Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nádcukor vélemények fórum

Nádcukor vélemények (beszélgetős fórum)


11. Bun Csilla (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2012. febr. 29. 12:40
ez így van
2010. dec. 5. 13:17
Hello! Látom, régen írtak ide, de azért megosztom én is, amit olvastam róla. Úgy tudom, hogy nádcukor és a fehércukor között a fő különbség a sajtolás módja. A még szirupos állagú fehércukor nem különbözik a nádcukortól, de miután kinyerik a cukorvegyületeket, már más a helyzet. Eredetileg a még nyers szirupban megtalálható pl a kalcium és egyes b-vitaminok, amik a cukor későbbi felszívódását könnyítik a szervezetünkben. A fehércukor feldologozása során viszont ezek az anyagok elvesznek, és csak a tömény cukor marad. Így, amikor a szervezetünkbe kerül, a testünk kénytelen saját forrásból elvonni kalciumot és b-vitamint, hogy fel tudjon szívódni a cukor. Ez okozza pl a fogszuvasodást is. De a nádcukor finomítása során megmaradnak a fontos ásványi anyagok és vitaminok, és kristályos formában sem hiányoznak belőle. Vagyis a testünknek nem kell felhasználnia a saját tartalékait :) Ennyit tudok róla, és azt, amit már leírtak, hogy az íze nem olyan intenzív, de egész kellemes.
2010. szept. 26. 10:22
Köszönöm:)
2010. szept. 26. 07:58

Ezt az interneten találtam.


És hogy miért egészségesebb a nádcukor, mint a fehér cukor? Mert nincs benne semmi mesterséges anyag, sőt még a cukorrépánál is egészségesebb. Az íze igencsak eltér a mi megszokott fehér cukrunktól, hiszen a mesterséges eljárásnak köszönhetően a fehér cukor 90-ban, míg a nádcukor kb. 20%ban tartalmaz édes vegyületet.


Így aki még nem kóstolta a cukornád terméket idő kell, míg megszokja. Ennek oka, hogy a mai világban megszoktuk a mesterséges anyagok és vegyületek ízét, ám kissé elszoktunk a természetes ízektől.


A nádcukrot ne keverjük össze a barna cukorral amit a boltban veszünk, mert a barna cukor majdnem ugyanolyan káros, mint a fehérített változat annyi a különbség közte hogy a fehér cukrot egy kevés melasszal, vagyis a nádcukor egyik változatával beszínezik, de ettől az még fehér cukor. A nádcukorból ma már széles a kínálat, készítenek belőle pl. porcukrot, kockacukrot, és különböző más termékeket.


A nádcukornak sokkal természetesebb kissé karamellás íze van, így használhatjuk süteményhez, teához, és minden olyan ételhez, amihez eredetileg fehér cukrot adtunk volna. A természetességét a feldolgozás adja, vagyis a levágás után sajtolással kinyerik a nádcukrot, majd centrifugálják, és szárítják, így kapják meg a melaszt.


Semmi vegyi anyag és vegyi vagy mesterséges eljárással nem avatkoznak be. És mivel egy növényből nyerték ki az alapanyagok így rengeteg ásványi anyag és vitamin van benne, így mindenképp érdemes áttérni a fehér cukorról a nádcukor fogyasztására.

2010. szept. 25. 23:11
Semmivel nem jobb. Nyírfacukrot kell venni az lényegesen egészségesebb.
2010. szept. 25. 20:10
Én szeretem. Bár a gyerekeim nem. Ha cukor ehetnékem van, akkor azt szopogatok.
2010. szept. 25. 19:35
Aha,köszi én is kipróbálom akkor,ha egészségesebb:)Bár ízileg nem tudom fogom-e szeretni
2010. szept. 25. 19:32
Még azt leírnám, hogy az íze más, mint a hagyományos cukoré. Én nem is szeretem kávéba, vagy más italba, olyan fura. De gondolom meg lehet szokni.
2010. szept. 25. 19:31
Én is úgy tudom hogy egészséges, de konkrét dolgokat sajnos nem tudok róla.
2010. szept. 25. 19:28
Én a kisfiamnak a teájába, kakaójába csak nádcukrot rakok. Mert egészségesebb (állítólag).
2010. szept. 25. 19:26
Egészséges?Kevesebb a kalória,mint a rendes cukorban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook