Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartásdíj per - Illeték(mentesség) van esély, hogy megkapjam? fórum

Tartásdíj per - Illeték(mentesség) van esély, hogy megkapjam? (tudásbázis kérdés)

11. f7b0203e3a (válaszként erre: 5. - Mandy)
2012. ápr. 25. 16:02
Méltányossági alapon lehet mentességet kapni... én kaptam... de ezt a tárgyalás folyamán megkérdezik, hogy kéred-e...
10. mandy (válaszként erre: 9. - Zsofia74)
2010. szept. 23. 22:14
Köszi szépen, utánanézek!
2010. szept. 23. 13:59
Épp most olvastam egy szervezetről, Vigyázz ránk (?) a nevük, ők éppen ezzel foglalkoznak, a tartásdíjat kérő anyáknak segítenek, esetleg érdemes megkeresni őket...
8. Sünciné (válaszként erre: 6. - Mandy)
2010. szept. 23. 13:56
Persze ezt ne vedd készpénznek de nem lehet olyan hatalmas összeg! Egy válóperi költség 12.000.-. Szerintem ennek kevesebbnek kell lennie!
7. Sünciné (válaszként erre: 5. - Mandy)
2010. szept. 23. 13:55

Teljesen igazad van! Szerintem nem lehet több 5 ezer forintnál! De kérdezd meg a bíróságot!

Mondom nekem a fellebbezés 3 ezer volt! Valószinüleg meg fogják kérdezni, hogy mikortól kéred visszamenőleg a tartásdíjat! A beadványtól visszamenőleg fél évre vagy a tárgyalástól visszamenőleg fél évre! Én elkövettem azt nagy hibát, hogy a tárgyalástól visszamenőleg kértem pedig még egy évet kaptam volna vagyis a lányom! Nem szabad jó lelkűnek lenni! És ha javasolhatom tiltasd le! Ebbe a hibába is beleestem! Nem tiltattam le! Két hónapig sikerült fizetnie!

6. mandy (válaszként erre: 3. - Sünciné)
2010. szept. 23. 13:53

Na köszi, erre voltam kíváncsi.

Ha csak 3000 Ft, azt még túlélem :)

5. mandy (válaszként erre: 4. - Sünciné)
2010. szept. 23. 13:48

Tartásdíj megítélését kértem, mert nem kapok pénzt már vagy két éve. Előtte nem volt semmiféle bírósági ítélet a kezemben, abszolut a jóindulatára voltam bízva, évente 1-2 alkalommal küldött valamennyi kis pénzt....aztán már azt sem. Csak ígéreteket kaptam.

Megelégeltem :-/

2010. szept. 23. 13:44
Megkérdezhetem, hogy nálatok miért lesz tárgyalás?
3. Sünciné (válaszként erre: 2. - Mandy)
2010. szept. 23. 13:42
Nekem is volt tartásdíj gondom a volt férjemmel! Lehet, hogy félreértjük egymást de nekem a beadványnál 3.000.-Ft. volt. Nálunk a volt férjem írt a bíróság felé, hogy a lányom már nem tanul és keresőtevékenységet folytat! Nappalira járt, kaptam a családi pótlékot de hiába vittem mindent a bíróságra, tárgyalás lett! Persze megnyertük! Érdekes volt, hogy minden papírt vittem és a törvény is kimondja ha családi pótlék jár akkor a gyerektartás is!
2010. szept. 23. 13:29

Dec 2-án lesz az első tárgyalás, a nagylányom gyermektartásdíja ügyében. Az ügyvéd beleírta a keresetembe azt is, hogy illetékmentességet kérünk....most a bíróságról küldtek egy ötoldalas nyomtatványt, hogy töltsem ki, és ez alapján döntik el, hogy jogosult vagyok-e illetékmentességre!

Valószínűleg nem leszek, mert a nevemen van egy 36 nm-es lakás fele + a házastársam jövedelme több mint az öregségi nyugdíj minimuma! És ha jól veszem ki, ezek egyenként is kizáró tényezők....

(Az persze baromira nem érdekel senkit, hogy arra a lakásra még 16 évig fizetjük a havi 80 E lakáshitelt, tehát hiába keres egész jól a férjem, egy jó része erre el is megy :-/ )


Lényeg hogy nem kapok illetékmentességet.

Van valaki aki tudja, hogy mennyi lehet erre az illeték? Ugye nem sok.....?

2010. szept. 23. 13:28
Tartásdíj per - Illeték(mentesség)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook