Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismered-e azt a régi gyerekjátékot, hogy BIGE? fórum

Ismered-e azt a régi gyerekjátékot, hogy BIGE? (tudásbázis kérdés)


8. naftalin358 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2010. szept. 25. 13:41
Ismertem, sőt "használtam" is, csak ritkán. Ugyanis a legapróbb koszt sem bírtam a kezemen, azonnal mentem megmosni. A sárral ez viszont nem ment. Mondóka tetszik, azt nem ismertem.
2010. szept. 25. 11:39
Amikor még vidéken laktunk, akkor kedvenc szórakozásunk volt eső után, sárból lepényt készíteni, lyukat nyomni bele, és jó erősen a földhöz csapni. Közben mondókát mondtunk: - Ilyet szóljon a Mari nézi pi...ja!
6. naftalin358 (válaszként erre: 4. - Dudika14)
2010. szept. 25. 06:54

Ezt már szeretem! Másik ember is akad, aki ismeri, hallott a játékról. Az előző válaszom szövege itt is vonatkozó, még egyszer nem írom le.

Ami a görkorcsolyát illeti, biztosan remek dolog lehetett, sajnos az én gyerek koromban az utcánk még nem volt lekövezve, így szóba sem jöhetett. (A vastag poros út miatt a kerékpározás tanulási eredményem bemutatása során, akkorát estem, hogy öröm volt nézni. Persze Gyerek voltam! 1946.)

5. naftalin358 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2010. szept. 25. 06:48
Végre akad olyan ember is, aki ismeri a régebbi dolgokat! Másik dolog pedig az, hogy ezt be is ismeri, nem félve attól, hogy esetleg régi divatúnak tartják. Komolyan mondom, nagyon örülök ennek. Próbálok mindig olyan dolgokat kérdezni, amik nem lükeségek, hanem tanítanak is. Bevallom, nem sok sikerrel. Óvatos javaslatom: Férje, elkészíthetne az unokáknak egy ilyen játékot, próbálják ki ők is. Csak szabad terület kell hozzá, lehetőleg nem füves.
2010. szept. 25. 00:38

a nevét én is ismerem, de játszani nem játszottam vele.


Gyerekkoromban kedvencem a görkorcsolya volt:)

2010. szept. 25. 00:23
Én ismerem, a szüleim sokat játszottak vele.
2010. szept. 25. 00:17

Amikor még nem a számítógép, a TV, magnó, sőt még a rádió (és egyéb mai modern "kütyük") nem álltak rendelkezésre, a gyerekek maguk készítette játékokkal foglalkoztak, versenyeztek, játszottak. Egyik ilyen kedvenc játék volt a BIGE.


A Bige


Ideális méretei: Átmérője=15-20 mm, hossza=150 mm.

Anyaga: kemény fa (Például: körte, alma, bükk, akác).

Kinézete: két végén egyenletesen, kihegyezve.


Kellett még egy ütő pálca hozzá, szintén kemény fából, olyan 20 mm átmérőtől vékonyodó, 1 méteres.


A játék menete:

A földre letett Bigére az ütő pálcával rá kellett ütni (valamelyik végét eltalálni) úgy, hogy az repüljön fel a levegőbe, majd a levegőben is eltalálni és tovább ütni.


Több gyerek versenye pedig:

Kisorsolt sorrendben ütni, és a megegyezés szerinti darab ütés-párral, ki tudja messzebb eljuttatni a Bigéjét. Egyszerre csak egy játékos üt, a többi figyel.


Így leírva egyszerűnek tűnő játék, de a valóságban elég nehéz, főleg a levegőben eltalálása a Bigének. Remekeket lehetett vele szórakozni, és addig is a jó levegőn, de a házaktól távolabb, mert különben 1-2 ablak bánta volna a játékot. Mi általában 8 fős "bandában" játszottunk, nem csak a bigét, más játékokat is.

2010. szept. 24. 23:58
Ismered-e azt a régi gyerekjátékot, hogy BIGE?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook