Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiskorom óta rágom a körmöm. Most 13 vagyok, és nem tudom abbahagyni. Ezért szeretném megtudni, hogy mit tehetek! Tud nekem valaki segíteni? fórum

Kiskorom óta rágom a körmöm. Most 13 vagyok, és nem tudom abbahagyni. Ezért szeretném megtudni, hogy mit tehetek! Tud nekem valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


20. vapi
2013. márc. 12. 11:55
Én zselés műkörmöt rakattam fel, de a legkisebbet. Ezt kétszer rágtam le, majd soha többé köröm rágás. 7 éve nincs műkörmöm, a saját körmeim pedig szépek, erősek és egészségesek.
2010. szept. 20. 21:45

Lányom 9 éves lesz, két éve kezdte rágni a körmét.Teljesen lerágta mindig.

három hónapja a mükörmösöm adott egy szintelen lakkot, kimondottan körömmrágásra van.

Na azóta nem rágja, valami rettenet ize van, mikor a szájához érinti a körmét.

Mikor szalad a fürdőszobába, akkor tudom, probálkozott......de nem megy neki!

Ja, és nem is drága!

2010. szept. 20. 17:54
A köröm rágás lelkieredetű.:-(Biztosan észrevetted már ha kicsit idegesebb-stresszesebb vagy akkor a körömrágáson kapod magad/ebbe menekülsz-megnyugtat.Ha időben vissza tudsz menni addig a pontig hogy mikor kezted el rágni a körmöd akkor nagy eséllyel az okára is rájössz majd.Ha az okot megtudod fejteni,akkor egyre kevesebbszer fogsz a körömrágásba menekülni.Kérheted a szüleid segítségét és szakember segítségét is.Ne aggódj nem vagy dilis,egyszerűen Te így oldod meg a gondodat,mások meg másképp(Én pl ha ágyba kerülök rögtön rázom/ringatom a lábammal magam,sokszor észre sem veszem a gyerekeim szólnak rám-őket zavarja engem pedig meg nyugtat-ha ideges vagyok akkor meg elég intenzíven mozog az ágy is velem együtt).
17. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Dorikacica)
2010. szept. 20. 17:47
Én 20 évesen hagytam abba, mikor elköltöztem a szüleimtől...valószínűleg lelki okai voltak...ezt kellene kideríteni h miért rágod, mitől feszengsz.
16. d7e65d27c4 (válaszként erre: 12. - Genlips)
2010. szept. 20. 17:46

vannak már szolidabb műkörmök is :)

én is rágtam a körmömet elég dúrván..de ahogy leszoktam róla,rá szoktam a száj rágásra -.-"

2010. szept. 20. 17:45
Elsőnek is a miért-re jöjj rá, hogy miért rágod, és azt próbáld megszüntetni! A műkörmöt neked még nem ajánlom, patikában vannak ilyen keserű dolgok, mint amit a többiek is, írnak, közbe azt is kipróbálhatod! De mondom, elsőnek a miért-re kell rájönnöd!
14. andi6020 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2010. szept. 20. 17:40
Az az. Rettenet íze van!
13. k_nm
2010. szept. 20. 17:37
patikában lehet kapni olyan lakkot, ami csípös is, meg iszoyú keserü...13 évesen még nem gondolnám, hogy müköröm lenne a megoldás...bár én lehet, prüd vagyok...
2010. szept. 20. 17:36
lányok!! 13 évesnek is a műkörmöt ajánljátok megoldásként??
11. genlips (válaszként erre: 1. - Dorikacica)
2010. szept. 20. 17:35

szia, kiskoromban én is rágtam a körmömet, aztán kb a te korodban hirtelen abbahagytam magamtól. nem volt már több motiváció bennem a körmömet rágni. utólag idősebben jöttem rá, hogy nálam lelki okokkal függött össze. 13 éves koromban váltak el a szüleim és ez a lelki fejlődésemre nagyon jó hatással volt, ráadásul a körömrágást is abbahagytam.

nálad egyáltalán nem biztos, hogy egy válás tenné ezt rendbe, ahogy az sem biztos, hogy lelki okok miatt van ez nálad, de igazán te tudod megmondani az okát. lehet, hogy nem most, hanem jónéhány év múlva. ha kideríted a körömrágásod okát és meg tudod oldani, a körömrágás magától abbamarad.

ha tudod, kérd szüleid segítségét, mondd el nekik, ha ez zavar vagy nem tetszik, de mégsem tudsz leszokni róla.

2010. szept. 20. 17:29
a müköröm egyik ismerősömnél is bevált.na nem valami hatalmasat kell tetetni hanem korrekt méretet.
2010. szept. 20. 17:27
Köszi mindenkinek!!! Majd kipróbálok egy pár dolgot!!!
2010. szept. 20. 17:22
Én a műkörmömet is rágtam :)
7. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. szept. 20. 17:19
igen, patikában többféle ilyen szer van, körömlakk-szűek és rettentő keserűek.
2010. szept. 20. 17:14
Rágózz,és akkor nem kell a körmödet rágni
2010. szept. 20. 17:12
Nagyi erre azt mondaná, be kell kenni csipőspaprikával.
2010. szept. 20. 17:07
Egy ismerősöm felnőttként küzd ezzel a problémával és ő műkörmöt csináltat, mert azt nem tudja lerágni.:)
2010. szept. 20. 17:03
Kend be színtelen lakkal, nekem segített. Ez, meg később a műköröm.
2010. szept. 20. 17:03
Én körömrágás elleni keserű löttyel kenegettem. 20 éves voltam akkor, bekentem, és már nem is rágtam. Azt sajna nem tudom, hogy manapság lehet-e ilyent kapni.
2010. szept. 20. 16:59
Kiskorom óta rágom a körmöm. Most 13 vagyok, és nem tudom abbahagyni. Ezért szeretném megtudni, hogy mit tehetek! Tud nekem valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook