Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mivel szoktatok port törölni?Olyan tippeket várok amitől 1-2nap múva nem lesz ismét poros a szekrény!:-)) fórum

Ti mivel szoktatok port törölni?Olyan tippeket várok amitől 1-2nap múva nem lesz ismét poros a szekrény!:-)) (tudásbázis kérdés)


27. Garmy
2010. okt. 20. 19:38
Én mindig Prontot használok, nálam bevált. Jó az állaga is, szép lesz a bútor tőle. Volt amikor elcsábultam olcsóbb bútorápolóra, de nem érdemes.
26. emagdi
2010. okt. 20. 18:42
légtisztító berendezés: szűri a port a levegőből, kvázi kevesebb kerül a bútorokra is...
25. CIVA62 (válaszként erre: 24. - Mari20)
2010. okt. 20. 17:54
1 hónapig?:))))))) ez király:))))
24. Mari20
2010. szept. 20. 14:50

pronto spray van hosszu ideig tartó is

1 hónapig taszitja a port....

23. mmacus
2010. szept. 17. 17:32
A L..dl-ben kapható nedves tisztítókendőt (nem popsitörlő, hanem a tisztítószereknél található!!!) használom, nagyon jó és kellemes illat van utána. Van citrom, narancs, alma illatban. Autó belső áttörléséhez is kiváló.
2010. szept. 17. 17:28
Én is popsitörlővel törölgetek már két éve. :)
2010. szept. 17. 13:37
Én popsitörlővel törölgetek,nálunk bevált:)
20. nik84
2010. szept. 17. 13:31
Nekünk mióta vízszűrős porszívónk van, szinte elfelejtettük a portörlést. Mondjuk ez most per pillanat nem oldja meg a problémát, főleg ha nem akarsz porszívót cserélni :)
19. MelisUK (válaszként erre: 16. - Katinkaboszi)
2010. szept. 17. 12:37
Ne is mondd, borzasztó a fürdőszoba takarítása, végre itthon vagyok szabadnapon (ilyen 10-12 órákat dolgoztam naponta az elmúlt pár napban) és nem bírom rávenni magam, hogy nekikezdjek. Azzal bíztatom magam, hogy holnap is szabad vagyok. :D De a ruhák mosását akkor is el kéne már kezdenem, mert nincs elég helyem teregetni, hogy mindet egymás után kimossam. :P Venni kéne mégegy szárítót a kettő mellé. :D
2010. szept. 17. 12:35
Tudjátok mi a megoldás a tv portalatítására? Ne legyen tv, hanem helyette kivetítő/projektor. Olvasgattam a hozzászólásaitokat és mindannyian szenvedtek a tv miatt. Nos, nekünk nincs tv-nk, így engem nem érint a téma. A kivetítő a hálószobánkban van az ágy felett egy kis átlátszó polcon így az ágyban ülve/fekve szoktunk filmezni. Nem fizetünk elő tv adásra sem, hisz az internetről minden letölthető ami csak érdekel és természetesen az is számít, hogy nincs reklám és időhöz kötöttség. Nagyon jó megoldás szeritnem. Így abba a hibába sem esünk bele, hogy meg a tv, csak mert hogy valami menjen. Akkor megy a film/mese stb, mikor tényleg nézni akarjuk, így kevesebb áram is fogy. Hogy legyen alapzaj, ennek érdekében pedig reggeli közben vagy főzéshez/mosogatáshoz a rádiót szoktam bekapcsolni a konyhában, így a helyi hírekről sem maradok le.
2010. szept. 17. 12:30

spray ide, tescos oda, hetente akkor is majdnem mindig törölgetni kell, esetleg kettő :D


nem szabad otthon lenni :DDD kész :D

2010. szept. 17. 12:29

Húúú Melis, fürdőszobát én is utálom, mert nekem is tele van minden csenténé csuprával :D

még a fiúké is ott van, ez egy 3 soros polc, meg még 3 másik ami a sarokban van, nah azt elérni kész rémálom :(


ami a tv-ket illeti, szemüvegtörlő kiskendő legalább egy hétig tisztán tartja. Ro....man árulja :)

2010. szept. 17. 11:47
Ja, egyébként az ilyen portaszító spray-knek, mint a Pronto tényleg van hatásuk, nélkülük a portalanítás után egyből lehetne újra portalanítani. Nekem most Tesco-s van, a Pronto-nak jobb az illata, de ez is ugyanolyan jó és sokkal olcsóbb.
2010. szept. 17. 11:45

Azt megfigyeltem, hogy amikor itthon vagyunk, akkor ugye nap mint nap szellőztetés van, jó időben éjjel-nappal nyitva van bukóra az ablak szitne minden helységben. Ilyenkor irtó nagy por van. Mikor hazamegyünk anyuékhoz látogatóba és egy hétig is nem vagyunk otthon és előtte kitakarítok, akkor hazaérve minden ugyanolyan tiszta, semmi sem poros, mert nem jött be a por az ablakon. Viszont ha otthon van az ember, akkor nem megoldható a nem szellőztetés, hisz arra szükség van.

Ami szerintem egy nagyon jó ötlet, az a levegőtisztító, amit az allergiásoknak is nagyon ajánlanak. Ez egy olyan jellegű szerkezet, mint a légkondi, a falra kell felszerelni, beindítani és áttisztítja az egész levegőt, az állatszőrtől kezdve az atkákig, penészgomba spóráit, mindent magába szív és totál tiszta lesz a levegő, antiallergén. Ez minden port is magába szív, egy ilyen kütyüvel megkönnyíthető a portalanítás, ritkábban lesz rá szükség.

Nekem szerencsére nincs gondom a portalanítással, mert szekrényünk pl csak a hálókban van, a nappaliban csak az üveg asztalt, a kandallót és az ablakpárkányt kell letörölnöm. :D Felénk (Skócia) nem divat a szekrény, mindenfelé beépített szekrények vannak - hála az égnek. A hálónkba viszont direkt vettünk ilyen L alakú szekrénysort ami átível az ágy fölött, na ennek a tetejét kell letörölnöm, a két éjjeliszerkényt meg a fehérneműs szekrény tetejét és kész. Ami nekem a nagyobb gondot okozza, az az, hogy minden egyes ajtaja tükrös, így folyton azt kell simogatnom, hogy tiszta legyen, meg a nappaliban is üveg asztal van, meg 5 hatalmas ablak... Én ebbe gebedek bele.

Ja, a másik hálónkban egy kétajtós szekrény van, az nem zavar sok vizet. A falra van két polc felszerelve meg egy ágy fölé való kis szekrény, ezeket kell letakarítanom, meg a fürdőszobában levő polcokat, amiket nagyon utálok, minden hülye kozmetikumot leszedni, majd visszatenni, utálom. :P

2010. szept. 17. 10:40
Köszönöm!Hát mi sem földút mellett lakunk de hamar újra porosodik minden szekrény!:-(Én is hetente szombatonként szoktam letörölgetni mindent de azért hét közepe fele már megint poros és szombatig idegesit!Használtam már prontot,tescos szert is sőt még lidl-set is,de egyformák szerintem!
2010. szept. 17. 10:35
Sztem nincs olyan csodaszer sajna!
2010. szept. 17. 10:35

Én hetente törlöm a port. Tesco bútor ápolót használok. Nekem jobban bevált ez, mint a prontó.

Én nem nézegetem 2 naponta, mert akkor már kikészültem volna. Így szombatonként felmosás után törlöm le a port:)

2010. szept. 17. 10:34
Na erre en is kivancsi lennek, de szerintem ilyen nincsen. En idaig akarmilyen csoda dologgal probaltam meg, ha nem is masnap de legkesöbb 2-3 nap mulva mar megint poros volt!
2010. szept. 17. 10:34
Prontó, de reménytelen. Egyik őrült pillanatomban kitaláltam, hogy nekem fekete bútor kell. Szerintetek? Ahogy letörlöm, már kezdhetném is elölről. :(
8. Chrissy28 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2010. szept. 17. 10:33
A tv mivel magneses mindig sok port vesz fel. Az poros is fog maradni. Ezert is nem jo (egeszseges) pl tv-vel a szobaban aludni.
2010. szept. 17. 10:31
Én is prontót használok a szekrényen rendben is van a dolog, de a TV tényleg nehezebb eset, szerintem azt senki nem tudja megoldani, hiszen működésében vonzza a port.
2010. szept. 17. 10:31
En egy vodorbe szoktam egy mindenfeluletre valo tisztitoszeres oldatot kesziteni, es azzal torlom le a szekrenyeket. A ruhat amit hasznalok, jol ki szoktam csavarni, hogy az csak enyhen nedves legyen. Tehat nem csurgo vizes.
2010. szept. 17. 10:31
Mikroszállás törlőkendő.
2010. szept. 17. 10:29

Szerintem felejtsd el :o)

Én már mindent kipróbáltam rongyokból és szerekből is, és a tv-n másnap már látom a "réteget", pedig kertvárosban lakunk, és nem földútnál...

2010. szept. 17. 10:29

Szia!

Én is prontót használok, nagyon meg vagyok vele elégedve!!!

2010. szept. 17. 10:28
Én Pronto-t használok...
2010. szept. 17. 10:27
Ti mivel szoktatok port törölni?Olyan tippeket várok amitől 1-2nap múva nem lesz ismét poros a szekrény!:-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook