Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha fél éves a kisfiam és a tápszeren kivűl más folyadékot nem hajalando meginni? fórum

Mit tegyek ha fél éves a kisfiam és a tápszeren kivűl más folyadékot nem hajalando meginni? (tudásbázis kérdés)


14. xti_
2010. szept. 19. 17:20

nem kell túlaggódni ezt a kaka dolgot. 6 hetes kor után normális az is, ha néhány napig nincs kaki. az enyém volt, hogy egy hétig nem csinált semmit. még most is előfordul, hogy kimarad 1-2,sőt akár 3 nap is. ez egyáltalán nem ok arra, hogy cukrot adjunk a gyereknek, sőt! a cukorral csak rontunk a helyzeten, és még az ízérzékelése is oda lesz. nem csoda, hogy később már nem akarja meginni az üres teát.

a kamilla tea sem jó, inkább gyermekteát adj. a kamilla kiirtja a jó baktériumokat is a bélflórából. a piciké még éppen kialakulóban van, nem szabad beleavatkozni, mert hasfájósak lesznek, ha nincs elég bacijuk, ami segít megemészteni a táplálékot, stb.

13. costarika (válaszként erre: 12. - Buhu bahu)
2010. szept. 19. 16:18
Így már érthető a dolog. Nem egyszerű ez a kaki téma a babáknál és a cukrot meg a kamillateát javasolják. Mert ugye nem lehet mindig kúpozni vagy hőmérőzni(ezt nem próbáltam még, de valahogy idegenkedem tőle).
12. buhu bahu (válaszként erre: 7. - Costarika)
2010. szept. 19. 13:19

Tudom, hogy korai, de nekunk a drno mondta, hogy adjuk neki, azert, mert ket hete beteg volt, es nem akart tejet inni.Minden mast evett, de tejet nem volt hajlando sehogy sem meginni.Egyedul ugy tudtam neki tejet adni, hogy a gyumolcshoz, vagy a krumplihoz ontottem egy kicsit.Es ekkor mondta a doktorno, hogy nyugodtan adjak neki joghutrot, meg aludt tejet.

A cukort meg azert kezdte el kapni a teajaba, bar tudom, hogy nem jo, mert az segitett neki abban, hogy kakiljon.Csak most meg cukor nelkul nem akarja meginni a teat.

Hiaba a gyumolcs, van, hogy nagyon megszenvedunk vele.

Amugy azt szoktam en is csinalni, hogy pl az almat ha osszeturmixolom, akkor ontok hozza vizet, tehat minimalisan visz o be vizet, csak az h az izet ugy siman nem szereti, mert nem szoktattam ra idoben, es mert a cukros tea finomabb neki.

Az en babam masfel honapos kora ota tapszeres, ezert kezdtuk el teaztatni.O masfel honapos kora ota teat is iszik mindennap.Kamilla teat.

2010. szept. 19. 12:53

ugy tűnik lehet meg van a megoldás!

elővettem az egész cumi és üveg arzenálunkat amik még a bátyusról maradtak és oda adtam az aventes puha csőrt az ugy tűnik be válik de normális hogy közben rágcsálja,van két fogunk már:-)a bátyus soha nem használt csőrös üveget ugy hogy nincs tapasztalatom:-)

10. xti_
2010. szept. 19. 11:56
egyébként az én kisfiam is 6 hónapos, és ha látja, hogy vizet iszom, ő is kér. ha muszáj vizet adnod, akkor próbáld meg így, hátha bejön.
9. xti_
2010. szept. 19. 11:54

ne aggódj, 1 éves korig a babák fő tápláléka az anyatej, ennek hiányában a tápszer. tehát egyáltalánnem baj, ha többször eszik tápszert, mint csak reggel és este.

ha semmi baja, ne erőltetsd a vízivást. pláne ne szoktasd rá a cukorra! csak elromlik a foga, és egész életében küzdhet a cukorfüggőségével, mint mi mindannyian, akiket kiskorunkban rászoktattak.

2010. szept. 19. 09:11
Köszönöm,aranyosak vagytok:-)a hozzátáplálással nincs semmi gond mindent eszik amit ennyi idősen ehet:-)és elég lenne neki csak reggel és este a tápszer de így muszáj napközben is adnom:-)
7. costarika (válaszként erre: 6. - Buhu bahu)
2010. szept. 19. 08:30
A joghurt fél évesen még korai. Esetleg 7 hónaposan. A tea meg nem nekik való. Még ha babatea is. Mi sem teát iszunk szomjoltónak. Szép fokozatosan kell higítani a gyümölcsleveket és megszokja a vizet. Cukrot sem igen kellene adni nekik. De vannak édesszájú babák és valóban kis cukrot kell tenni az innivalójukba, mert csak úgy kell nekik.
2010. szept. 19. 08:22

Az enyém is fél éves, de ő iszik, és eszik sok mindent.Egyedül amit elrontottam, hogy a vízre nem szoktattam rá..Arra kellene rászoktatnom.

Az enyém teát, gyümölcsturmixot, joghurtot iszik.

Próbáld meg, hogy főzöl neki teát és cukrot raksz bele.Hátha ha édes, akkor megissza.

2010. szept. 19. 08:21
Nyáron itta meg a gyümölcslevet? Lehet, hogy nem szomjas. A tápszert néha én is hígítottam, de még akkor sem ivott mindig mellette, de ne aggódj ezen, kivéve, ha egészségügyi problémát okoz nála. Van annyi folyadék a tápszerben, hogy ne száradjon ki.
2010. szept. 19. 08:05
Esetleg elég bizarr, de a tápszer után kiürült üvegbe töltesz olyan 20-30ml vizet és azt szívesebben megissza, mert tápszer ízű. Ha esetleg a kevés folyadék miatt gond van a kakival, reszelt lédús almát, sütötököt kell neki adni. Ha nem kell neki, egy kis tápszert(már feloldott állapotút) kell beletenni, hogy ne legyen szokatlan annyira az ízük.
2010. szept. 19. 07:59
Kicsit több vízzel kell adni a tápszert és kész. Mondjuk 120ml helyett 130-140ml-t. Az én kislányom sem kért vizet sem gyümölcslevet. Hozzátáplálással hogy állsz? Azt is lehet hígabb kajával. És majd szép lassan átáll. Annyit elértem, hogy 8 hónaposan végre iszik, ha szomjas.
2010. szept. 19. 07:51
volt esetleg ilyen helyzetben,aventes üveget használunk de probáltam a nukkot is de nem fogadja el csak esetleg egy kicsit pohárból:-(
2010. szept. 19. 07:50
Segítsetek.fél éves a kisfiam és a tápszeren kivűl más folyadékot nem hajalando meginni, egy ideig megitta a gyümölcslevet kb 1, 5dl -t

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook