Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csinosnak, divatosnak lenni olcsón... tippek és ötletek :) fórum

Csinosnak, divatosnak lenni olcsón... tippek és ötletek :) (beszélgetős fórum)


2011. szept. 25. 13:52
Látom h már régóta nem írt senki. Szerintem is sokat dob 1nőn az apró kiegészítők. Én kifejezetten szeretem a bizsukat, táskákat, cipőket. 1egyszerű öltözéket is nagyon fel tud dobni. Én is turi párti v.ok, de inkább csak olyan kincskereső tipus, csak azt veszem meg ami különleges, márkás és pont rám van szabva, valamint a szezon végi leárazások alkalmával veszem meg a kedvenc üzleteim ruhájait. Alapvetően nem v.ok divatbolond, azt veszem meg ami tetszik és 5év múlva is trendi. Pl nagy szerencsém h izlésesen tudom összepárosítani a ruhákat. Fodrász nekem is csak kb évi 3 alkalom. Körmeimet magamnak csinálom. A kozmetikai cuccokban azonban nagyon igényes v.ok. Szerencsére a jó minőség már középkategóriában megtalálható. Én havi szinten nem költök magamra sokat,de én még itthon is csinos,nőies szeretek lenni. Pl nem elnyúlt pólóban mosogatok hanem 1tapadós felsőben. Nem csak ha elmegyek itthonról, akkor akarok csini lenni,hanem itthon a férjemnek is. Csininek lenni nem pénz kérdése,persze pénz is kell hozzá :-)
2010. szept. 30. 21:12
egyéb ötlet? vlk? :))))
22. Gigi13
2010. szept. 27. 14:30

Olyan szubjektív ez a dolog: ki a csinos, ki a "jó nő"... Ami nekem csinos, az neked talán ódivatú. Ami nekem túlzás, talán másnak az a normális, az az alap.. szépségápolás..

Kezdve a sminktől, a körömig, az öltözködéstől a barnasági faktorig..

De az igényességhez mi tartozik? Szerintem az áplt haj (hééé, ezt magamnak mondom, mert én spec. utáloooook hajat mosni..). De tudom, az ápolt, szép hajviselet nagyot lendít a nőn. A saját önbizalmunk érdekében, ezt nem szabad megspórolni, ti. a hajmosást! :-)

Azután a köröm. Én saknos rágom. És nem festem, mert ügyetlen vagyok, színesre. De mindig festem színtelen, körömápoló körömlakkal, ami mégis nagyon szépen mutat, és jelzi, hogy, héka, ezzel is törődve vagyon! :-)

A ruha! Hm, én nagyon szoknyás vagyok. Ritkán lehet csak farmerben látni. És ezért azután ilyen szoknya, olyan szoknya, szép színes harisnyák, ezek mind gondos női külsőt eredményeznek. Főként turiból, amit valóban nem látsz azután az utcán. Meg egyet smást én varrtam. Ezzel még büszkélkedni is lehet, mert ált. ezeket dícsérik meg leginkább, hiszen látszik, hogy 'rád öntötték'..:-)

Én fehérbőrű (lásd: mentőautó) vagyok.. Nekem nagyon bejött nyárra, mert napozni utálok, a barnító dove-krém. Elég csak a kilátszó részeket. A vádlit, a kart, a hasit.. és nagyon hamar szép színt kölcsönöz..! Nekem bejött. Vigyázz, a kezedet mindig mosd le utána, nehogy csúnyán lesárgujon, mint egy-két ügyeskedőnek..:-)

Azután érdemes ráharapni a jó kis kiegészítőkre, szép bizsukra. Egy-két jól kiválasztott, vidám színű, hozzád illő nyaklánc, fülbevaló, óra, gyűrű, őv, stb.. nagyon feldobja a ruhatárodat. És akkor elegendő hozzá egy-egy klasszikus felső, kinek-milyen fazon áll jól. Olcsón lehet őket ujonnan is kapni, szinte mindig vannak ilyen leárazások.

Az összkép a fontos! Legyünk egyéniek, attól , hogy mi válogatjuk össze a kis hozzánk-valókat. És, mint minden nő, a legnagyobb boldogság, ha mindezt olcsón!

A jó ötleteket én is várom sok szeretettel! :-)

2010. szept. 27. 11:54

Ahhoz, hogy valaki csinos legyen, elegáns, stb. nem kell túl sok pénz, de kevés sem.

Én nem szeretem a nagyon barna bört. Igaz, könnyen beszélek, mert nem vagyok hófehér börű. Én nyáron sem napozok, és nem járok szoliba sem. Elegendő az, amit séta alatt megtesz a nap. A körmeimet mindig magamnak vágom, festem. nem szeretem a hosszú körmöket, és a műkörmöket sem. Fodrászhoz évente egyszer, max. kétszer megyek. Igaz hozzátartozik, hogy én elég ügyes vagyok:) rövid hajam van és simán megnyírom magam. A frizurám szinte mindig tökéletes. Nem szeretem az agyon festett arcot, így szemceruza, néha szempilla festés, kis pirosító, de csak bulikon. A hajamat is magamnak festem. Igaz nem különleges színre, hanem szép barnára, ami nyáron csikos kicsit, mert a nap megszívja a színét.

Én nagyon nehezen válok meg ruhákról, mert szinte minden ruhám újszerű marad, így vannak olyan felsőim, amiket a 80 éves közepén vettem. Ezek most ismét divatosak:)

Én tudok varrni, így sok pénzt tudok sporólni. szövetnadrágot sosem veszek, mert olyan jót még nem találtam, mint amit magamnak varrok. 400-500 ft métere annak a szövetnek, amiket szeretek, de max 1000,-Ft, cipzár, cérna szinte mindig van otthon és kb. 1 óra alatt kész van az új nadrágom. Szoknyát, nyári ruhát, blúzokat sem nagyon veszek, mert azokat is jobbat varrok.

Farmert mindig olcsót veszek. Idén is vettem 4-et 1000 és 2000 ft között. Nem Levis, de jól állnak. Jó a színük. Igaz mindig kell kicsit alakítanom rajtuk, mert csipőben mindig nagyok és a sztreccs farmert nem szeretem. Télikabátot és dzsekit is venni szoktam, de ugye azokat nem kell minden évben venni. Általában olyat veszek, ami jól áll, olyan fazonú, ami nem megy ki a divatból a következő idényre, és a színe is olyan ami mindig divat és mindehez jó. Pólókat piacon szoktam venni. Tudjátok sok darab olcsóbb. tehát egyszerre 10 db-ot szoktam venni. 5000,-Ft-ért. Ezek a pólók majdnem egyformák. Általában a színük tér el. 5 db-ot megtartok a másik fele a barátnőmé. Pulcsikat is szoktam venni, de azokból sem a drágákat. Nagyon szeretem a kardigánt, mert praktikus, színtől fazontól függően elegáns is. max 2000-et adok kardigánért. Mivel vigyázok a ruháimra évekig tudom hordani. Van 20 éves kardigánom is. Pulcsit nehezen tudok venni, mert nem szeretem ha hosszú, vagy rövid, vagy szűk, illetve bő. csak V kivágásost hordok, így sokszor a megvásárolt pulcsit rögtön át is alakítom.

Én a turkálókat nem nagyon szeretem, de ott is lehet időnként jókat venni, bár szerintem drágák.

2010. szept. 27. 11:46
A barna bőr már megy kifele a divatból, bár nyáron én is jobban szeretek barnának lenni, mint fehéren, de csak akkor napozom egy kicsit, ha van rá lehetőségem, vagyis ha nyaralni eltudunk menni. Fodrászhoz egy évben kétszer szoktam elmenni, de csak a nagyon laza dauer miatt, hogy legyen tartása a hajamnak, egyébként a fufrumat én magam vágom.
19. Evyt
2010. szept. 27. 11:16

Tényleg igaz hogy az agyonbarnult bőr csak nálunk divat én még egy sztárt sem láttam grillcsirkének :)

Szinte mindent meg lehet csinálni otthon: haj, köröm. Kozmetikumból is lehet találni jót és jó áron.

18. 8ba6c5fcf8 (válaszként erre: 1. - Tunderke87)
2010. szept. 27. 11:16

Én sose dúskáltam a jóban pláne nem régen, mégis mindig azt mondták, hogy úgy megyek el otthonról, mint aki a Rózsadombon lakik.

Nem minden ruha vagy fölső olyan drága és nem minden kozmetikum. (bár ezekből én a jobbat veszem és sokáig elég)

Egy kis szemceruza, szájfény, körömlakk. A hajad legyen szép esetleg megtupírozhatod, parfüm és kész. Ja és mosolyogj sokat mindig! :)

A legtutibb az, ha nem veszel fel melltartót egy szűk fölső alá, de ez már más:)

2010. szept. 27. 10:47
Köszönöm az ötleteket! :) Én sem akarok műnő lenni, véleményem szerint a kevesebb olykor több. Mindent mértékkel és persze, amiben jól érezzük magunkat és jól áll nekünk!
16. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Tunderke87)
2010. szept. 27. 10:43
Nem tudom, de nálam nem az jelenti a csinosságot, hogy valakinek boszi körme van, és grillcsirke színe. Ez már csak Magyarországon trend. Nézz szét külföldi oldalakon, mindenütt a természetesség dívik. Jól felöltözni turiból is lehet, csak ízlés kell hozzá. Akinek nincs, az a legdrágább cuccokban is csak bazári majom lesz. Nézegess sok divattal foglalkozó oldalt, lesd el az apró trükköket, és majd meglátod, milyen olcsón is lehet jól kinézni. De ne akarj műnő lenni!
15. hemos (válaszként erre: 13. - Adf2242106)
2010. szept. 27. 10:41

Teljesen egyet értek Veled és az elötted szólókon. Én is turi párti vagyok és magamnak csináltam a körmöm, míg anyu nem lettem. Mostmár arra sincs időm!

De azért legyünk igazságosak, nem csak két véglet van: a turiból öltözők és az agyonszolizottak.

2010. szept. 27. 10:40
Még egy jó ötlet... Sose vásároljatok karácsony előtt, mert akkor hülyének nézik az embert és az árak elérik a csillagos eget. Én mindig jóval korábban elkezdek vásárolni és ez nem csak a pénztárcádnak jó, hanem az "idegeidnek" is! :D Gondolom ismeritek azt a karácsony előtti lázat, amikor mindenki, mint az őrült rohangál és mindent megvesznek drágán :S Véleményem szerint egy ajándék nem arról szól,h drága legyen, hanem személyes és ötletes :)
2010. szept. 27. 10:31

Tényleg érdekes, hogy valakinek mindenre telik.......

Szerintem egy kis odafigyeléssel sokat lehet a helyzeten segíteni.

Pl: a körmödet,( egy kicsit megnöveszted) saját magad is szépen kitudod festeni és sokkal esztétikusabb,ápoltabbnak tűnik.

Haj esetében egy jól eltalált frizura, viszonylag sokáig kitart, persze ha jól van levágva ( ezzel nekem is gondjaim vannak):):):)

Barnaság???? szerintem egy világos bőrű emberke is lehet nagyon csinos és mutatós. Nem kell az agyon barnított szoli. Próbálj ki egy megfizethető barnító testápolót, az szerintem 1 hó-ig is elég.

Ruházat? Nem tudom, hogy reklámnak minősül -e, így inkább privátban írok turit , ha érdekel. Nem a szokványos helyek és szerintem valóban feltudsz úgy öltözni, hogy azt sokan megirígylik:):) Komolyan....:):)

Amúgy meg, ez tudom elcsépelten hangzik, de ne akarj azokra a lányokra hasonlítani, akik a szolitól kisem láttszanak és azt hiszik övék a világ..........

12. 3e253763f5 (válaszként erre: 6. - Tunderke87)
2010. szept. 27. 10:31
Tééényleg...valamelyik héten voltam egy boltba ...nagyon jó cuccok voltak 900ft-ért ...elötte is voltam ugyanazon a helyen akkor meg 6-7ezerért árúlták ugyanazokat a cuccokat....:)
11. 19f376ac15 (válaszként erre: 8. - Tunderke87)
2010. szept. 27. 10:30
en eleg bena vagyok ebben, de megsem olyan szornyu
2010. szept. 27. 10:29
Én teszen kutakodok...:nem szeretem a turikat... az a tülekedés, nyomulás- a jobb helyeken...ami turimeg tátong, na ott olyan is a ruha:( (és az a szag...áááá)
2010. szept. 27. 10:28
Igen a turi is szuper ötlet...meg egy csomó olyan dolog van amiről nem is lehetne gondolni ,hogy milyen dolgokat lehet belőle csinálni...én pl egyik nap függöny karikából meg szúnyoghálóból csináltam fülbevalót ..és szerintem nem lett olyan rossz...:) Akkor régi megunt ruhákból is tök jó dolgokat lehet csinálni....:)
8. tunderke87 (válaszként erre: 4. - 19f376ac15)
2010. szept. 27. 10:26
Én is próbálkoztam már vele, de valahogy sose sikerül olyan szépre... :(
7. Tótágas (válaszként erre: 1. - Tunderke87)
2010. szept. 27. 10:26
Rengetegkilós vagy darabáras angol turi van ahonnan egyedien,csinosan,márkásan tudsz öltözni az eredeti árak töredékéért.Az biztos,hogy nem jön veled szembe az utcán egy tucat belőle,mint a butik árúkból!
2010. szept. 27. 10:24
Én is, mint minden nő szeretek csinosan öltözködni. Mindig figyelem a leértékeléseket. Próbálok szezon végén vásárolni,nem egyszer sikerült nagyon szép, márkás darabokat fillérekért beszereznem. Valamint a turkálók néha kész kincsesbányák! Senki sem tudja, h honnan szerezted be a ruháidat! :))
5. falcngate (válaszként erre: 1. - Tunderke87)
2010. szept. 27. 10:23

Én turiban veszem a ruháimat, nagyon olcsón van rengeteg egyedi és csinos. Körbedicsérnek folyamatosan.:) Én ezzel spórolokm sokat. 3000 Ft-ért lehet akár 10 felsőt is venni. Körmeimet magamnak csinálom, fodrászhoz falura járok, ahol 2000 Ft-ért festik, vágják, formázzák nagyon jó színvonalon...Ez persze csak szerencse volt nálam:)Van, hogy magamnak festem.

Szerencsére gyorsan barnulok, nyáron így nincs gond, télen azért el-el járok szoliba néha.

2010. szept. 27. 10:19
Kormeimet magam csinalom, manikur, bedikur... Nem muszaj elmenni es fizetni erte, mi is szepen, ugyesen megcsinalhatjuk.
2010. szept. 27. 10:18
A barnasagra a napozas, nem szoral, igy fizetni sem kell.
2010. szept. 27. 10:18

Nagyon jó a téma:)

Engem is érdekelnének jó ötletek ebben a témában:)

2010. szept. 27. 10:17
Nagyon sok lány látok, aki csinosan, jól öltözködik, haja, körme tökéletes és szép barna. Gyakran elgondolkozok, h mégis miből telik nekik? Tanulóként nem olyan egyszerű ezt megvalósítani és sokaknak a családi háttér sem engedheti... Ezért indítottam ezt a fórumot, h adjunk egymásnak ötleteket, tippeket,h ti hogyan tudjátok ezeket megvalósítani és milyen bevált módszereitek vannak! :) Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook