Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresőként hogyan tovább?! fórum

Munkakeresőként hogyan tovább?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkakeresőként hogyan tovább?!

1 2 3 4 5 6 7
199. micuska25 (válaszként erre: 198. - Kittike23)
2012. febr. 17. 11:33

Szia Kittike23!

Hát szomorú a helyzet az biztos,és igazad van csak a szerencsébe bizhatunk mert sajna kapcsolatain azok nincsenek vagy nem olyanok amik a munkahely szempontjából előre vinnének.Én fősuliztam de nem fejeztem be és már nem is fogom de ottani volt osztálytársaimtól is hallottam hogy vagy nem dolgozik vagy pedig egy gyárban összeszerelőként tölti diplomás napjait.Pedig olvastam már olyat is hogy ez az ország a papírok országa hát ezek az infók nem épp ezt támasztják alá.Jó helyen kell jó időben lenni 10-20év gyakorlattal,fiatalon de ha nincs gyakorlatod az sem baj csak legyen egy rakás ismerősőd és az sem utolsó hátrány ha jól tudod előadni magad és persze mostanában a külsőségeket sem lehet háttérbe állítani az hogy mi van egyesek buksiába az meg hát Istenem ez van...pedig csak egy esély kellene nekünk is,meg egy jó nagy adag szerencse...

198. kittike23 (válaszként erre: 197. - Micuska25)
2012. febr. 17. 10:25
Szia! Én is 26 éves vagyok, és a kezemben van egy főiskolai diploma, és félig 1 egyetemi is, de semmit se értem még el vele :( örülök ha behivnak egyáltalán interjúra, eddig 8 interjún voltam. Ezekből tanultam még csak, de ezekből is csak tapasztalatot :( Én nem tudom már h mit tegyek. Sok a kamun meghirdetet állások a neten. Persze ismerősöm nincs, aki valahova betehetne, igy marad a bizalom h létezik még szerencse!
2012. febr. 17. 10:10
Sziasztok.Hát ahogy olvasgatok egyre inkább reménytelennek látom a helyzetet.Igaz én még csak 2hónapja ülök itthon de már most kezdek depis lenni.Az interneten már nem is tudom hogy érdemes e nézelődni ill. máshol sem mert ha vidéki vagy akkor úgy sem vesznek fel hiába utaznál és mondanál le még az utiköltséged megtérítéséről is ami nem kevés de már 60eFt is több a semminél.Néha nagyon elkeseredem hogy 26 évesen nem kellek sehová...Esetleg van valakinek ötlete hogy mihez lehet kezdeni a mai szánalmas világban egy érettségivel,eladó képesítéssel,nyitottan a tanulásra (persze ha nincs pénz már ez is nehéz)?Az a legrémísztőbb doldg az egészben hogy 26 éves vagyok és ha ez így megy tovább egy szép nap arra ébredek hogy nem tettem le semmit asztalra pedig nem így terveztem.....
2012. febr. 17. 09:47
Sziasztok! Én tavaly nyár óta keresek munkát, kisebb-nagyobb lendülettel, olykor elkeseredésemben feladva hetekig nem is foglalkoztam a témával. Az utolsó esetben bekerültem a második körbe, amit egy 20perces interjú előzött meg, majd a második alkalomnál iq tesztet és személyiségtesztet csináltattak velem. Járt már más is igy?
195. 1c92396beb (válaszként erre: 194. - Gédi)
2012. jan. 30. 12:44
Mivel fogalkozol most?
194. gédi
2012. jan. 30. 10:58

Sziasztok! Sajnálattal olvasom hozzászólásaitokat.

Én is évek óta próbálkozom álláskereséssel, de mind a mai napig nem sikerült. Korábban bankban dolgoztam. A helyzetemet neheziti, hogy én már nem igazán tartozom a fiatalok közé, ezért legtöbb esetben mégcsak arra sem méltatnak, hogy visszajelezzenek. De nem keseredtem el, rájöttem, hogy a saját lábamra kell állnom, hiszen van egy mondás, "segits magadon, Isten is megsegit". Amivel jelenleg foglalkozom, nincs korhoz kötve, meg lehet tanulni és még szeretem is csinálni. Fel a fejjel, hiszen a remény hal meg utoljára.:)

193. CsigaG
2012. jan. 27. 11:11

Ja, és még valami!

Amelyik álláshirdetés a Start kártyát is feltünteti, mint elvárás, azzal ne is pazaroljátok az időtöket.

Saját és mások tapasztalatai alapján, amint lejár a kártya, mehetsz isten hírével. :(

192. 4b6a2525df (válaszként erre: 190. - Kittike23)
2011. szept. 12. 09:51
Friss diplomásként próbálkoztál fejvadászokkal? A lányom is mindig igy megy egyik helyről a másikra
191. Spiritus (válaszként erre: 190. - Kittike23)
2011. szept. 10. 22:04

Szerintem ingyen munka nincs, mert a munkáltatónak mindenképp fizetnie kell utánad! 4 órás, minimálbérért? Győzd meg, szerintem sikerülhet!

Valami banki ügyfészolgálat vagy ilyesmi???

2011. szept. 7. 13:28
A telemarketinges munkát nem sokáig birtam. 1reggel arra ébredtem,h nem birom tovább. Az tényleg 1rémálom munka. Azóta munkát keresek. Volt h túlképzettnek tituláltak azért nem vettek fel az eladói munkakörbe,pedig én még örömmel is lettem volna eladó a közgazdász diplomámmal. Valaki tudna segíteni h mit tenne a helyembe,h megéri e reménykedni? A közelemben van 1 vállalat, beszéltem a tulajjal,aki mondta h tele van az iroda. Szóval esze ágában sincs felvenni,de szerintetek ha én önként mennék neki ingyen dolgozni,ilyen van? Lehetséges ez? Mint gyakornok. A friss diplomámmal csak elméleti tudásom van, nekem már az is sokat jelentene ha gyakorlatot szerezhetnék. Bár persze ha összejönne fél év után már biztos reménykednék h de jó volna,ha felvenne és 1év után tök szomorú lennék h csak gyakorlattal gazdagodtam,de ha belegondolok már ez is jó, elöny 1új munkahelynél. Szerintetek ha a fönöknek előhoznám h én ingyen dolgoznák engedné? Mert már ettől is félek, h ingyen se kellek senkinek,de hát nem tudom h mitévö legyek protekció nélkül :-(
2011. aug. 19. 07:46
Hát szerintem ami gmailes freemailles cím megilyenek az alapból felejtős! Professionon kell nézni a dolgokat nem az expresszen. Bár én már a professionon is futottam bele kamu hirdetésbe! Figyeljetek oda: a Magyar Oktatási Intézet nem az aminek látszik!
188. yousei
2011. aug. 18. 23:10

Szia!

Szerintem ez is valami olyasmi lesz. Erről a helyről egy emberrel e-maileztem, hogy jelentkezem az álláshirdetésre. Írta, hogy mikor és hova menjek. Visszaírtam, hogy az pont nem jó, de jövőhét jó lenne, meg azt is hozzátettem, hogy fix fizetéssel rendelkező állás-e, vagy jutalékos rendszerű. Visszaírtak,hogy az állást már betöltötték. Ez egy délelőtt alatt zajlott le.


Úgyhogy szerintem egyik kutya másik eb.

187. kittike23 (válaszként erre: 186. - Spiritus)
2011. aug. 15. 14:31
Nem,de találkoztam az ő álláshirdetésükkel is.
186. Spiritus (válaszként erre: 185. - Kittike23)
2011. aug. 15. 09:46
Miért, ott vagy?
2011. aug. 14. 17:42
Ez durva!
2011. aug. 14. 17:40
Ez alapján kérdezhetném,h akkor minek tanultam éveken keresztül h kapjak 1 elismert diplomát? Meg mivel a férjemet szerelem alapján választottam,így sokkal kellemesebb életet tudna biztositani ha én is dolgoznák. Ezek szerint téged a férjed tart el?
183. kittike23 (válaszként erre: 181. - PILSZ)
2011. aug. 9. 09:49
Jó h megirtad ezt a lehetöséget, igy aki ezt a fórumot olvassa és ilyen jellegű segitségre van szüksége azt tájékoztattad. Szerencsére nekem még nincs erre szükségem.
182. Spiritus (válaszként erre: 181. - PILSZ)
2011. aug. 9. 08:24
Azért talán nem ekkora a gond szerintem :)
181. PILSZ
2011. aug. 9. 08:07
A 06-80-505-002 ingyenes számon segítséget kaphatsz hétfőn, kedden, szerdán és pénteken 18. 00-20. 30 között. Vezetékes telefonról és 30-as mobilról tudod hívni. Munkát nem adnak, de talán könnyebb, ha kibeszélheted magadból a gondjaidat... Egy próbát megér, nem?
180. kittike23 (válaszként erre: 179. - Spiritus)
2011. aug. 9. 08:07
Köszi, ez jól esett :-)
179. Spiritus (válaszként erre: 178. - Kittike23)
2011. aug. 9. 07:55

Nagyon sajnálom, de büszke lehetsz magadra, hogy ilyen rémálom munkát is elvállalsz ha nincs más!


Keresgéljél, és idővel biztos összejön. Ha más nem legalább egy telefonos ügyfélszolgálat, mert ott előnynek veszik a telemarketinges múltat. És azért az már mégsem egy annyira megterhelő meló lelkileg!

2011. aug. 8. 22:35
A 2interjú után,ha mást nem is, de tapasztalatot szereztem. Az ilyen eladásos melónál az a dúrva h pl elsirja az ember nekem h mennyire nincs pénze, nem h vásárolni,majd mikor befejezem a beszélgetést a "fönök" ordit h mi az h nem adtál el még semmit!
177. kittike23 (válaszként erre: 176. - D43485a76e)
2011. aug. 8. 22:21
Én jó pofára estem ennél az álommunkánál, mert hétfön kezdtem volna,erre csütörtökön hivtak h ne menjek,mert már felvettek valakit. Azóta voltam még 1interjun, oda is visszahivtak, azóta ott a 4.napomat töltöm,de közel se álmaim munkája,amig a diplomámhoz méltó munkát nem találok, addig is sorry, ha én hivok valakit 1csodálatos termék megvásárlási lehetöségével. Nem 1könnyü meló, le a kalappal minden telemarketinges elött!
2011. aug. 6. 00:44
De, van itt valaki, szeretnék beszélgetni erről a témáról, talán tudok tanácsot adni.
2011. júl. 22. 09:40
Senki se ír? :-(
2011. júl. 21. 18:00
Sziasztok! Én 1hónapja h lediplomáltam,és szerencsére az első interjum után vissza is hívtak próbahétre. Azonban megtudtam h rajtam kivül még 2embert hívtak vissza és miután mindenki ledolgozott 5napot, utána derül ki h ki az az 1,aki marad. Van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban h próbahét? Örömmel fogadnám ha megírnátok tapasztalataitokat! Köszi!
173. Dicica
2011. jún. 18. 23:54

Sziasztok! Csatlakozom hozzátok, mint munkakereső.

Gimi után dolgoztam egy évet eladóként, majd úgy döntöttem (mivel megtehettem), hogy tanulok és az a vicces, hogy én is banki szakügyintézős vagyok, mint ahogy a topic írója is. Na azt már fel is adtam, hogy bankban dolgozzak. Jelenleg megint eladói állásokat is nézek, de még azt sem találok. Annyiból jobb helyzetben vagyok, hogy itthon lakom, nekem nem kell semmit fizetnem, eltartanak, de nekem is vannak terveim, külön költözni, stb. Én is küldözgetem az önéletrajzokat, bár amilyen hirdetéseket találok, elég keveset sajnos. De volt olyan, hogy szombat este elküldtem, majd 1 óra múlva jött a válasz, hogy menjek interjúra. Na hát arra sem megyek el, arról a levélről is ordít, hogy kamu.

Én már voltam olyan "állásinterjún", ahol az lett volna a munkám, hogy algából készült különböző termékeket kellett volna értékesítenem. Tipikus piramisos rendszer, de komolyan, ki az aki algát vesz?!?!

Már ott tartok, hogy betanított melókat is nézek. :S

2011. jún. 8. 13:19

Nekem ETA van 26 éves:) Az is nagyon jó volt, (töredék áron)mégsem kellett hozzá edénytiszteletet tartani:)))

Mindent ezzel szúrnak el. Igazán ezek inkább fizetéskiegészítésre lennének jók, és bizony nincs pénz, örül az ember ha marad hó végére is.:)

171. erikpipi (válaszként erre: 160. - Annaaa)
2011. jún. 7. 10:04

Azt hallottam, hogy nem diákokat foglalkoztatnak, diákként bejelentve, így megússzák a tetemes adót.

Részmunkaidőben vannak nagy kedvezmények munkaadóknak, azzal meg egyszerűen nem akarnak élni. Pedig sok kisgyermekes szülőnek még az is milyen jó lenne.

2011. jún. 4. 21:07

Sziasztok!

Nem könnyű a pályakezdők élete, de még a gyakorlottaké sem. Én is pályakezdő vagyok 7 hónapja keresek állást de eddig nem jártam sikerrel. Diploma, felsőfokú angol...semmit nem ér, mert nincs tapasztalatom, a sok interjú meg elvitt egy rakás pénzt.....na így maradjon az ember optimista meg kitartó ebben az országban.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook