Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit csináltok akkor, ha a 13 éves kamasz fiúval nem lehet otthon bírni? fórum

Ti mit csináltok akkor, ha a 13 éves kamasz fiúval nem lehet otthon bírni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
134. 342402de6d (válaszként erre: 133. - Gesztenye57)
2013. szept. 18. 12:41
Nem is kell tökéletesnek lenni!!Sőőt ennek a szónak nem is kellene léteznie...
133. gesztenye57 (válaszként erre: 132. - 342402de6d)
2013. szept. 18. 12:26
sajnos nem lehetünk mind tökéletesek.
2013. szept. 18. 11:01
Nekem 16 éves,de még soha nem volt olyan,hogy ne bírnék vele,ott a szülővel van baj,nem a gyerekkel...
131. gesztenye57 (válaszként erre: 130. - Bri*)
2010. okt. 27. 20:59
Köszi hát remélem mert nincs más ötletem már és nem hagyhatom elkallódni!!!
130. Bri* (válaszként erre: 129. - Gesztenye57)
2010. okt. 27. 12:52
Nem irigyellek! Egy anya akkor is imádja a gyerekét, ha rossz. Ha meg kell büntetni, nekünk ugyanolyan rosszul esik, de muszáj. Kitartás! Eredményt fog hozni!
2010. okt. 26. 20:21

Na voltunk benn tanárnéninél. Hát anapló eléggé borzasztó látványt jujtott.

Sítábor kilőve sajnos. De muszály. Nagyon sírt és mindent megigért. Mostantól minden este be kell számolnia a másnapi leckéről és bemutatnia afüzetét. Eddig folyton benn hagyta a suliban őket nemis értem miért de hiába volt minden könyörgés. Talán talán észheztér kicsit. nagyon szertném.:(

2010. okt. 20. 19:43
Köszönöm a tanácsokat. Én nagyon sokat beszélgetek vele próbálom megmagyarázni neki miért fontos tanulni. Félek úgy jár mint én. Nem tanultam, hiába volt könyörgés verés szépbeszéd-csak azért sem, így felnőtt fejjel saját magam jöttem rá hogy tanulás nélkül semmire nem megyek. Munka mellett tanultam. Nem szeretném ha ő is így járna.
127. veledjooo (válaszként erre: 123. - Gesztenye57)
2010. okt. 20. 19:17
Jó lehet még, ha "eladod" neki a jövőjét. Célokat, lehetőségeket felvázolni persze beszélgetve... ő mit szeretne, miben tehetséges, milyen irányba indulhatna, abban milyen lehetőségek vannak....blabla... nálunk ez vált be.
2010. okt. 20. 19:15

Az én fiam egy ideje sülve-főve együtt lóg az osztály legjobb tanulójával,és úgy veszem észre ez jó hatással van rá. Pénteken kémiából,ma bioszból felelt ötösre,meg egy 4-est hozott irodalomból.

Hátha talán elindul nála a vezérhangya...,nagyon szeretném. Úgy egyébként ő nem rossz gyerek(nem felesel,nem hazudik stb)csak állati lusta tanulni (is).

Tavaly 6.-ban 2,8 volt az átlaga...,végigszenvedtük,végigveszekedtük az egész évet.

125. Bri* (válaszként erre: 121. - Panni58)
2010. okt. 20. 16:46
Nem tudom, minden esetre olyan dolog kell, ami visszafogja. Az otthoni bünti nem sok mindent ér, ha nem fogja fel a dolgok súlyát.
124. Panni58 (válaszként erre: 123. - Gesztenye57)
2010. okt. 20. 15:55
Talán ez jó megoldás lesz. Szurkolok! :)
2010. okt. 20. 15:51

Hát anyut is nagyon szereti és mindig felnézett rá pedig nagyon szigorú vele még jobban mint mi. pedig ő mami:)

Megkérem hétvégén beszélgessen vele és meglátom mit tehet az ügy érdekében. Mondtam neki , hogy levisszük az ellenörződet mamáékhoz hát úgy megijedt jajj csak azt ne.

Nem aláznám meg a többiek előtt az biztos.

122. Panni58 (válaszként erre: 120. - Gesztenye57)
2010. okt. 20. 15:06
Van olyan ember a családban, akire felnéz, akinek a véleménye mindig fontos volt a számára? Ha van ilyen, neki kellene elbeszélgetnie a gyerekkel. És nem is célzottan, hanem mondjuk egy kirándulás, horgászás, egy kis sport, vagy efféle közben, csak úgy mellékesen, hogy ne érezze azt a gyerek, hogy már megint nevelni akarja valaki.
121. Panni58 (válaszként erre: 119. - Gesztenye57)
2010. okt. 20. 15:01

"Másrészt a haverok előtt is cki lesz egy kicsit, hogy nem mehet, így legközelebb kétszer meggondolja, hogy mit csinál. "

Na, ezt nem tenném semmiképpen. Semmi nem fáj jobban, és semmi nem marad meg annál jobban egy kamaszban, mintha a barátok előtt megalázzák. És nem az esze jön meg tőle, hanem rád haragszik érte, ami nem biztos, hogy nem dacot vált ki majd...

A büntetés a gyerek és a család belső ügye. Nem tartozik sem barátokra, sem tanárokra, sem senki másra.

2010. okt. 20. 14:49
Nagyon vívódok. Most megyünk anyuékhoz és arra gondoltam megkérem aput beszéljen vele tőle tart a gyerkő jobban mint tőlünk.
119. gesztenye57 (válaszként erre: 118. - Panni58)
2010. okt. 20. 14:48
Te mit tennél???
118. Panni58 (válaszként erre: 117. - Bri*)
2010. okt. 20. 12:12

Nagyon logikusan gondolkodtok, és nagyon igazatok van, így, felnőtt aggyal...

De a kamasz agya nem így működik...

Nagyon remélem, hogy azt az eredményt éritek el, amit szeretnétek.

117. Bri* (válaszként erre: 115. - Gesztenye57)
2010. okt. 20. 07:55

Hát nem irigyellek! Most, gondolom, vívódsz, mert a sítábor olyan dolog, amit nem lehet két hónap bünti után pótolni. Azt sem szeretnéd, hogy kimaradjon egy élményből. De szerintem se engedd el! Én is sokszor beleestem már abba a hibába, hogy azt mondta pl, hogy egy hétig nem gépezhet, aztán megsajnáltam 3 nap múlva. Ezzel az a baj, hogy nem vesz komolyanm, mert tudja, hogy hamar megenyhülök. Rámhagyja, aztán úgyis úgy lesz, ahogy akarja! Azonban a múltkori hármas után következetes voltam és nem engedtem. Úgy látom, megértette, hogy mi adunk valamit, cserébe neki is kell adnia valamit.

Ez a sítábor jó tanulópénz lesz neki. Másrészt a haverok előtt is cki lesz egy kicsit, hogy nem mehet, így legközelebb kétszer meggondolja, hogy mit csinál.

116. veledjooo (válaszként erre: 115. - Gesztenye57)
2010. okt. 19. 14:27
Ne engedd el sítáborba... valamit valamiért! Értesd meg vele, hogy vannak kötelezettségek, amiket tetszik-nem tetszik el kell látni. Az ofő előtt pedig ne szégyelld magad, látott ő már különb dolgokat is! :) ... kérj tőle tanácsot... mit tudtok együtt tenni. Kérd, hogy egy ideig naponta jelezzen - akár email-on, akár, hogy Te hívod telefonon.
2010. okt. 19. 13:31
Totál tanácstalan vagyok. ma telefonált férjemnek az ofő, hogy beírtaa jegyeket már akarta multhéten de sosem volt ellenörző. Persze itthon meg azt miondta beszedték. Jövhéten lesz fogadóóra behívott minket mindenféle képpen. Amúgy is mentem volna de igy meg már muszály de annyira ciki. Egyszerűen nem tudom hol rontottuk el. Talán tul sok mindnet megkapott mindig. Most azt hiszem nem fogom elengedni a sítáborba. Pedig az nagyon megrázó lesz neki mert évek óta jár és nagyon várja. Muszály megfognom valamivel. Mit tegyek??????
2010. okt. 18. 11:01
nem árt, sőt egész jó a könyv.
2010. okt. 18. 11:00
Lehet én is utánanézek és megveszem. Ártani biztos nem árt:)
112. gesztenye57 (válaszként erre: 102. - Panni58)
2010. okt. 18. 10:59
A barátaival semmi gond. legalábbis akiket ismerek. Mindig a jobbak közé tartozott tanulásilag de jött az ötödik és vége lett a jótanuló kisfiúnak. Azóta mostmár a hármasnak is örülünk. Baromira bosszantó mert a tanárok azt mondják kicsit kéne csak tanulnia és simán 4-es 5-ös lehetne. Nem fogja milyen fontos a hetedik osztály.
111. 81057d5f8a (válaszként erre: 110. - Panni58)
2010. okt. 18. 10:57
értem, mit akarsz mondani. azért olvasom...
110. Panni58 (válaszként erre: 109. - 81057d5f8a)
2010. okt. 17. 21:57

lehet, hogy én voltam... :)

nekem sokat segített. nem a gyereknek, nekem. másképp láttam a dolgokat. :)

2010. okt. 17. 21:10

sziasztok!

valaki ajánlott egy könyvet:

Vekerdy Tamás: Kamaszkot körül.

Én megvettem, és most olvasom. ugyanis nem tudom már mit csináljak a gyerekkel:((((((((((((

108. töhöske (válaszként erre: 107. - Ebf2510f25)
2010. okt. 17. 18:58

Igen pontosan ezt az elkanászodást nem akarom.

Ezt a fórumot akár én is indíthattam volna ezzel a címmel,mert iszonyú sokat veszekszünk 2 éve kb. Nem tudom mit kéne még kitalálni hogy tanuljon,hogy fölfogja nem játék a suli.

2010. okt. 17. 18:53
Na, épp most zavartuk el a szobájába, 13 éves és lusta lett, mint a dög nyár óta. Nem akar tanulni, rossz jegyeket hoz haza, össze-vissza eszik, szemtelen és néha egész nap nem jön ki a szobájából. Az interneten lógna állandóan. Ha nem rakom elé a kaját, inkább nem eszik. Hát, nehéz. De kinövi. Csak most több energiát igényel. Ha nem figyelünk oda rá most, nagyon el tudnak kanászkodni.
2010. okt. 17. 18:51

Az én fiam is 13 éves,és rengeteget szenvedünk a sulival. Nem csavarog,meg őszinte ezzel nincs baj szerencsére,viszont nagyon lusta tanulni. Tavaly 3-as volt az átlaga,de mondtam neki hogy ez idén (7.-es) baromi kevés lesz.

Én már nem tudok mit kitalálni,nem jár edzésre (én jobban sajnálom mint ő)nem számítógépezik,nincs zenehallgatás,tv.

A héten hozott kémiából egy ötöst. Hááát...nagyon bízom hogy megjön az esze.

105. Bri*
2010. okt. 17. 18:45

Az én gyerekem is beújított magyarból egy hármast. A 7 év alatt még sosem kapott, úgyhogy nagyon nem örültünk neki. Nem titkolózott, nem hazudozott, megmondta. A bünti gépmegvonás addig, amíg 2 ötöst nem hoz helyette ugyanabból a tantárgyból. Nagyon örültünk a büntinek, mert már épp azon tanakodtunk, hogy szinte semmi időt nem tölt velünk, állandóan gépezik. Főként azért voltam mérges, mert annyiból áll a tanulás, hogy megcsinálja az írásbelit. Eddig megélt abból, amit a suliban tanult, tavaly év végén kitűnő volt 4 dícsérettel. De az idén már komolyabb tantárgyak is bejöttek, nagyobb a követelmény és ráadásul ez már a felvételinél is számít.

Azt mondta a gyerkőc, hogy "megtárt", hát kíváncsian várom! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook