Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyes lehet az epidurális érzéstelenítés? Milyen előnyei és hátrányai vannak? fórum

Veszélyes lehet az epidurális érzéstelenítés? Milyen előnyei és hátrányai vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
29. 58f68708d1 (válaszként erre: 28. - Edd)
2007. aug. 5. 17:05
Szia.-)bizti nem elrontás történt,szerintem velejárója a fejfájás akáár fekve,akár ülve.-)))
28. Edd
2007. aug. 5. 11:42
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Végülis akkor lehet, hogy nem is igaz ez a fejfelemelősdi.Nekem az egyik műtős mondta amúgy, ezért hittem el, gondoltam ha bevallja, "hogy bocs, elrontottuk", akkor nem hülyeség.Ja, és nekem sem mondták előtte, hogy erre vigyázzak...szóval..ki tudja... ;)
27. 58f68708d1 (válaszként erre: 25. - Edd)
2007. aug. 5. 10:47
Szia.-)nekem semmi ilyet nem mondtak,h vizszintbe kéne lenni,hát nem tudom..
26. DODICA (válaszként erre: 25. - Edd)
2007. aug. 5. 07:31
Én úgy tudom, hogy az epi hatóanyaga miatt általános mellékhatás a fejfájás, függetlenül attól, hogy vízszintben van-e a fej, vagy nincs.
25. Edd
2007. aug. 5. 01:11
Sziasztok!Nekem már volt tartós epid és altatás is. Az altatással az volt a gondom, hogy miután magamhoz tértem szinte elviselhetetlen volt a fájdalom, az epidnél viszont nem, ill hagytak bent egy kis kanült (emiatt tartós) és ha kellett kaptam még fájdalomcsillapítót.(csak 1x kellett):).Nekem annyi volt a negatív az epidnél, hogy egy hétig nagyon fájt a fejem, és nem tudtam felkelni.Mondjuk az fejfájás nélkül sem ment volna...nekem egyébként erre azt mondták, hogy azért fáj utána a fejünk, mert felemelik, holott ilyenkor szigorúan vízszintesben kellene lenni.Tud valaki cáfolatot vagy megerősítést?
24. 58f68708d1 (válaszként erre: 23. - Ijudit)
2007. júl. 6. 23:05

Szia.-)

azért írtam úgy,h a jó helyre beszúrt....


sajnálom ami Veled történt,hálisten h nem lett nagy baj.-)

23. ijudit (válaszként erre: 21. - 58f68708d1)
2007. júl. 5. 19:45

Tudod ez nem vigasz annak, akinek egy aneszteziológus orvos tolja el az epidet úgy , hogy az is benne volt a pakliban, hogy mindketten meghalunk. Sajnos magamról tudom, hogy el lehet szúrni.:((

De minden jó, ha a vége jó! :)))

2007. ápr. 17. 12:24
Nekem két császárműtétem volt, egy hagyományos és egy epidurális. Nagyon féltem az epidurálástól, szerettem volna ha inkább altanak, de nem tették. Később már én is örültem neki, mivel végig ébren voltam és így azonnal láthattam a babát. A másik műtét után nehezebb volt a gyógyulás.
2007. márc. 15. 23:05
Azt elfelejtettem leírni tnap,h az epidurális érzéstelenítést a gerinc azon xakaxába vezetik be ahol már nem érhet ideget,velőt.magyarul az u,nevezett epidurális térbe.na már most ebből köv.h nem lehet a jó helyre!!!bexúrt epitől lebénulni.ha ne adj isten ez előfordul,akkor már eleve nem is jó helyre xúrtak,holott 15centis hely van ami az ep.tér.
2007. márc. 14. 23:56
Xiaxtok))nekem 4 gyerekem van))a nagyokat simán minden fájdalomcsillapítás nélkül xültem.az elsőt 36,a másodikat 2,5 a harmadikat 9órányi vajúdás után.hát nem v leányálom főleg a 3,ez v a legfájdalmasabb.most van egy másfél éves kislányom és őt epivel xültem.így is terveztem.hawaii volt!jó időben jól adagolták xakaxosan ahogy kell,aktív réxese vtam a kitolásnak,fájdalmaz nem ,csak öxxehúzódásokat éreztem és tudtam mikor mit kell csinálnom,nem irányítottak.xtem naon jó dolog ,eelazítja a medence izmokat ezáltal gyorsabb a tágulás,nem fárad ki az ember a végére,a gátizmot is lazítja,nem v gátsebem.fejfájás 2 napig nálam,de nem véxes.ha tudtam vna annak idején h ien van már a péterffybe akkor ott xülöm mind a 4 gyerekemet))én csak ajánlani tom azoknak akiknek kicsi a fájdalomtűrő képességük.
2007. márc. 2. 18:59

Az első fiamnál (fájás gyengeség miatt túlhordtam) oxytocinos cseppinfúziót kaptam. Ez olyan erős fájásokat idézett elő 6 órán keresztül, hogy bármit elfogadtam volna csak enyhítsék a fájdalmaimat. (De 18 évvel ezelőtt még nem adtak.) A második fiamat 5 óra alatt szültem meg. Infuzió és bárminemű fájdalomcsillapító nélkül, de olyan gyönyörű élmény volt, hogy a szülésznő nem hitte el, hogy fájásaim vannak. A harmadik fiamat 3 óra alatt szültem meg. Hogy gyorsabb legyen a dolog rám kötötték az oxytocint. Kaptam epidurált is (noha nem rajongtam érte), de nem igazán vált be. A végén gázt kaptam, ami szuper volt. Amikor kellett elbódított és semmit nem éreztem, a kitolási szakra viszont tökéletesen magamnál voltam! Mellékhatása semmi! Ha még egyszer szülnék, ehhez ragaszkodnék!

De mindenkinek egyéni, hogy mi az ami jó és miaz ami nem!

18. dobos
2007. márc. 2. 12:22
Két gyermeket szültem,nem volt könnyű,de kibírtam.
2006. nov. 27. 12:41
Első és eddig egyetlen szülésemnél én kértem epidurált, nem bántam meg. A vajúdás ideje tényleg nagyon "kellemesen" telt. Mivel csökkent a fájdalom képes voltam befelé figyelni, nem estem szét,nem fáradtam el. Bár az is tény, hogy már 2 ujjnyival vettek fel... A mellékhatásként emlegetett fejfájás engem elkerült, talán én vagyok a kivétel, aki... A kitolási szakaszban, amikor "telibe" kapott a fájdalom (és ez a szakasz elhúzódott /40 perc/talán pont az epi miatt, nem tudom)akkor éreztem az anyává válás igazi fájdalmát és csodáját! Bár jobban kifáradtam, ebben a "rövid" szakaszában a szülésnek, mint a vajúdásban (9-13h)legközelebb is vállalnám. Persze csak akkor, ha ugyanaz lesz az aneszteziológus doktornő. Elsőre megtalálta a pontot és 5 perc múlva már le is zsibbadtam. bocs a hosszú szövegért, sziasztok.
2006. nov. 1. 10:12
Engem császároztak epidurálissal, hátránya annyi volt, hogy nagyon fájt a fejem. Lehet hogy káros a babára nézve is, de ha már császármetszésre kerül a dolog, szerintem még mindig jobb az epidurális, mint az altatás.
2006. okt. 31. 18:45

Én amikor a nőgyógyászom feltette a kérdést, hogy hogy milyen segítséggel szeretnék szülni, akkor elgondolkoztam az epidurális érzésteleítőn.

De, amikor megtudtam, hogy mennyi hátránya van, akkor azonnal letettem róla. Gondolok itt a lebénulásra és a több hétig is tartható fejfájásra.

Végül a gáz mellett döntöttem. Utólag arról is halottam hátrányokat, de alapjába véve én megvoltam vele elégedve.

2006. okt. 31. 16:18
Én, ha lehet, akkor nem szeretnék semmi féle fájdalomcsillapítót kérni, mert nagyon tartok tőle. Szeretnék aktívan részt venni az első szülésemnél...
2006. okt. 31. 13:47
Hát, ez nem ijesztgetés akar lenni, de nálunk az otthonban(idősek otthonát üzemeltetünk) egy férfi emiatt bénult le! És nem idős egyátalán;az 50es éveiben van!
12. bekiki
2006. okt. 30. 16:00
én is saját tapasztalatom mondanám,első babámnál én bizony kértem,de ezzel nem igazán segitettem magamon,mert mintha nem is én szültem volna!mindent úgy mondtak!Mert én magamtól nem igazán éreztem.No lehet,hogy kicsit későn kaptam és azért..Szóval az én véleményem: jobb ha kipróbálod magad meddig és hogy birod nélküle!!Jobb aktiv résztvevőnek lenni!!Hisz akkor te irányítassz!
11. ijudit
2006. okt. 1. 08:53

Saját esetemet mondomel!24 órányi vajúdás (és kézzel tágítás) után azt mondta a dokim, hogy kapok epidet, amitől felgyorsul a szülés mert nagyon elfáradtam. Az ALTATÓ orvos magasra szúrt és egyből beadta a teljes dózist. Azonnal leált a légzésem, és életmentő császár lett belőle. Hál'Istennek nem lett semilyen károsodása a fiamnak sem, de három év kellett, hogy ezt ki tudjam mondani.

Érdekesség! Voltam HŐtérképen, és máig meg tudták mondani, hogy epidem volt.( sose látott az orvos előtte.)Utánna 1 hét fejfájás, Rónai koktélokkal.

Azóta hajlamos vagyok az erős migrénre.Mégis azt mondom aki nagyon elfáradt a vajúdásban kérje az epidet.

10. DODICA
2006. júl. 29. 20:45
Szerintem nem veszélytelen. Előnye számomra nem lenne, mert természetellenes (szülés esetére gondolva, egyéb műtétnél más a helyzet), hátránya a fejfájás, s a babára való hatása, mert ne higgye senki, hogy nincs.
9. 93a74b44ea (válaszként erre: 8. - V.erika)
2006. júl. 21. 12:59
Nem szultem, csak mutottek spinalis erzestelenitessel. Egy honappal a mutet utan is csak kb. fel orat tudtam fent lenni (ulni, allni), kulonben ugy el kezdett fajni a fejem, es fajt egy napig, semmi nem hasznalt, hogy orakig csak bogni tudtam. Pedig kaptam meg a korhazban napokig az infuziot az erzestelenites mellekhatasai ellen is, de semmit nem ert. Nagyon megkinlodtam vele. De legalabb ujra tudok jarni!:)
2006. júl. 21. 12:45
Én is így szűltem,szerencsére nem volt semmi gond.Igaz a fejem egy hétig fájt utána.
7. notredame (válaszként erre: 6. - 72442562)
2006. jún. 30. 16:03
igen altatas volt, az elsonel nem is volt gond, de a masodiknal majdnem elszurtak ezt is.
6. 72442562 (válaszként erre: 5. - Notredame)
2006. jún. 30. 13:40
Hu nagy szerencséd volt.Akkor el altattak?
2006. jún. 30. 06:13

nekem ket csigolyam tuk kozel van egymashoz, szerencsere a dokinak fantasztikus keze volt, rogton kitapintotta, hogy nem lehet epiduralis.

lebenulassal jarhatott volna.

2006. jún. 25. 14:18
Én is ugy szültem és semmi bajom nem lett,de elöfordulhat mint mindennek ennek is van kockázatta
3. bige
2006. ápr. 28. 09:01
igen, ha mellészúrnak le lehet bénulni . .bár ez azt hiszem kezdetben fordulhatott csak elő. ma már gyakorlottak az orvosok
2006. ápr. 4. 10:13

Nálam császármetszésnél próbálták alkalmazni, nem veszélyes szerintem, viszont van akinek nem egyszerűen nem hat az epidurális. 1 órán keresztül küzdöttek velem az aneszteziológusok, nem akarták elhinni, de semmim sem zsibbadt le. Nagyon ritka az ilyesmi, de előfordul.

Mivel altatást nem akartam, ezért spinális érzéstelenítést kaptam, tutira lezsibbasztott deréktól lefelé és nem éreztem semmit sem és műtét után puszilhattam azonnal a babámat. :)

2 babám született ezzel a módszerrel.

2006. márc. 22. 09:31
Veszélyes lehet az epidurális érzéstelenítés? Milyen előnyei és hátrányai vannak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook