Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sztk- terhesgondozo vagy magánrendelés? tapasztalatok fórum

Sztk- terhesgondozo vagy magánrendelés? tapasztalatok (beszélgetős fórum)


25. sysy66
2010. szept. 22. 08:04
vki tudja hogy a szombathelyi sztk terhesgondozoja meddig van ma nyitva? szoval meddig fogad kismamákat? 11 ig?
24. sysy66 (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2010. szept. 20. 10:05
és te melyikbe jártál?
2010. szept. 19. 22:26
Én a Fehérvári úti rendelőbe jártam dr.Horváth FErenchez,semmi gondom nem volt soha az sztk-s rendeléssel.
22. vvicus (válaszként erre: 21. - Annamarya77)
2010. szept. 19. 21:32

Hú, örülj neki, hogy ilyen jó tapasztalataid voltak! Én 4 hétig feküdtem bent a kórházban nemrég (1 hete engedtek haza, remélem, már csak szülni megyünk be). Bizony én azt tapasztaltam, ha nem lenne fogadott orvosom, akkor bajok lettek volna, mindenki mást mondott, más gyógyszert adott volna, iszonyat kuszaság volt. A dokim mindennap rámnézett, csak rá hallgattam, különben van egy olyan érzésem, hogy már nem lennénk egyben. És hát, néhány szobatársam, akinek nem volt dokija, na az ő példájukon is láttam, hogy mennyire "lehagyatottak" saját orvos nélkül.


De a Te példád nagyon jó ellenpéldának. Kórháza és orvosa válogatja, hogy milyen ellátást kap a kismama. Na én sem az ellátásra panaszkodom, azt sem mondom, mindegyik orvos szar és felelőtlen volt, csakhát mindenki mást csinált volna velünk.

2010. szept. 19. 18:14
Két gyerekem van, és nem fogadtam orvos, szerintem szerencse kérdése, mert a lányommal két hetet voltam bent szülés előtt, és minden nap foglalkoztak velem, akinek meg volt fogadott orvosa, egy hétig volt bent a csajszi kivizsgáláson, a doki utalta be, de rá se nézett. Vidékről is hoztak terhes anyukákat, akiknek nem volt fogadott orvosuk, és komplikált esetek voltak, nagyon figyeltek rájuk, pedig nem fizettek senkinek!!!!
20. sysy66 (válaszként erre: 19. - Sysy66)
2010. szept. 19. 16:54
ja ez volt a szombathelyi korházban
19. sysy66
2010. szept. 19. 16:54
sok hölgyismerősöm mesélte hogy ha nincs szülésznő akkor elég gáz lesz, mert az orvosok addig rá sem néznek a szülő nőre amig a gátmetszést meg nem vágják és ossze nem varrja. a csaj mesélte hogy le se tojták ott vajudott x orája és még jo hogy a férje bennt volt és vizet stb. adott neki, mert a kedves nővér még az ágytálat is forditva tette be alá. ugye akinek meg katétere van az meg nagyon nem is futkoshat szoval jo hogy a férje hozott neki néha vizet és törölgette a homlokát stb.
18. sysy66
2010. szept. 19. 16:51

egyik ismerősmnek is volt fogadott orvosa hát hogy hogy nem épp szülés napján a nyaralását töltötte...

szegény nő végül is hiába fizetett honapokig a magán rendelésen ha végul is egy ügyeletesnél szült meg( teszem azt koraszulés koldokzsinorral a nyakon)

17. youlcsi (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. szept. 19. 15:23

szia!

többféle verzió létezhet.

ad 1. ha nincs orvosod, valóban le sem sz@rnak szüléskor

ad 2. van orvosod, és le sem sz@rnak szüléskor (jelszó: majd jön és segít rajta az, akinek perkál)

ad 3. van orvosod és minden flottul megy

ad 4. nincs orvosod de olyan dokit fogsz ki éppen osztályosnak/ügyeletesnek, aki hivatásának érzi azt, amit csinál.


én az utóbbiban bízom.

"sztk-s" terhesgondozásra járok. ha az orvos úgy látja jónak, hogy régen volt vizsgálat, akkor megvizsgál (megjegyzem, mi egyesével megyünk be, és a doki nagyon rendes, türelmes)... de emellett járok a saját dokimhoz is... szintén "sztk-s" rendelésre, azaz nem fizetek neki. szülni fogok annál, aki éppen ott van.


amit magánrendelésen otthagynék, azt minden vizsgálat után rakom egy külön kasszába... szülés utánra... ha esetleg elégetett lennék ;) illetve hát a dokimnak... valamiből megköszönni a 9 hónapot (pontosabban majd 3 évet)

2010. szept. 19. 14:45
Sajnos az a baj, hogy nem tudhatod előre, mennyire lesz komlikált a terhességed és a szülés maga. Ha nekem nem lett volna fogadott orvosom, akkor most nem lennék 2 gyerekes anyuka, mindkét gyermekem életét az orvosom felkészültségének és szakértelmének köszönhetem. De egyébként az sem mindegy, hogy melyik városban kell terhesgondozásra járnod, fórumos tapasztalatok alapján óriási különbségek vannak mind az ellátás színvonalát, mind pedig a fogadott orvosok kimondott vagy éppen csak sugallt tarifáit illetően. Ezért én azt javaslom, beszélgess minél többet olyan anyukákkal, akik abban a kórházban szültek, olyanokkal is, akik TB alapon, így gyűjthetsz reális tapasztalatokat. Alapjában véve ha nincs gond a terhességeddel és jók a visszajelzések az Sztk-s szülésekről, szerintem szülj nyugodtan ügyeletes orvosnál! Nálunk a fogadott orvos tarigfája horror, 10000/hó a terhesgondozás, (36 héttől kéthetetne) és 80.000 a szülés. Sajnos ki is mondják.....
15. 1da9380ac7 (válaszként erre: 9. - Tejszagúselyemfej)
2010. szept. 19. 14:38
Én ott kértem időpontot, 2hó távlatára kaptam volna.Vagy 3 hét de olyan orvoshoz(kb.28-30 éves),hogy tudta kinn várakozom, kisétált a rendelőből akkora arccal mintha isten lenne és csak 20 perc múlva esett le:én vagyok az egyetlen "betege"! Felálltunk és otthagytuk.Így sajnos maradt a magánrendelő.Akinél elvetéltem,és aki épp' ilyenkor is és mindig szabadságon van!
2010. szept. 19. 14:26
Ja ,és a ultrahangos vizsgálatra is úgy beszéltük meg az időpontot hogy ő legyen ott.
13. Nusika74 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. szept. 19. 14:23
Engem a védőnő megkérdezett hogy kihez szeretnék járni az sztk-ba terhesgondozásra,és csak a szülésnél fogadtam meg a választot dokit .
12. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. szept. 19. 13:51

Szia!

Mind a kettő helyre jártam.

Terhesgondozóba és magánorvoshoz is.

A terhesgondozóba 4X kötelező megjelenni szülésig,hogy kapjál anyaságit.A kiskönyvembe viszont meg volt jelölve,hogy van fogadott orvosom.

2010. szept. 19. 13:50
én mindkétszer SZTK-ba jártam terhesgondozásra és ügyeletesnél szültem. semmi problémám nem volt vele. ugyanaz volt a dokim a terhesség alatt, szülésnél persze más, de ugyanúgy foglalkoztak velem, sőt nálunk fordított a helyzet, ha van fogadott dokid a többi orvos nem foglalkozik veled. és ha valami gondod van nehezen szánják rá magukat :( ez van
2010. szept. 19. 12:42
Hiába jársz az sztkba a nőgyogyihoz aztán úgylátod rendes, ezért megkéred legyen ő a dokid, oké, de akkor járj hozzá, vagy a magánrendelőjébe, ésmár mondja is hogy alkalmanként mennyi, vagy járj ugyanoda (sztk) de a markát ugyanúgy tartani fogja, pedig az sztk felszereléseit használja. Undorító hogy ezért elvárják hogy fizessünk! Aztán mikor odakerűl a sor hogy jön a baba lehet elsem jön és levezeti más a szülést. :-( Ilyen is előfordúlt már és persze a pénzt azt kéri. :-(
9. tejszagúselyemfej (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. szept. 19. 12:38
Nekem egyelőre jó tapasztalatom van, Én a XI.kerületi rendelőbe járok, mivel oda tartozom. Nem kellet még soha fél óránál tovább várnom egyáltalán nincsenek sokan és az orvosnak van ideje rám. Úgy tervezem, ha nem lesz komolyabb bajom, akkor nem is lesz orvosom, szülök az ügyeletesnél. Az ismerősöktől is csak azt hallom, hogy a saját orvosod se garancia.
8. Eszterkee (válaszként erre: 6. - Aidababa)
2010. szept. 19. 12:37
engem szerencsére nem hívott a magánrendelésére :)
2010. szept. 19. 12:36

ha nincs fogadott orvosod szüléskor, akkor is van esély, hogy kedvesek veled. mert az ügyeletes orvos tudja, h nem fogadtál orvost, és számít arra, hogy ha kedves veled, akkor utólag kap egy kis pénzt. neki így is úgy is ott kell lennie és nem siet haza. de itt is attól függ, ki milyen "emberileg".

pénz nélkül is mindenkinek járna, h figyeljenek rá..

6. Aidababa (válaszként erre: 4. - Eszterkee)
2010. szept. 19. 12:35
Igen, ez szerintem is orvos-függő, de amelyik orvosnak van magánrendelője, az általában oda hívja azokat, akik körzetileg nem hozzá tartoznak.
2010. szept. 19. 12:34
Sok pénzért egy kicsivel jobb ellátás, de ennyiért inkább az sztk. Babaváráskor inkább máshová a pénz, mint az orvos zsebébe.
2010. szept. 19. 12:32

szia, elég gáz, ha ilyen az sztk-s terhesgondozás :S

de ha magánrendelésre jársz, az sem garancia, hogy normális az orvos és hagyja, hogy bármit is kérdezz. szerintem teljesen emberfüggő, hogy melyik orvos milyen. én sztk-ra járok és nem hívnak be senkit se rajtam kívül, ha kérdésem van, feltehetem, az orvos nagyon kedves. és nem fogadtam meg, csak terhesgondozásra járok hozzá és körzetileg sem hozzá tartozom.

2010. szept. 19. 12:31
Hát sajnos nagyjából leírtad, hogy milyen lehetőségek közül lehet választani. Vagy a balkáni ellátás, vagy valamivel jobb ellátás rengeteg pénzért. Én magánorvoshoz jártam, de kb. annyit kaptam érte, amit TB-alapon elvártam volna.
2010. szept. 19. 12:31
Valahogy ezt tényleg igy van legalábbis az ismerőseimtől ezt hallottam, akik szültek. Elég gáz, ha az ember rendesen fizeti a tb-t.
2010. szept. 19. 12:27

sziasztok. az lenne a kérdésem hogy mikor jár jobban az ember szüléskor? ha terhesgondozoba jár ahol nem kell fizetni, vagy ugyanahhoz a dokihoz aki ott rendel sztk-ban is és van magánrendelése is? ahol persze fizetni kell( azt sajna nem tudom mennyit) mert én vhol azt olvastam hogy aki terhesgdondozóba járt és igy nem volt fogadott orvosa le se tojták szüléskor ...bezzeg akinek volt..

tapasztalatokat várok.. barátnom szerint járjak csak a terhesgondozoba mert azt a pénzt amit otthagynék a magánrendelésen költsem inkább a babára..

meg a sztk-ban olyan átjároház van. 4esével hivják be a nőket közös oltözö..kérdezni nem merek a dokitól mert látom hogy már hivná a kovetkezőt meg az adminisztrátor is ott van ja és akik beszaladgálnak a nőgyogy.rendelésről orvosok..

koszike

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook