Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1159. ében11 (válaszként erre: 1158. - 8f1ddc2679)
2012. júl. 31. 18:32
Szerintem nem, magunkon sem színezte el mások sem tapasztalták még.:)
1158. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 1157. - Ében11)
2012. júl. 31. 09:58

Koszi en is erre szavaztam volna az itt olvasottak alapjan, szinte mindenkinek bevalt ugy latom.

Es ez a spray egyaltalan nem szinezi el a piercinget meg a strasszokat majd? (lógósat szeretnek, a piercer szerint 3-4 het mulva mehetek es kicsereli ha szepen gyogyul, mert ugy tunik jo a borom minden ok eddig..... na jo lekopokom kop-kop:)

1157. ében11 (válaszként erre: 1155. - 8f1ddc2679)
2012. júl. 30. 16:07

Szia!

A krém helyett kezelheted Octenisept sprayvel-napi 3-4 alkalommal.Ez nem csíp nem ragad stb.

Kb. 2 hónap múlva lehet cserélni és ajánlatos utána is kezelni.

1156. ében11 (válaszként erre: 1154. - Tinacica)
2012. júl. 30. 16:06
Én nem hagynám bent, mert lehet ferde, lehet szoros bármi gond lehet vele...és a suliban tornaórán se kényelmes.De a te döntésed, neked kell a szüleid elől is rejtegetni.Ha rosszul szúrtad magadnak, még ki is dobhatja a bőröd.
2012. júl. 30. 12:05

Sziasztok!

Az enyém 1 napos :) gyönyörű és egy fél percig sem volt mégcsak piros sem!

Az lenne a kérdésem, hogy majd az első csere után is kell kenegetni kezelni valamivel? Mert elég macerás ez a tetrános kenegetés, mivel nem szìvódik be, ragacsos és összeken mindent.

1154. tinacica
2012. júl. 29. 23:20
Betadinoztam, elmúlt a fertőzés, már csak egy kicsit piros. Ha teszek rá kötést, jobb lesz?
1153. ében11 (válaszként erre: 1152. - Tinacica)
2012. júl. 29. 16:18

Igen valószínű hogy elfertőződött a sárgás zöldes dolog gennyesedésre utal.

Vedd ki belőle az ékszert minél hamarabb és reggel este alaposan mosd le sima szappanos vízzel a köldöködet.

Ne menj strandra, napra, szoliba, szaunázni pár hétig(kádban se fürödj) és ne menjen a sebhez se tusfürdő se testápoló-pár hét alatt beforr.

addig naponta kétszer az octenisepttel fújni kell.

Nem csak a gyulladás miatt kell kivenned az ékszert, hanem azért mert nem lehet tudni mennyire szúrtál mélyre!

Vedd ezeket komolyan, mert a fertőzésnek nagyon komoly következményei lehetnek(vérmérgezés) amivel orvoshoz(bőrgyógyász) kell menni, figyelj a következőkre:ha belázasodnál, vagy piros csík jelenne meg a szúrásnál, vagy erős fájdalmaid lennének keress fel egy orvost!

Mielőtt kiveszed az ékszert, alaposan moss kezet, és ne fogdosd napközben sem-ne menjen az ujjaidról bele baci vírus stb.

Illetve a gyulladás miatt deformálódhat a köldököd, amit csak plasztikai műtéttel lehet helyrehozni.

Ha begyógyult a bőröd akkor várj a szúrással amíg 18 éves leszel, és ne barátnő ismerős haver szúrja, hanem keress fel egy stúdiót!

A köldök a legnehezebben gyógyuló piercing, 2-6 hónap lehet a teljes gyógyulása, és nagyon vigyázni kell rá(az állandó piszkálás mozgatás miatt könnyen elfertőződhet de a hasizom, torna is lassítja a gyógyulást).

1152. tinacica
2012. júl. 29. 13:23
Sziasztok...tudom hogy NAGYON hülye vagyok, de nem fejmosást, hanem segítséget kérek. Olyan 1 hònapja elhatároztam, hogy köldökpiercinget akarok....csak 14 vagyok, anyuék nem engedték, mert biztos kapnék valami fertőzést....ezért, mivel nyár van, mindig tudják hogy hol vagyok....titpkban a szobámban átszúrtam...még csak nemis fertőtlenítettem. Viszonylag gyorsan átment, de a végé (fentről lefele szúrtam) nem ment át. Ezért a végén felhasítottam egy kicsit a bőrt.....aznap nem volt semmi baja...., fertőtlenítettem, és bekentem Betadinnal...reggelre bevörösödött, és az alsó lyuk egy kicsit váladékozik... Most fogok venni octeniseptet......lehet hogy elfertőződött? Az alsó lyuk egy kicsit sárgás-zöldes.....ha hozzáérek egy kicsit fáj. Mit csináljak? Segítsetek:(
1151. ében11 (válaszként erre: 1150. - Szabrina1994)
2012. júl. 25. 11:07

Kezelni kell még-valószínű hogy vadhús nőt oda.

A legjobb ha reggel este clarasept folyékony szappannal lemosod tus alatt és veszel sima alkoholt vagy szaliciles alkoholt és ezzel napi 3 alkalommal letörölni ez szárítja a dudort egy hét múlva látni kell a változást-ha nagyon nem múlik bőrgyógyászhoz kell elmenni.

A kezelés alatt ne érje nap, szoli, szauna strandolás ne menjen bele tusfürdő testápoló és ne áztasd a kádban sem magad.

2012. júl. 20. 15:31
Sziasztok! 4 hónapja lassan hogy csináltam köldök pc-t . Eleinte jó volt azt hiszem az első hónap után begyulladt :( És csak ahol le kell csavarni azt a gólyót alatta még mindig nagyon csúnya!! úgy néz ki mint a vízhólyag de nem az mert gennyedzik D: segítsetek Mit csináljak ??? Vegyem ki ? vagy mivel lehetnelekenni hogy meggyógyuljon??
1149. ében11 (válaszként erre: 1148. - Anitaaa03)
2012. júl. 13. 08:45

Igen akkor, ha már semmi gondod nincs a piercinggel,

nem érzékeny, nem piros stb.

Általában azt szoktuk mondani 2-3 hónapig vagy fél évig ne cseréljék-gyógyuljon meg rendesen, belül nem látjuk, hogy milyen gyorsan gyógyul-csak következtetni lehet rá.

1148. Anitaaa03
2012. júl. 11. 14:00
és még annyit kérdeznék hogy cserélni mikor lehet az ékszert?persze most még ne azt tudom de kb. mennyi idő?vagy ha már kívülről nem látszik semmi és nem érzékeny akkor?
1147. Anitaaa03 (válaszként erre: 1146. - Zsófi016)
2012. júl. 11. 13:58
köszi sikerült beszerezni :)
1146. Zsófi016 (válaszként erre: 1145. - Anitaaa03)
2012. júl. 10. 14:34
Igen,gyógyszertárban van.
1145. Anitaaa03 (válaszként erre: 1144. - Ében11)
2012. júl. 10. 12:40
az a clarasept folyékony szappant gyógyszertárba tudom beszerezni?
1144. ében11 (válaszként erre: 1143. - Anitaaa03)
2012. júl. 10. 12:27

Szia!

Víz érheti, főleg a tus lenne jó, hogy a régi betadinos dolog lejöjjön róla!

Clarasept folyékony szappannal lehet mosni, fürdéskor.

Inkább kozmetikum, testápoló, tusfürdő ne érje.

Én jobban szeretem, ha octenispet sprayvel kezelik, mert nagyon hatásos.

Lényeg, hogy csak akkor érj az ékszerhez, vagy a bőrödhöz, ha előtte alaposan kezet mosol, különben

elfertőzheted magad.

Megfelelő kezelés mellett nem szokott begyullad

ni.

1143. Anitaaa03 (válaszként erre: 1139. - Ében11)
2012. júl. 9. 17:13
köszönöm válaszod igen kivettem és már szépen be is gyógyult egy ici-pici lyuk van még a bőröm felszínén gondolom ez marad is.holnap lesz egy hetes a köldök piercingem is és eddig szép volt nem is fájt vigyázok rá viszont a fölső lyuk körül kezd pirosodni nem gennyes zhanyzásnál leragasztom víz még nem érte és betadinnal kezelem naponta többször.ha begyullad kenjen terán krémmel?az ismerőseim azzal kezelték.
1142. Zsófi016 (válaszként erre: 1141. - Ében11)
2012. júl. 9. 15:17
És esetleg az nem lenne megoldás, ha kivenném és picit megnyomnám, hátha jön belőle a genny?
1141. ében11 (válaszként erre: 1140. - Zsófi016)
2012. júl. 9. 14:50

Szia!

Sajnos látatlanban nem tudok erre felelni, próbáld ki alkohollal, ha nincs változás de ha van akkor is octenisepttel kell folytatni a kezelést, meg lehet próbálni, hogy tus alatt clarasept folyékony szappannal reggel és este jól átmosod a köldököd, megmozgatod és jól kiöblíted a tussal a köldököd-ha lenne benne piszok stb. ez kimosná.

De ha nem múlik, orvoshoz kell menni-de octenisepttel addig is kezelni.

1140. Zsófi016 (válaszként erre: 1134. - Ében11)
2012. júl. 9. 01:35

Szia!

Elkezdtem alkohollal kenegetni,aztán majd meglátjuk mi lesz. Viszont az lenne a kérdésem,hogy biztos,hogy ez vadhús?? Mert nézegettem képeket a neten, és az enyém egyáltalán nem hasonlít ehhez.Amiket láttam azok mint a bőrön voltak,viszont az enyém meg a bőrben van. Nem lehet,hogy ez valami gennycsomó??

1139. ében11 (válaszként erre: 1138. - Anitaaa03)
2012. júl. 7. 11:11

Szia!

Nem tudom kivetted-e, igazából frissen hamarabb összehúzódik.

Gondolom ha ennyire zavar nem is tartanád bent amíg legyógyul, ami lehet 2-3 hónap is, amíg vigyázni kell rá, tisztán tartani és kezelni.

Minden friss piercing érzékeny és akár fájdalmas is lehet, ha mozgatják vagy elnyomják-ez teljesen normális, ahogy a duzzanat is(ajak piercingnél, nyelvpiercingnél mindig bedagad) pár nap múlva ezek megszűnnek, ha kezeli az ember és vigyáz rá, akkor pont olyan lesz viselni, mint a fülbevalót például.

A kényelmetlenség a gyógyulás része, a tetoválás is az első 2-3 napban okoz ilyesmit, de gyógyulás után nincs egyikkel sem gond.

1138. Anitaaa03
2012. júl. 5. 17:45
Szia 2 napja csináltattam szépségpöttyöt és eléggé zavar fáj tőle az egész bal oldala a fejemnek begyulladva nincs picit megduzzadva viszont se enni se beszélni nemtudok rendesen.azt szeretném kérdezni hogy ha úgy döntök hogy kiveszem akkor mikor jobb még most frissen szebben gyügyul vagy inkább ha már teljesen begyógyul utána?tudom az lesz a válasz h minek csináltatam ha kiakarom venni,de pont ezért csináltatam piercinget és nem tetkót hogy ha kényelmetlen v bármi akkor kitudjam venni.
1137. ében11 (válaszként erre: 1136. - Angelbocs)
2012. júl. 5. 14:00

Szia!

A napi 3-4 fújás elég neki, biztosan az is elmúlik az a pici pirosság is.

1136. Angelbocs (válaszként erre: 1088. - Ében11)
2012. júl. 4. 18:48

Szia!

Köszi a tanácsodat, megfogadtam, és tényleg megszűnt a váladékozás meg a pirosság az Octenisepttől.

A kérdésem az lenne, hogy most 3,5 hónapos a piercing és a felső gömbnél az egyik oldalon piros, de nem érzékeny, a másikon viszont abszolút nem. Ez mitől lehet? Én arra gyanakszom, hogy most, hogy ilyen meleg az idő, nyilván jobban izzadok, és az irritálja azt a részt. Fújjam többször Octenisepttel?

Köszi előre is a segítséget!

2012. júl. 4. 11:42
..ha ettől egészségesebbül érzed magad...
1134. ében11 (válaszként erre: 1132. - Zsófi016)
2012. júl. 4. 11:40

Szia!

Igazából alkohol tudná leszárítani-patikában kapható vagy szaliciles alkohol, meg lehetne próbálni a spray helyett azzal áttörölni napi 3szor.Ez nagyon szárít, hámlaszt is, többször nem szabad-ha egy hét után sincs változás, akkor doki.

Ő vényköteles szereket is tud adni, megmondja maradhat-e az ékszer, vagy ki kell venni.

De semmikép nem szabad beletörődni, hogy így néz ki.

Egyrészt egyre rondább lehet, fertőzés-gyulladás is kialakulhat-és ennek a nyomát csak egy köldök plasztika tudja eltüntetni-ha eldurvul a helyzet.

De ha leszárítja a vadhúst, akkor érdemes visszatérni az octeniseptre és még egy ideig azzal kezelni, nehogy visszatérjenek a problémák.

1133. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1132. - Zsófi016)
2012. júl. 4. 08:01
sebész?
1132. Zsófi016 (válaszként erre: 1105. - Ében11)
2012. júl. 4. 03:24

Szia!

Vettem octenisept sprayt és clrasept szappant,amivel rendszeresen fertőtlenítettem,de a vadhús még mindig változatlan állapotban ott van. Lehet abból később valami problémám ha ez ott marad? Vagy esetleg nem történhet olyan, hogy egyszer csak magától eltűnik? Utána olvastam kicsit, és volt aki azt írta,hogy körömvirággal kenegette és elmúlt neki, ez mennyire lehet igaz/jó? Esetleg még lenne valami más mód az eltüntetésére??

Válaszodat előre is köszönöm.:)

1131. Anitaaa03 (válaszként erre: 1130. - 91d4989ab9)
2012. júl. 3. 18:00
köszi azt nem fogom
1130. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1129. - Anitaaa03)
2012. júl. 3. 17:56

hát be kell valljam nagy hülyeségnek tartom hogy összeböködtetitek magatokat azért hogy egy szar fém logjon ki a hasatokból:(


van aki meg kiskora óta inzulinnal szurkálja magát az életért, ti meg csak ugy hobbiból:(


majd ha egyszer lesz olyan pirszing hogy kés ami a hátból áll ki azt azért ne vállald be


jobbulást

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook