Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1129. Anitaaa03 (válaszként erre: 1127. - 91d4989ab9)
2012. júl. 3. 17:43
amúgy köszi a biztató szavakat :S
1128. Anitaaa03 (válaszként erre: 1127. - 91d4989ab9)
2012. júl. 3. 17:42
nem ömlik belőle a vér.egy tetováló szalonba
1127. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1123. - Vivi0916)
2012. júl. 3. 17:37
ha vérmérgezés a cél akkor normális:D
1126. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1125. - Anitaaa03)
2012. júl. 3. 17:35
milyen helyen csinálták?
1125. Anitaaa03
2012. júl. 3. 17:33
Sziasztok.ma délután 3 óra körül csináltatam a köldökömbe meg kicsit vérzett aztmondták h eltaláltunk egy hajszáreret.leragasztották mondták h holnapig azt hagyjam rajta és utána kezdjem kezelni.viszont az előbb megint szivárgott egy picit a vér.ez normális?és ha igen meddig?
1124. ében11 (válaszként erre: 1123. - Vivi0916)
2012. jún. 26. 16:35

Szia!

Nem szabad mozgatnod! Rengeteget mozog amikor leülsz felállsz stb-sőt túl sokat is ezért gyógyul lassan ez a piercing.

És gondolom a mozgatáshoz nem fertőtleníted a kezed, nem húzol gumikesztyűt?

Mert csak alapos kézmosás után lehet az ékszert megfogni, vagy a bőrhöz hozzáérni.

Ugyanis a kézen van a legtöbb baci a kezeden van, és akkor hiába fújod kezeled vagy tapasztod le a gennyesedés azért van mert újra és újra elfertőzöd magad.

Váladékoznia picit pirosodnia szabad, a bőr széle ott még sebes.Legalább 2 hónap mire begyógyul, de van akinek lassabban a kezeléstől illetve attól is függ mennyire állja meg hogy hozzányúljon.

Vigyázz rá ezeket tartsd be és akkor meg fog a tiéd is gyógyulni.

1123. Vivi0916
2012. jún. 26. 13:39

Sziasztok!

Én június közepén, vagyis még nincs 2 hete, hogy csináltattam köldökpiercinget. Ez az első piercingem és nem nagyon értek hozzá. A srác, aki csinálta elmondta, hogy mit kell vele csinálni, fertőtleníteni, lehet kezelni Bioptron lámpával és hasonlók. Mindent úgy csinálok, ahogy mondta, és ahogy le van írva. 4 éve vártam rá, hogy megcsináltassam, úgyhogy tényleg nagyon vigyázok rá :) Éjjel leragasztom, napi 4 helyett kb 6szor fertőtlenítem és zumbára se járok miatta. Most viszont kicsit meg vagyok ijedve. Eléggé gennyedzik és a 2 lyuk körül piros. Viszont nem fáj. Nem tudom, hogy ez normális-e. Valahol azt olvastam, hogy nem szabad mozgatni, valahol azt, hogy igen. A gennytől ragad, ezért mozgatom, hogy ne ragadjon nagyon hozzá a bőrömhöz. Rendszeresen lemosom vízzel fertőtlenítés előtt és sose nyúltam hozzá koszos kézzel.

Sokat segítene, ha valaki leírná normális-e, hogy piros és eléggé gennyedzik. Előre is köszönöm

1122. ében11 (válaszként erre: 1121. - Anitaaa03)
2012. jún. 10. 13:52
a hasizommal és a bicajjal le kell állni-legalább 2-3 hétre, különben nem hogy lassan de sehogy sem fog gyógyulni a sebed!
1121. Anitaaa03 (válaszként erre: 1120. - Ében11)
2012. jún. 8. 10:55
dohányzás nem gond nem dohányzom csak alkalmanként.viszont minden másnap tornázom és biciklizem így a köldök még lassabbam jógyulna valószinűleg főként mivel hasizomra tornázom a legtöbbet:S.bocsi h ennyit kérdezek:)
1120. ében11 (válaszként erre: 1119. - Anitaaa03)
2012. jún. 8. 10:45

Egyik sem veszélyesebb a másiknál-talán a köldök nehezebben gyógyul.

De minden a kezelésen múlik, és hogy betartják-e azokat amikre vigyázni kell.

A szájban lévő piercingekre is igaz, hogy tilos fogdosni, mozgatni-plusz első pár napban semmilyen tejterméket nem lehet fogyasztani-illetve a dohányzás tilos a teljes gyógyulási idő alatt.

1119. Anitaaa03 (válaszként erre: 1118. - Ében11)
2012. jún. 7. 16:14

értem csak azért kérdeztem mert ezt "istenítik".

még annyit kérdeznék hogy a száj vagy a köldök piercing veszélyesebb?melyik gyógyul gyorsabban és szebben?

1118. ében11 (válaszként erre: 1117. - Anitaaa03)
2012. jún. 7. 15:21

Nem.Fertőtlenítőre van szükség, hosszú ideig kell kezelni vigyázni rá-az aloe-s termékek kevesek ehhez.

Még így fertőtlenítő szerek mellett is sok a gond-ezért ezeket nem ajánlom!

Egy otthoni kisebb sérüléshez horzsoláshoz elegendőek, de sem tetováláshoz sem piercing kezeléséhez nem jók! Octenisept spray, clarasept folyékony szappan, Szájban-szájfertőtlenítő oldatok kellenek fájdalom csillapítóval.

Aki nem tartja be a nálunk leírt kezelést, azt felvilágosítjuk hogy saját maga felel a sebéért!

Tehát ha gondja lesz vele, nem mi leszünk a felelősek!

1117. Anitaaa03 (válaszként erre: 1116. - Ében11)
2012. jún. 7. 10:05

aloeverás kezelés nem gyorsítja a gyógyulást?

[link]

erre gondolok?

1116. ében11 (válaszként erre: 1113. - Anitaaa03)
2012. jún. 7. 09:45

Szia!

Neked is azt tudom írni, amit lentebb.

Gyulladás akkor alakul ki, ha valaki nem kezeli rendszeresen, kitartóan.És nem vigyáz az ékszerére, a higiéniára.Magától nem alakul ki gyulladás.A gyulladás nem megy az agyra stb. csak akkor ha már ezt a gyulladt állapotot is elhanyagolják-tehát nem kezdik el kezelni, nem megy orvoshoz az illető.

A szilikonos nem bántja a fogzománcot, ha a viselése mégis kényelmetlen az csak akkor derül ki, ha már bent van az ékszer-de kivehető, hamar összeforr nem igazán marad nyoma.Csak a gyulladt, vadhúsos piercingeknek marad meg jobban a helye.

Mielőtt beszúrják, bejelölik tesznek oda egy pöttyöt, de te is felragaszthatsz egy követ a bőrödre, hogy hogyan állna.Általában hosszabb ékszert tesznek be, mert egy picit megduzzad szúrás után a bőr-és kell a hely neki, hogy ne feszüljön, meg tudjon nyugodni, gyógyulni-pár hét múlva, ha nincs gond az ékszerrel, a bőrrel akkor rövidebbre cserélik.Szintén sokáig kell kezelni, kívül belül is. ezt sem szabad mozgatni, fogdosni.Ne menjen bele púder, alapozó arckrém, tonic-mert gyulladást okozhat!És minden mást is be kell tartani, amit lejjebb a köldöknél írtam.

És ami minden piercingre szintén igaz, nem syzabad kivenni, cserélgetni a gyógyulási idő alatt, mert felsérti a félig gyógyult bőrt, irritálja szintén begyulladhat!

1115. Anitaaa03
2012. jún. 7. 09:40
és pl. tusolásnál hogy lehet megoldani hogy tusfürdő sampon ne menjem oda?
1114. ében11 (válaszként erre: 1112. - Andy0207)
2012. jún. 7. 09:34

Szia!

Nem fájdalmasabb mint egy szuri, vagy vérvétel és gyorsabban meg is van.

Ha a fém miatt bizonytalan vagy, akkor lehet kapni szilikonból készült köldök ékszert, azt is lehet elsőre szúrni.

Gyulladás és problémák akkor alakulnak ki, ha a viselője nem tartja be a kezelést, nem figyel oda hogy a piercingnek legyen ideje, és módja rendesen begyógyulni!

Ha rendesen és kitartóan kezelik, nem piszkálják, mozgatják, fogdossák akkor egyáltalán nem gyullad be, nem lesz gennyes stb.

Kb. két hónap a gyógyulás, addig kezelni kell, csak alapos kézmosás után lehet az ékszerhez nyúlni, tilosa strand, kádfürdő, szauna, szoli, napozás-és nem mehet bele kozmetikum, testápoló stb.

És keress egy jó piercingest! Kezelést elolvashatod itt a falon, mert mindig leírom részletesen-mivel hogyan kell kezelni a köldököt.De a naplómban is megtalálod.

1113. Anitaaa03 (válaszként erre: 1112. - Andy0207)
2012. jún. 7. 08:58
szia.én is így vagyok nagyon szeretnék de nagyon félek.nekem fülbevalóm van fönt porcba is meg volt orrpiercingem is már az akkor nem volt gennyes szépen begyógyult.ezt viszont már 10 éve is szerettem volna de féltem én sem konkrétan a fájdalomtól mert az elmúlik hanem attól h utána begyullad és vmi bajom lesz tőle.viszont egyre jobban tetszik a száj fölött lévő szépségpötty is,de ott meg aztolvastam h veszélyes mert h a gyulladás az agyhoz megy/de mi van ha vkinek fog v arcüreg gyulladása van?az is oda megy?/meg h bántja a fogamat bár néztem szilikonost nemtudom beteszik-e elsőre.meg kitudja hogy állna?nehéz ügy mert ugye kitudod venni nem olyan mint egy tetkó viszont a helye ott marad
1112. andy0207
2012. jún. 6. 21:20

Sziasztok.

Én is nagyon szeretnék köldökpiercinget,de én nagyon félek.

Birom a fájdalmat,de ennél úgy gondolom meghalnék :D

A másik,hogy sokszor olvastam már "rémtörténeteket" lányoktól,akiknek a köldökükben lévő pc-től kihulott a hajuk,...stb :/

Talán 5 éves korom óta nincs fülbevalóm se,mert egyszerűen nem birom az ezüstöt,bizsut.. mindig begyulladt,fájt.. Amilyen szerencsétlen vagyok,tuti nekem is kihullana a hajam,vagy vmi más szörnyűség.. :(

Ha mégis bevállalom a pc-t akkor milyet érdemes venni? Hol csináltassam? Mennyibe kerül durván? Köszi.

1111. ében11 (válaszként erre: 1110. - 2900f4761b)
2012. jún. 5. 10:04

Szia!

eldorádó vagy apacs üzletekben rengeteg piercing kapható.a tattoo magazinban is vannak forgalmazók, internetes oldalukat át lehet nézni, hátha van ilyen ékszerük.

2012. jún. 4. 08:01
Egyébként keresek angyal, vagy elefánt díszítésű köldökpiercinget! Ha tudtok boltot, ahol lehet ilyet kapni, légyszi küldjétek az infót! Köszi!
2012. jún. 4. 07:58
Nekem van köldökpiercingem, már lassan 9 éve, és imádom! Vettem már más féle mintájút is az évek alatt, de mindig az eredeti került mégis visszahelyezésre, mert ahhoz ragaszkodom. Szeretem, ki nem venném, hozzám tartozik. Igaz, egy kicsit már híztam azóta, van egy kis pocak, de akkor sem veszem ki.
1108. Mosimasi (válaszként erre: 1105. - Ében11)
2012. jún. 3. 20:13

Sziasztok!


Nekem egy hete van köldökpiercingem, de a pasi, alig mondott valamit. Kaptam egy listát, hogy napi 4 alkalommal kell kezelni Octenisept - tel, meg annyit mondott, hogy nem hímestojás, ne vigyázzak rá annyira.

Én a napi 4 kezelést be is tartom, plusz a mielőbbi gyógyulás érdekében Bioptron lámpával lámpázom naponta többször is. Eddig minden rendben :)

De nekem semmi ilyet nem mondott, hogy csere mikor lehet (oké, gondoltam, hogy nem egy hét után) és hogy ők is megcsinálják. Egyébként tetkószalonban csináltattam, de valahogy gyanús nekem a dolog. Pont ellentétes "utasításokat" kaptam, mint egyik ismerősöm:

- nem napi kétszeri alkoholos kezelés plusz valami kence, hanem napi négyszeres Optis

- forgatni nem szabad (neki kellett!)

- amikor szúrta nem ragasztotta le

- már aznap simán zuhanyozhattam vele, míg ismerősömnek aznap tilos volt, hogy víz érje stb....

A lyukasztás nekem fájt, viszont a többiek azt mesélték, hogy utána nagyon rossz: nekem semmi bajom nem volt utána, nem fájt. Oké, hason még nem tudok feküdni :)


Az első csere mindenféleképpen a szalonban kell, hogy történjen, vagy alapos körültekintés és fertőtlenítés után én is megcsinálhatom magamnak? Egyenlőre még nem akarom cserélni, majd talán ősszel. Csak piszkálja a fantáziámat a dolog :)

1107. Zsófi016 (válaszként erre: 1105. - Ében11)
2012. máj. 31. 12:33

Köszönöm szépen!:)

Megpróbálkozok ezekkel,aztán remélem egyszer csak begyógyul.:)

1106. Anitaaa03 (válaszként erre: 1104. - Ében11)
2012. máj. 31. 12:07
szalonban dolgozik.nemtudom mért nincs nála ékszer ez nekem is furcsa.viszont most erősen hajlok afelé h először csak az orromat csináltatom meg aztán majd legközelebb a köldököt kicsit félek a hosszadalmas gyógyulástól nemtudom h beválaljam-e a nyáron vagy inkább ősszel csak
1105. ében11 (válaszként erre: 1102. - Zsófi016)
2012. máj. 31. 10:03

Szia!

Vadhús nőtt a bőrödön!

Ez gyulladás miatt alakul ki, vagy mert belemegy a sebbe piszok, baci-és a szervezet így reagál, vagy mert megsértetted a bőröd.

Tilos kivenni az ékszert legalább 2 hónapig, de csere előtt jobb megkérdezni piercert, aki megnézi és kikérdez, hogy van a sebed, mit tapasztalsz stb.ebből ő meg tudja ítélni, szabad-e cserélni, vagy még várni kell-e vele.De csere után ismét kezelni kell!

Tilos vele szaunázni, medencébe fürdeni, szolizni-ezt is el kellett hogy mondja az aki szúrta!

Egyrészt belül sokáig sebes-csak nem látjuk-nagy a fertőzés veszély, másrészt kiázik a bőr, újra tiszta sebes lesz!

2 hónapig de akár tovább is ezektől óvni kell a piercinget-tehát innentől számítva a nyáron már ne strandolj, szolizz, szaunázz-vagy ha igen ki kell venned az ékszert és ha lement a nyaraló idő akkor újra szúrathatod!De kivenni és újra visszatenni szigorúan tilos!Főleg otthon, mert amikor ezt teszed, az ékszer menetes szára felsérti belülről a bőrt-megint újra sebes lesz! Cserét is stúdióban

ajánlom, ott sérülés nélkül sterilen kicserélik!

Most azt kell tenned, hogy veszel clarasept szappant, vagy valamilyen antibakteriális szappant-reggel este ezzel átmosod a köldököd, tus alatt-kádfürdő tilos!

napközben clarasept derm spray-vel fújod a köldököd 3 alkalommal-ettől el kell hogy múljon a gyulladás, a dudornak is csökkennie kell 1-2 hét múlva érezned kell hogy javul.

De a kezelést tovább kell folytatni 2 hónapig is!

Ha a dudor nem csökken, akkor írj ajánlok rá mást, amivel meg lehet próbálni leszárítani a vadhúst!

Addig ne strandolj, szolizz, szaunázz, ne piszkáld napközben, csak alapos kézmosás után lehet az ékszert mozgatni, a bőrhöz hozzányúlni vagy gumikesztyűben-különben folyamatosan fertőzöd saját magadat!

Ne menjen bele semmilyen kozmetikum-testápoló stb.

A napozás azért is rossz, mert felforrósítja az ékszert-ami a sebnek nem tesz jót, az izzadás meg kicsípi, irritálja.

Ha ezeket nem tartod be, annyira begyulladhat hogy

orvoshoz-bőrgyógyászhoz kell fordulni, és a gyulladás helye megmaradhat a bőrödön-amit esetleg csak plasztikai műtéttel tudnak eltüntetni!

1104. ében11 (válaszként erre: 1101. - Anitaaa03)
2012. máj. 31. 09:46

Szia!

Magyar forgalmazóktól kell rendelni, vagy boltban is lehet.A nagyon olcsó ékszerek gyanúsak, hogy csak bizsuk!

Egyébként ha megvan a szakembered, neki tudnia kellene ilyen megbízható boltot, vagy internetes oldalt mondania!Ha valóban ért hozzá.Miért nem segít neked?Neki is érdeke, hogy ne bizsut tegyen be, hanem orvosi fém ékszert.És hogy hogy nincs nála alap ékszer?

Ha van engedélye, akkor csak az előírt ékszer fajtából(orvosi fém)tarthat az üzletben és azt teheti be a vendég bőrébe!A hozott ékszereket saját felelősségre tesszük be!Ezt mindig elmondjuk!Légyszíves kérd meg hogy segítsen, és kérdezz rá mivel és hogyan kellene kezelni-ezt mind tudnia kell, ha valóban jó szakember!

1103. ében11 (válaszként erre: 1100. - HelloKitty16)
2012. máj. 31. 09:40

Reméljük igen.Én jobban örülök, ha tapasztalt és gyakorlott emberre bízzátok magatokat, aki stúdióban dolgozik.Egyrészt őket ellenőrzik, mivel hogyan dolgoznak-és mindig ott vannak a kirakatba, tehát probléma esetén is megtalálhatóak, lehet náluk reklamálni stb.

Nálunk már az is előfordult, hogy a vendégünknek a nagymama ajánlott kezelő szert-és mivel ő nem szakember, nem ebben dolgozik így a tanácsa rossz volt, egészségügyi problémát okozott.

Én a kenőcsöt csak akkor ajánlom, ha már gyulladás van-a tisztán tartott piercing, amit nem fogdosnak, arra a fertőtlenítő szer elég szokott lenni.

1102. Zsófi016
2012. máj. 30. 14:55

Sziasztok!

Először tavaly szeptemberben csináltattam a köldök pc-m,amit utána 1 hónapra ki is kellett vennem. Benőtt rendesen és március elején megint megcsináltattam. Aztán most kb 3 hete jött mellette egy kis dudor,ami egyre nagyobbodik. Mikor kiveszem a pc-t és megnyomom,akkor ilyen véres genny szerűség jön belőle. Elmentem vele a háziorvoshoz,de csak annyit mondott,hogy nem tudja mit csináljon(elég "gyenge" orvos más téren is).

Lehet köze annak is,hogy március közepén medencében voltam és szaunáztam,aztán áprilisban szoliztam?? Aki csinálta másodszorra az azt mondta,hogyha nem piros,nem fáj és nem gennyes,akkor ezeket nyugodtan csináljam,nem baj,hogy még csak 2 hete van benne..

Mit tudok vele csinálni,hogy elmúljon a dudor?

1101. Anitaaa03
2012. máj. 29. 12:17
segítsetek hol vehetek megbízható piercinget?ékszer boltba v inkább netről rendeljek?sikerült találnom hozzám közel szakembert viszont náluk nincs ékszer azt vinnem kell
2012. máj. 28. 13:15
Nem szakember tette be a pct! De aki csinalta ezt ajanlotta!...Neha viszket,ez gondolom a gyogyulas jele,ugye?!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook