Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyult rákbetegek fórum

Gyógyult rákbetegek (beszélgetős fórum)


12. d344aee4de (válaszként erre: 1. - Jula)
2010. szept. 25. 12:42

Kedves Jula!

Édesanyámnál tavaly decemberben fedezték fel, hogy mindkét mellében rosszindulatú daganat van. Januárban (a születésnapomon) mindkét mellét eltávolították, sőt mindkét hónaljából kiszedték az összes nyirokcsomót, mert ott is találtak rosszindulatú daganatot. Utána kapott kemót, majd sugarazták. Viszonylag jól viselte az egész procedúrát és most is jól van. Már volt különböző vizsgálatokon (melyeknek az eredménye jó) és még hátra van a PET CT. Mindenesetre az egész műtét és kezelés alatt próbált pozitív lenni és nem a rákkal foglalkozni. Szerintem ez nagyon fontos!

Neked pedig kitartást, erőt és mihamarabbi gyógyulást kívánok!!!

11. jula (válaszként erre: 9. - 9bbc382386)
2010. szept. 19. 21:37

Köszönöm.

Én is hasoló jókat kívánok Neked, és soha ne legyen hasonló gondod! :-)

10. jula (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. szept. 19. 21:34

Ebben bízom én is, és természetesen próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz.

A filmet pedig én is láttam.

Köszönöm a hozzászólásod!

2010. szept. 18. 21:28

Szia!Keresztanyámnak volt mellrákja,ez még a 80'évek elején történt.Volt kemo,sugár,az utóbbi olyannyira tönkretette a bőrét,hogy plasztikázni kellett az egész mellrész és oldalát,itt bőrátültetése volt,elhaltak a kezében az idegek és még sorolhatnám milyen kontárság folyt abban az időben.Természetesen ma jól van,56 éves,igaz elvált Ő is,de boldog...és ez a lényeg.

Erőt-egészséget boldog teljes életet kívánok Neked is! :)

8. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - Jula)
2010. szept. 18. 19:43
Ha a szűrővizsgálaton derült ki, akkor az még a jobbik eset. Ilyenkor az esetek túlnyomó részében tudnak segíteni. Az viszont nagyon fontos, és ezt már biztosan sokszor hallottad, hogy a gyógyulni akarás, a pozitív hozzáállás rengeteget jelent. A Hallmarkon játszottak többször egy ilyen filmet (talán "piros rúzs" vagy hasonló volt a címe). Ez természetes, hogy lelkileg megviseli az embert.
7. jula (válaszként erre: 3. - 448f1a930a)
2010. szept. 18. 18:22
Szűrővizsgálaton derült ki,nem volt semmi előjele.Jól éreztem magam!
6. jula (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. szept. 18. 18:20

Sajnálom, hogy a férje elhagyta, nagyon csúnya dolog volt Tőle, remélem én nem járok így, bár nem csodálkoznék rajta, mert lekileg nagyon megviselt a dolog, idegileg nagyon labilis vagyok.

Csodálom, hogy még bírja a kis családom a kirohanásaimat. De nagyon bízom benne,hogy hamarosan gyógyultnak neveznek.

5. jula (válaszként erre: 2. - D7ffe12db2)
2010. szept. 18. 18:15
Nagyon köszönöm.
2010. szept. 18. 17:18
Éppen a napokban találkoztam az ismerősömmel, akinek 1999-ben levették az egyik mellét. Kemoterápia, stb. Orvosilag is gyógyulttá nyilvánították már évekkel ezelőtt, a történetéről írt is egy könyvet. Nagyon jól néz ki, igaz, ad is magára nagyon, mert a műtétje miatt a férje elhagyta. Egyedül a plasztikai műtétet nem vállalta orvosi tanácsra, aki azt mondta neki, hogy ne kísértse a sorsot... Évente jár ellenőrzésre. A műtét után 4-5 évvel még be is pasizott... És lelkileg is helyr jött, el tudja magát fogadni.
3. 448f1a930a (válaszként erre: 1. - Jula)
2010. szept. 18. 16:56
Csak azt szeretném tőled kérdezni,hogy a szűrővizsgálaton szűrték-e ki a daganatot,vagy magad vetted észre?
2010. szept. 18. 16:41

Kedves Jula, együtt érzek veled.

Én 7 éve vagyok tünetmentes.

Szeretettel kívánok neked is hitet, reményt, kitartást, és teljes gyógyulást!

1. jula
2010. szept. 18. 16:30

Sziasztok!

Gyógyult rákbetegek tapasztalataira lennék kiváncsi. Én sajnos most küzdök a mellrákkal.

Műtét, kemo már megvolt. Most jön a sugár.

Akinek van tapasztalata és megosztaná velem, nagyon hálás lennék érte.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook