Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekek ma Magyarországon - A gyermekvédelem.. fórum

Gyerekek ma Magyarországon - A gyermekvédelem.. (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 1. 14:06
Tegnap véletlenül a másik fórumon, a Családon belüli erőszakhoz írtam le a véleményemet egy konkrét eset kapcsán a Gyermekjóléti Szolgálat felületes ügyintézéséről. A véleményem lényege: egy olyan esetben nem vettek védelembe egy tízéves kisfiút, aki a klasszikus veszélyeztetettség helyzetében él. Még csak azt sem tették meg, hogy lelkiismeretesen megvizsgálják azokat az állításokat, amiket bejelentettem. Az anya nem mondott igazat a meghallgatásakor, a gyerekkel - akit otthon alaposan felkészítettek a meghallgatásra - a gyámügyi hivatalban nem beszélt gyermekpszichológus, aki megpróbálta volna óvatosan tisztázni a gyerekkel azokat az ellentmondásokat,amik az anya állításai és az általam bejelentett tények között voltak. Az anya elmesélte, hogy mindent tökéletesen csinálnak otthon, ők csodálatos szülők, csak néha fordul elő, hogy rácsapnak a gyerekre ( a gyerek arcán a napokkal később is látható verésnyomok, a karján a harapásnyomok stb. említésre sem kerültek). Lezárták az ügyet azzal, hogy nem veszélyeztetett a gyerek. Úgy tűnik, majd akkor veszik védelembe, ha valami tragédia történik a családban, amikor már késő a védelem. Ha manapság ez a gyermekvédelem, akkor ez tragédia a védtelen, kiszolgáltatott gyerekek számára!!!!!
2010. okt. 19. 12:27
Mostmár 100 % biztos vagyok benne a gyermekeknek nincsenek jogai ,csak az anyáknak !!! Magasról tesznek rá ,hogy a gyermek kivel akar élni !
2010. szept. 26. 13:46

" Köszönetet szeretnék mondani ezúton a terhespatalógián dolgozó nővérkéknek több heti munkájukért ,Dr Schandl Károlynak ,aki segített világra hozni Filibertet ,és az anyósomnak ,aki rengetegszer bejárt hozzám a kórházba ,lesve minden kívánságom."


Hálából ,ahol tudott feljelentett már . !! :)


Volt olyan estet , mentünk a gyerekekért azt mondta reggeliztek már , nem mentünk 1 Km és mondja a kicsi nagyon éhes , mondtam miért most reggeliztetek ,ja azt mondja a nagy, a nagy semmit!!!! Azonnal meálltunk ételt venni , mert innivalót mindig viszünk . Azóta , mindig viszek élelmet is az útra , de amugy is bemegyek velük vásárolni ,azt vehetnek amit szivesen megennének .Igy biztosan az ővék és nem a féltesóé ,meg a kollégáké .

26. Mamika50 (válaszként erre: 24. - KataKatalinka)
2010. szept. 26. 13:28
feléjük biztos !!!:))) Jaj felteszem a cikket is amit íratott rólam ,hogy milyen hálás nekem ! majd kicsit késöbb. Jó kis hála jóól kimutatta a foga fehérjét , Én voltam a hülye amikor az anyja kidobta nekem is azt kellett volna tennem !!!! nem tíz évig tartottam és megnézheted a képeim között ,hogyan festette ki a lakásomat , az engedélyem nélkül . Mikor a párom szakemeber , és ráadásul az én örökségem , sírtam amikor megláttam .2000-ben felújítottam 3 millió forintba került ,Ez a nem tudok jelzőt találni ,tönkretette , bosszúból ,mert nem írattam az Ő nevére .
25. Mamika50 (válaszként erre: 23. - KataKatalinka)
2010. szept. 26. 13:23

Köszönöm válaszod ! A gyerekeket az anya terorizálja , hogy addig nem nyugszik amig az apjuk börtönbe nem kerül . Szerencsére sokat vannak nálam ,és megmagyaráztam nekik Ti gyerekek vagytok a dolgotok játszani és tanulni . Azt mondta a nagy csak nálam boldog ,de ezt rajtam kivül senkit nem érdekel sajnos .A nagyobbik többször kapott sírógörcsöt , mikor hazakell menni elbújik ,erre a gyáműgyes azt mondta , majd kiheveri ! Hidd el nem sok tartotta ,hogyne töröljem képen a nőt!!! Tudod mit érzek amikor a kisgyerek , ilyeneket csinál , van amikor elmegyek és jól kibőgöm magam .Én gyerekpárti vagyok , a gyerekeket én öltöztettem mindeddig ,mert anyuka nem vett ruhát sem , vittem az élelmet ,mert soha nem volt kaja , és a hála elvitte a kollégáknak jópofiskodni ,meg féltesónak adta a gyümölcsöt az egészet . Utána elkezdett zsarólni ,mikor megmondtam bezárt a bankom , azóta a gyerekekkel sem beszélhetek telefonon , hiába én vettem a telefont ., csak a féltestvérei hívhatják őket . A fiamat sem védem . Áruld ,hogy lehet olyan nővel szót érteni aki olyant mond ha nem adok akkor azt a gyerekek szívják meg !!!! Nem volt neki semmi baja mindaddig amig a fiamnak új élettársa lett ,és fiatalabb a kislány , 3 órán át telefonon engem akart megggyözni ,hogy zavarjam el a lányt ,mert nem a fiamhoz való . Mondtam neki semmi köze nincs hozzá a fiam kivel köti össze az életét . De én nem is akarok vele se beszélni ,se meghallgatni ,hiszen egy óra múlva teljesen mást mond . a gyerekekk tisztán járnak ,azt nem meri megtenni , meg elis lopta a fiamtól a mosógépet , mert a fiamé maradt ő meg visszajárt és kirámolta a lakást ,tudta ,hogy nem vagyunk ott a fiam meg dolgozik a válás után 4 hónappal . Utána zsarólta a fiamat .Istenem néha nem menenk iskolába , ha az egyik beteg a másik sem megy .Óviból egy hónapra kivette a gyereket ,a gyermek orvos nagyon mérges volt , a levélre az óvi nem is reagált ! Tudom jól ,hogy megviseli a gyerekeket nagyon ,de a nyugdíjamat nem adom oda az anyjuknak ,hogy én nélkülözzek ,ne vegyem meg gyógyszereimet , Ő meg éli világát belöle ,mert a gyerekekre nem kerül .Tudod a nagyobbik unoka sokkal több időt volt velem mióta megszületett ,miért is ,mert anyuka szült és utána mit gondolunk mi ,nehogy csak ő foglalkozzon a gyerekkel . Mentem a kórházba ,és telefonáltam hazakéne vinni a kisgyereket ,gondolod eljött érte ? Mi az ,hogy én bemegyek a kórházba !!!! Még ő volt felháborodva !

És nem jött el érte másnap 8 órára kellett a kardiólogián jelentkeznem felvételre, 6 órakor vittük haza a kicsit és azt mondta miattam nem tud menni dolgozni ! De az egész történetet hamarosan egyben olvashatjátok . A gyerekeket felajánklotta hozzuk el mi ,de ő nem akar fizetni utánuk és a családit is ő akarja . Én még ugyis vállaltam volna őket szivesen , mindenkit bebolondított utána visszamondta ,hogy meggondolta magát . A gyáműgyes erre mit mondott , hát istenem meggondolta magát , ez volt 3,4 alkalommal . A gyáműgy csak az anyát nézi a gyereket ugyan nem!!!!!!!!!! Ebben az országban a gyereknek nincs joga !

24. KataKatalinka (válaszként erre: 18. - Krisztine2)
2010. szept. 26. 00:41
A babát a gólya hozta? :) :) :)
2010. szept. 26. 00:40

Köszönöm a hozzászólásokat!


Mamika50, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok. Felétek a gyámügy nem áll a helyzet magaslatán. Dolgoztam ott is, igaz, rövid ideig, de arra pont elég volt, hogy legyen róla fogalmam. Ha a gyerekek nincsenek jól ellátva, hiányt szenvednek, a gyámügynek cselekednie kell. Oviból, iskolából egyszerűen csak nem hiányozhat a gyerek hosszú ideig; ha mégis ez történik, ismételten csak cselekednie kell a gyámügynek.

Nyilván ellenségedként gondolsz a volt menyedre, és a fiad oldalán állsz - érthető. Hol vannak a gyerekek ebben a történetben? Ők hogy élik meg? Nekik ki segít? - és akkor itt most bocsáss meg nekem, de az nem segítség, ha látják/érzik/átélik a köztetek dúló háborút.. Amíg ez zajlik, nem lesz nyugtuk, és a kialakult helyzet jobban megviseli őket, mint gondolnád..


Idegen lény: Jó a koncepció, a hit hiányzik belőle.. Szerintem..

"A felsorolt 3 feladat közül egyik sem teljesül."

De igen, Teljesül. Először csak apróbb körökben, később ezek kiszélesednek, és folyamatosan bővül majd a tábor.. Csak el kell kezdeni.. Pozitívan, hittel.. Mert ez az, amire a sikerhez szükség van. Szerintem.


Krisztine2: tetszik az ötlet, úgy emlékszem, volt már ilyen. '89 előtt.. (imádtam a dobozos tejet!!!!) Én úgy gondolom, meg lehetne valósítani, itt is csak akarni kell..

Tudom, nagyon nehéz helyzetben van az ország, a világ.. Mégis, nem dughatjuk a fejünk a homokba, és nem sírdogálhatunk életünk végéig, hogy "nekünk milyen rossz"..


Elvált szülők.. Egy ilyen eseményt a gyerekek sínylenek meg mindig a legjobban.. Akárhogy is zajlik. Annyira, de annyira jó lenne, ha lennénk eléggé higgadtak ahhoz, hogy váláskor is tudjuk: ez az embert akkoriban ÉN VÁLASZTOTTAM, az ok, amilért választottam máig is fennáll,(ha valódi belső értéket láttam benne, az ma is megvan, bármi is történt az idők során), és azzal, hogy bántom/minősítem őt, magam is minősítem.. Azt gondolom, én szerencsés vagyok,mert meg tudtam tartani barátként a volt szerelmeim nagy részét.. (nem volt sok, csak épp elég.. :) ) Mindnek máig megvan az a tulajdonsága, amiért akkoriban mi összekerültünk, amiért akkoriban beléjük szerettem.. Jaja, kiderült, hogy nem vagyunk jó csapat együtt,mint egy pár, de attól mint ember, mint személyiség, nekem fontosak, és továbbra is részei az életemnek.. Szerintem ha egy válás le tudna zajlani hasonlóképpen, az sokat segítene a váló feleken is, de a gyerekeken mindenképpen.. Nem lenne harc, szapulás, zokogás, összetörés, stressz. (tudom, van és kell is legyen egy bizonyos időszak, amíg a kapcsolat "gyásza" zajlik, ez nálam is így van/volt, de ez nem szabad, hogy örökké tartson..)

22. 8c991c63c9 (válaszként erre: 1. - KataKatalinka)
2010. szept. 22. 11:35

1. fejekben rendet tenni (önálló házi feladat)

2. családban a szerepek tisztázása (önálló házi feladat)

3. Élni (önálló és kiscsoportos feladat)


A felsorolt 3 feladat közül egyik sem teljesül. Nem csak itthon. A legtöbb amit tehetünk gyermekvédelem területén az a példa adás, a döntés képesség megtanítása, a szeretet adása-kapása. De ezen nem segíthet semmilyen, ismétlem semmilyen intézményesített forma. Ezeket a kisebb-nagyobb "harcokat" nekünk kell megvívni, magunkkal.


Utána lehet beszélni bármiféle családsegítésről, gyermekjólétről, ifjúságvédelemről, szociális segítőkről.


DE


A jelenlegi helyzet (ami évtizedek óta változatlan) nem enged teret a fent felsorolt 3 feladat kielégítő teljesítéséhez.

21. Mamika50 (válaszként erre: 2. - Krisztine2)
2010. szept. 22. 11:30
Ezt az ötletet, én is támogatnám . És akkor biztsan esznek is a gyerekek.
20. Mamika50 (válaszként erre: 18. - Krisztine2)
2010. szept. 22. 10:57
Szerinte nekem ! Most gondoltam megíratom az egészet egy újságíróval , a gyámügyet is .
19. Mamika50 (válaszként erre: 9. - Lyrian)
2010. szept. 22. 10:51

Hát igen , nekünk a kappcsolattartás az iskolával is körülményes .E-mailban írunk ,mert a tanárnő nem adot telefonszámot .Mikor ott voltunk azt mondta ,nagyon szinpatikusak vagyunk neki . De anyuka amig viszi iskolába és érdeklődik a gyermekek után addig szerinte jó anya ,ugyan akkor azt mondta akisgyerek sovány nagyon . neki panaszkodott a gyereke ,hogy nem akkor ehet amikor éhes , Istenem mondta válogat a gyerek .Hülyeség két dolgot nem eszik meg a gombát ,mert beteg tőle és a paradicsomot ,mert gyomorsavat csinál neki és rosszul van tőle ,de annyi eszük nincsen ,hogy savlekötöt vagy párszem kekzet adjanak neki . A kicsi gyereket decemberben kivette az óviból ,hogy olyan beteg ,hogy egyáltalán nem vihető közösségbe , hónap elején ,már tudta ,hogy hónap végéig nem mehet , elvittem a gyermekorvoshoz rettentően mérges volt ,mert kicsinek kutya baja nem volt .

Telefonáltatott a nagyobbik gyermekkel ,hogy bárányhimlőjárvány van az óviban ,meg skarlátos mindenki .Írtunk az óvinak , a mai napig nem jött válasz ! Ja a pénz kell a gyereket meg tarsa el az apuka meg vegye meg a gyógyszert stb. gyáműgyes mikor mondtam ,ezt mondta " Miért zavarta ,hogy itt volt a kisgyerek ?" Bocsánat iskolaelőkészítés alatt volt a gyeremek .Azt mondta az nem számít .

18. Krisztine2 (válaszként erre: 17. - Mamika50)
2010. szept. 22. 10:39

Erre már nem lehet mit írni:((

Mégis knek a feladata a cuccokat megvenni?agólya hozza azt is?

Elég szomorú hogy ilyen "Anyák" is vannak:(

17. Mamika50 (válaszként erre: 14. - Lyrian)
2010. szept. 22. 10:36

Sajnos a mi estünktől még rosszabbak is vannak . Mi rajta vagyunk a gyáműgyön .

Ezt lekell írnom !!!!! Bement szülni ,de a kisgyereknek semmit nem vett még egy kisinget sem . Azt hitte az nem az ő feledata .

Mikor megszületett állandóan azt hazudta Ő beteg , elkellett hozni a kisgyereket ,többet volt velem ,mint a szüleivel . Amikor otthon volta fiam pelenkázta ,mert őnagysága nem akarta tisztába tenni . A gyes alatt csak tanult semmi mást nem csinált ,utána lelépett ,de azonnal a házat is nézte meg , eltudná -e venni .

16. Mamika50 (válaszként erre: 11. - Lyrian)
2010. szept. 22. 10:22

Írtam ,az ilyen embereket akár férfi akár nő a legalja embernek tartom !!!!! Nekem is elvát a hugom 2 gyerekkel , mindketten új életet kezdtek .A hugomnál megvan a 3 baba ,de Ő soha nem zavarja a volt párját ,azt is megérti ha valamiért nem tud menni ,de volt ,hogy csak késöbb tudott fizetni.2 évig nem is fizetett a férje ,mert volt adósság és ,úgy egyeztek meg amig lenem jár addig nem fizet .

azután csak a fizetése 15% fizeti ,azt mondta a hugom neki is élni kell valamiből .


De gondoljátok el ,mit éreztem mikor evett a nagyobbik kisfiú aki 9 éves és 19 kiló csak " De kár ,hogy nem lehet többet enni " Mondtam neki dehogynem lehet annyit eszel ami jól esik ! Mondta biztosan !!! mikor itt van hizik mindig főleg ha hosszabb időt van . tavaj nyárom 6 hétig volt ,egy hét alatt 40 dekát hizott ,megijedtem megkérdeztem a gyermekorvost nem e lesz baja ,azt mondta annyit eszik ugyis ami jóleseik neki .

Szóval amit írtam nem minden elvált anya rossz a szememben .

2010. szept. 22. 10:10

A 8.hozzászolónak igaza van tényleg ez a téma, ami eléggé sokszor napirenden van eléggé bonyolult és soha nem azt védik, azt, aki igazán rászorulna.

Az ügyet felháborítónak tartom mindenképpen, akkor hova forduljon valaki is a problémájával, mert védelemre nem számíthat és a tény Családsegitőktől is függ valamennyire, hogyan itéli meg ezeket.

Szívélyes üdv.Ágnes

14. Lyrian (válaszként erre: 12. - Mamika50)
2010. szept. 22. 10:03
Én is sajnálom, ami veletek történik. Nyakára kell járni a gyámügynek, a családvédelmi központot betámadni, ki kell emelni, hogy ne szóljanak az anyának, mikor mennek ki. Ezt megtehetik. Kérhetitek beszélgessenek el a gyerekkel, külön, szülők nélkül. Mivel nálunk ilyen is történt, ez is megoldás lehet.
13. Krisztine2 (válaszként erre: 12. - Mamika50)
2010. szept. 22. 09:56

Hasonló a véleményünk.

Sajnálom hogy így jártatok...gondolom a gyámügy nem segít..

12. Mamika50 (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. szept. 22. 09:51
Írtam ,hogy vannak kivételek .Az én fiam mindig hozza a gyerekeket ,pedig a exe szó szerint kifosztotta .Most még Ő perli . Azt űzente nekem nem nyugszik amig a fiamat börtönbe nem juttassa . Rájöttünk , most próbált hizelegni nekünk , a mi vagyonunkra pályázik . ha a fiammal történne valami az unokák örökölnek és Ő kezelhetné .Annyira kapzsi ,hogy a mi házunkról amit a fiam születése elött építettünk kikérte a tulajdonlapot ,hogy elvinné ezt is . csakhogy mellé lött ,mert nincs a fiam nevén semmi . Írta egy ismerősömnek ,nem úgy sikerült a válása ,ahogy tervezte . Az a férfi aki lemond a gyermekéről a szememben a legaja néphez tartozik a rabló nőkkel együtt .De hangsúlyozom, vannak kivételek !!!!!!!!!!! Sok ismerősöm vált el rendesen emberi modon, a gyerek érdekeit nézve .
11. Lyrian (válaszként erre: 8. - Mamika50)
2010. szept. 22. 09:47

"Az elvát anyák meg kifosszák az apukákat ,utána magukra költenek szinte mindent, a gyerek meg levan sajnálva."


Akkor mit lehet arra mondani, amikor kapsz a bíróságtól egy határozatot, hogy apuka kérését elutasították, mely arról szólt, ha lemondok a gyerektartásról, ő lemond a gyerekekről?


Ez húsz éve volt. Egy árva petákot sem fizetett utána sem. Levonni nem volt miből, mert nem volt bejelentett állása. A gyerekeket én neveltem fel, volt, hogy én zsíroskenyeret ettem, a gyerekeknek mindig volt főtt ételük. Soha nem érezték, hogy csak én vagyok mellettük.


Igen, vannak kivételek! Sőt, szerintem nagy részben csak kivételek vannak.

10. Krisztine2 (válaszként erre: 8. - Mamika50)
2010. szept. 22. 09:41

"Az elvát anyák meg kifosszák az apukákat , utána magukra költenek szinte mindent, a gyerek meg levan sajnálva . "


Tudod ez nem mindenhol van így.Én is elváltam.A fiam most lesz 8 éves,és az "Apukája" 5 éve nem látta,mert nem kíváncsi rá!!

Válásnál,minden az exem nevén volt,nem tudtam bizonyítani hogy az örögségemből vettük a házat,nem írtunk róla papírt..így sem én,sem a gyerek semmit sem kaptunk!Igaz,évekig pereskedhettem volna tovább,de én inkább arra törekedtem hogy minnél elöbb legyünk túl rajta.

Így maradt a semmi,meg a gyerek.Akiről lemondott...még a láthatásról is!

Szóval ilyen "Apák " is vannak..

2010. szept. 22. 09:40

Nemrég hosszasan beszélgettem a Magyarországi Szülők Országos Egyesületének elnökével. A szülőknek igenis harcolniuk kell a gyerekeikért, már az óvodában is. A honlapjukon nagyon sok hasznos dolgot lehet olvasni, pl. mit nem kérhet a szülőtől az óvoda, az iskola, mik a gyermekek és szülők jogai. Fórumuk is van, és bizony keményen odapörkölnek, sőt, személyesen elmennek az adott helyre, ahonnan bármilyen jogsértő dolog történik.


Tanácsot adnak az ingyenes étkeztetés kéréséről, az önkormányzatokhoz milyen esetben lehet fordulni, mit igényelhet a szülő, ha rossz anyagi helyzetben van, vagy hátrányosan kezelik gyermekét. Bárki bátran fordulhat hozzájuk, nem küldenek el senkit.

8. Mamika50 (válaszként erre: 7. - Anyuci91)
2010. szept. 22. 09:33
Hát igen nem csak éheznek a gyermekek ,hanem kiesnek az ablakból .Nem tudom nem lehet olyan szerkezetet készíteni ,hogy a gyermek biztonságban legyen ,van ismerősö aki mikor megszületett a baba ..azonnal védelmet készített az ablakokra is ,hogy még véletlenül sem essen ki a gyermek .az éhezésről ne is beszéljünk !! A drasztikus verésekről meg mégúgysem . Az elvát anyák meg kifosszák az apukákat ,utána magukra költenek szinte mindent, a gyerek meg levan sajnálva . Tisztelet ,mert vannak kivételek .Felajánlotta ,hogy a fiam hozza el a gyermekeket ,utána meggondota magát . Kikészíti a gyerekeket lelkileg teljesen . És ehez a gyáműgy aszisztál neki . Ha nincs kaja ,hiába értesíted a gyáműgyet ! Kiértesíti mikor megy ki ,addigra televeszi magát élelemmmel .
2010. szept. 21. 15:54

Mikor az ember nap, mint nap ilyeneket hall sok szörnyű esetről számolnak be nekem öszeszorul a

szívem. Üdv.Ágnes

2010. szept. 21. 15:51
Család-és gyermekvédelem igen nagyon gyermekcipőben jár és Krisztinának, ill. a 2.hozzászólónak igaza van senki sincs biztonságban mert lezserek a törvények és ez fedi is a valóságot, így garancia sincs arra, hogy valaki védelmet kapjon. Egyetértek, ami már rég aktuális lenne sürgősen változtatni kellene, mert ez a helyzet már tarthatatlanná vált és eddig, akinek a hatáskörébe tartozna semmiféle intézkedést nem foganasított. Mutattak már többször ilyen eseteket és még senkisem emelte fel a szavát ez ellen eléggé, készítenénk peticiót biztosan sokan aláírnák és jogerőre emelkedhetne, de olyan, mint a falrahány borsó. Üdv.Ágnes
5. Mamika50 (válaszként erre: 1. - KataKatalinka)
2010. szept. 21. 15:39
Nagyon szép hívatást választottál. Sajnálom ,hogy nem volt felhőtlen életed ,de súlyos hibák vannak a gyermekvédelemmel kapcsolatban .Ebben az országban a gyermekek jogait a sárba tiporják .Azt írta az Ex menyem hogy idézem "Magyarorszagon az anyákat védi a törvény ! " És nem miatta találták ki . És hol a gyerekek joga ??? bezárhatja őket , nem ehetnek amikor éhesek . De neki új tetkó új ruha a gyereknek meg semmi .Ismerek olyant is, aki gyönyörű ruhákban járatta a leányait ,de az ellenségemnek sem kivánom az életüket .De van olyan is aki alkoholista ,és példásan nevete a gyermekeit ,soha nem szenvedtek semmiben hiányt .
4. Nusika74 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2010. szept. 21. 15:02
Ez valóban így van !A faluban van több olyan család ahol anyuka nem dolgozik (nem azért mert nem tudna!!!),egyedülállónak számit 2-3 gyermekkel ,ingyenebéd és tankönyv jár nekik ,apuka meg kint dolgozik külföldön!Mindezt megtehetik úgy hogy az önkormányzatnál is tudnak róla !!Isten látja lelkemet ,nem sajnálom tőlük éljenek jól,de sajnos a pénz mindenhol kevés ,és lehet hogy olyan családok esnek el a támogatástól akik tényleg rászorulnának!
2010. szept. 21. 07:22
nem ártana változtatni rajta, szerintem. elképesztő, amik vannak és sok olyan is van aki kihasználja és pofátlanul csal.
2010. szept. 20. 18:32

Amíg a Híradóban az a téma,hogy Magyarországon hány gyerek éhezik,addig az egész rendszer rossz.

Szerintem.

Hogyan lehetne ezen segíteni?

Ha rajtam múlna,minden gyereknek ingyenes lenne az oviban/suliban az étkezés.Kisfiam osztályában van 3 gyerek,akiknek nem tudták befizetni az étkezést anyagi okok miatt.Ez elég beszédes.

Elsősorban a Magyar családokat kellene támogatni..nem a "külföldieket".

Mert ami itt van,még nézni is rossz:(

Aki igazán rá lenne szorulva,az sajnos nem kap segítséget.

2010. szept. 20. 16:16

Nagyon szeretném megismerni, az ország bármely szegletében élők véleményét, tapasztalatát a mai gyermekvédelmi helyzetről, a rendszerről.

Testvéreimmel hátrányos helyzetűnek számítottunk, rövid ideig veszélyeztetetteknek is, majd, mikor felnőttem, a gyermekvédelemben helyezkedtem el. Négy év egy budapesti gyermekotthonban, újabb és újabb dolgokat tapasztaltam, ismereteket szereztem. De nem elég, szeretném jobban megismerni, átlátni, milyen is valójában ez a gyermekvédelmi rendszer, hogyan lehet ezen esetleg kisebb-nagyobb változásokat előidézni, jobbá tenni..

Ha bármilyen vélemény, vagy tapasztalat van ezzel kapcsolatban, mindent szívesen olvasok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook