Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetséges 2keresztanya és 1keresztapa? fórum

Lehetséges 2keresztanya és 1keresztapa? (beszélgetős fórum)


19. a14deb9047 (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 29. 16:06
Igen. Úgy kezdődik, hogy "Római katolikus hitoktató vagyok"
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. okt. 29. 16:04
itt? hoxánál?
17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2010. okt. 29. 16:03
Ezért írtam kettővel előbb, amit írtam. Lehet, hogy az a 99% csak 95, mert láttam már érdees papot is, de szerintem se ez a jellemző...
2010. okt. 29. 16:02
Egyébként minderről (szentségkiszolgáltatásokról) van egy fórumom.
15. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 29. 15:57

Sajnos másképpen van gyakran, mert szinte napi szinten kiprovokolják, hogy engedjenek. És sok nap nem vállalja a meghurcoltatást... Mert ha valamennyire is igyekeznek tartani magukat az egyházjogban előírtakhoz, feljelentik a püspöknél, az érseknél. És szinte százával mennek a panaszkodó levelek... Pedig nem a szabályokkal van a baj, hanem 99 o/o-ban az emberekkel.

Ismerem az eljárást... A kalocsai érsek pl. rendszeresen felolvassa a papjainak, kispapjainak az érkezett leveleket, melyeknek jelentős része névtelen... de gyalázkodni tudnak ezerrel.

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2010. okt. 29. 15:51

Igen, így van.

De ez az egyház számára is természetes. Amikor az egyedülálló keresztszülő keresztvíz alá tartotta a fiamat, a pap is mondta, hogy úgy válasszon párt, hogy őrá már "felelősség" hárul e tekintetben...


Felhívtam az öcsémet, ő napi szinten ebbe dolgozik, és meglepődött a kérdésen, bár azt mondta, hogy ez igazából egyházjogi dolog, de nem hiszi, hogy lehet. Mindenesetre rublika nincs neki a papíron...no jó ez félig poén... A régi plébánosunk egyházjogász, az érdekesség kedvéért meg fogom kérdezni...


Egyébként én úgy tudom, hogy ahhoz, hogy keresztszülő legyen valaki elég a keresztség, és nem kell az elsőáldozás, és a bérmálás, bár ennek most nem néztem utána... Csak akkor majd minden vasárnap szabályt sértenek a szemünk láttára, mert akik ott állanak keresztszülőként, nem hiszem, hogy mint bérmálkozott ember lenne....


Érdekes az egyházjog, sokminden másként van ám, mint a gyakorlatban, sokszor még plébánosok is "helytelenül" tesznek dolgokat megszokásból...

13. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 29. 15:29

Hivatalosan egy keresztszülő lehet, annak a házastársa mintegy "fogadott" keresztszülő. Az ugye természetes, hogy a "keresztapám" felesége a keresztanyám és fordítva.

Keresztszülő tekintetében annyi elvárás van, hogy természetesen legyen megkeresztelve, volt elsőáldozó, illetve részesült már a bérmálás szentségében. Amennyiben házas, szentségi házasságban éljen. A "barátja", "barátnője" nem keresztszülő!! Dióhéjban, ragozás nélkül ennyi.

2010. okt. 29. 14:57

Sziasztok!


Az egyházjog szerint nem.

Az, hogy egy jófej pap, ismervén az embereket megengedi, hogy ketten álljanak oda, az más kérdés.

Ha még nem házas az egyik fél, akkor a későbbi házastárs válik keresztszülővé.


A gondom nekem ezzel az egész témával az, hogy akit az egész kereszténység egy kicsit sem érdekel, az miért akarja egy közösség szabályait felülírni. Ha meg érdekli, akkor meg alkalmazkodjon a szabályokhoz. Ugyanez vonatkozik az esküvőre is. Bulizni meg inni lehet a névadó, meg a "tanácsi" esküvő után is, és ott jópénzért hatan is odaállhatnak...


Már bocsi, nem a fórumindítónak szántam, hanem azoknak, akik ilyenen megsértődnek, de ez így kijött belőlem.


Én leszartam mindenkit, és az első gyerekem keresztanyja egy jó barátnőm lett, akit tudom, hogy érdekel a vallás, és tényleg foglalkozik is a keresztlányával, pedig azóta neki is van saját...


Egyébként mindjárt megkérdezem ezt egy tényleg illetékestől, hátha van valami oldal, ahol ez le van írva pontosan, hogy mit lehet, és mit nem.....


Persze családi viták nálunk is voltak, bár főleg más témában, és tudom, hogy nem kellemesek.

2010. okt. 29. 13:32
Eléggé bizarr a kérdés!!
2010. okt. 6. 16:57
Senkit sem érdekel már ez az oldal?
2010. szept. 29. 10:58

mindenkinek nagyon köszönöm, akkor talán nem lesz vita, mert az én részemről ismerősnek nincs férfje, Ő lenne egyedül, de viszont a párom bátyjának van neje, szóval ezért aggódtam kit bántsak meg!?

de akkor senkit se :D

csak nem tudtam működhet e az édes hármas e téren :D

köszönöm mindenkinek

2010. szept. 29. 07:45
Sajnos nálunk most ez van,keresnem kell másik keresztszülőket mert besértődtek azon hogy ők a második hívott k.szülők lettek.Az első nem vállalta mert kint katonáskodott...Viszont 2.keresztszülőket azért nem akartam mert nagyon emlékeztettek a meghalt ikerfiaimra,ott is ők lettek vna a keresztszülők.....Meg volt a 35fős keresztelő,rá 1 hónapra besértődtek ezen,nem hagyták hogy megmagyarázzam..Nem is köszönnek.Azóta fogadtak örökbe gyermeket és azóta köszönnek,és beszélgetne.Nálam már nem rúghat labdába.A lányom 3 éves.Már bánom a választást...
2010. szept. 29. 07:32
Miért ne lehetne? Nehogy ezen múljon a családi béke! :) Pároméknál is az a szokás, hogy 2 pár keresztszülő van - ha viszont az egyik keresztanya-jelöltnek nincs párja, akkor rugalmasan úgy történik, mint Nálatok.
2010. szept. 29. 07:29
Megoldható...nálunk is van így a családban, de a pap is meghatározó.
2010. szept. 29. 07:09

Persze,hogy lehet.Nekem pl.igaziból nincs is keresztapám,mert amikor anno kereszteltek keresztanyámnak még nem volt férje.

A nyáron meg kereszteltünk valakinek,ott úgy volt,hogy 2 pár,meg az anyuka öccse egyedül,mivel még nincs megnôsülve.

2010. szept. 29. 06:52
lehet, nálunk a rokonságban olyan is volt, hogy 6 keresztanya, de kettőnek ebből nem volt párja és 4 keresztapa volt csak.
2010. szept. 29. 06:12
Szerintem simán megoldható!
2. Judy24 (válaszként erre: 1. - 116212323c)
2010. szept. 29. 06:11

Ez papfüggő, nálunk pont a családi vita miatt lett a kisfiamnak 1 keresztapja és 2 keresztanyja.

Olyan papot kerestünk aki így elvállalja. Általában a fiatalabb papokot nem érdekli, hogy házas legyél és társai.

2010. szept. 29. 06:09

szeretném megkérdezni (családi vita kirobbanása miatt)lehet e úgy keresztelni hogy a lányomat 2hölgy és egy férfi keresztelje? vagy csak 1-1 lehet neki?

hogy megy ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook