Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek érdemes manapság homeopátiát tanulni? fórum

Szerintetek érdemes manapság homeopátiát tanulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
87. f64f0d9a69 (válaszként erre: 85. - 3265084553)
2010. szept. 21. 10:18

Ez így igaz, de amikor már valami baj van, sokat segít az étrendkiegészítő. Ezt nemcsak magamon, de a családomon is tapasztaltam. Mi Pesten szennyezett levegős területen élünk.

Még amikor nem volt szokás vitaminokoat szedni, én akkor is adtam a gyerekeimnek, patikait, mert csak az létezett nálunk. Bizony észrevehető volt a hatása. Ez már több, mint 25 éve volt.

86. f64f0d9a69 (válaszként erre: 84. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 10:15
Nem fűvel, földdel bocsi
85. 3265084553 (válaszként erre: 80. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 10:14
Ez így van, de nem étrendkiegészítő kell hozzá, hanem étrend. A gyógyszerek csak indokolt esetben, többnyire alkalmilag kellenek, ha felborul az egyensúly.
84. f64f0d9a69 (válaszként erre: 83. - 3265084553)
2010. szept. 21. 10:13

Na igen! Ezért van ebben az évben 2x annyi parlagfüves terület, mint az előző évben volt.

Ezt a TV-ből és a rádióból hallottam nemrég.

Itt előttünk feltöltöttek egy hatalmas területet parlagfűvel fertőzött fűvel. Köszönik jól vannak és boldogan már a magvaikat szórják. De, az önkormányzat tudja, csak másé a terület...

83. 3265084553 (válaszként erre: 81. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 10:10
A pollenallergiás tünetek eléggé ingadózóak. Ráadásul most már egyre rendesebben írtják a parlagfüvet. Allergiateszten viszont kiderül.
82. 3265084553 (válaszként erre: 79. - Csabi4)
2010. szept. 21. 10:08

A modern orvostudomány beéri azzal hogy száz év alatt megduplázta a születéskor várható élettartamot. Lélek nélkül.


[link]


Ez nem a homeopátia eredménye. Nem azt kéne nézni hogy Louis Pasteur mit mondott a halála előtt, hanem hogy mit tett le az asztalra!

81. f64f0d9a69 (válaszként erre: 67. - 3265084553)
2010. szept. 21. 10:06
Rajtam lehet tesztelni. Én már tudom milyen, ha nem a megfelelő szert veszem és hiszek benne. Hatástalan. A parlagfű allergiánál ez sajnos igen látványosan derült ki számomra.
80. f64f0d9a69 (válaszként erre: 59. - 3265084553)
2010. szept. 21. 10:03

Az emberek úgy vannak összetákolva, hogy vitaminokkal, ásványi anyagokkal, enzimekkel stb. működjenek. Nem gyógyszerekkel.

Bizony az étrendkiegészítők jót tesznek az egészségünknek.

Én nagy gyógyszerpárti voltam sokáig. most már évek óta nem használom ezeket. A régi bajaim egész jól elmúltak. Nem , nem maguktól kár is lenne ezzel érvelned! Nagyon sokat tettem érte. Rajtam kívül még sokan mások is.

A keleti országokban miért nem virágzik a gyógyszerpiac? Bezzeg a sárkányfű :))

79. csabi4
2010. szept. 21. 09:54

ebben igazad van viszont a modern orvostudomány pont azt nem veszi figyelembe amitől a betegség kialakul -vagy nem tudja vagy bizonyos körök nem engedik hogy az emberek tudatossá váljanak -

egy embert nem lehetséges gépekhez hasonlitani mert a lefejlettebb gépnek sincs lelke ami viszont az embert magát emberré teszi.. :)

78. 3265084553 (válaszként erre: 77. - Csabi4)
2010. szept. 21. 09:40

Azt azért ne feledd, hogy ennek az általad lebecsült tudományos módszernek mennyi mindent köszönhetsz, amit te magad is használsz! Gondolj csak a technikai eszközeidre, számítógépedre stb.

Nos a tudományos, bizonyítékokon alapuló orvostudomány ugyanezt a módszert alkalmazza a gyógyító eljárások kifejlesztése során, csak kevésbé szembetűnően, a sárkányfűárusok által támadhatóbban.

77. csabi4
2010. szept. 21. 09:03

tudományos magyarázat - ezt be is veszik ? ennyit ér a mai tudomány ?

sokat kell még tanulnia annak aki ezt a tudományos megfogalmazást beveszi -ezzel már megvan magyarázva az oltások mellékhatása is -mert addig egészséges emberek lebénulnak meghalnak -magyarázatul csak ennyi :

"vagy röviden post hoc olyan logikai/következtetési hiba, amelyben az érvelő feltételezi, hogy ha az egyik esemény a másik után következik be, akkor közöttük feltétlenül ok-okozati összefüggés van."


már ki is bujnak a mellékhatások miatti felelőségre vonás alol -mossuk kezeinket ..ez a mai álltudomány .....

már ugye csak ha a 2 film lényegét nézem miszerint halovány fingjuk sincs arrol hogy alakul ki a betegség akkor miröl mernek hadoválni- magyarázni mint akik értenek is valamit a gyógyitáshoz ?

2010. szept. 21. 08:14

post hoc ergo propter hoc - utána volt tehát miatta volt.


[link]

75. csabi4
2010. szept. 21. 06:35

mindent anyagi sikon megmagyarázni ??? ugyan már

pl anyukával közlik meghalt a fia balesetben -mi történik -ugyanis semmiféle anyag nem került bevételre -anyuka rosszul lessssz -sirógörcs -gyomor összeszorúl majd ha ezt nagyon mély érzelemmel éli át fél -1 év mulva már daganatot találnak majd nálla -

egyedül egy informáciot kapott - semmiféle anyagról nem beszélhetünk ..

74. 3265084553 (válaszként erre: 72. - Csabi4)
2010. szept. 21. 06:33

Ha így vesszük, jó sok információ lehet a csapvízben is, mire onnan hogy lehúzom a WC-t visszakerül a körfolyamatba.

Inkább bele sem gondolok. :)

73. 3265084553 (válaszként erre: 70. - Csabi4)
2010. szept. 21. 06:29

Megnéztem. A végén van az eredeti kísérletnek egy igen durva félremagyarázása. A megfigyelő nem a puszta jelenlétével változtatja meg a kísérlet eredményét, hanem azzal hogy a megfigyeléssel fizikailag avatkozik be a folyamatba.


[link]

72. csabi4
2010. szept. 21. 06:24

most nem kifejezetten a homeora hanem a gyógyszerek vakprobájára gondoltam -ezért mondtam semmit sem érnek -csak azért mert azt mondják az az egyetlen tudományosan elfogadható álláspont

a homeopátia nem anyag hanem informácio elven müködik és egy érdekes dolog minnél több semmi van benne annál jobban hat a lélekre -aminek létezését pesze letagadják a modern orv.tudomány képviselői de csak azért mert arra nem tudnak hatni -következtetés akkor nincs -ettől tudományos :)

71. 3265084553 (válaszként erre: 70. - Csabi4)
2010. szept. 21. 06:18

Ismerem. Az anyag hullámtermészetét mutatja be. Ezt senki nem hagyja figyelmen kívül.


De mi köze a homeopátiához?

70. csabi4
2010. szept. 21. 06:14

ismered a kettös rés kisérletet ? azt szerintem sokan nem ugyanis már kvantumfizika része -de mindent elmond arrol amit állitok ...


[link]


föleg a legutolsó kisérletre gondolok -ebből is látszik menyi mindent hagynak figyelmen kivűl ...

69. 3265084553 (válaszként erre: 68. - Csabi4)
2010. szept. 21. 05:58

A saját tapasztalat csalóka lehet, mert nagyban függ az egyén elvárásaitól. Ezért kell a kísérletet kettősvakon elvégezni azaz a beteg és a kezelő orvos sem tudja hogy melyik páciens kap valódi gyógyszert, és melyik placebót.

Nincs két egyforma ember ez igaz. Ezért kell a kísérletet minél nagyobb számú emberen elvégezni, és sorsolással kiválasztani a valódi kezelést kapó, és az ál kezelést (placebót) kapó kontroll csoport tagjait.

68. csabi4
2010. szept. 21. 05:46

mert a gyógyszerek azok ? ki találta ki a kettős vak kisérletet ??? milyen jogon merik az emberek saját tapasztalatait semmibe venni ?? -mert attól egyetlen tudományosnak beállitott kisérlet sem ér többet -ez az én álláspontom - és a placebo hatást nem kell felhoznod mert azt sem tudják mi is az valojában -de adtak egy jó nevet és e mögé bujva /is/ járatják le a homeopátiát

mondtam egyetlen egy kisérletük sem tükrözi az igazságot mert magát az ember pillanatnyi állapotát nem veszik figyelembe - és nem fizikai hanem a lelki dolgokra gondolok - 2 egyforma ember ugyanis nem létezik -ebből kifolyolag nem lehetséges összevontan valos következtetéseket levonni -

67. 3265084553 (válaszként erre: 56. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 05:20
Nem kipróbálás alapján kell véleményt mondani, hanem tudományos bizonyítékok, sok emberen végzett kettősvak placebo kontrollált klinikai vizsgálatok alapján. A gyógyszereket így tesztelik, nem bemondásra. A homeopátiás gyógyszereken nem végzik el ezeket a hatásossági teszteket, illetve ha elvégzik, azok általában nem mutatnak ki a placebonál erősebb hatást.
66. 3265084553 (válaszként erre: 65. - Csabi4)
2010. szept. 21. 05:17
Szerintem kár ezen a fórumon összeesküvéselméletekkel megpróbálni igazolni a homeopátiát. Ezektől még nem lesz hatásos
65. csabi4
2010. szept. 21. 05:12

itt nem sérülésről balesetekről van szó egyátalán -ajánlott megnézni a rejtett kamerás filmet majd a nyilatkozatokat :) teljesen egészséges ember megy be a dokikhoz akik mindenféle betegséggel jönnek és irják a gyogyikat fel...

darabb darabb csak sok legyen belöllük -mert ezután kapják a pénzt -és ha az APT elnöke ezt nyilatkozza

Jelenleg nem ismerjük egyik mentális rendellenesség koroktanát sem !!!!


nincs miről vitatkozni - ezek ugy is mondhatnám emberkisérletek ....

64. 3265084553 (válaszként erre: 63. - Csabi4)
2010. szept. 21. 05:02
Mert van olyan agysérülés amit csak nyugtatókkal lehet féken tartani. Ilyen egyszerű.
63. csabi4
2010. szept. 21. 04:56

mindent meglehett átlehett magyarázni ehez jól értenek a mai orvostudományban

de ezt sajnos nem tudják félremagyarázni

A legtöbb pénzthozó "betegség" ?


[link]


[link]


Fogalmuk sincs semmiről sem .... Kitalálnak 100 féle betegséget csakhogy mégtöbb gyógyszert eltudjanak majd adni -ahogy azt az Amerikai Phszihiátriai Társaság elnőke is mondja :


Jelenleg nem ismerjük egyik mentális rendellenesség koroktanát sem !!!!


Kérdem én miért etetik az embereke méreggel ???


A legtutibb foglalkozások egyike -ha valami történik az azért mert sók gyogyszert vett be - vagy azért mert nem vette be -felelőség 0000000

Eredmény : pár öngyilkosság -gyilkosság- családirtás ...FELELŐS ????

62. 3265084553 (válaszként erre: 60. - Csabi4)
2010. szept. 21. 04:49
Inkább egy jó genetikai vonal lehet, kár hogy ettől a kínai átlag messze elmarad.
61. csabi4
2010. szept. 21. 04:48
sokszor szidják a a hovatartozása miatt -de attól még meg kell halgatni mit mond -és ha elhiszed vannak rossz bacik jó bacik akkor azt jelenti Te is jól bedöltél akárcsak azok akik elhiszik vannak jóindulatú és rosszindulatu daganatok - ezt is azok találták ki akik sejtméreggel akarnak gyógyitani -"ez az igazi orvostudomány" ....
60. csabi4
2010. szept. 21. 04:43

blablabla gondolod majd ezzel dicsekednek hogy mit tett valojában ?? -de persze mindenkinek van saját választása mit hisz el -ha valaki a halála elött ugymond meggyonja büneit -az már nem hazudik -mert készül a "másvilágra"


ha már itt tartunk akkor nézd meg ezt :

Százévesek városa


Az 1,45 millió lakosú észak-kínai Zsukao városában a legfrissebb statisztikai adatok szerint 255 századik életévét betöltött ember él.


A településen a 80 évnél idősebbek negyvenezren, a 90-nél korosabbak pedig több mint négyezren vannak. A zsukaoiak hosszú életének titkát a szakemberek abban látják, hogy a talajban itt különösen magas a jód-, a cinkés a szeléntartalom. Kínában egyébként hat olyan város is van, amelynek polgárai hasonlóan magas kort érnek meg, de Zsukao az egyetlen, amely alacsony fekvésű és gazdaságilag fejlett régióban található.


[link]


mint tudjuk arra felé "igen jó "az orvosi felügyelet- rendszeresek a szürővizsgálatok amikre biztos rendszeresen el is járnak és igy nem kell rettegniük a súlyos betegségektől .

59. 3265084553 (válaszként erre: 57. - Csabi4)
2010. szept. 21. 04:41

Az ördög a részletekben van. Baktériumok vannak jók és rosszak, vírusok inkább csak rosszak.


Lenkei egy vitaminkereskedő, így nem véletlen hogy szerinte mindent csak vitaminokkal lehet gyógyítani. Ez nem az igazsághoz áll közel,inkább a szcientológia hitvilágához.

58. 3265084553 (válaszként erre: 53. - Csabi4)
2010. szept. 21. 04:36

Ha Pasteurnak volt is ilyen kijelentése halála előtt, nem ezzel írta be magát a történelembe.


Pasteur az immunológia területén hősies kísérleteket végzett, amelyek eredményeként lehetőséget teremtett a fertőződés megelőzésére, egyes betegségek kezelésére és kitörésének megakadályozására a tyúkkolera, a lépfene és a veszettség elleni védőoltások kidolgozásával. Pasteur olyan alapvető tudományos eredményeket ért el, hogy kétségtelenül a legnagyobb része volt abban, hogy a XIX. század közepe óta a halálozási arányszám csökkent és az emberek várható élettartama a világ nagy részében majdnem megduplázódott.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook