Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek egy hófehér lány használhat szolit vagy nem ér annyit? fórum

Szerintetek egy hófehér lány használhat szolit vagy nem ér annyit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
75. Biborcsiga (válaszként erre: 74. - 94786a70d9)
2010. szept. 23. 13:47
Ez jó ötlet. Mit használsz rá, nem írod meg kérlek priviben? Köszi.
2010. szept. 23. 13:26
Tőlem lehet akár milyen magas uv a napon, még be sem pirosodok, pedig hófehérke vagyok én is. A nap engem soha nem barnított, persze volt, hogy napszámba voltam diák munkán és leégtem, de akkor egész nap kint voltam. Amikor kifeküdtem napozni, akár órákra is , semmi nem látszott, viszont a szoli barnít. Bőrgyógyász azt tanácsolta, hogy az anyajegyeket szoli előtt kenjem be napfényvédővel és akkor nem lesz baj.
73. Nkriszti (válaszként erre: 71. - Biborcsiga)
2010. szept. 23. 12:50
Én már jártam úgy, hogy kimentem teregetni az udvarra, és mire végeztem, leégett a nyakam és a vállam! Na, persze ez a déli órákban volt. :(
2010. szept. 23. 12:48
Én nagyon fehér bőrű vagyok, vörös hajam van és vannak szeplőim is, na meg van olyan év is, hogy kijön a napallergiám, de nem mindig. Én próbáltam a szolit évekkel ezelőtt, igaz csak párszor voltam, de még több szeplő jött elő, ráadásul iszonyat rondán kijött a napallergiám is, úgyhogy nekem nem volt jó, pedig 5 perccel kezdtem először és 10 volt a legtöbb, amit bent töltöttem. Inkább úgy döntöttem, hogy nem erőltetem a "barnaság" témát, így kell elfogadnom magam, nekem nem ér annyit az egész. De ha bírná a bőröm, heti egyszer pár percre én is elmennék szoláriumozni a téli hónapokban. Mindenkinek saját magának kell tudnia, hogy mit bír el a bőre!!
2010. szept. 23. 11:44

Jesszus, alig bírtalak visszaolvasni benneteket. :):) De köszi szépen.


Én pl elmondom a személyes tapasztalatom:


a napon mindig leégek, nagyon fáj, piros, és idővel hámlok, mint egy rühes kutya, aki ledobj a bundiját. :)

Használok krémeket, mégis. Idén nyáron a saját bőrömön éreztem, hogy erősebb a nap, mint máskor. 15 percre mentem ki kb a kocsihoz, nem kentem be magam, ki gondolta, és este mikor vettem le a felsőt teljesen piros volt a karom.


Illetve jött ki a vállamon pár szeplő, amitől megrémültem, de elmúlt utólag valahogy eltünt.


Szoliban 10 perc a max hetente vagy 2 hetente. Még annó próbáltam ki, de kb 2-3 alaklommal voltam csupán, lustaságból nem netem tovább. N ott nem pirosodtam és nem is jött ki semmi szeplő rajtam.

70. bf5264a5b9 (válaszként erre: 68. - Wickucy)
2010. szept. 22. 22:44

Ez komolyan érdekel. Az Atkins milyen formában engedi a zsíros ételeket?


Amit én csináltam, abban meg van adva, hogy napi 30 gr zsír, testsúlynyi gramm fehérje, és 100 gramm szénhidrát, mindez úgy összevariálva, hogy napi max 1000 kcal legyen a vége. Itt a zsír főként az olivaolajban, tejtermékekben, húsokban található, de az olajból amúgy is minimálisat lehet a szénhidrát miatt. Most súlymegtartáson ugyanez az arány, csak 1500 kcal-ra lebontva (mondjuk én shake-kel "csalok", hogy ne legyen semmilyen hiánybetegségem, és tuti legyen a fogyás)

69. Gine (válaszként erre: 67. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 22. 22:43
Sajna ezeknek a lányoknak,akiket beállítanak a szolikba,nem érdekük,hogy visszajárjon a vendég,vagy ők épp abból a fajtából vannak,akik a csoki színt díjazzák,s azt gondolják,hogy mindenki ezt szeretné látni.Kötelessége mondani-főleg egy fehér bőrűnek-,hogy frissek a csövek.Én mindig paráztam attól,hogy valaki nagyon megég,ezért még a barnábbakat is figyelmeztettem mindig,ha csere volt.3 gépből egyben mindig maradtak a régebbi csövek,hogy aki most kezdi hófehéren,az ne az erős gépekbe feküdjön be,hanem fokozatosan szoktassa hozzá magát
68. Wickucy (válaszként erre: 65. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 22. 22:39

az atkins diéta viszont pont az ellenekzője.

annak meg gratulálok, aki beküldött téged 10percre. attól még a szoli nem feltétlen rossz, mert az ott dolgozó kisasszony semmihez sem ért! :)

és nem természetes? valóban, a nap természetes, de megreckírozom, h talán károsabb... de, ha még nem is, majd hamarosan az lesz!

nem is értem miért győzködik az emberek egymást a saját igazukról...

igazad van, ne szolizz, ha nem akarsz!

és nekem is igazam van, egészségemre, ha szolizok! :)

bárki bármilyen kérdést tesz fel, lesz aki támogatja és lesz aki ellenzi. kinek mely érvek nyomósabbak... :)

67. bf5264a5b9 (válaszként erre: 66. - Gine)
2010. szept. 22. 22:37
Az a baj, hogy ezt nem írják ki az ajtóra sajnos :( Ha őszintén elmondanák, hogy új a cső, gyere vissza x nap múlva, és adna egy nyamvadt zsetont amit kérek, akkor anno jeles alkalmak előtt el is jártam volna rendszeresen. De nem így történt, így elment a kedvem is az egésztől, meg amúgy is hallgatok a dokira, mert fel kéne nevelnem a kisfiamat, úgyhogy mostmár vigyázni kell magamra, nem magamért élek egyedül :)
66. Gine (válaszként erre: 64. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 22. 22:34
Mondjuk az ilyenek idióták,messziről kerülni kell ezeket a helyeket!Nekem is fehér,érzékeny bőröm van,mikor szolizok,csakis fokozatosan,1 zsetonnal kezdek és max. kettőre megyek be.
65. bf5264a5b9 (válaszként erre: 61. - Wickucy)
2010. szept. 22. 22:33
Jé... a zsíros étel tényleg nem javasolt... miért is... várjunk csak... talán mert hízlal, emeli a koleszterinszintet, vérzsírt... ilyesmi... aminek a következménye elhízás, esetleg érrendszeri panaszok... csak mondjuk ezt a zsíros ételek elhagyásával ill. mérséklésével lehet orvosolni...
64. bf5264a5b9 (válaszként erre: 62. - Gine)
2010. szept. 22. 22:30
Hát nekem az tette be a kulcsot, hogy kb. az 5. szalonban értették meg, hogy nekem elég egy zseton. Előtte 4-ben közölték, hogy nem olyan erősek a csövek, menjek nyugodtan 8/10 percre. Aztán mikor visszamentem reklamálni, hogy sz@rrá égtem, akkor közölte a csaj, hogy jaj hát ő nem tudta, hogy ilyen érzékeny a bőröm... egyébként csak rám kell nézni, a vak is látja, hogy sötétben fluoreszkálok...
63. bf5264a5b9 (válaszként erre: 61. - Wickucy)
2010. szept. 22. 22:28

Csak így tovább... megkeresed te a kákán a csomót...


Egyébként meg tudni kell, hogy az orvos SOHA SEMMIT NEM JAVASOL KIFEJEZETTEN!!!! érted... ahhoz túl nagy lenne a felelősség. Ha kérdezel valamit vagy rád bízza a döntést, és akkor szabad az út, vagy közli, hogy ellenjavallt. Ez van!

62. Gine (válaszként erre: 59. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 22. 22:26
Biztos vannak ilyenek is!Én annó,mikor szalonom volt,nem egyszer volt rá precedens,hogy csak saját felelősségre engedtem be vkit szoliba,mert már annyira barna volt,s nem értette meg,hogy barnább már nem lesz,csupán tönkrevágja a bőrét,de még az orvosok sem ellenezték a fokozatos,heti barnulást
2010. szept. 22. 22:25
van különbség, nem javasolt és kifejezetten ellenjavallt között. :) tehát ne szolizz és semmiképp ne szolizz! :D és hány dolgot nem javasolnak még a világon? :) nem javasolt zsíros ételt enni. :)
60. bf5264a5b9 (válaszként erre: 58. - Wickucy)
2010. szept. 22. 22:23
Nem, mert a szolárium mesterséges, nem természetes dolog. Viszont nem is ellenezte, vagyis saját döntés és mérlegelés alapján használhatja. Nekem azt mondta számomra kifejezetten ellenjavallt. Van különbség a kettő között szerintem...
59. bf5264a5b9 (válaszként erre: 57. - Gine)
2010. szept. 22. 22:21
Mittomén kinek van itt szolija, de a szolit üzemeltető biztos nem fog lebeszélni senkit a használatról, inkább csak rá. Neki abból van bevétele. Nemdebár?
2010. szept. 22. 22:21
tehát, ha jól látom, nem javasolta... :D
57. Gine (válaszként erre: 54. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 22. 22:20
...és szerinted ki itt a szoli üzemeltető??????
56. bf5264a5b9 (válaszként erre: 55. - Wickucy)
2010. szept. 22. 22:19
Sógornőm bizonytalan volt. Nem javasolta Neki, viszont azt mondta, hogy rendszeres bőrgyógyászati szűrővizsgálatok mellett nincs ellenjavallat a mérsékelt használatra. Na erre varrjál gombot. Még az orvosi papíron is rajta van és rajta van a pecsét is...
2010. szept. 22. 22:18
a szakember naná, hogy azt mondja, h ne szolizz! :D mutass egyet aki bárkinek is javasolná! :D
2010. szept. 22. 22:16

Egyébként majd biztosan egy szoláriumot üzemeltető fogja azt mondani, hogy akinek fehér, és anyajegyes a bőre, annak nem javasolt...


Sztem egyszerűbb, ha elmész egy szakemberhez, akinek orvosi diplomája van, elmondod óhajod-sóhajod, megnézi hogy milyen anyajegyeid-szepőid vannak, megnézi a bőrödet és megmondja a szakvéleményt. A szoliban dolgozó nanáhogy azt mondja nem lesz bajod... ezért ilyenkor lehet hogy nem árt egy szakember :)

53. Elyonorah (válaszként erre: 47. - Anikko)
2010. szept. 22. 22:11
Igen, de én itt csak a saját véleményem tudom elmondani. Dönteni más helyett nem fogok:):):):) Már pedig nekem itt most olyan érzésem van:P.
2010. szept. 22. 22:10

Nekem is hófehér a bőröm, vastagon tele szeplőkkel. Napon nem barnulok, hanem szeplősödöm, és 30-as faktornál is leégek.


Én is gondoltam a szolira, jártam is, de 4 percnél többet nem tudtam menni, mert leégtem, heti 2-szer jártam 2 hónapig, szinte alig fogott rajtam valamit, viszont sokkal több lett a szeplőm és szárazabb a bőröm. Abbahagytam, és ki is fakultam nagyon hamar.


Járok rendszeresen bőrgyógyászhoz ellenőrzésre a szeplőim miatt, kérdeztem tőle hogy járhatok-e szoliba szte, mondta hogy akinek nagyon fehér a bőre, és szeplős vagy nagyon anyajegyes annak nem javasolt.


Ezután kezdtem el használni önbarnítós testápolót. Minden másnap használom folyamatosan, egyenletesen, és nem kopik foltosan, viszont tök jó színem lett tőle :)

51. Cippora (válaszként erre: 44. - Gine)
2010. szept. 22. 22:02

Jól van,nem álok le vitatkozni,te biztosan ott voltál,és láttál,hogy így véleményt tudsz nyílvánítani az én bőrproblémámról :)

Én elmondtam a saját tapasztalatomat,véleményemet,innentől kezdve azt csinál a fórumnyitó amit akar.Én úgy döntöttem nem kockáztatom az egészségem,csak azért hogy legyen egy kis színem.Egy barnább bőrű szolizzon nyugodtan,egy hófehér meg gondolja meg,véleményem szerint.

Persze az is lehet,hogy csak túlzás a hófehér bőre,mármint hogy ő annak jellemzi,közben meg csak simán világos bőrű.

50. Elyonorah (válaszként erre: 46. - Anikko)
2010. szept. 22. 22:02
Én már a szarkalábat is ráncnak hívom. Azok pedig már 25 éves korban kezdenek kijönni, és amikor pl nevetnek az emberek, akkor látszanak. Először a száj körül is. Egyébként meg imádom a ráncokat, mikor szép nevetősre öregszenek az emberen :D:D:D:D:D (nah bocsi ez off)
2010. szept. 22. 22:00
NE!
48. Elyonorah (válaszként erre: 38. - Biborcsiga)
2010. szept. 22. 21:58

Egyébként meg nem értelek, nekem nagyon úgy tűnik, hogy már rég eldöntötted mit akarsz:P:P:P:P:P.


Én meg speciel, úgy is csak azt hajtom, hogy a fehér bőr a szép(Tudod mint nagyon régen, amikor úgy gondolták a parasztok barnák, az úrinők fehérek, visszacsúsztam a középkorba. De ezt ne vegye senki magára, ez az én ízlésem:P:P:P:P)

47. anikko (válaszként erre: 42. - Elyonorah)
2010. szept. 22. 21:57
Egyébként tényleg változó, kinek mi tetszik,de konkrétan a kérdező nem érzi jól magát fakó bőrszínnel.
46. anikko (válaszként erre: 42. - Elyonorah)
2010. szept. 22. 21:55
Nem mindenkinél. Hajlam kérdése. Szerencsére! :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook