Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeparációs szorongás! Ki mit ajánl? Nem bírunk az 1 éves fiammal. :( fórum

Szeparációs szorongás! Ki mit ajánl? Nem bírunk az 1 éves fiammal. :( (beszélgetős fórum)


2010. szept. 30. 10:00
Köszönöm, igazatok van, lehet nem kéne itt tippelgetnem.
16. sajert
2010. szept. 29. 15:47

Azért egy ilyen tünetegyüttessel nem várnék (sok sírás, nyugtalan gyerek, láz, hasmenés). Főleg nem még egy hétvégét, és ha akkor jön ki rajta a betegség 100%-osan, akkor rohansz vele az ügyeletre?? Vagy várod, hogy hátha nem beteg - ez is benne van a pakliba, hogy a foga, vagy front zavarja, de én azért így nem aludnék nyugodtan.


Szerintem senki se viszi szívesen a gyerekét orvoshoz, de azért ártani nem árt. Ő nem csak ránéz (legalábbis nálunk), hanem ilyenkor megnyomkodja a hasát (még egy sima torokfájásnál is!!), meghallgatja, átvizsgálja, kutacsát ellenőrzi, nyakát megmozgatja. Mikor hasfájással vittem, akkor is megnézte a torkát, az orrát, a fülét. Pedig mondtam, hogy azokat nem fájlalja.


Én mindig azt mondom, hogy egy Anyának maga kell eldöntenie, hogy mikor mit csinál a gyerekkel, hova viszi, minek teszi ki a gyereket. Ebbe nem szólhat bele senki (kivéve Apa :-))), így a döntés a Te kezedben van.

2010. szept. 29. 15:40
nem is ránézésre, hanem egy kaki tesztel kiderülne hogy nem valami virusfertőzése van. Vagy neadjisten bélgyulladása...Ez sztem nem pártolás kérdése, mivel te nem vagy orvos te se tudod megállapítani, és mi sem mivel nem ismerjük a gyermeked, és hozzá kell tennem azt mondtad több napja sír, nos a hiszti nem állandó dolog lehet orvosolni, végülis a baba akkor sír ha vmi nem stimmel.És ezt nem tudod tapasztalatok utján megállapítani!
2010. szept. 29. 14:16

Újajj, őszintén szólva nem vagyunk orvospártiak. Sőőőőt...


Nem hiszem hogy ránézésre tudná, hogy mi a baja, ezért voltam inkább a tapasztalatokra kíváncsi.

2010. szept. 29. 14:08

Szia!


Szerintem is lássa orvos mielőbb és mindent mondj el neki, biztosan lesz megoldás.

2010. szept. 29. 10:06
Hát hasmenése az van, mi is először a fogára tippeltünk, mert szombaton láza is volt, de olyan rapszódikusan jön rá ez a fura hisztériázás.
2010. szept. 28. 21:45
Szia! Szerintem sem szeprácó. Nekem a nagyobbik akkor produkált ilyet amikor beteg volt. Mást nem vettél észre rajta? Étvágy, széklet stb....
2010. szept. 28. 21:01
Hát azért nézesd meg dokival!
2010. szept. 28. 16:50

Igen, az én fiam is elég jól ki tudja fejezni, hogy mit akar, de most napok óta csak üvölt. Csak akkor nyugszik meg, hogyha cipelem. Nem ülök, vagy hordozókendőzöm, hanem állok vele.


Többetek szerint ez nem szeparációs, hiszek is nektek, de nem tudom mit tegyek. :((((

2010. szept. 28. 16:36
Valószínű hogy a foga, ha gondolod írd le szted milyen jeleket mutat a kicsi,mert nekem is egy éves a babám és ő probálja elmondani ha vmi nem stimmel jelbeszéddel!Figyelj rájuk,sztem nem szeparációs!
2010. szept. 28. 15:30
A fiamnak fél évesen volt ilyen "baja", kiderült hogy be volt gyulladva a füle. Kapkodott mondjuk a füléhez, piszkálta. Nem volt hőemelkedése, láza se, csak ha nem függőlegesen volt, akkor sírt, meg sírt... Éjjel-nappal.
6. dumboci (válaszként erre: 5. - Kriszmasz2)
2010. szept. 28. 15:22
Köszönöm, ebben is lehet valami, mert még csak 2 foga van. Csak azért fura, mert mellettem azért valamennyire megnyugszik, míg az apjával tegnap éjjel több mint 2 órán keresztül sírt, pedig az apukája születésétől kezdve annyit van velem, mint én, ha nem többet, mert nálunk ő van gyeden.
5. kriszmasz2 (válaszként erre: 4. - Dumboci)
2010. szept. 28. 14:01
Szerintem más baja van, az én kisfiam akkor sír fel óránként, ha jön a foga, illetve a fogcsírák helyezkednek, mert még nem látszik konkrétan, hogy jönne. Az alapján, amit leírtál, nem szeparációs szorongásról van szó, mert az elmúlik akkor, ha ölbe veszed, vagy mellette vagy. Szerintem konzultálj a gyerekorvossal.
2010. szept. 28. 11:28
Senkinek sincs ilyen tapasztalata? :(
2010. szept. 28. 11:17

Hát lehet, hogy akkor nem ez a baja, csak nagyon olyan tüneteket produkál.


Pár napja nem bír egyedül el lenni, csak az ölemben, se nem kendőben, se nem mei tai-ban, csak ha fogom, de van, hogy így is üvölt. Semmi nem jó neki. Éjjel ha mellette is alszom akkor is óránként felír, még wc-re se mehetek ki, mert egyből felriad és üvölt. :(


Tiszta terrornak élem most ezt meg. :(

2010. szept. 28. 11:02
Ez alatt mit értesz?Biztos hogy az? Az elméletileg 8-9 hónapos koráig tart általában egy gyereknek!
2010. szept. 28. 10:38
Szeparációs szorongás! Ki mit ajánl? Nem bírunk az 1 éves fiammal. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook