Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájó tejfog fórum

Fájó tejfog (beszélgetős fórum)


2010. szept. 25. 18:44
Sziasztok! Mi is jövőhéten megyünk, 4,5 évesek, és én vettem észre, hogy lyukas a foguk, pedig mindig mossuk! Nagyon félek, hogy fogják tűrni! Legutóbb mikor voltunk ellenőrzésen még rendben volt a foguk, de most két fog között fekete!:(
12. Sly001 (válaszként erre: 11. - Brida)
2010. szept. 25. 17:55
ezzel én is így voltam...Pánikbeteg vagyok,és rosszul voltam,hogy az 5 éves fiamat fogorvoshoz kell vinnem,mert fájt a foga...Nem tudtam vele beülni a székbe,hogy az ölembe vegyem.A gyerek egyedül beült a székbe,kitátotta a száját.A doktor néni érzéstelenítés nélkül kifúrta a rágófogát felül és betömte.A gyereknek egy hangja nem volt,én meg álltam a háttérben,rosszullét kerülgetett.Utána a kisfiam nagy dícséretet kapott,én meg annyira szégyelltem magam...
11. brida (válaszként erre: 9. - Ata06)
2010. szept. 25. 12:37
Mi sem gyerekfogászatra vittük, mert arról sok jót nem hallottam. Viszont ez a doki, nagyon türelmes, akihez járunk, minden elmagyarázott neki, viccelődött közben, a lányom szereti! :) Minket ver a víz, ha menni kell, ő meg alig várja! :D
10. brida
2010. szept. 25. 12:36

Mindenképpen el kell vinni tejfog miatt is. Az én lányomnak egyet betömtek, ezt a rágófogát utoljára nyitva hagyták, ahogy Ata06 is írta.

Nekem azt mondta a doki, mikor kérdeztem, hogy a tejfog is nagyon tud fájni, ha nem kezelik időben, mert ott is tud ideget érni a gyulladás.

Ha időben elviszed, nem kell szuri, nem érez semmit, csak a csiklandozást.

Nekünk mire utoljára szólt a kislányom, már a fele foga hiányzott, ehhez kapott egy szurit(amivel tényleg semmi gondja nem volt, azt mondta nem is érezte)és kipucolta és nyitva hagyta.

9. Ata06 (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2010. szept. 25. 10:38

Igen, vidd el! De csak megbizható, jó dokihoz!

Aki nem esik neki fájdalomcsillapitás nélkül!

Csak egyszer éri rossz tapasztalat és világéletében félni fog a fogásztól!

Bocsi, nincs hosszú i betűm a klaviatúrán!

8. Ata06 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. szept. 25. 10:36

Sziasztok!

Nekem már nagy gyerekeim vannak, de ezeken a dolgokon én is átestem!

A lányomnak gyökérgyulladása volt. Pedig tejfog volt! Ilyenről addig nem is hallottam!

Felfúrták és nyitva hagyták, mert a tejfog túl pici és könnyű! Azt mondták, a tejfog betömésével sok rossz tapasztalatuk volt, mert a tömés hatására általában begyullad a fog! Akkor is, ha csak lyukas!

Igy mindig ki kell tisztitani és nyitva kell hagyni!

A tejfognak különben sem olyan a gyökere, mint a csont fognak, hanem azt mondták úgy képzeljem el, mint egy tölcsért és benne nem kimodott ideg szál van, hanem olyan, mintha vadhús lenne benne!

Tehát nem lehet a gyökeret betömni! De ha kinyitják megszűnik a fájdalom! Mindig alaposan át kell öblögetni és szépen magától elhal! Igy ott tud maradni, mig a maradó fog megjelenik!

2010. szept. 25. 10:29

Sziasztok.

Csak érdeklődnék. Nem azt mondják, hogy a tejfog az nem fáj? Az én fiamnak is van már rossz foga, de még nem fáj. Lehet el kellene vinnem fogorvoshoz? most 4,5 éves.

2010. szept. 25. 10:07
Azt mondta a fogorvos nekünk, hogy nem szabad kihúzni a tejfogat, nem szabad megvárni, hogy addig eljusson a gyerek, mert kell a hely fentartásához. A lányomnak is rágó fogáról volt szó és annak még a doki szerint 6-7 évig ott kell lennie.
2010. szept. 25. 09:58
nem akarlak ijesztgetni de nekem is fájt a tejfogam aztán egyszercsak addig vártam míg hozzányúltam és szétporladt. be volt gyulladva az ínyem, ha jól emlékszem. ha hamarabb visznek orvoshoz kevésbé lett volna rossz.
2010. szept. 25. 09:58
Bár mi pont a múlt héten voltunk megint, és kapott szurit is, de nem volt semmi gond. Elzsibbasztották az ínyt és úgy adta be a szurit. Azt mondta a lányom, hogy egyáltalán nem fájt, pedig a kötelező védőoltás előtt úgy kellett lefogni.
3. Ylush (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. szept. 25. 09:57

Mindenképpen vidd el orvoshoz. Ne hagyd hogy fájjon neki. Ha lyukas és miatt fáj, akkor a fájdalomcsillapító csak ideiglenes oldja meg a problémát. Minél előbb viszed el, annál jobb...

Betömik majd, de észre sem fogja venni, főleg ha pici a lyuk. Viszont, ha nem viszed el, a maradandó fogát is veszélyezteted...

2010. szept. 25. 09:56

Szia! Vidd fogorvoshoz. Mi is akkor voltunk először, mikor a nagylányom 5 éves volt. Kitisztítja és betömi neki, szuri nélkül. Egyáltalán nem fájt az én kislányomnak sem. Azóta szeret fogorvoshoz menni.

Viszont ha túl sokáig vársz, akkor nem ússzátok meg szuri nélkül és negatív élményként marad meg a kislányodban, még nehezebb lesz később.

2010. szept. 25. 09:52
5 éves lányomnak 2 napja fáj az egyik rágófoga, lyukas. Éjszaka is sírt. Nurofent adok neki, naponta elég gyakran. A tejfog fájdalma el szokott múlni, vagy vigyem fogorvoshoz? (persze attól retteg) Csinálnak valamit a tejfoggal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook