Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kőgáz "Kőgáznak" lenni... szerintem... (napló-részlet) fórum

Kőgáz "Kőgáznak" lenni... szerintem... (napló-részlet) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kőgáz "Kőgáznak" lenni... szerintem... (napló-részlet)

1 2 3 4
117. Duchess (válaszként erre: 42. - 88bea36763)
2011. nov. 16. 08:44

Igazán gazdag családok,igazán nagy cégeit komoly apparátus igazgatja. Olajozottan működik évek, évtizedek... óta. Minden döntéshozatalt komoly szakmai gárda felügyel, elemez. Miről is beszélünk akkor most? Mit is kell csinálnia ott hosszú évtizedekig a csemetének??? (Elárulom élvezik az életet. Fenekük alá van tolva minden.) Ráadásul a szülők sem egy perc alatt adják át a marshall botot. Ráadásul legtöbb multi cég egyben részvénytársaság is... A tagok (részvényesek) felelőssége a társasággal szemben a részvény névértékének vagy kibocsátási értékének szolgáltatására terjed ki. A társaság kötelezettségeiért a részvényes egyébként nem felel. * joguk van osztalékra

* megszűnés esetén a felosztható vagyonból részvényeik arányában részesedés illeti meg őket

* joguk van a közgyűlésen részt venni, kérdezni, észrevételt tenni és a szavazati joggal rendelkező részarány alapján indítványt tenni és szavazni

* kezdeményezhetik valamely téma közgyűlés elé vitelét, az üzletvezetés megvizsgálását a felügyelő-bizottságnál a jogsértő közgyűlési határozat felülvizsgálatát

* részvényeiket átadhatják

Vagyis mindösszesen nagyrészt ennyi teendője, esetleg dolga van a céggel, vagy lesz.

Ráadásul nem minden gazdag ember gyermeke eszes, még ha mégoly fullos iskolába járatják akkor sem.

Persze vannak közöttük is ambiciózus emberek, ők igyekeznek vezető döntési pozícióba kerülni (szavazatelsőbbségi részvény.....) de ez csak rajtuk múlik...

116. 31d114df4f (válaszként erre: 115. - 40163fd81d)
2010. okt. 7. 19:27

Ebben egyet értek!

Valóban nem kell általánosítani,a tárgykörben biztos vannak,megbecsülendő kivételek is!

De sajnos ez a hátránya a levelezésnek,nem mond el a beszélgetőről semmit,nem látod az arcát,nem érzed a hangulatváltozásait.......!

Így sok olyan helyzet van, amikor "élőben"tudja az ember mi,miért van.....,és itt nem!

115. 40163fd81d (válaszként erre: 114. - 31d114df4f)
2010. okt. 7. 06:56

Nem igazán a cikkre írtam konkrétan a kritikát ,hanem az egész fórumra.

Egyszerűen nem tartom igaznak,sem igazságosnak,sem egyáltalán jó dolognak az általánosításokat,előítéleteket.

114. 31d114df4f (válaszként erre: 113. - 40163fd81d)
2010. okt. 5. 22:34

Tudod Lyriant ismerem,lehet a cikke vihart kavart.....,de olvastál már Tőle mást is????

Könnyű a bírák sorsa,én zsigerből utálom az esztétákat,kritikusokat,mert amit csinálnak az nem művészet,alkotás,csak szubjektív vélemény ,akármiről is!

Először fel kell mutatni valamit,utána bölcselkedni!Több hozzászólásból ki lehetett venni,sokan osztják a véleményét!Nem a pénzen volt a fő hangsúly,hanem az értékrenden,egy felcseperedő gyermek leendő világszemléletén.

Teljesen mindegy a család "neve",a lényeg milyen ember lesz abból a gyermekből!Nem biztos hogy az önállóság nélküli,anyagi,erkölcsi határokat nem ismerő kis emberből,hiteles ,emberi érzésekkel felvértezett felnőtt lesz!Kiállok a saját véleményem mellett,kell a pénz az élethez,de kevés az a hirtelen gyarapodó ember,aki utána

ezt megfelelően,helyén tudná kezelni.Elmondhatom,hogy mindenféle extra anyagi javak nélkül élem az életem,és nem is vágyom másra,csak arra hogy adósság és szűkösség nélkül éljek!

Klassz dolog lenne,csak úgy sok pénzhez jutni,de őszintén megmondom,nagyon kevés kivételével,szívesen odaadnám a pénz nagy részét olyanoknak,akik valóban rászorulnak!

113. 40163fd81d (válaszként erre: 112. - 31d114df4f)
2010. okt. 5. 21:04

Ehhe:))

Nekem midig fura,ha egy ember olyan helyre ,és emberek közé megy,ahol eleve tudja,nem közéjük való,nem fogja jól érezni magát.

A második fura dolog,ha mindenféle negatívumot felhoz,csak azért ,hogy az ő kicsi lelke megnyugodjon,hogy a saját életében mindent jól csinált.

Ez az egész gazdagság= bunkóság téma nekem azért sántít,mert ha valóban elégedett lenne bárki az életével,aki így gondolja,abban nem lenne fikarcni negatív érzés.

Talán egy ,a sajnálat,mert hogy ezek az emberek,a gyerekeik,a barátai nem élhetik meg azt a csodálatos életet,ahogy Ő él,és érez.


Érdekes módon ,még sem ez jön le sem a cikkből,sem a hozzászólásokból.


Csak ennyit szerettem volna mondani.

:DDDDD

112. 31d114df4f (válaszként erre: 108. - 40163fd81d)
2010. okt. 5. 20:40

Esetleg ezt ecsetelhetnéd,mire is értetted:-DDD

De látom ,egy nagyon bölcs emberrel van dolgom:-DDD

111. 40163fd81d (válaszként erre: 110. - Spinneli)
2010. okt. 4. 22:44

:DDDDDDDD


Az!:)))

110. spinneli (válaszként erre: 108. - 40163fd81d)
2010. okt. 4. 22:43

önigazolás, na?

;)

109. *Csajszi* (válaszként erre: 106. - 31d114df4f)
2010. okt. 4. 22:23

Eljen :))) Remeltem, hogy nem okozol csalodast ;)

Jo ejt.

2010. okt. 4. 22:13

Jajj...már megint egy sztereotípia,szokásos köntösben.

Pro,és természetesen a "bezzeg én" kontra......:((((

107. 31d114df4f (válaszként erre: 105. - *Csajszi*)
2010. okt. 4. 22:08
A hangsúly "mellre"...nem máshova..:-D
106. 31d114df4f (válaszként erre: 103. - *Csajszi*)
2010. okt. 4. 22:07
A szelvényedre NYERT felirat van felróva:-DDDDDDDDD
105. *Csajszi* (válaszként erre: 104. - Spinneli)
2010. okt. 4. 22:06
Aaaah, en meg ahhoz is faradt vagyok :DDDDD
104. spinneli (válaszként erre: 101. - 31d114df4f)
2010. okt. 4. 22:03

jó válasz.


na, lányok-fiúk nem kell mindent mellre szívni.

:)

103. *Csajszi* (válaszként erre: 100. - 31d114df4f)
2010. okt. 4. 21:53
Egy kattintas az adatlapomra es mar ra is jossz miert (gondolom, remelem...) ;)
102. 31d114df4f (válaszként erre: 98. - *Csajszi*)
2010. okt. 4. 21:52

Segítettél,eddig tanakodtam magammal.......!

Visszamegyek az általánosba:-DDDDDD

Hiszen kilógok az átlag,szépen helyesen író pasik közül:-DDDDDDDD

101. 31d114df4f (válaszként erre: 97. - Spinneli)
2010. okt. 4. 21:49
Mert van bőven:-D
100. 31d114df4f (válaszként erre: 98. - *Csajszi*)
2010. okt. 4. 21:47
Nekem meg az tűnt fel,hogy csupa ékezet nélkül írsz........
99. 31d114df4f (válaszként erre: 98. - *Csajszi*)
2010. okt. 4. 21:46

Neked és nyelvész kollégáknak......mindenki a saját stílusában ír,én úgy látom!:-DDDDDDD

De bocsi ,ha ez annyira nehezen elfogadható:-DDDD

98. *Csajszi* (válaszként erre: 96. - 31d114df4f)
2010. okt. 4. 20:25
Mi bajod van, mert lettel ilyen agressziv? Csak egy kerdes volt. Erdekelt, megkerdeztem. Amugy most is ugyanugy irsz, csak epp nem mindenhol 3 pont van, hanem nehol 3 pont nehol sok kerdojel :) Sehol egy szimpla pont a mondat vegen :DDDDD
97. spinneli (válaszként erre: 96. - 31d114df4f)
2010. okt. 4. 20:08

öö...miért teszel a kérdéseid végére egynél több kérdőjelet?


;)

96. 31d114df4f (válaszként erre: 95. - *Csajszi*)
2010. okt. 4. 20:07

Talán azért.....mert olyan érzést kelt ,mint ha hatásszünetet tartanának......nem tudom,Te szoktál beszélgetni,vagy televíziós adást nézni????

Nem tűnik fel,hogy szünetekkel szokták az érzéseket,indulatokat,tartalmat(hatásszünetnek hívják) érzékeltetni......vagy Te egyfolytában beszélsz????És közben szoktad mondani....vessző,vessző,pont???????

Nem rossz szándék vezérelt.......,de akkor most így megfelel ahogy írok???????

95. *Csajszi* (válaszként erre: 89. - 31d114df4f)
2010. okt. 1. 20:52
miert teszel minden mondatod vegere 3 pontot? A mondat veget ponttal (egyetlen ponttal) szoktuk jelezni. vagy lecsusztam vmirol? :OO
2010. szept. 30. 15:47
ezt már egyszer olvastam korábban... :)))
93. 88bea36763 (válaszként erre: 90. - A0cc3bd7dd)
2010. szept. 30. 13:35
Onnan veszem a bátorságot, hogy én érveltem mellettük a másik topicban.
2010. szept. 30. 13:24
Imádtam ezt a cikket!!Gratula az írónak!
2010. szept. 30. 10:32
Hi hi,jó kis téma...Látom valakinél kiveri a biztosítékot!!
90. a0cc3bd7dd (válaszként erre: 68. - 88bea36763)
2010. szept. 30. 06:33

"Alja nép" Nem tudom hogy veszed a bátorságot hogy

így beszélj emberekről.........

2010. szept. 29. 23:33

Nos elolvastam. . . a cikket is és a hozzászólásokat is. . . . írnám hogy No Comment. . . de ez nem fedné le a dolgot. . . . .

A hozzászólásokban irigységről is szó volt. . . . a többire nem figyeltem, mint a cikkben sem, nem Lyrian írását nem tudván értékelni. . . . hanem mert úgy éreztem magam (Lyrian helyében)mint légy a mézben. . . persze nem kell elviselni a kritikát. . . de ami igaz az igaz. . . . A szóban forgók közül tisztában van valamelyik anyuka , vagy férjem uram. . . . . vajon halála után a fadobozban, vagy a csinos kis "kő gazdag" fajanszban mit is vihet magával. . . .

A címek, bankszámlák, kastélyok. . . . csak a díszlet. . . . és mögötte mi van. . . . . ???Valódi boldogság, szeretet, mások és egymás iránti odafigyelés. . . egyáltalában,emberi értékek??? Ezek komoly súllyal nyomnak szerintem..ha valakinek vannak igazán tiszta érzései. . . . ezeket pézért nem veszed meg. . . . !!!

Aki megdolgozott a kacsalábon forgóért, annak gratula. . . . de látom a világot magam körül. . ,valóban pénzben,javakban kell mindent mérni. . nekem nem kell a külsőség ami pénzzel megvásárolható. . . . hogy többnek érezzem magam. . . . . . De "kő gazdagékról"

itt-ott személyesen is meggyőződtem. . . . hát nem mind "arany" ami fénylik. ..külsőre boldogságos minden...otthon meg ....mint a sarkkörön túli hideg....

Gyereknevelés....igen szépen hangzik,de láttam sok koravén gyereket,akinek elvette a gyerekkorát,hogy kitömték a fejét tudással....

Értékválságban szenved,mert felnőtt korára mindaz,amit más egy egész élet alatt teremt meg....Neki megadatik.....Senki nem irigyel semmit...a kérdés,kinek lesz bensőleg tartalmasabb az élete.......Kell a pénz,hogy szükséget ne érezzük semmiben....!!!De lehet hogy néha hátrányt is fog jelenteni....hogy fogalmuk sincs a küzdelemről...Nekik is önfeledt,boldog(nem a megvásárolt,méregdrága játékok miatt) gyerekeknek kéne lenni...

Nézhetik a hifitoronyba felrakott laptopjaikat, puccos házaikat, a lelkük, testük ugyan olyan sérülékeny. . . . .!!!!!!!

88. Incó (válaszként erre: 86. - B486c9cf7d)
2010. szept. 29. 22:44
Én is azért vagyok itt...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook