Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vallásos vagy polgári nevelés? fórum

Vallásos vagy polgári nevelés? (beszélgetős fórum)


12. Dina2
2010. szept. 20. 13:43
az még rendben is lenne, csakhogy a mi esetünkben ez a külön foglalkozás kedden első óra...
11. Tamianyu (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2010. szept. 20. 13:02

Pont ezt akartam írni,nálunk is így volt.

Aki meg nem volt napközis,az haza mehetett.

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Dina2)
2010. szept. 20. 11:08
Nálunk is van választható tantárgy, végül is ebben az esetben tök mindegy, hogy hittanról van szó, vagy angolról. Szóval ez, az utolsó órában van, így akik nem járnak rá, azokra a napközis tanár vigyáz.
9. Dina2 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2010. szept. 20. 11:01

természetesen nem ülhet a 3 gyerek az udvaron, amíg a többiek hittanon vannak, így kénytelenek beülni arra az órára.

igen ez egy állami iskola. hogy ennyire vallásos mindenki? véleményem szerint több csoportra is osztahóak ezek a szülők: egyesek valóban elvi kérdésből vallásosan a gyereket, tehát fontos számukra a hit. másik részük megy a többség után, vagy a könnyebbik útnak véli ezt. harmadik csoprtba sorolom a képmutatókat, akik csak kifelé borzasztó szentek, egyébként meg...


nem is arról van szó, tévedés ne essék: semmi bajom a vallással meg a hittel, és tisztában vagyok vele, hogy CSAKIS jót és jóra tanítanak a gyereknek. viszont tőlem ez a téma, ez az életmód nagyon távol áll.

és ha valakinek lehet elvi kérdés, hogy igenis vallásos nevelésben részesiti a gyerekét, akkor engedjék meg nekem is, hogy az elveim szerint járjak el.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Dina2)
2010. szept. 20. 11:00
Én nem teljesen értem, mi a gond. Hittanra nem jár, a másik meg nem indul, tehát oda sem jár. Biztos én nem értem.
2010. szept. 20. 10:51

Valamelyikre gondolom mindenképpen járni kell, ugye? Ha máshogy nem megy, az iskola fenntartójánál szerintem rá lehet kérdezni, hogy kötelesek-e ill. milyen létszám mellett biztosítani ezt a tantárgyat.


Kérdés az is, hogy milyen fenntartású az iskola. Őszintén szólva én még nem hallottam ilyet, hogy állami iskolában ennyire nagy lenne a hittan iránti igény...


Harmadrészt szerintem semmi baja nem lesz a gyereknek attól ha hittanra jár, de persze a szülő joga eldönteni.

2010. szept. 20. 10:48

És szerintetek mit tehetnék-tehetnénk, mivel vagyunk azért néhányan-ha az igazgató kijelenti, hogy nincs rá megfelelő tanár?

akkor meg miért ajánlották fel lehetőségként?

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Dina2)
2010. szept. 20. 10:48
Nálunk lehet járni katolikus, és református hittanra is. Aki nem gyakorolja, választja egyik vallást sem, az nem is jár semmire! A vallást nem lehet rákényszeríteni senkire. Nem értettél félre valamit? Gondolom, a polgári nevelés létszámhiány miatt nem indul, de attól még nem kell hittanra járnia a gyereknek! Nálunk pl szó sem volt polgári nevelésről.
4. Dina2 (válaszként erre: 3. - 91c956613e)
2010. szept. 20. 10:36
igen, éppen ezért zavar hogy egyéni dolgom, mire adom a gyereket, mégsem tehetem meg, mert a második lehetőségen önkényesen kizárták.
2010. szept. 20. 10:34
Mindenkinek egyéni dolga.Nem kényszerítenek.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. szept. 20. 10:31
Nem kényszeríthetnek, ez 100%!
2010. szept. 20. 10:29

az iskolánkban választani lehetett, hogy a gyereket vallásos nevelésre adom e, vagy ún.társadalmira.

vagyis hittant fog e tanulni, vagy polgári nevelést.

mivel tőlem távol áll mindenféle vallás, ezért egyértelmű volt, hogy polgári nevelésre adom. viszont az iskola azzal a kifogással, hogy nagyon kevés tanuló választotta ezt a tárgyat, nem jut rá külön nevelő, ezért mégsem lesz ilyen tantárgyuk.

kényszeríthetnek, hogy a gyerekemet katolikus vallásra tanítsák, miközben még meg sincs keresztelve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook