Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem esznek a gyerekeim! Válogatnak! Segítsetek, praktikák, trükkök érdekelnek. fórum

Nem esznek a gyerekeim! Válogatnak! Segítsetek, praktikák, trükkök érdekelnek. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. encifinci (válaszként erre: 92. - Bogancs71)
2010. okt. 1. 10:54
Aham..tudja ő..de ami nem kell az nem kell....de sztem ezt csak tudja aki átéli...
92. bogancs71 (válaszként erre: 91. - Encifinci)
2010. szept. 30. 13:53
Természetes, ha beteg a gyerek, a szülő mindent elkövet, hogy mihamarabb meggyógyuljon. Ilyenkor a túlzott "körbe ugrálás" is elfogadott, a lényeg, hogy szemünk fénye rendbe jöjjön. De ha már meggyógyult, akkor pontosan azért, hogy megmaradjon az egészséges állapot, fontos a változatos étrend. Ezt a gyerekben is tudatosítani kell.
91. encifinci (válaszként erre: 90. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 13:42
Igen van benne dac ez tény,de ha megkóstolja a dolgokat és ízlik neki akkor legközelebb is kér és nem gond sincs nem hanyja ki.Viszont amire én visszavezetem az az hogy kb 8 hónapos korában 14 napig kórházban voltunk rota vírussal és elég durva lefolyású volt 10 napig infúzión volt..nah onnantól kezdve vannak gondok sajna,újra kezdtük az alamreszeléssel és amit előtte már megevett azokból sokat utánna már nem:(
90. bogancs71 (válaszként erre: 88. - Encifinci)
2010. szept. 30. 10:44

"eléraknád ő szó nélkül elkezdi enni és visszahány mindent a tányérjába?"

A virslit (amiben ugye tudjuk mi van!!!), nem hányja ki, a rendes ételt meg igen? Első körben azt mondanám, ha hány, akkor beteg a gyerek, de jobban átgondolva a buksijában van valami rossz beidegződés, ami nevelésből, szokásból, esetleg dacból (! nem elhanyagolható szempont !) adódik.

89. szg74 (válaszként erre: 88. - Encifinci)
2010. szept. 27. 17:47
Nekem is volt már hogy öklendeztek a kajától,mert azt mondttam hogy amíg nem eszik meg nincs....akármi játék ,tv,fagyi.
2010. szept. 27. 09:28
Értem a te verziódat is...de én sem erőltettem...de Te mit csinálnál ha eléraknád ő szó nélkül elkezdi enni és visszahány mindent a tányérjába? Sztem csak megfőznéd azt a virslit nem?
2010. szept. 27. 09:02
nem az erőltetés volt a lényeg. az a lényeg, hogy nem ugrottam virslit főzni, hanem letettem elé az asztalra a mellehusit és megette, mert éhes volt. ha néhányszor éhes marad mert nem engedek neki, attól még nem hal éhen, és legközelebb nem válogat annyit
86. encifinci (válaszként erre: 85. - Bogancs71)
2010. szept. 26. 18:38
Épp ez az szinte nem marad nap amikor együtt lehetne enni.
85. bogancs71 (válaszként erre: 84. - Encifinci)
2010. szept. 26. 18:33
Szervezés kérdése az egész. Mondom ezt úgy, hogy én is 12 órában dolgozom (heti 3-4 napot töltök munkában, a többi szabadnap, így jön ki az óraszám). Nem is az a lényeg, hogy mindig együtt együnk, de amikor otthon a család, akkor igen. Mert a gyerekben így alakul ki az igény arra, ha egyedül van, akkor is asztalhoz üljön, ne csak úgy kutyafuttában bekapjon valamit. A párommal mi reggel mindig úgy kelünk, hogy munkába indulás előtt beleférjen a közös reggeli. A fiam (16é) - ha épp nem aludt el - csatlakozik hozzánk.
2010. szept. 26. 18:03
Sztem sok helyen nem kifogás.Én pl max hétvégén tudok együtt enni a gyerkőccel..mert ugye hétközben suli van , de van hogy hétvégén melózom mikor hogy jön ki és 12 órában...szóval ritka ha együtt tudunk enni sajna.
83. bogancs71 (válaszként erre: 82. - A14deb9047)
2010. szept. 26. 17:53
Valóban fontos az igényesség. Itt megint az van, hogy a gyerek lekamerázza a szüleit. Ha azt látja, hogy az anyja/apja vizes pohárból issza a pezsgőt (csak példa), állva, műanyag tányérból netán a tévé előtt ülve tálcáról eszik, neki is ez lesz a természetes, ezt a példát fogja követni. Ha rendesen meg van terítve az asztal (kifogásként nem elfogadható, hogy nincs rá időm)és a szülők rendszeresen az asztalnál ülve esznek, a gyereknek ez lesz a természetes. Nem elhanyagolható, hogy a mai rohanó világban legalább addig egymásra tud figyelni szülő és gyerek míg az asztalnál vannak. Jó alkalom ez egy kis beszélgetésre is. :) Tudom, most sokan mondják, nehezen megvalósítható, mert így meg így érek haza a munkából, stb. Az embernek pontosan annyi ideje van mindenre amennyit szán rá.
2010. szept. 26. 17:31
Nagyon fontos a szépen megterített asztal! Tányér, kés, villa, szalvéta, stb.
81. szg74 (válaszként erre: 80. - Encifinci)
2010. szept. 26. 17:28
Volt már rá példa többször is,sajnos akkor még annyit sem evett,szinte mindenhez használja.
80. encifinci (válaszként erre: 79. - Szg74)
2010. szept. 26. 17:25

Talán elfogyhatna "véletlenül" a majonéz:D

Örülök hogy a kicsi eszik:)

79. szg74
2010. szept. 26. 17:09
Helyzet jelentés:Szakad az eső kinn.Mivel délután be gyújtottam a kazánt jó meleg lett,gyorsan dagasztottam be zsömlét,most sült ki a sütőben,olyan illatok terjengenek mint a pékségben.Fiam és én ASZTALNÁL ÜLVE!!!(mielőtt megköveznétek:)))vacsiztunk,vajkrémel,szalámival,a kicsi gyümi joghurtot is evett utánna.Lányomat nem izgatta,igaz nem is szóltam hogy kész,de látta,hogy mi eszünk és neki is volt tányér rakva.Számítógép mellett tanul,reggeli óta ,meg a délelőtt elcsent süti óta kaja nem volt az arcában.Várok türelemmel,kiváncsi leszek.Lehet hogy mostmár közölni fogom vele,hogy bezárt a konyha vége a mai napnak,ha estleg később majonézeskedni támad kedve.
78. encifinci (válaszként erre: 76. - Jozsi.38)
2010. szept. 26. 17:05
Nekem a kisfiam nem egy nagy húsbarát..max csirkemellből egy picit rántva és annyi.Multkor adtam neki csirkecombbol főve a levesből nem is huzodozott egy falatott evett és öklendezett tőle eredmény hogy ami már benne volt azt is visszaköszönt.Szóval ha eszik vmit eszik ha nem nem én nem erőltetem .
77. szg74 (válaszként erre: 76. - Jozsi.38)
2010. szept. 26. 16:52

Šzia.Gratula a következetességedhez.Mint írtam alább én ma csendes szemlélődő vagyok.

Holnap katonaságot vezetek be kaja téren :))).

Remélem holnap is husiztok!

2010. szept. 26. 16:46
délután a fiam virslit kért és nem adtam neki, mert a rántott húsból se evett délben. odadtam neki egy csirkemellet és a felét szó nélkül megette! (igaz délelőtt mamánal sütizett) egyébként nem eszi meg a húst :)
75. a14deb9047 (válaszként erre: 74. - Bogancs71)
2010. szept. 26. 14:39
Nálam az volt a szlogen, hogy "édes fiam, nincs a hátamon a spájz", amikor nem együtt ettünk. "A cseléd szabadnapos"... Rájött...
74. bogancs71 (válaszként erre: 67. - Szg74)
2010. szept. 26. 14:33

"fiam pizsiben a tv elől üvölt kakaót kérek" "lányom tálcán számítógép elé vonulva egy fél szeletet megeszik"

Miért nem együtt reggelizik a család? Miért engeded, hogy a tv/számítógép előtt ülve egyen a gyerek? Miért engeded meg, hogy hamburgeren és csokin éljenek? Ha nem vennéd meg ezeket, nem lenne otthon és a gyerek hiába hisztizne utána, nem kapná meg. Sajnálom, hogy ezt kell írjam, biztos Te is tudod, Te rontottad el őket, szó szerint a cselédjük vagy. Tisztában vagy azzal, hogy ez így nem jó, de változás csak akkor lesz, ha Te is akarod, komolyan és megteszed a szükséges lépéseket. Amíg kiszolgálod őket, azt gondolván, ez a Te feladatod, ettől vagy jó anyuka, hiszen számodra (másnak is, aki nem tömi a gyerekét hamburgerrel meg csokival)ők jelentik az életed értelmét, addig ne is számíts változásra. Nem attól lesz valaki jó anya (mielőtt félre értenél, nem azt mondtam, hogy nem vagy jó anya!!!), hogy úgy ugrál, ahogy a gyerekei fütyülnek, hanem attól, hogy hitelessé válik a gyerekei szemében többek között azzal, hogy amit mond, az úgy van, következetesen kitart az álláspontja mellett, egy kis nyávogásra nem változtat rajta. A gyerekek felnőtt korukban olyanok lesznek, mint a szüleik, hiszen azt a példát látják, azt hiszik ez a helyes. Nem akarlak elkeseríteni, de a mostani problémád csak a kezdet, ha nem állsz a sarkadra és nem leszel következetes ennél még sokkal súlyosabb problémákkal fogsz szembe nézni.

73. encifinci (válaszként erre: 72. - Szg74)
2010. szept. 26. 13:23
Nyugodtan várd fog szólni hogy éhes ha nem most akár délután 4 kor csak édességet ne hagyd neki addig.
72. szg74
2010. szept. 26. 13:18
Sziasztok.Megint csak ismétlem magam ,igazatok van.De ez a mai nap pont arról szólt,hogy nem pattogok a kaja téma körül csak megfigyelem,mit rontok(rontunk)el.Ma csak leírtam,ha nem avatkozok közbe mit tesznek a gyerekeim.Innen tudok korrigálni.Az már biztos,hogy az asztalhoz kötelező lesz leülni,tálca valszeg a komra mélyére kerül.Szerintem a kakaó mennyiségét is csökkentenem kellene.Halkan súgom lányom még most se ebédelt,de hagyom nem szólok.Ja a sütiből nem nagy mennyiséget pusztítottak,max fejenként 1 kocka az eltünt mennyiség.
71. encifinci (válaszként erre: 70. - Nyuce)
2010. szept. 26. 13:18
Sztem ez nagyon összetett kérdés,nem mondom hogy néha nem lehet enni benn vagy ha olyan mese van amit nagyon szeret és nem szeretném ha kihüljön a kaja..na mondjuk ez nem rendszer és nem leves vagy iylesmi ami könnynen burol,sztem egy két alkalom miatt nem dől össze a világ.Ettől még nem lesz a gyerek rossz evő.Sztem minden gyerek más minden szülő más,nekem is voltak és vannak a gyerkőccel nehézségek...mondod hogy olyan nincs hogy egyszer szereti egyszer nem?...de mivan ha szinte semmit nem szeret az elejétől fogva...mint pl nekünk.Én mint írtam annyit kérek tőe hogy kóstoljon meg mindent amit főzök vagy amit az oviban ..most már a suliban kap.Így szép lassan jutunk előre.
70. nyuce (válaszként erre: 67. - Szg74)
2010. szept. 26. 13:04
Na, ilyen nálunk nincs, hogy valamelyik gyerkőc a tv vagy a gép mellett enne. Ha evés van, mindenki szépen kiül az étkezőasztalhoz. Akkor evés van és semmi más, mert így olyan, mintha az evés nem is lenne fontos, csak úgy mellesleg valami mellett lehet csinálni. Szóval szerintem az a baj, hogy tudják, nem kell enniük, ha nem fontos és azt ehetnek, amit akarnak éppen. Ha az én valamelyik gyerekem nem eszi meg a reggeli, akkor elpakolom és közlöm, hogy legközelebb csak ebéd van, közben nincs nasi, meg ilyenek. Ebédre tuti megéhezik, ha mégsem, megvárjuk a vacsit, olyan nincs, hogy akkor sem éhes. Modjuk, szerencsére ilyen eset nem nagyon van most már, próbálkozások voltak, de röviden elintéztük. A kicsi fiamnál (4 éves)vannak néha napok, amikor alig eszik, de nem aggódom akkor sem,annyit eszik, amennyi jól esik, de csak abból, ami van, nem kezdek el neki akkor ezt-azt készíteni, hátha megeszik valamit. Aztán megint eszik rendesen mindenfélét. Megszokták a gyerekeim, hogy nem lehet válogatni. Persze most ne képzeljétek ezt úgy el, hogy szívtelen anya vagyok és minden vackot megetetek velük. Erről szó nincs, tudom, mi a kedvencük, azt is sokszor elkészítem, de nem lehet mindig az. Tudom, hogy jó és finom ételeket kapnak, nincs miért hisztizni. Nem kényszerítem őket arra, hogy megegyék azt, amit nem szeretnek (pl: máj, spenót, stb), de amit tudom, hogy máskor megesznek és szeretik, abban nincs válogatás. Olyan nincs, hogy egyszer szeretem a húslevest, két nap múlva meg nem. De, ha nem, akkor nem eszi meg, de helyette nincs más.
2010. szept. 26. 12:58

Ja akartam mondani nekem Dani ma mint minden reggel párnácskát evett(müzli) és azóta semmit,de majd szól ha kell az ebéd:)..káposztás tészta amit az oviban szeretett meg..persze édesen elkészítve. most ez a kedvence.

A linzert ő nyújtotta és szaggata ki:D

68. encifinci (válaszként erre: 67. - Szg74)
2010. szept. 26. 12:56

:) szia!

Hát legalább a kicsi már szólt hogy éhes.De mivel már kaja előtt rájártak a sütire így lányod pocijában a bundáskenyér mellett van édesség is nem csoda nem is éhes még,a sütit elkell rakni vagy lehet nem kell sütni..nah jó most én épp linzert sütök:P.De ne add fel csak ne stresszelj.esznek ha éhesek

67. szg74
2010. szept. 26. 11:56

Sziasztok!

Helyzet jelentés:Reggeli közkívánatra bundáskenyér töltve/sajt,párizsi/.Elkészül,én leülök fiam pizsiben a tv elől üvölt kakaót kérek.Ok 2,5dl kakaó,elkészült reggelibe amit még a tetejében ő rendelt bele sem szagol,lányom tálcán számítógép elé vonulva egy fél szeletet megeszik.Közben sütöttem túró rudis piskótát ahogy elkészült,kiraktam hűlni,amíg kinn szöszöltem az udvaron rájártak csipkedni.Jól elzavartam őket mondttam csak ebéd utánn.Na most szólt a kicsi hogy éhesek,de szerintem csak a süti csábítja.

Na tehát ebéd:Lányom Ő nem éhes./jelzem reggel óta egy félszelet bundás kenyérrel van/.fiam nem kéri a levest szokásos duma :nem szeretem(máskor szereti),másodikból kb 7-8 kanál,majd egy szelet süti.Na itt tartunk most,kezdek bele törődni,mit tehetek ezek biztos energia takarékos gyerekek.

66. encifinci (válaszként erre: 65. - Szg74)
2010. szept. 25. 21:11
Én magambol kiindulva mint rossz példa én is eszem a szobában tálcán a gép előtt de nem ez a megszokott..sztem néha nem baj:) Együtt enni jobb bár ez nálunk több okból ritka sajna.
65. szg74 (válaszként erre: 64. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 20:53

Aranyosak vagytok.Holnap mesélek.O.k.díszítést is teszek asztalra.Csak nehogy erre szokjanak rá gyertya fényes asztal,halk opera zenével. :))))

Magamon nevetek,elképzelem a szitut meg a gyerekek arcát.Niki tuti mentőt hívna rám.

Komolyra fordítva a szót aránylag gusztusosan terítek,de ezek legszívesebben tálcán a számítógép,és a tévé előtt esznek és úgy megvan az esélyem hogy bele merülnek és elfeledkeznek arról amit csinálnak/evés/ és többet kajálnak.De most nehogy azt gondoljátok,hogy ez rendszeres.Álltalában asztalnál eszünk /ennénk/és beszélgetni szoktunk.

64. a14deb9047 (válaszként erre: 63. - Encifinci)
2010. szept. 25. 20:41
Én is! És direkt szépen megterítenék!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook