Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mit jelent az, hogy valaki ápolt? fórum

Kinek mit jelent az, hogy valaki ápolt? (beszélgetős fórum)


29. Mia87 (válaszként erre: 25. - Veledjooo)
2010. szept. 29. 18:23
rosszul fogalmaztam.. köszönöm.. :)
28. linksys (válaszként erre: 27. - E5bfff55e3)
2010. szept. 29. 13:33
Szerintem nem, de ha az zavarja a viselőjét, vagy a párját az illetőnek,akkor megbeszélik és eltávolítják...ízlés dolga,
27. e5bfff55e3 (válaszként erre: 26. - Linksys)
2010. szept. 29. 13:30
Persze, ezzel egyetértek, de ha rossz helyen van, akkor ápolatlanság nem eltávolítani?
26. linksys (válaszként erre: 24. - E5bfff55e3)
2010. szept. 29. 13:27
A szőr az nem ápolatlanság,hanem hormonális alapú dolog.A szőr is lehet tiszta, sőt..a fejen is szőrzet van,csak haj a neve..)
25. veledjooo (válaszként erre: 16. - Mia87)
2010. szept. 29. 13:25
...hm... az már vonzó számodra legfeljebb, de az ápoltsághoz, tisztasághoz nem tartozik, hogy neked tetsszen az illata.... szerintem. ;)
2010. szept. 29. 13:25
És mi van akkor, ha mondjuk egy nő tiszta, de mondjuk a lábujjai között szőrös? :)
23. Anda39
2010. szept. 29. 13:21
Nekem egyértelműen a tisztaság jelenti az ápoltságot, és ebbe az emberen minden beletartozik a lába ujja hegyétől a feje búbjáig.
22. e5bfff55e3 (válaszként erre: 21. - Linksys)
2010. szept. 29. 13:21
:) ez jó!
2010. szept. 29. 13:20
Akkor öszefoglalva: ha valaki ápolt,akkor alul-felül,kívül-belül,ruha és alatta,bőre,testnyílásai,körmei,cipője,..tisztaságát jelenti.)
2010. szept. 29. 13:01

Mondhatni természetes a rendszeres: fürdés, fogápolás, ruhacsere, fésülködés.


Viszont én nem tartom ápolatlannak azt, aki ne adj isten, (tiszta) melegítőben megy el otthonról! (természetesen nem estélyre).

Butaság, sznobság, korlátoltság azt gondolni, hogy ő ezért ápolatlan! Egy öltönyös ember is lehet büdös, példának okáért.

Ezen felül, nem mindenkinek van szobalánya sem, nyilván a mosogatáshoz, kertészkedéshez nem fogjuk a legjobb rucinkat felölteni.


A kövér, duci nőket sem tartom ápolatlannak. Már miért is lennének azok, ha ugyanúgy odafigyelnek a tisztaságukra, mint gebe társaik.


Fodrászra tényleg nem jut mindenkinek. A lényeg, hogy ne legyen piszkos, zsíros a hajunk, ill. fésülködjünk.

(amúgy sokszor látunk manapság olyat, hogy kilép valaki a fodrásszalonból és olyan, mintha madárijesztő lenne, szóval erről ennyit).


A körömápolás is fontos, értem ezalatt, hogy ne legyen piszkos, földes, gombás, miegyéb.

Továbbá nem tartom ápolatlannak azt az embert sem, aki ne adj isten, rágja a körmét.


Cipő tisztasága: ne ítéljünk elsőre, lehet, hogy valaki indulás előtt, otthon kitisztította a cipőjét, csak épp, mivel nem autóval jár munkába, bevásárolni, stb., hanem pl. mellékutakon - mostanában a sok esőzéstől bőven kerülhet rá sár... tehát nem mindegy, hogy valaki hol él! - s hiába próbálja tisztán tartani a ruházatát, van amikor nem megy! - de hazaérve szinte azonnal rendbe hozza magát, csak ez nem mindig jön le.

Szóval nagyon sok mindentől függ az ápoltság, ne ítéljünk elsőre és főleg nem testalkat, vagy hovatartozás szerint.

19. era06
2010. szept. 29. 10:01

A jól ápoltság pénz kérdése is, de tiszta lehet mindenki. Ha nincs pénzem fodrászra, akkor ápolatlan vagyok, de nem koszos :)

Ha macinaciban futok le a boltba, akkor igénytelen vagyok (ilyenem nincs)

Nincsenek műkarmaim, sem hat kiló festék rajtam, van aki számára ez jelenti az ápolatlanságot.

Arról nem is beszélve, hogy van 1-2 kg pluszban rajtam.

Jól ápoltnak és tisztának lenni, ez kettő

2010. szept. 29. 09:57
Fekvőbeteg?:)
2010. szept. 29. 09:47
Régen voltak a szépségápolással kapcsolatos könyvek, amikben ezek le voltak írva. Ma is vannak ilyenek?
16. Mia87
2010. szept. 29. 09:30

Sok mindent leírtatok, ami tényleg az ápoltság..

Nekem is nagyon fontos a fogak,a köröm az öltözék,a haj az illat és még sok minden.. De nekem nagyon fontos a bőre illata is.. ha valakinek a bőrének a természetes illata is számomra kellemes...

15. nusi85
2010. szept. 29. 09:18
Nálunk az egytemen elég aktuális kérdés lenne ez. Az ok, hogy műszaki kar, de szerintem a hajmosás, fésülködés azért alap lenne, főleg a lányoknál, hogy a többiről már ne is beszéljek. Meg mindig sikerül olyan mögé beülnöm, akinek tiszta korpa a feje. Na pár órára sikerül az ilyeneknek elvenni az étvágyamat :(
2010. szept. 29. 09:10
Igen, szerintem sem mindegy, hogy milyen ápoltságról beszélünk, hogy valaki csak eltakar, eltusol bizonyos dolgokat, vagy tényleg ápolt. De szerintem azzal is túlzásba esnek sokan, hogy azt gondolják, hogy csak sminkkel, parfümmel lehetnek ápoltak.
13. monika0104 (válaszként erre: 8. - 04e95f637a)
2010. szept. 29. 08:27
hát igen pedig az is odatartozik először is legyen foga , ha meg van akkor ápolja is .
12. Zarahell (válaszként erre: 11. - 9e36cbb27b)
2010. szept. 29. 08:24
Hat, igen.. A pasik sok dolgot felreertelmeznek ilyen teren. :D
2010. szept. 29. 08:10

Ez jó kérdés, jó hogy felvetetted a témát.

Szerintem sok pasi ezt félreértelmezi az ápoltságot.


Találkoztam régebben egy olyan fickóval aki jól öltözöttnek, jó illatúnak, szépnek tűnt. De csak tűnt, nem volt az a valóságban.

Ez akkor derült ki mikor sexre került volna a sor, és mikor közeledtem én is felé, elkezdtem érezni a szagát, amit a sok parfüm messziről elfedett. És még neki lett volna kedve a franciára pl, mikor hót bödös volt ott lent is. Hátt ha ezt egy normáli ember eltudja viselni... annak részvétem az egészhez.

Szoval az ápoltság talán nem is a jó megjelenésen illetve parfümön múlik...

10. syria (válaszként erre: 8. - 04e95f637a)
2010. szept. 29. 07:23
Dehogynem! A 2. hsz.-ben ott van. :)
2010. szept. 29. 06:17
Alacsonyra teszem a mércét: tisztaság - ruházat, haj, bőr, köröm, fogak, stb. -, körömnél és hajnál formára vágott, nem rágott; ilyesmik.
2010. szept. 29. 06:03
Érdekes a fogat senki nem írta!
7. linksys (válaszként erre: 6. - Kocska)
2010. szept. 28. 23:32
igen, az általános dologra gondoltam.De ez mindig egyén és elvárásfüggő dolog..
6. Kocska (válaszként erre: 2. - Linksys)
2010. szept. 28. 23:29

Ha azt vesszük attól még lehet valaki ápolt,h. épp izzadság szaga van, de ugye nem többnaposra gondolok, hanem épp a nyári aznapira:)

Valakinek a ragyás arcbőr is ápolatlanságot jelent, hiába kezeli valaki nap, mint nap és ilyen a bőre,attól még más szemében ápolatlannak tűnhet és visszateccőnek.Szerintem egyén függő,kinek mi az ápolatlan.De persze van az általános dolog,h. tiszta ruha,tiszta bőr.

2010. szept. 28. 23:27

Szerintem az elvárásokat mindenki magához mérten érti.Mármint, ha én nem jelenek meg zsíros hajjal,akkor én azt tartom elvárásnak,h. akinek zsíros a haja lehet ápolatlan.Na ez kicsit sarkalatos, de a lényegét úgy gondolom.Akinek meg alapból zsírosabb a haja és megszokta,azt nyilván nem zavarja, ha másnál is ezt a problémát látja és az neki beletartozik az ápolt kategóriába.

Vagy te mire gondolsz?

2010. szept. 28. 23:25
A határ az ott van,hogy nincs semmi túlzottan ami a másiknak már nem tetszik..itt gondolok az öltözékre,smink,parfüm,..stb.
2010. szept. 28. 23:24
Igen, de vajon mik az elvárások? Hol a határ?
2010. szept. 28. 23:22
Szia.) Azt,hogy tiszta, mind ő maga mind az öltözéke, jó illatú, körmei, fogai, haja, is megfelelnek az elvárásoknak.
2010. szept. 28. 23:20
Kinek mit jelent az, hogy valaki ápolt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook