Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1053. Alexis3
2021. dec. 11. 12:25

Sziasztok,

Nagyon tanácstalan vagyok, felmerült bennem egy kérdés, ami valószínűleg hülyeség, de senki nem tudott rá választ adni.


Ugye a tájékoztató azt írja hogy minden hónapban ugyanazon a napon kell megjönnie, de ha pl. 24.én kezdem el, az első menstruációmtól, akkor onnan a 21 nap, az 13.a, egy hetes szünet meg 20. Így sose ugyanakkor fog megjönni nem? Lehet túl bonyolult ez a szőke fejemnek.

1052. Anilolo
2021. okt. 4. 14:29

Hello

Valaki jártas ilyen ügyben hogy elfelejtett bevenni B) nap egy tablettát és előtte a) nap volt aktus?

9 óra eltéréssel bevettem a B) napit

Azt mondták folytassam tovább normálisan

Múltat az a) napot befolyásolja? Lehet gond?

2021. febr. 19. 09:40
Elkezdett puffadni a hasam a 3 hónapba, pattanások jöttek miután 3 hónap után letettem, lett egy nagy petefészek cisztám, hasnyálmirigy gyulladásom es májkárosodás meg nyirokcsomó gyulladás amiket alhasi víz kísért és persze erős alhasi szúró fájdalom ami kórházba vette az irányt. Senkinek nem ajánlom ezt a gyógyszert!
2019. júl. 24. 09:55

Sziasztok!


Én most kaptam meg életem első fogamzásgátló tablettáját. Eleve kétségeim vannak a fogamzásgátlás ezen formájától, de az óvszer nem jön be (eddig minden alkalommal elszakadt, elég szar minősége van a mostani doboznak), bár ezelőtt 8 évig nem volt vele soha probléma, de a mostani párom nem szívleli a óvszert. Úgy gondoltam, hogy az első gyerek előtt nem szívesen veszek be semmilyen hormontartalmú fogamzásgátlót, de sajnos immár ezt nem tudom betartani. Olvastam itt a Jangee-ről sok mindent, de nem lettem kevésbé bizonytalan.


30 éves vagyok, eddig is elég pattanásos volt a bőröm, hízásra nem vagyok hajlamos és rendszeresen sportolok (heti két alakalom/másfél óra aikido, plusz napi fél/háromnegyed óra kerékpározás), volt már hüvelygyulladásom, herpeszem meg hasonlók. Olvastam itt kommentben, hogy valakinek elmúltak a pattik, valakinek meg épphogy kijöttek tőle. A családomban előfordult mindkét ágról a trombózis, agyvérzés, nagyanyám is így halt meg édesanyám részéről és a nagybátyáim apukám részéről. A pattanásokon túl ettől félek a legjobban, az agyvérzéstől. Vagy meghalsz, vagy lebénulsz, bár 30 évesen talán nincs rá akkora esély. Alapjáraton 55-60 kg vagyok, a vérnyomásom alacsony néha, allergiás vagyok a fürdőszobai penészre, porra meg valamilyen növényre. Rendszeresen előfordul, hogy a hörgőim eldugulnak kicsit és nehézkesen kapok levegőt, bár annyira nem vészes és csak nagy ritkán szedek rá gyógyszert (Ventolin, ha nagyon-nagyon köhögök és sípolok a levegővételnél), olvastam a betegtájékoztatóban a Jangee-nél, hogy mellékhatásként kialakulhat asztma. Ettől is rettegek, mert rühellek gyógyszert szedni, az allergiám kialakulását követően is hamar abbahagytam a felírt pipás gyógyszereket. A ventolin maradt vész esetére, egy éve megvan ugyanaz a pipa, szóval ritkán használom. Asztma kialakulásával van valakinek tapasztalata, úgy hogy szintén van némi allergiája?

Ma jött meg egyébként, 4-5 körül fogom bevenni az első bogyót, de ettől még kíváncsi vagyok mennyi eséllyel leszek még szarabbul, ha elkezdem. Asztma, pattanások, hajhullás, trombózis, gyulladások, elhízás, hüvelyszárazság, libidó csökkenése satöbbi. Most is hullik kicsit a hajam amúgy és totál össze van törve a vége, alig nő, vagyis nő, de tartja a hosszát, mert folyton törik ugye.

Szóval kíváncsi vagyok, remélem jól járok ezzel a gyógyszerrel. 5 nőismerősöm közül, kettő elégedett, háromnak lettek bajai, bár nem konkrétan ettől. Az egyiküknek azóta folyamatos problémái vannak a veséjével, a másikuk elhízott a gyógyszertől és azóta se tud lefogyni. A harmadikuknál nem tudom mi volt, nem szedte sokáig. Nyilván itt mindenkinél más gyógyszerről van szó, nem a Jangee-ről, de ettől még félek attól hogy szedjek bármilyen fogamzásgátlót.

1049. girly98
2016. okt. 31. 13:12
sziasztok! elsőként fogom használni a tablettát. Olyan kérdésem lenne hogy ugye azt irja a betegtajekoztato, hogy a menstruacio elso napjam kell elkezdeni szedni, de mi van akkor ha ez mindjuk péntekre esik? akkor az előtte levő négy tablettát ami kimarad azt mikor vegyem be? mert ugye utána azt irja h mimd a 21tablettat bekell venni. Lehet hülye kérdés, bocsánat érte. köszönöm a válaszokat
1048. Hagumi
2016. máj. 19. 13:56

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy munkámból kifolyólag nagy stressznek voltam a napokban kitéve több rendezvényt kellett levezetnem. Így kedden reggel 6kor vettem be aznapi este 9kor esedékes tablettámat, minden este 9kor szoktam bevenni, nem tudom hogy vettem be 5 éve amióta szedem nem volt ilyen. Nem találtam a betegtájékoztatóban ezzel kapcsolatosat semmit. Szerintetek okoz bármit, hogy ezen a napon este helyett reggel vettem be? Használjunk kiegészítő védekezést?


Válaszokat előre is köszönöm!

2015. nov. 21. 11:10

Sziasztok! Ki mennyi idő után csinálta gumi nélkül? Én a 10.szem jangee utan es ma vettem be az utolso szemet az elsobol.az elso napomon kezdtem az elso szemet es mindig azonos időben vettem be.nem maradt ki egy sem.bar gumit nem használtunk egyszer sem ment el ugymond bennem a parom..sot óvatosak voltunk inkabb 20perccel elobb mint 2mp-el kesobb alapon.

Holnap kezdődik a mentes hetem..szerintetek lehet baj? Elvileg elso naptól hat a tájékoztató szerint az orvosom azt mondta amikor felírta h olvassam el a tájékoztatót es aszerint cselekedjek.sokan mondanak 10-15 napot vagy egy hónapot.en 10napot tartottam majd gumi nélkül megszakítasos módszer.

Szerintetek lehet baj vagy tenyleg hat? ( ha nem hatna tuti mar pereltek volna sokan es atkene irni a tájékoztatót de rajta van h 2015 áprilisában volt legutobb ellenőrizve )

2015. nov. 5. 10:27

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Jangee abbahagyását illetően? Voltak valamilyen mellékhatásai pl hajhullás? Én régen Mercilont szedtem és mikor abbahagytam, nagyon el kezdett hullani a hajam. Most Jangee-t szedek 4 éve már de abba szeretném hagyni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

1045. angie0221
2015. aug. 7. 13:07

Sziasztok!

Kevesebb mint egy hónap múlva férjhez megyek, és úgy döntöttünk Párommal, augusztus végétől, nem szedek több gyógyszert, és belevágunk a babaprojektbe! :) 21 évesen kezdtem el szedni, 4 éve, kezdetektől részese voltam ennek a kis közösségnek, és nagyon fura visszaolvasni az első bejegyzéseimet, a tapasztalatlanságot, és hogy mennyire nem akartam gyereket, és féltem a teherbeeséstől. Aranyos visszaolvasva. Most pedig sikít a méhem, olyan üresnek érzi magát :)

Köszönöm, hogy itt lehettem! :)

2015. júl. 11. 13:48
Szió! Mi kereken tíz napot vártunk a dologgal tehát az első tíz szem beszedése után kezdtünk el kiegészítő védekezés nélkül szeretkezni. Tudom nehez de én a helyedben az egy hetet minimum megvánám
1043. pl555
2015. máj. 12. 12:28
Sziasztok! Tudom, hogy unalmas kérdés és igen elolvastam a betegtájékoztatót, de mégis lenne egy kérdésem. Egy hete szedem a jangee fogamzásgátló tablettát, a menstruációm első napján kezdtem és nem tudom mikor közösülhetek a barátommal kiegészítő védekezés nélkül. A betegtájékoztató azt írja az első szem után, de olvastam két hetet, 10 napot és egy hónapot is, ezért kérdeznék olyat, aki a betegtájékoztató szerint, az első szem után csinálta. 20 és 21 évesek vagyunk, és természetesen nem akarunk babát.
1042. O.Erika
2015. ápr. 20. 20:59

Sziasztok!


Februárban írattam fel a jangee-t, mert sajnos össze vissza van mensesem. Miután elolvastam a betegtájékoztatót a mellékhatásokról, úgy döntöttem nincs erre szükségem. 6.500 Ft-ért váltottam ki, de nincs rá szükségem. Lenne valaki, aki megvenné tőlem? 6.000,- Ft-ért odaadnám! Köszi előre is!

1041. nn831123 (válaszként erre: 1035. - Lencsibaba30)
2015. ápr. 15. 17:27
Szia! Érdekelne, hogy mi volt az oka, hátha azóta sikerült kiderítened...
1040. angie0221
2015. márc. 23. 14:04

Sziasztok. 3,5 éve szedem ezt a gyógyszert, és most fordult velem elő, először olyan hogy elfelejtettem bevenni. Az első hét, 5. szemét. De 3 nappal később vettem észre, szóval nem volt esélyem a pótlásra 12 órán belül. Azt írja a tájékoztató, hogyha az előtte levő egy hétben volt szex, akkor terhes lehetek. Nem tudom, hogy mi volt pontosan már, mert akkor ugye pont megvolt, és olyankor nem nagyon szoktuk csinálni. Nagyon idegesít, hogy nem emlékszek pontosan. Végül is nem csináltam semmit, annyi hogy az utána levő egy hétben használtunk óvszert. Szerintetek mekkora az esélye hogy terhes lehetek? Ma vagy holnap kell megjönnie.

Illetve. Most erőteljes edzésbe és fogyókúrába kezdtem, ami szokta befolyásolni azért a menstruációt. Vajon így is tudja befolyásolni, hogy a gyógyszer beállítja? Gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e tesztet, de ma/holnap úgy is megtudom, hogy megjön-e vagy nem. Cink lenne. Szeretnénk már gyereket, de közben kitűztük az esküvő dátumát, már megvettem a gyönyörű ruhámat, de augusztusra már akkora pocakom lenne ha babás vagyok, hogy nem jönne rám az a gyönyörűség... :)

1039. Tündi0516 (válaszként erre: 1038. - Szandra123456789)
2015. márc. 9. 10:24
Szia Igaz hogy a Jangee nem olcsó de nagyon jó tabi nekem sose volt vele problémám... A helyedben maradnék a megszokottnál inkább mint hogy felborítsd a hormonrendszered
2015. márc. 9. 06:47
Sziasztok! Jangee-t szedek július óta, a háziorvos Deciorát irt fel helyette, hogy az olcsóbb. Itt olvastam egy csomó mindent az utóbbitól. Mit gondoltok, váltsak, vagy maradjak a Jangeenál?
1037. Tündi0516 (válaszként erre: 1034. - NomNom)
2015. febr. 9. 10:56
Azt írja a papírja hogy az első szemtől véd.. Na de ezt azért nem tartom annyira reálisnak..
1036. Tündi0516 (válaszként erre: 1035. - Lencsibaba30)
2015. febr. 9. 10:55
Szia, szerintem egyenlőre azzal mész biztosra ha felhívod a nőgyógyászod és elmondod neki,hogy mik a problémáid. Valószínű hogy választ tud adni mindenre😊
2015. febr. 9. 08:53

sziasztok!

Én most szedem a 2. levéllel. Korábban már szedtem és ilyesmit nem tapasztaltam, amit most. 2-3 napja nagyon görcsöl a hasam és barnázok. De nem folyik vagy ilyesmi, csak látszik a bugyimon, meg a wc papíron. Január 27-én jött meg utoljára és 30-án kezdtem újra szedni. (szóval most olyan felénél járok a havi adagnak) Meg még annyi, hogy 2-3 napja beteg is vagyok, ma megyek dokihoz. Bocsi, csak ezeket azért írtam le, hogy minden körülmény világos legyen, hátha lényeges bármelyik is. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ez a barnázás a hasfájással együtt normális? Olvastam, hogy a 3. levélig előfordulhat. (nekem az első alatt ilyen nem volt). Lehet-e, hogy most ovulálok és azért, bár ebben a témában kicsit járatlan vagyok és sok mindent nem értettem, amit a neten olvastam. Lehet-e a betegség egyik kísérő tünete? A párommal voltunk együtt, utoljára múlt hét kedden, de elvileg monogámok vagyunk, szóval nem gondolnék nemi betegségre, megbízom benne. Szóval szerintetek mit csináljak? Várjam ki a 3. levelet és ha még utána is van, akkor menjek dokihoz, vagy most menkej dokihoz, vagy csináljak egy terhességi tesztet... Bocsánat, én elég ráparázós és izgulós vagyok. Ezért is fordultam Hozzátok, hátha Ti tudtok véleményt mondani/tanácsot adni. Előre is köszönöm szépen!

1034. NomNom (válaszként erre: 1032. - Tündi0516)
2015. febr. 5. 21:36
A papírjára rá szokták írni.
1033. pink habroló (válaszként erre: 1031. - Tündi0516)
2015. febr. 5. 21:26

Persze, kell, még nincs védettség, nem az első szemtől véd.

Minimum egy hónapig kötelező védekezni! De ez le is van írva a tájékoztatóban, olvasd el figyelmesen.

2015. febr. 5. 21:11
Sziasztok! Jangee fogamzásgátlót kezdtem szedni a mesim második napján meddig védekezzünk még mellette. Illetve mik a tapasztalataitok róla?
2015. febr. 4. 23:03
Sziasztok! Én ma kezdtem el szedni a mesim második napján... Meddig védekezzünk mellette?
1030. n0722
2014. máj. 7. 07:20
Sziasztok! Szeretném megérdeklődni, hogy nektek a gyógyszermentes héten mikor szokott megjönni? A tájékoztatón 2-3. nap van, de többen is mondták már hogy van amikor 4-5. napon kezdődik. Ma tartok az 5. napnál és kezdek kicsit aggódni..:(
1029. abené
2014. jan. 16. 22:12
Sziasztok segitseget szeretnek kerni.kb 1eve szedem a jangeet es vmi oknal fogva nememlekszem hogy bevettem e az utolso tabletat biztosra,es a zacsijat se talalom.hetfon szoktam bevenni az utolso szemet.es penteken jon meg.ebbe a honapban pedig csutortokon megjott.mi lehet a bsj vagy ez normalis?ma pentek van es nemtom mi tevo legyek?ugyan ugy folytassam a megszokott modon?koszonom
1028. AmyK (válaszként erre: 1027. - Jupi29)
2013. dec. 1. 03:16
én úgy tudom, ha akkor kezdted el szedni, és nem hagytál ki egyet sem akkor terhes nem igazán lehetsz. Szokták ugyan ajánlani az első egy hónapban a gumit, de a tájékoztató azt írja a gyógyszernek hatnia kell. Remélem azóta már megjött, és nem izgulsz:)
1027. Jupi29
2013. nov. 27. 17:55

Segítség, tapasztalt Jangee szedők! Első levelez szedtem végig, ma van a 7 napos gyógyszermentes nap 4. napja, és még nem jött meg. Különösebben jelét sem érzem. A mensim első napján kezdtem szedni (este jött meg, este be is szedtem). Minden nap ugyanabban az időpontban pontosan bevettem a tabit. Szerintetek kezdjek aggódni? Helyesebben azt már elkezdtem, de mekkora esélyem van terhességre?

köszi

1026. aiko
2013. nov. 8. 14:12

Sziasztok!


Érdekes dolog történt velem.

több mint 2 éve szedem a Jangee 0,02-es fogamzásgátlót. Egyszer sem volt barnás folyásom.

Ma reggel azt vettem észre, hogy van. Nem zavaró, de mégis csak ott van...


A havi vérzésem még nem esedékes bő egy hétig, mert a gyógyszeremből van még.


Felfázva nem vagyok (barátnőm mondta, hogy neki akkor volt ilyen amikor felfázott)


Hüvelyombára nemigen gyanakszom, mert nem viszket, nem éget ott lenn semmi, nem túrószerű a folyásom... csak enyhén barna.


Utánaolvastam kicsit, és 2 lehetőséget tudok elképzelni.


- az egyik, a méhszájseb. Aktust követően lehet barnás folyás, de más tünetét nem produkálom a méhszájsebnek. (akinek esetleg volt az írjon legyen szíves!) Ez megvolt tegnap, tegnap előtt.


- a másik pedig a terhesség. Igazából esély lehet rá, és bánni se bánnám, de még egy évet jó lenne baba nélkül tölteni.



Esetleg valakinek valami tapasztalata, vagy ötlete, vagy akármilye lenne a számomra?

1025. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1024. - Édu1002)
2013. okt. 21. 15:54
Szerintem hallgass az orvosra és próbáld ki a jangeet :)
1024. édu1002
2013. okt. 16. 14:31
sziasztok! a véleményeteket szeretném kérni. én dienille-t szedek már 2 éve, és semmi bajom nincs vele azon kívül, hogy hullik a hajam,de nem is vagyok benne biztos hogy a gyógyszertől. viszont az orvos felírta nekem a jangee fogamzásgátlót, hogy térjek át erre,azért mert ennyi ideig nem lehet ugyanazt a gyógyszert szedni. szerintetek hallgassak rá és váltsak, vagy maradjak a réginél?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook