Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amalgám tömés vs. terhesség :) fórum

Amalgám tömés vs. terhesség :) (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 8. 18:32
Egyébként terhes voltam, amikor sajnos 2 fogamat ki kellett húzni. Ne aggódj ilyenek miatt! Ráérsz akkor aggódni, amikor majd a gyermek sorra csinálja a hülyeségeket! Nekünk pl. a sebészetekre "bérletünk" volt.
55. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2010. okt. 8. 18:28
Szia! 20 éves a fiam, kb. 8 éves koromtól tele voltak a fogaim amalgámtömésekkel, tehát a terhességem alatt is! Ha eddig nem volt tőle bajod, ezután sem lesz! Legalábbis én eddig azt túléltem, bár mostanra már szinte mindet kicserélték.
2010. szept. 29. 10:25
2010. szept. 29. 10:18
Fogtöméshez nem kell röntgen csak a húzáshoz,hogy a gyökerek állását lehessen látni mert össze is lehetnek fonódva amit nem lehet kihúzni egyszerűen
2010. szept. 29. 10:15
Van direkt terheseknek való érzéstelenitő.Nem ártalmas a babának!terhesen is kezelnek fogatjobb lekezelni mint egy olyan gyulladás ami tényleg ártalmas a babára nézve.A szivedre is ráhúzódhat a gyulladás!
2010. szept. 29. 10:10
Bocsi,higanyt akartam irni nem olmot :)
2010. szept. 29. 10:09
Szia,ha van már amalgám tömésed aztterhesség alatt nem piszkálják mert a szervezetedbe és igy a baba szervezetébe nehézfém (ólom)jut.Nem is tömnek ilyenkor amalgámmal.
2010. szept. 22. 18:11
pfff:D:D:Djó ez a fórum gyerekek:D
48. egypt (válaszként erre: 47. - 88bea36763)
2010. szept. 21. 16:57
:DD
47. 88bea36763 (válaszként erre: 45. - Egypt)
2010. szept. 21. 16:51

Ha már buggyant vagyok, rudom, ez csak a higany. De legalább királynak hiszem magam (így is), és ez a lényeg :D

Úúúúúú, belegondolni is durva, milyen lehetten volna, ha anyámnak nem lennének tömött fogai :))

2010. szept. 21. 16:26
:D:D:D
45. egypt (válaszként erre: 42. - 88bea36763)
2010. szept. 21. 12:45
Ez a higany hatása?:)
44. egypt (válaszként erre: 43. - Levra006)
2010. szept. 21. 12:45
Én nem váratlanul estem teherbe, de az amalgámos töméseim egy percig sem nyugtalanítottak!:) Úgyis épp elég dolog miatt lehet idegeskedni ilyenkor, én ezt kihagytam...:)
2010. szept. 21. 11:05
Igazad van egypt! Lehet kár ezen ennyit rágódni. Ezért jó annak aki "váratlanul" esik teherbe, mert nincs ideje ilyen hülyeségeken enni magát:)
42. 88bea36763 (válaszként erre: 41. - Egypt)
2010. szept. 20. 23:15
...de legalább f@sza gyereknek hiszem magam :DD
41. egypt (válaszként erre: 39. - 88bea36763)
2010. szept. 20. 22:49

Ezt én sem tudom elhinni. Esetleg nehézfém allergiája volt, az okozta bajokat. Ilyen van, de akkor nem konkrétan a higany a bűnös.

Régen mindenkinek amalgámos tömése volt, akkor is Kevés kismama volt teljesen ép fogsorral, akkor mára már csupa higanymérgezett ember élhetne csak, ha valóban ilyen káros lenne.

2010. szept. 20. 15:35
Hát sajnos teljesen nem lehet "kiméregteleníteni" a higanyt.:(De viszont az tény hogy higany gőz szabadul fel a fogtömésekből, méghozzá nem is kevés. Az tény hogy megoldódtak a problémái és egycsapásra minden. De mondta is, hogy mondta neki a doki, hogy nagyon sok embernek vannak "tünetei" az amalgámtól, de ugye az az utolsó amire gondol az ember...
39. 88bea36763 (válaszként erre: 37. - Levra006)
2010. szept. 20. 13:18

Én nem hiszem el, hogy tényleg 3 amalgám tömés miatt voltak a problémái. Tudtommal a higanyt nem is tudjuk tisztító kúrával kipucolni, de lehet, hogy tévedek.

Ha tényleg egy ponttól kezdve odafigyelt magára, akkor lehet, hogy más káros anyagoktól, szokásoktól is megvált. Meg pl. redszeres életmód, megszokások sokat segítenek az emlékezésben (ha előtte "össze-vissza élt").


Szerintem a azzal a stressszel, ami alatt ezen rágódsz is többet árt. Ne egyél túlsok, főleg nagy halat (ha amúgy szoktál)! Az biztos, hogy több higanyt visz be.

2010. szept. 18. 15:15

Ja Buschne!:)

Igazad van egyébként. Ha minden ilyenen ennyit aggódnánk, talán egész nap ezen ehetnénk magunkat...mert tényleg annyi sz*rt megeszünk, megiszunk, belélegzünk, hogy döbbenet. Csak godoltam felvetem ezt a témát, hátha valakinek az orvosa mondott valami okosságot ezzel kapcsolatban:)

2010. szept. 18. 15:10
Az a baj ezekkel az amalgám tömésekkel, és magával a nehézfémekkel, főleg a higannyal, hogy olyan alattomos. Értem azt arra, hogy nem rögtön csinál galibát, hanem lehet hogy évek múlva több betegség okozója lesz. Mert szépen lassan beépül az idegrendszerbe, ahol a memóriát rombolja, majd depressziós tüneteket, bőrbetegséget és immunproblémákat okoz. Egy kedves ismerősöm panaszolta nekem (24 éves), hogy észrevette, hogy rengeteget romlott a memóriája. Még dokihoz is elment vele, olyan szinten. Volt 3 amalgám tömése. Persze a vizsgálatok semmit nem mutattak ki, aztán úgy hozta a sors, hogy ki kellett cseréltetnie az összes amalgám tömését és egy alapos méregtelenítő kúra után visszaállt a memóriája a régi állapotába és azt mondta ,hogy pattanásos bőre is helyrejött, sőt voltak ismeretlen eredetű szívritmuszavarai is, és azok is helyreálltak. Szóval durva, de igaz. És persze ezek után szerintem joggal gondolkodhatunk azon, hogy mi legyen a töméseinkkel. Lehet hogy a babában nem okoz "szembetűnő" fogyatékosságot, de lehet hogy tizenévesen depresszióra hajlamos lesz, vagy szívbeteg. Szóval durva ezen gondolkozni, de pl édesanyámnak is a terhessége alatt is voltak amalgám tömései és nekem is kialakult 23 éves koromra egy ingerületvezetési problémám. Ki tudja, hogy mi áll mögötte...?...
36. egypt (válaszként erre: 34. - B486c9cf7d)
2010. szept. 18. 09:19
Jó, akkor azt mondom, a babák 90%-a teljesen egészségesen születik.
35. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2010. szept. 18. 08:32
Szió,nekem most 3 és fél éves a kislányom,van 2 amalgám tömésen.Én voltam fogászati ellenörzésen terhesség alatt,és meg sem említették,hogy vegyem ki,mert káros a magzatra.
34. b486c9cf7d (válaszként erre: 32. - Egypt)
2010. szept. 18. 00:00
Azt nem tudhatjuk, mitol lesz.
33. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Levra006)
2010. szept. 17. 23:59
Ha ez megnyugtat, Angliaban meg tomnek amalgammal. Tartosabb a tomes, nem zsugorodik stb.
32. egypt (válaszként erre: 31. - Buschne)
2010. szept. 17. 23:51
Egyetértek. Mondjuk a nikotin bizonyítottan káros a magzatra. Ha valaki rágyújt melletted, te meg beszívod, az biztos sokkal többet árt, mint pár amalgámos fogtömés. Vagy a kipufogógázok, tartósítószerek, stb... Mégsem lesz ezektől sem baja a babának.
31. buschne (válaszként erre: 30. - Levra006)
2010. szept. 17. 23:44

Szerintem túlragozod.

Senkitől nem hallottam volna, hogy a tömései miatt nem lett volna egészséges a babája.

Persze, lehet, hogy 10 évvel ezelőtt még nem volt ilyen felkapott téma:)

Hidd el, vannak ennél nagyobb aggodalomra adó okok.

2010. szept. 17. 23:40
Hát én is ebben reménykedem...bár tényleg most itt az a kérdés, hogy jót teszel e azzal, ha a tervezett fogantatás előtt 2-3 hónappal kicserélteted az összeset, vagy pont hogy rosszat (mert hirtelen sok higany szabadul föl)...?
29. egypt (válaszként erre: 28. - Levra006)
2010. szept. 17. 23:36
Szerintem annyira minimális mennyiségű higany juthat így a babához, hogy bárhonnan máshonnan is kap annyit, ételekből, stb... Teljesen biztos vagyok benne, hogy semmi baja nem lesz egy babának sem a fogtömések miatt.
2010. szept. 17. 23:22
Igazából én (mint fórumnyitó):D arra akartam rávilágítani, hogy a már meglévő töméseink mennyire ártanak vagy árthatnak. Azt tudom sajnos, hogy a placentán átjutnak a nehézfémek. Egyébként minden fogorvos véleménye más. Mert ugye van aki azt mondja, hogy nem oldódik ki evés közben, de az azért igaz, hogy fluoridos fogkrém (minden fogkrém fluoridos:)) savas, vagy meleg étel hatására oldódik ki belőle. Az meg ugye rég rossz. Vagy választhatja azt az emmber, hogy ok, akkor kicseréltetem a gyermekvállalás előtt az amalgámokat fehér tömésre. Na de lehet hogy azzal többet árt, mert ahogy azt egy fórumtársunk lentebb említette előfordulhat hogy kisebb darabokat lenyelünk a kifúrt tömésből, vagy ilyenek...Illetve fölmerül a kérdé, hogy ha kicserélteted, mennyivel előtte? Meddig tart a szervezetnek, amíg "ledolgozza" a töméscsere során fölszabadult higanytöbbletet?? Ezek a megfejthetetlen kérdések mozgattak mikor elindítottam a témát:) ..és hát örülök, hogy már ilyen sokan írtatok!
27. 88bea36763 (válaszként erre: 25. - B486c9cf7d)
2010. szept. 17. 23:17
mondjuk, akinek büdös a szája, az kisebb eséllyel esik teherbe (legalábbis ápolt férfitól) :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook