Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig lesz, konkrétan Tv szolgáltatás, ha valakinek még nincs digitálisTv-je? fórum

Meddig lesz, konkrétan Tv szolgáltatás, ha valakinek még nincs digitálisTv-je? (tudásbázis kérdés)


19. b99048cdfc (válaszként erre: 18. - 36a26f5226)
2010. szept. 25. 15:23
Igen ettől én is félek. Ezer éves a mobilja,és mostanában sz@r...dik már,de nehezen akar másikat. És félünk is Tesómmal,hogy majd hogy boldogul az új távirányítóval.Most lesz 60 éves. Hát hiába megállt velük a világ,sajnos. Föleg a pasikkal. Tisztelet a kivételnek,mert biztosan van aki nagyon érdeklődő. Apu nem sajnos,mióta anyu meg meghalt,azóta meg csak úgy van.
2010. szept. 25. 15:09

Muszáj, ha az idős szülők nem értenek hozzá, még a mobiljukat is mindig én állítom be, mert egyikhez sem értenek...


Így nekem kellett megtanulni annak is a kezelését...

És a digi parabolás tényleg bonyolult... Volt már, hogy én sem jutottam egyről-a kettőre, és tényleg szakembert kellett hívni, mert addig nyomogatták a tv-t, nem értve hozzá, hogy még én sem tudtam helyre hozni...


Meg muszáj haladni a korral, hisz egyre modernebb dolgok jönnek a piacra...

17. b99048cdfc (válaszként erre: 16. - 36a26f5226)
2010. szept. 24. 08:14
Nagyon profinak tűnsz akkor is:O)) Gratula. Biztosan kell ehhez a műszaki dolgokhoz egy kis érdeklődés,is. Engem nem érdekel. Legyen műsor és ennyi. Másban vagyok ügyes. Legalábbis remélem:O)
2010. szept. 23. 21:10

Én már értem, mert nekem a hűség lejártáig volt UPC digitális előfizetésem, a szüleimnek van Digi parabolás, így azt is tudom, hogy hogy működik, és most nekem van: Digi kábeles tv-m, és mivel nekem 3:4 felbontású tv-m van, nem 16:9 , így nem kértem a HD kábeles szolgáltatást, hanem a digin át a normál felbontást.


Így ezt a hármat már tudom, hogy hogy működik...

15. 36a26f5226 (válaszként erre: 14. - B99048cdfc)
2010. szept. 23. 21:07

MInt amikor felveszel valamit videóra, és közben egy másik csatornát nézel a tv-csatornán, míg megy a videófelvétel...


Ugyanígy van a digitális berendezésnél is, hogy ott a scart csatlakozó az AV1-re van bekötve, és ott jön le néhány csatornán a HD felbontás.


Ha nincs olyan tv-nk, 16:9 felbontású, akkor, ami HD felbontásban jön le, mint az M1, ott vagy a videócsatornát nyomkodjuk oda, amit nézni szeretnénk, vagy a TV csatornát nyomkodjuk felfelé, vagy lefelé, amit nézni szeretnénk éppen azon...


ÍGy működik a digitális műsorszolgáltatás, legalábbis a UPC-nél, akinek Digi parabolás van, annak csak a berendezésen át lehet nézni a tv-t...


De amikor UPC-m volt, annál viszont így volt...

Tudtam nézni a digitális médiaboxon át is, amit ott tudtam fogni, ha az M1-et akartam nézni, ott felnyomkodtam a videóra ezt a csatornát, ahol normál, 3:4 felbontásban láthattam... És ez az analóg csatorna a digitális mellett...

14. b99048cdfc (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2010. szept. 23. 18:53
Húha ,nekem ez magas bocs:O)
2010. szept. 23. 18:16

EGyébként a digitális berendezés mellett, megmarad az analóg is, hogy nem a berendezésen át nézzük a tv-t, hanem tv-csatornán át, vagy a videó csatornán át...


Pont azért, ha valakinek 3:4 felbontású tv-je van, az tudja nézni analógon azt, ami a digitális berendezésen már HD minőségben jön le...

12. b99048cdfc (válaszként erre: 11. - Sunsatia)
2010. szept. 23. 15:50
Nagyon szépen köszönöm. Akkor végül is van még idő. De közben meg belement ,hogy intézzünk valamit:O)))) Hurrá. Nehéz vele:O)
11. sunsatia (válaszként erre: 8. - B99048cdfc)
2010. szept. 23. 14:53
ja bocs, most olvastam vissza. Szóval, ha csak saját antennával nézte eddig a 3 csatornáját, akkor 2012. január 1-től kell keresnetek más megoldást. Ez egészen biztos, ott dolgozom, ahol ezzel foglalkoznak. Bővebben olvashatsz erről az "ahrt" vagy az "nhh" honlapján.
10. sunsatia (válaszként erre: 9. - B99048cdfc)
2010. szept. 23. 14:49
Attól függ, hogy most miképpen fogja az adást. Tetőantennával, avagy műholdról, ill. kábelen.
2010. szept. 23. 14:47
És azt hallottam,hogy ha nem köt be valami digitálist akkor ezeket nem fogja tudni nézni eztán?
2010. szept. 23. 14:46
Sziasztok. Bocsi kicsit eltüntem. Azért megnyugtattatok a 2012-vel. Apámnak egyáltalán nincs semmiféle bekötve. Se Di...i,se T-h...,semmi. Van neki a 3 régi csatorna oszt jólvan.
2010. szept. 23. 14:26
ja egyébként a teljes leállításig még van idő, 2012.január 1-től lesz.
2010. szept. 23. 14:23
Sajnos a UPC-nél volt az,ha a magyar 1-et akartam nézni, azt csak az analógon tudtam, mert a digitális UPC műsorszórásnál HD-s volt, de olyankor az analógon a 3:4 felbontásút lehetett nézni továbbra is...
2010. szept. 23. 14:22

A digitális tv az a nagy felbontású műsorszórásra vonatkozik, aki HD minőségben akarja nézni...


A digi kábelnél úgy van, ha lenne olyan tv-m, akkor kérni kellene, hogy a HD-re szeretnék átállni, de mivel hagyományos tv-m van, nem HD, vagyis nem 16:9 felbontású, hanem 3:4 -es, így digi/tális, de nem HD.

2010. szept. 23. 14:20
Nekem is hagyományos tv-m van, most azért nem telik új digitálisra, de a műsorszórás az digitális...
2010. szept. 23. 14:15
Azt is tudni kell hozzá, hogy ez az átállás azokat érinti, akik vevőantennával fogták eddig a földfelszíni jelet. Akik kábelszolgáltatóhoz vannak bekötve, ott nem történik változás, az ezután is ugyanúgy nézhető a régi készülékekkel.
2010. szept. 23. 14:12
2010. szept. 23. 14:10
Sziasztok. Azt hallottam,hogy januárig lesz sima analóg TV. Édesapámnak még nincs digitális. Rá akarjuk venni kössön rá végre. Elég régimódi ember,és nem hisz nekünk. Meddig lesz pontosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook