Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
619. andikageisha (válaszként erre: 617. - Hagymácska78)
2009. jún. 16. 15:35

he-he-he, köldökpiercingem nekem is vaaan... :D

a hasonló helyzetet meg arra értettem, hogy nem vagyok allergiás semmire sem. :P :))

618. ében11 (válaszként erre: 617. - Hagymácska78)
2009. jún. 16. 11:47
van és volt is többféle piercingem+van akitől meg tudom kérdezni mert ő-ők piercingelnek.
2009. jún. 16. 08:26

Köszönöm a tanácsokat, bár azért még nem nyugtattatok meg, mivel egyikőtöknek sincs a leveletekből olvasva.


Bár ahogy írtad ében csak akkor nyúlok hozzá mikor kezelem, és előtte fél órás rituálét tartok, a kezem fertőtlenítésével.:)


azért köszi hogy foglalkoztatok a kérdéssel.


üdv.

616. ében11 (válaszként erre: 614. - Hagymácska78)
2009. jún. 16. 06:57

szia!

Lehet normális is a pirosság viszketés.

Viszont, ne nyúlj hozzá ilyenkor, mert általában az szokott történni, hogy hozzányúlnak megmozgatják stb. és sok piszok meg egyéb szépen a sebbe jut, és előszőr kipirosodik és begyúllad!

Csak akkor nyúlj hozzá mikor kezeled, akkor is előtte moss kezet, akkor lehet kicsit mozgatni!

Elméletileg, ha jó minőségű az az orvosi fém ékszer, nem lehet problémád belőle(mivel ebből az anyagból készítenek csavarokat stb.amit egy törés után betesznek)és ha allergiás lennél az gondolom ugyanúgy ugyanazokkal a tünetekkel kijött volna, kb. annyi idő alatt ahogy egyébként egy csattol órától bizsutól stb. kijön nálad.

615. andikageisha (válaszként erre: 614. - Hagymácska78)
2009. jún. 15. 23:37

a pirosság és a viszketés szerintem normális... a helyedben egyenlőre még nem problémáznák! :)

amúgy nem voltam még hasonló helyzetben, nem igazán tudok segíteni, de szerintem még nyugodtan lehetsz türelemmel... :))

2009. jún. 15. 23:04

Sziasztok!


Pénteken szúrták át a köldökömet, de mivel fémallergiás vagyok ezért direkt olyan piercinget vettem ami orvosi fémből készült. Nem pirosodott és nem is jött belőle semmi trutyi. 3szor kezelem naponta alkohollal és mozgatom is. A mai napon viszont észre vettem, hogy a felső bogyónál piros, és azóta elkezdett viszketni.


Szerintetek mitől lehet, a gyógyulástól vagy ,hogy ezt a fémet se bírja a szervezetem. Fémallergia teszten voltam ,de ott csak a nikkelt meg a palládiumot vagy mit mutatott ki. Az lenne jó tudni, hogy az orvosi fém milyen anyagokat tartalmaz, legalább akkor megtudom nézni a tesztemen hogy bírom e. Szerintetek vetessem ki???? , vagy legyek türelemmel ? Kérlek írjatok akinek hasonló problémája volt.


Köszönöm

613. ében11 (válaszként erre: 612. - RylPlyr.)
2009. jún. 15. 13:03
akkor szinte felesleges volt az érzéstelenítő szúri, mert ha teljesen átszúrja rögtön ugyanazt érezted volna-egy szurit!
612. RylPlyr. (válaszként erre: 602. - - cassie -)
2009. jún. 15. 11:48

nekem is fájt de egy nagyon kicsit.adtak érzéstelenítőt inekciót,az fájt vagy ugy 2 mpvolt az egész aztán márcsak aztéreztem h csipesszel cseszegeti az átszúrás meg nem fájt csak annyi h éreztem de NEM fájt:D

ne félj tőle!!megéri

611. ében11 (válaszként erre: 605. - - cassie -)
2009. jún. 15. 08:27

nem csípi, de ha ezen aggódsz, használj octenisept sprayt, az sem csíp!

igen későn gyógyul, de mindenkinél kicsit más a gyógyulási idő.

mert mozog benne(leülsz),ruha is nyomhatja-ezért lassan gyógyul.

Ne izgulj, ha jó helyre mész nem fog fájni, és tényleg fél pillanat a szúrás-ezek a dolgok a piercinges ügyes kezétől függnak!Érzéstelenítő sprayt(szurit) azért nem használnak, mert csak kicsit hűti a bőrt, nincs erős hatása,viszont megkeményíti a bőrt így nehezebb,lassabb átszúrni.Kicsit piros lesz,és érzékeny de ha tényleg nem fogdodod kézzel és kezeled nagyon hamar gyógyul.A pirosság normális és nem olyan csúnya,mintha gyullad lenne vagy ilyesmi.

610. andikageisha (válaszként erre: 607. - - cassie -)
2009. jún. 14. 22:39
egyáltalán nem csúnya! :D amikor szúrják, már akkor sem csúnya, nem rossz látvány, semmi ilyesmi. és ha jól kezeled, nem is lesz soha "csúnya"! :))
609. andikageisha (válaszként erre: 605. - - cassie -)
2009. jún. 14. 22:37

a tengeri só egyáltalán nem csíp... én az első egy-két hétben azzal kezeltem. csak azzal. útközben kiderült, hogy az nem elég, mivel kicsit rosszabbodott, pirosabb lett - de ez is egyénfüggő...

igen, a köldöknek kell akár fél év gyógyulási idő is. de van, akinek csak egy hónap. ez is egyénfüggő, mint szinte minden. :P csak akkor tudod meg, ha már kipróbáltad...

így nyár elején már nem épp a legjobb az időzítés, szerintem, a gyógyulási idő miatt...

608. andikageisha (válaszként erre: 606. - - cassie -)
2009. jún. 14. 22:32

én injekciót kaptam, de ahogy olvasgattam, inkább a spray az elterjedtebb... :)

hááát, hogy őszinte legyek, nekem éppenséggel fájt, és a szúrás sem úgy "fél másodpercig" tartott... kicsivel több volt. :P DE, a lényeg, hogy tényleg túl lehet élni! :D így utólag nem is volt olyan szörnyű, és megérte... :))

2009. jún. 14. 22:17
ja és csúnya addig mig nem gyógyul be? vagy ugyanugy nézz ki (ha mindenrendben van)mikor már bevan gyógyulva?
606. - cassie - (válaszként erre: 604. - Andikageisha)
2009. jún. 14. 22:15
te milyen érzéstelenítőt kaptál? sprayt vagy injekciót? nem fájt neked se?
605. - cassie - (válaszként erre: 603. - Ében11)
2009. jún. 14. 22:14

elolvastam a naplódat.

a tengeri só oldat nem fogja csípni?

meg úgy hallottam h. a köldök gyógyul be a legkésőbb ez igaz? meg pirossá is válik a bőr, meddig?

Ha tényleg nem annyira fáj mint pl. egy vérvétel akkor nem lehet vészes, de attól is függ kihez megyek nem?

604. andikageisha (válaszként erre: 603. - Ében11)
2009. jún. 14. 22:13
csak annyiban szólnék bele, hogy lehetséges, hogy adnak érzéstelenítőt, én mondjuk kaptam! változó... gondolom helytől függ. :) én mondjuk örültem neki! :D
603. ében11
2009. jún. 14. 22:00

nem adnak érzéstelenítőt.De annyira fáj mint egy vérvétel, vagy egy oltás.és körülbelül fél másodperc még átszúrják.

Ha sterilen szúrják, rendes orvosi fém ékszerrel

akkor ebből nem lesz gyulladás.

A gyulladás azért szokott lenni, mert kézzel mozgatják, megnézik milyen stb. és sok piszok belemegy, illetve nem kezelik le rendesen!

A naplómban találsz dolgokat a piercingekről, kezelésről.

2009. jún. 14. 21:35

sziasztok!

énis szeretnék hamarosan pc-et a köldökömbe.

Hogy megy? Adnak érzéstelenítőt? Lehet érezni fájdalmat? valamint h. mikorra gyógyul be? és mitől gyulladhat v. genyesedhet be?

köszi:)

601. ében11 (válaszként erre: 600. - 832deb0b26)
2009. jún. 11. 20:16
nem. de kezeld rendesen és napközben se nyúlj hozzá, mert a kezedről kerül rá a legtöbb piszok és észre sem veszed!Ha valami gondod van írány vissza a piercinges!
2009. jún. 11. 18:00
nekem most egynapos a köldök pc.m de akkor is vérzett mikor szúrták... meg napközbe is... fertőtlenítem alkohollal meg bepanthennel... és nemis fáj csak elég érzékeny... de zavar h csak úgy elkezd vérezni... aztmondta a pc.s h neijedjek meg tőle az első pár napba... így lassabb lesz a gyógyulás?
599. ében11 (válaszként erre: 598. - Nyonyo88)
2009. jún. 11. 14:40

próbáld meg belülről kezelni(octenisept)kívülről kicsi bepanthen kenőcs.Mert ha ugyan oda szeretnél, csak akkor csinálják meg ha teljesen meggyógyul, nincs benne csomó sem.

Igen ha legközelebb profi helyen szúrják és rendesen betartod a kezelést nem fordulhat elő, hogy begyullad.Jó ékszer+jó piercinges+és helyes kezelés kell hozzá!

2009. jún. 11. 14:36

Sziasztok!

A monroe piercingem begyógyult, de nagyon pici göb vagy mi van még benne:Sjó ideje, meg kivülről is látszik!

De ez szerintem már sose fog jobb lenni.És ha ugyan oda szúratnám vissza?Mi lenne?begyulladna megint?

Persze ha jól kezelném, mert az előzővel nem igazán foglalkoztam.Szerintetek???

597. kata24
2009. jún. 11. 14:30
Végre reggel kicseréltettem, kicsit mintha "púposabb" lenne, mint az előző, igaz hosszabb a szára. Meg a felső golyót nagyon behúzza a köldökömbe és most piros. Remélem hétfőn már tudok vele menni a strandra, ha lesz időm felteszek róla képet
2009. jún. 11. 11:04
Lenézek a hasamra, vagy belenézek a tükörbe és úgy látom, hogy bénán áll, úgy érzem, hogy nem akarom, hogy ott legyen! A pár évvel ezelőtti életstílusomhoz illene, de már megváltoztam. A piercing iránti vágy viszont megmaradt... Nem bántam meg,h megcsináltattam, mert különben még lehet,h 40 évesen is erre vágynék :) De most már tudom, h magamon nem tetszik...
2009. jún. 11. 10:58

kiakarod venni?:S

szentem megfogod bánni várj még vele amig begyógyul mert nagyon szép lesz:D

szentem

594. ében11 (válaszként erre: 590. - Lizimizi)
2009. jún. 11. 10:58

felsőt kell tekerni,balra, általában.

De miért nem tetszik?

2009. jún. 11. 10:57

pont most jelitztem be számtekon vokXDXDXD

éste is akkor irtad

2009. jún. 11. 10:56
gyáá
591. andikageisha (válaszként erre: 590. - Lizimizi)
2009. jún. 11. 10:56

szerintem várj még vele, nem kell elsietni. nehogy végül az legyen, hogy kárnak vetted ki... hogy ha régóta akartál már a köldöködbe, akkor meg főleg várj még egy kicsikét. nem lehet olyan vészes! :)

amúgy... a felső bogyót kell tekerni... de csak végszükség esetén! :D aludj még rá egyet-kettőt...

sok szerencsét, én szorítok! :))

2009. jún. 11. 10:46

Sziasztok!


Hétfőn rakattam köldökpiercinget, régóta akartam, de pont az ellenkezőjét váltotta ki belőlem, mint gondoltam: Nem tetszik! Ki akarom venni, de nem tudom, hogy hogyan kell. Az alsó vagy a felső bogyót kell tekerni, és merre? Segítsetek!

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook