Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cickafark, Palástfű, Málnalevél teakeverék segítsége! fórum

Cickafark, Palástfű, Málnalevél teakeverék segítsége! (beszélgetős fórum)


1 2
51. CsillagTM (válaszként erre: 50. - K.virag)
2012. jún. 26. 16:53
nem, sztem semmiképpen ne keverd. várd meg, amíg megjön, és utána kezdd el.
2012. jún. 25. 10:37

Segítséget szeretnék kérni!

Egy sajnálatos terhességmegszakítás után, fogalmam sincs, hogy most középidő előtt vagy után járok, nem tudom melyik teafüvet igyam, hogy rendezze a ciklusomat. :(

Érdemesebb ilyenkor vegyíteni a palást és cickafarkfüvet?

Hozzá segítenek ezek a gyorsabb regenerációhoz?

49. rinike (válaszként erre: 48. - E2a54831a9)
2012. márc. 18. 18:16
Köszi! Akkor veszek holnap.
2012. márc. 18. 17:48
Szerintem vegyél még. Legalábbis én ittam a pozi teszt után is. Nem mondom meg pontosan meddig, de nem olyan sokáig. Mert most vagyok 13 hetes. Egyszer elkezdtem reggel émelyegni a szagától, megittam és hát a ki is jött mind. Onnantól nem iszom. Szerintem a szervezeted jelzi,ha nincs szüksége már rá. Én biztosra mentem hogy megtapadjon a babuci, és még itt van velem :-)))
47. rinike
2012. márc. 18. 14:38
Ha pozitív lett a tesztem, meddig igyam a palástfű teát, mert ma éppen elfogy. Végig az egész terhesség alatt, vagy most hogy már sikerült, abbahagyjam?
2012. márc. 12. 13:50

Sziasztok!

Nekem nagyon sokat segített a palástfű tea, naponta 2x, reggel és este ittam. Elvesztettem az elsőt , valószínű a vékony nyálkahártyám miatt. Elkezdtem inni a teat és a következő hónapban összejött a babó , aki most 12 hetes :)))

2012. márc. 12. 07:32
Én szerdán tudtam meg ,hogy van jobb petefészekben 5x5.2mm vékonyfalú cysta,soha nemvolt még.ciklusom is pontos volt azt hittem most két hetes késés babát jelent.Vettem aznap málnalevél,palást,cickát.Napi 2.5-3dl ittam mindegyikből,pénteken megrepedt .Nekem segített.
2012. febr. 21. 22:52
iszik még itt vki málnalevelet? :)
43. Debusy (válaszként erre: 42. - Debusy)
2010. okt. 1. 09:25

...inkább ezt,és terhesség előtt ajánlatos a vitamint kezdeni a magzat védőt magzat vitamint szedni,és sok sok sok folyadék!!!!!!

szép napot

42. Debusy
2010. okt. 1. 09:24

A palástfű a medence vérellátását serkentve segíti a méhnyálkahártya felépítését, ami a beágyazódáshoz fontos.

Alkalmas még túlsúlyosok PCOS-ok ciklusának szabályozására.


Fogyasztható tea vagy globulusok formájában, a ciklus második felében, tüszőrepedéstől a mensiig.

Teából napi 2-3 csészével ajánlott inni, elosztva az egész napra.

A tinktúrából 2 x 7 cseppet kell fogyasztani.

41. Debusy
2010. okt. 1. 09:23

.........terhesség utolsó heteiben a 37. héttől, mert fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elősegíti a szülést. Ezért a terhesség korábbi heteiben nemajánlatos fogyasztani csak a37. héttől.


Fogyasztható tea vagy globulusok formájában a menstruáció első napjától a tüszőrepedésig.

Teából napi 2-3 csészével ajánlott inni.

A C30-as globulusokból 1x 1-3 naponta.

40. Debusy
2010. okt. 1. 09:20
A málnalevél tea,szülés élőt kell inni ,tágulást okoz!!!!Így nem ajánlatos peteérésre ....óvatosan vele!
39. pethoevi (válaszként erre: 38. - Carpediem*)
2010. szept. 27. 18:32

Lehet,h igazad van,majd mondom a dokinak,mert a kiskatona vizsgálatra kell beutaló.:-/


Köszönöm,viszonylag jól vagyunk lelkileg.Én 2szer volta mélyponton,de a párom 1 mondattal kirántott mindig.:-)

Csak az a nehéz ebben,h annyira szeretné,tudod?Jobban,mint én.És azt látni,h amikor baba közelbe kerül,azonnal rárabol...A barátnőim irigyelnek érte...Én meg sírni tudnék,h nem adhatom meg neki...Vagyis eddig nem sikerült.De ezután sikerül!:-)


És ti?

38. Carpediem* (válaszként erre: 37. - Pethoevi)
2010. szept. 27. 10:46

szia!

Nem laparos lenne.

Altatásban csinálná a petevezeték átjárhatóságot,

de tényleg reméljük hogy nem kell sem nekem sem neked.

Párodat sztem még a három hónap alatt vizsgáltassátok ki.

Ne utána menjen vele az idő, hanem még az alatt amíg szeded a gyógyit.

4 szexmentes nap kell hozzá, aztán leadja a tudod mit.és bevizsgálják stb, szb.

És akkor ő már teljesen ki lesz zárva.

Lelkileg meg amúgy hogy vagy?? vagytok??

37. pethoevi (válaszként erre: 36. - Carpediem*)
2010. szept. 27. 08:58

vááá...nálam ugyanez van...

Neked lapar lenne a műtét?vagy hsg?nekem lapar...(reméljük ez csak feltételes mód és egyikünk sem kerül oda)

a teákat én is iszom,nekem is van.Nekem van fagyöngytinktúrám is,arra is vissza kéne szokni.:-)

2010. szept. 27. 08:32

Sziasztok!

Páromat is most kell megvizsgálni a három hónap alatt, mert hát ugye a dokim felírt, closilt meg proverát, egyiket előtte másikat utána, és mondta a doki, hogy három hónap alatt vizsgáltassuk ki őt is, és ha nála minden rendben, de a három hónap alatt mégsem sikerülne akkor januárban megműt.

Mondta a dokim, hogy az első két hónap alatt ne számítsunk sikerre, csak a harmadik hónapban, ha véletlenül még is csak sikerülne előbb az csak a véletlennek köszönhető.

Tea: nah sok felé jártam kérdeztem hallottam:

mensi első felében cickafarkfű tea lesz és mensi második felében pedig a palástfű.

A málnalevelet a cicafarfűvel együtt fogom inni, mert igaz, hogy ugyan az a hatás, de nem gond, és úgy finomabb is.

35. Orsi86
2010. szept. 27. 06:22
A málnalevél a ciklus első felében állítólag előrrébb is hozza a peteérést így röviditi a ciklust. Én most ittam előszőr ,majd kiváncsi leszek a hatásra. Röviditeni is szeretném a ciklusaim (31nap) , nah, meg babát is nagyon szeretnék!
34. pethoevi (válaszként erre: 33. - Nikletty)
2010. szept. 26. 22:32

Na,akkor nekem a 16. DPO-n még semmit nem mutatna,mert 14-15 napos a luteálisom.

Így kb a 17-18. nap lenne jó a tesztelés.Ezt is tudom mostmár.:-)

33. nikletty (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2010. szept. 26. 22:30

hát igen, sajnos van, hogy nem mindig esik le menzi napján, és így becsaphat a saját szervezet hője, csak menzi megjövetelekor esik le igazán.


Babatervezők egyébként ezt írja erre:

Ha a hömérséklet több mint 18 napig fent marad, ez utalhat terhességre. Ennek oka, hogy a ciklus végén a sárgatest nem fejlödik vissza és továbbra is progeszteront termel, ami a hömérséklet szintjét magasan tartja.

A luteális szakasz hossza nem mutat nagy szórásokat, mindig kb. egyforma. Ha a luteális szakasz általában 13 napos és a hömérséklet már 16 napja magasan van, akkor nagy a valószínüsége a terhességnek. Ha viszont a luteális szakasz normálisan 16 napos, akkor 19 nap után valószínü a terhesség.


Na bocsi, hogy eltértünk....

32. pethoevi (válaszként erre: 30. - Nikletty)
2010. szept. 26. 21:57

bizonyám,h volt!Mensi napján úgy felment,min tmég soha.Szépen bele is éltem magam és aztán jött a csalódás.Akkor mondtam azt,h befejezem a mérést,mert csak reményt ad...

És nekem ott is mindig volt változás,szépen ment le és aztán föl.Ezért mondom én,h lehet,h valami nem fejeződik be úgy,ahogyan kellene és a closti majd megmutatja a helyes irányt odabent.:-)

31. pethoevi (válaszként erre: 29. - Aida22)
2010. szept. 26. 21:55
persze hogy jönni fog!:-)
2010. szept. 26. 21:53

sziasztok

az ovuteszthez: nekem mikor múltkor sikerült a babó, akkor nekem is csak halvány volt a második csík de láttam a változást benne; ebben a hónapban meg egyformák lettek a csíkok, szóval ez szervezet/teszt/ és ciklus függő. Szerintem a lényeg, hogy a változást lásd, ill. ilyenkor sokat segít a hőmérés, szerintem azon, tuti látni történt-e valami, mert az ovuteszt tényleg olyan izé, mikor teszem egymás mellé a teszteket, hogy na erősebb, gyengébb vagy milyen... aztán olyannak látom aminek akarom?? Szóval tán a hőmérés erre tán jobb. De lehet akkor is kellhet a s closty, hogy erősebb legyen a pé (elég nagyra nőjjön) és biztos megrepedjen a tüsző... nem tudom...


Pethoevi, mert úgy emlékszem volt neked nagyon szép görbéd is!!

29. aida22 (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2010. szept. 26. 20:03
nekem keddre jött meg igazánnekem még gyogyszit mondott hát remélem sikerülni fog majd csak jön már a mi babánk is.)))
28. pethoevi (válaszként erre: 27. - Aida22)
2010. szept. 26. 19:57

hát nekem muszáj lesz,ha nem jön ebben a hónapban spontán.

állítólag a dokim a 3. naptól adja a clostit,erről már lecsúsztam,és hazudni nem fogok,pedig csak egy nap választ el.Ha azt mondja,belefér,akkor ok.Ha nem,akkor várok következő hónapi.Tehát elvileg megjön okt. 27 körül (ami lehet 22 is).A következő PÉ-m nov.8 körü...Szóval decemberben körül esedékes lehet. Azt már féllábon is kibírjuk!

De reménykedem,h ezzel sikerül is.Mert nagyon félek a műtéttől.

27. aida22 (válaszként erre: 26. - Pethoevi)
2010. szept. 26. 19:31
olyan sok:)))nemár!!!azt ki birja kivárni?
26. pethoevi (válaszként erre: 25. - Aida22)
2010. szept. 26. 19:29

nekem azt mondta,h általában a 2. hónap mr sikeres.:-)

ezért gondolkoztam,h elkezdem,és a következőben már jöhet

de most eszembe jutott,h ha fogyok,hátha becsúszik magától,így nem mérgezem magam előre.:-)

decemberben már lesz baba!:-)))

25. aida22 (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2010. szept. 26. 19:27

:)))jaja

remélem én is.én még nemtudom mit fogok kapni.neked mennyi idöt mondott hogy hat??rögtön vagy mennyi kell neki?

24. pethoevi (válaszként erre: 23. - Aida22)
2010. szept. 26. 19:26

na,ezért remélem,h hamar hat a closti...

csak egy kis seggberúgás kell nekünk!:-)

23. aida22 (válaszként erre: 22. - Pethoevi)
2010. szept. 26. 19:25
nekem is pont igy van csak halvány nem éri el a másik csik sötétségét sem.
22. pethoevi (válaszként erre: 20. - Aida22)
2010. szept. 26. 19:24

:-)

nálam is így van,sajna.jelek vannak,csak a teszt nem lesz totál pozi.van erősödés,de nem lesz erősebb a teszt csík a kontrollnál

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook