Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kardiológiára viszem a kislányomat, 4 éves.Hogyan készíthetném fel, hogy mit fognak csinálni, ha én sem tudom mi lesz? fórum

Kardiológiára viszem a kislányomat, 4 éves.Hogyan készíthetném fel, hogy mit fognak csinálni, ha én sem tudom mi lesz? (tudásbázis kérdés)


11. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - Lengyelnehajni)
2010. szept. 23. 20:59

általában a fehér köpeny, a hallgató és az, hogy le kell feküdjenek egy hideg ágyra, idegenek között :(

a megnyugtató szavak, jót tesznek ilyenkor.

10. brida
2010. szept. 23. 17:48
Nincs mitől félned, mert tényleg nem fogja bántani senki. :) Ha sírni is fog,akkor is tudod,hogy nem azért mert fáj neki. De egy 4 éves kislány szerintem megérti,ha elmeséled mire számíthat. :)
2010. szept. 23. 17:42
Szerintem én jobban izgulok,na meg egy kicsit félek is.
2010. szept. 23. 17:39
szív uh és ekg szoktak csinálni,szóval nem lesz fájdalmas,erre feltudod előre készíteni,úgy hogy várni is fogja a vizsgálatot.én annó Jázminommal 0-9 hónapos koráig jártam vele,na ő már gázosabb volt,de megoldottuk:a doktor nénivel együtt énekeltünk neki.:-)
2010. szept. 23. 17:38
Gyermek kardiológián a tappancsok is viccesek szoktak lenni, hogy eltereljék a gyerekek figyelmét, négyéves kislány biztos nem fog félni, hiszen semmi olyan nem lesz ami fájna neki. Vérnyomást mérhetnek, EKG-t készíthetnek és amit említettek szív uh.-t . Az orvosok is elfogják neki mondani, megnyugtatják, hiszen a valóságközeli értéket, nyugodt gyermeknél tudnak mérni. Te nyugtasd meg, hogy milyen jó lesz neki, hogy megtudhatja hogyan működik a szíve és majd elmondhatja az oviban, vagy a család gyerekeinek milyen volt és milyen ügyes bátran viselkedett :)
2010. szept. 23. 17:36
köszii
2010. szept. 23. 17:35
Szerintem jó, ha így meséled el neki. :) Nálunk nagyon rendes volt az orvos is, végtelen volt a türelme, pedig nem is volt fiatal.
2010. szept. 23. 17:33
Elmondod neki, hogy meg fogják hallgatni a szívét, hogyan dobog, és ezt le is tudja írni egy gép... Fájni nem fog, csak egy kicsit csiklandós lesz...
2010. szept. 23. 17:27

Valószínűleg lesz egy ekg,amit a törzsére helyeznek, nem a végtagjaira. Én ezt úgy adtam be a lányomnak, hogy ő egy cowboy (ill. cowgirl), és az a tölténytára:)

A szív-UH, az már alapból tetszene neki, hisz nem mindenki láthatja a szívét működés közben.

Fájdalmas vizsgálatok nem nagyon vannak.

2010. szept. 23. 17:25
Az én kislányomnak csak szívultrahangot és EKG-t csináltak. Én elmondtam, hogy nem fog fájni, csak megcsikizik a mellkasát és kis tappancsokat raknak rá.
2010. szept. 23. 17:23
Kardiológiára viszem a kislányomat, 4 éves.Hogyan készíthetném fel, hogy mit fognak csinálni, ha én sem tudom mi lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook