úgy mondjam, amikor nem éreztem úgy, hogy biztonságos, nem fürödtem, és kész.

Meg kell nézetni pl. uh-n a méhszájat, hogy mentek "nyaralni", :) ha zárt, a doki valszeg engedni fogja.

Mert amíg zárt, ha netán valami kis fertőzést el is kapnál (ami lássuk be, nem valószínű a betás tampival), akkor is csak hüvelyt érinti, amit könnyen kikezelnek, pl egy kis kevert kúppal.

14. bettiletti (válaszként erre: 11. - 7c27d66f45)
2010. szept. 30. 16:37
Amúgy szerintem nem minden egyes medence termál...vagy igen? Én nem kockátatnék, ezek a vizek amúgy sem mindenkinek ajánlottak,de pl. a ceglédi fürdő házirendjében benne is van, hogy nem vállalnak felelősséget termálba menő kismamák és babáik épségéért...vagy hogy mondjam.
2010. szept. 30. 16:35

Termálba semmiképp nem szabad menni, nem egy szívbajos a dokim, még nyáron kérdezgettem, és ezt mondta, hogy semmiképp.

Normál strandvíz, ami klórozott, természetes víz nem gond, ha akarok tegyek fel tampont, a végére lehet csöpögtetni betadine-t, és akkor ha valami baci oda is jutna, nem éli túl

12. Reno77
2010. szept. 29. 17:53

21 hetesen voltunk síelni auszriában, akkor is úsztam a szállodában, 29 hetesen voltunk Hévízen, ott is úsztam, 32 hetesen debrecenben, ott is. :)

De ezek jó szállodák voltak, felügyelt vízminőséggel, nem tömegstrandok.

2010. szept. 29. 17:51
Kehidakustányba készülünk! Mindenképpen konzultálni fogok előtte a dokival természetesen, de kíváncsi vagyok a véleményekre. :)
10. Reno77 (válaszként erre: 8. - E3e8ab07a5)
2010. szept. 29. 17:47

Attól függ hova mennek... Mert ha egy jó színvonalú szállodába, ott megfelelően van tisztítva a víz.

Én sem szedtem össze semmit, pedig minden nap benne voltam.

És ha zárt lesz a méhszáj, akkor nyugodtan úszhat.

2010. szept. 29. 17:47
Nem fürdenék medencében terhesen semmiképp.
2010. szept. 29. 17:45
Jó kikapcsolódást kívánok, de fürdés nélkül! A "népmedence" veszélyes kismamaként, de a termálvizet abszolút nem ajánlják. Én most vagyok 26 hetes, nyáron mikor rákérdeztem a dokimnál erre, ő a természetes vizet javasolta, és azt is inkább csak mártózás szintjén.
2010. szept. 29. 17:41
Hát akkor majd csak a lábamat lógatom :)
2010. szept. 29. 17:39

Igen.

Én biztosan nem fürdenék.

2010. szept. 29. 17:38
Nekem nem ajánlotta a doki anno. Én még késöbb mentem előnyaralásra terhesen, Hévízen voltunk, de a dokim csak a szálloda sima medencéjét engedte. Abban viszont jókat úsztam. :)
2010. szept. 29. 17:36

"Egyszerű válasz: nem javaslom. A víz pontos összetételét ugyan nem ismerem, de a meleg termálvizet ebben a korban már nem ajánljuk.

Főleg azért sem, mert a termálvizek szinte biztosan fertőzöttek és a méhszáj ekkor már nem teljesen zárt (ha az orvosa zártnak nyilvánítja, az szülészeti szempontból korrekt, a valóságban nagyságrendekkel nagyobb a fertőzésveszély ebben a korban).

Dr. Nagy László "

3. nemmaci (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2010. szept. 29. 17:36

én biztos nem fürödnék terhesen termál medencében.

szerintem 1 csomó fertőzést össze lehet szedni ilyen helyeken

2010. szept. 29. 17:34
a meleg víz méhösszehúzódást eredményezhet
2010. szept. 29. 17:33
24 hetes terhes leszek a két ünnep között, ekkora tervezünk pihenést olyan helyen, ahol termál víz van. Veszélyes lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook