Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mivel mossa a babaruhákat? fórum

Ki mivel mossa a babaruhákat? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Jana27
2011. aug. 3. 14:05

Sziasztok!

A mosásnál a mosószódát önmagában használjátok, vagy a mosódióval együtt? Honnan érdemes rendelni ezeket, vagy lehet kapni valahol? A webes rendelés jobban megéri?

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de fontos, hogy a mosószódát és egyéb természetes mosószert ki gyártja, vagy mind ugyanolyan minőség?

Van aki a mosószódát önmagában használja, van aki a régi mosóporával együtt fele-fele arányban. De ez nem ellentmondásos egy kicsit? Én pont a boltokban kapható mosóporok vegyi anyagait szeretném kiszűrni, de ha fele-fele arányban használom, akkor ez ugye nem jön össze. Viszont nem tudom, önmagában a mosószóda elég jól tisztít-e.

Ha valaki tud nekem ebben segíteni, megköszönném!

44. kiraanyu (válaszként erre: 41. - Kiscsibe79)
2011. márc. 19. 17:01

Én szintén a dreft baby-t ajánlom.

Semmi allergiát nem okozott nálunk és isteni az illata is :-)))

2011. márc. 4. 11:33
Sokat van nálunk a snőm kisfia és csecsemő kora óta az itteni ruháit dreft babáknak való mosófolyadékkal mosom külön a mi ruháinktól. Eddig baj nem volt.
42. homern
2011. márc. 4. 10:57

Én az 1 évesem ruháit mai napig külön mosom babamosószerrel.Most épp giraffe baby natural van itthon,ezt szeretem.Brendonban szoktuk venni.Egy kis flakon majndem fél évig elég heti 2-3x-i babás mosással.

Próbáltuk a bip-et (azt hiszem azvolt az,amelyiket egy babafej van)az szörnyű volt :S

Öblítőt nem igazán illik babaruhákhoz tenni,pont az (is) a lényeg,hogy ne legyen semmilyen mesterséges illata.

2011. márc. 4. 10:53

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy mivel mossátok a kicsikék ruhácskáit, ami nem vált ki náluk allergiát? Milyen mosószert, öblítőt szabad használni?

2011. márc. 4. 10:51
Babaruhák mosása
39. szombatne (válaszként erre: 35. - Vvicus)
2010. okt. 5. 15:50
:)))
2010. okt. 1. 15:23
tiszta illatúak. nem ecetszagúak, ha erre gondolsz
2010. okt. 1. 15:08

Sziasztok

Mosószoda? Mi az és hol lehet kapni.

Az ecettel való öblítés után milyen illata van a ruháknak? Nekem ez egy kicsit furcsa.

36. chany
2010. szept. 28. 20:53

mosódió, mosószóda, oxigénes fehérítő (ez folttisztító is, és kihozott a nagyobbik lányom ruhájából olyan gyümölcsfoltot, amit semmi más)

fehérekhez szoktam tenni szódabikarbónát

öblítéshez ecet és illóolaj

35. vvicus (válaszként erre: 33. - Szombatne)
2010. szept. 24. 08:29
Jaaaaj, bocsi, meg sem néztem, ki írja, csak reagáltam rá. Pironkodok is most...:-)
34. vvicus (válaszként erre: 20. - Sara1986)
2010. szept. 24. 08:28
Elküldenéd nekem is priviben?
33. szombatne (válaszként erre: 14. - Vvicus)
2010. szept. 23. 19:06
Tudom hogy 31 hetes vagy:))) Olvasom a naplódat és szorítok nagyon!!!!
2010. szept. 23. 19:06
Húha köszönöm mindenkinek a hozzászólást:))) Sok hasznosat tudtam meg és ki is fogom próbálni valamennyit:)))
31. Gavrilo1 (válaszként erre: 30. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 09:08

hahahah.. ismerem a problémát.

Nekem most már szerencsére ilyen kakás gondjaim nincsennek, maradt a mandarin- és a csajom szeszélyes nem mindig tudom ráerőszakolni az előkét.

30. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 29. - Gavrilo1)
2010. szept. 22. 08:43
köszi:)szerintem festéket tojik mert nem megy ki semmivel:)))
29. Gavrilo1 (válaszként erre: 28. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 08:38
Ara szintén jó! :-))
28. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 27. - Gavrilo1)
2010. szept. 22. 08:34
köszönöm...konkrétan kakaó helyett ép most a kaka érdekel legjobban:DD
27. Gavrilo1 (válaszként erre: 25. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 08:33
Én a pirososn levő foltokat is ezzel tisztitom. A textilek 99 %-n nem vettem észre semmiféle fakulást. Van hogy éjszakára beáztatom nátriumperkarbonátba és másnap magasabb hőfokon mosom. A paradicsom szósz, mandarin foltok a leggázosabbak- azokkal még ez is nagyon nehezen bír (többszöri mosás). Kakaó azonnal eltünik.
2010. szept. 22. 08:30
Ha tényleg jó és mindenféle vacaktól mentes kozmetikumot akartok, akkor keressétek a BDIH- cimkével jelzett termékeket. Ezek szigorúan ellenörzött természetes alapanyogokból készülnek. A két betüs drogériában is lehet kapni nagyon-nagyon sok ilyen termékek. az Alwer... termékcsalád pl. ilyen. Szemfestéktől a bőrradírig minden van, női, férfi, gyerek kozmetikumok és nem utolsó sorban nem vagy csak nagyon kevéssel drágábbak egy sima cuccnál.
25. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2010. szept. 22. 08:28
én a lányom rózsaszínéit mivel világos rózsaszínek a fehérekkel mosom és bevallom a kiöblített pelusokkal.....nem fakítja ki azokat?mármint a nem fehér gyerekruhákat.....mert ha külön mosom akkor nagyon nem éri meg vagy tényleg vennem kell egy hagyományos centrifugát mint már régen tervezek....
2010. szept. 22. 08:25

mosódió+ mosószóda+ (nátrium perkarbonát a foltokra és a fehér ruhákhoz).

Már évek óta magunknak is így mosok. Jobb fehérítőt mint a nátriumperkarbonát még nem találtam- kenterbe ver minden más boltit (w..nish, domes...) A textil pelenkáink olyan fehérek mint amikor megvettük őket.

23. sara1986 (válaszként erre: 22. - Jozsi.38)
2010. szept. 22. 08:06
a gyógyszertári tényleg jó. cSak sajnos abban is vannak kőolajszármazékok. Ezek nem parák, tények. Sajnos annyi méreg van a mai tisztítószerekben, hogy eszméletlen és aki elmegy emelett azzal, hogy "para" az sztem csak nemtörődöm. És homokba dugja a fejét
2010. szept. 22. 07:42
jesszus ennyi parát! én azzal a mosóporral mostam ki a babaruhákat elsőre amivel a miénket csak külön a mi ruháinktól 60fokon, és öblítő nélkül. a mosógépen beállítottam a bőséges öblítés funkciót és száradás után vasaltam. fürdetőt meg popsikrémet gyógyszertárit használtam eleinte, az is jó
2010. szept. 22. 07:37
köszönöm:))
2010. szept. 22. 07:16
küldöm priben
19. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 18. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 07:12
Milyen illóolajat lehet?Igazából mindenhol mécsesekbe párologtatókba valót látok,kizárólag azt rendelni nem akartam eddig a posta miatt.....és milyen mosószappant?DM nincs nálunk csak Rossmann nyilt nemrég.....vagy ha rendelek honnan érdemes?bocsi a sok kérdésért:)
18. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 17. - Sara1986)
2010. szept. 22. 07:10
M
17. sara1986 (válaszként erre: 16. - Pitypang)
2010. szept. 22. 04:19

jól csinálod, csak inkább 10%-os ecetet használj, mert az is elég és az természetes erjesztésű, a huszas már nem!

én is ezeket tudom mondani:

-mosószóda

-mosószappan, lehetőleg természetes

-ecet öblítéshez

-illóolaj illatnak esetleg


babfürdetéshez se használjatok bolti cuccokat, eszméletlen, mik vannak benne. Én ajánlom a shea vajas szappanokat, odafigyelve, hogy ne legyen benne vegyi anyag (netről lehet rendelni)

újszülötthöz, mandulaolaj a vízbe, anyatej vagy egyéb, ami lágyítja ezt az ocsmány kemény vizet :(

semmi esetre johnsons és társai!

2010. szept. 21. 20:41
Fél adag mosószert teszek, mint amit ír a csomagolás, ez mellé 2 púpos teáskanálnyi mosószódát. Öblítő helyett ecetet, kb. 40ml-t a 20%-ból. Nem csak a gyerekruhákat, a miénket is így mosom. Mindenünk tiszta és fehér, nem szürke, de a színesek sem kopottak. Amin olyan folt van, ami szerintem mosáskor nem jönne ki, előtte sima Caola mosószappannal megdörzsölöm a foltot. Régen Vanish szappanom volt, de csak 4x annyiba kerül, de a Caola ugyanolyan, nincs különbség. Ennyi. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook