Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Letapadt izmok, görcsös végtagok! Mit lehet tenni otthon, házilag, hogy ezek megszűnjenek? fórum

Letapadt izmok, görcsös végtagok! Mit lehet tenni otthon, házilag, hogy ezek megszűnjenek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 18. 13:45

nekem az ősi magnézium olaj és gél vált be. Régebben hetente egyszer kétszer fejfájásom volt, de elkezdtem masszőrhöz járni és ő javasolta az Ősi Magnézium Gélt. Otthonra vettem olajat itt:

[link]

33. moncsicsi83 (válaszként erre: 32. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 25. 14:32
Köszi, szerintem megyek is ebbe a fórumba... :)
2008. dec. 29. 11:02

Fórum - 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide!


Én amióta csinálom az öt tibetit, teljesen fellazult az izomzatom. Régen jártam masszőrhöz, teljesen el volt csodálkozva, hogy annyira kötöttek voltak az izmaim. Kicsit javított rajta a masszázs, de a tibeti 100%-osan rendbe hozta kb. két hónap alatt.

2008. dec. 29. 10:53

Nincs esetleg kalcium es magnezium hianyod? Arra mutatnak a tuneteid.

Egy egyszeru verteszt anonnal kimutatja, szerintem probald meg.

2008. dec. 2. 02:42

Nekem úszást, viz alatti masszást is írtak fel- az is használt.

Jobbulást.

29. moncsicsi83 (válaszként erre: 26. - 996d3b2ccc)
2008. dec. 1. 22:48
Bocsi, de mi az a biptron?
2008. okt. 23. 14:15
magnézium potlás és massage
27. favali (válaszként erre: 26. - 996d3b2ccc)
2008. okt. 22. 22:14
Szia! Nekem megvannak a színek is hozzá, szerinted a görcsös kézre milyen színeket használjak és mennyi ideig?
2008. márc. 20. 21:39

Nekem most kelt el egy használt biptron, de máris van két új és egy másik használt helyette.

Majd féláron!

Ha budapesti vagy, odaadom kipróbálni, ne menj bele lutriba...

2008. márc. 7. 09:35
Mozgás és maszirózás ! De tegyél 2 lavorba vizet ,az egyikbe hideget a másikba megeleget ..és tedd ,felvátva bele a lábad .
2008. márc. 6. 23:04

Ha van erő, akkor mozgás, ha nincs lehetőség mozgásra, akkor masszír de a bioptron mindenképp segít a fellazításon, nomeg nem engedi berepedezni a szalagokat.

Sok idös embernek segítettem az utóbbi idöben, és több sportolónak kezeltem a gipsz után letapadt szalagját...

23. Sarolta1954 (válaszként erre: 22. - Moncsicsi83)
2007. szept. 23. 19:30
Rendszeresen járok rehabilitációs korházi kezelésekre. Ott a gyógytornász által betanított tornát alkalmazom. Minden reggel azzal kezdem, mert a nyaki rész teljesen egybe áll, és ki kell mozgatni, hogy mozogni tudjak. Körzésekből áll ennek a kimozgatása. A Te panaszodra legjobb gyógytornát, egy gyógytornásszal kellene megbeszélni, és betanulni. A gyógytornász egyénileg tud segíteni a problémádon.
22. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - Sarolta1954)
2007. szept. 23. 10:53
Milyen tornát csinálsz otthon? Valami videóról, vagy amit a gyógytornász ajánlott? Ez rdekelne...
2007. aug. 21. 05:58

Amit eddig én tettem magamért, s bevált:

(Most nincsenek évek óta ilyen problémáim.)

A sárvári fürdőnek a sója a vízbe. Kellemesen meleg vizet engedni -- vagy ilyesmi összetételű gyógyfürdőbe menni s speciálisan tornáztatni a fájó végtagot.


Persze nem mindegy mitől fáj, ezért az egészet az ORTOPÉDIÁN kell kezdeni. Ez a szakorvos ír fel fizikoterápiás kezeléseket, amik szintén segíteni szoktak.


Egyik lányom szenvedett Achilles problémával, rövidülése volt. FEKÜDNIE kellett, semmi terhelés 2 hétig, teljes felmentés tornából s fél évente kontrol. Közben tapasz a SAROKRA a talpán. Amikor a gyulladás enyhült, spéci torna:

Állásban vállmagasságban megfogni valamit, erősen megkapaszkodni, s lassan leguggolni úgy, hogy közben ne emelje fel a sarkát. Naponta 3*20 leguggolás, ameddig az ín engedi. Semmi megerőltetés, ha fáj, abbahagyni. Minden szárazföldi sporttól el lett tiltva egy időre.

A masszírozás helyileg szóba sem jöhetett, de a gyengéden kivitelezett talpmasszázs tetszett neki.Akkor is a felírt krém lett neki bemasszírozva. Azóta 6 év telt el, s úgy tűnik kinőtte ezt a problémát, bár terhelni nem meri.

(Bocs, hogy hosszú lett.)

20. ec63a7fc29 (válaszként erre: 3. - 5a5c6c6a02)
2007. aug. 21. 05:43

Mi lett a lábaddal azóta? Találtál orvost?

Kipróbáltad a F-EP-t?

19. dee
2007. aug. 20. 22:24
Én még a sós fürdőt ajánlom.Ott könnyebb a mozgás,torna is.Nekem a gyógytornász mutatott izomerősítő gyakorlatot,mindig ott csinálom.
2007. aug. 20. 20:17
Ez nem igazán igaz, még mindig sok mindent tehetsz otthon. sőt.... Te tehetszt magadért nagyon sokat. Ezt tapasztalatból tudom. Te ugyan nem tudod mi az az érzés kiesés, de Én igen. Háromszor műtötték a gerincemet, nagyon sok helyen zsibbadok. Jelenleg is gerinccsatorna szűkűletem van, megint műteni kellene. Egyre jobban nyomja a gerincvelőt. Nehezen járok. Mellette még egy nyaki sérvem is van, az is befelé nő, és az is a gerincvelőt nyomja. Zsibbad mindkét kezem, és a fejem is. Azért írom azt, hogy Te tehetsz magadért a legtöbbet, mert így igaz. Minden reggelt tornával kell kezdeni. A TENS készűléket kell használni Achilles ín mozgatására. A gyógytornász csak tornáztat és azt otthon, magadtól is tudod végezni. Remélem segítettem valamennyit, ha érdekel bővebben /bár ez is hosszúra sikerűlt/ keress meg, és szivesen válaszolok.
2007. aug. 20. 12:03

Ha már letapadtak az izmok,izületek,nem tehetsz semmit házilag.

Azonnal reumatológiai kezeléseket kell,hogy kapjál.

2007. aug. 1. 18:45
Ez a TENS készülék nem olyan, mint amit a tv-ben is hirdetnek?
15. d'or (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2007. júl. 30. 07:36
szio ,a masszas tenyleg nagyon jo lenne, ha pedig ne mtudsz igazan eljutni,akkor ajanlom figyelmedbe, a TENS keszuleket, ami kimondottan ilyen helyzetekben hasznalhato.Mi is ezt hasznaltuk paromnal terdmutet utna, mert sajan rendesen elvagtak az egyik izmat...e meg rendbejott ezt haszalta nap, mint nap ,+fajdalomra is nagoyn jo.ha erdekle irjal pirivt ,mert nekem van otthon ez a keszulek,..max megbeszeljuk, ha szeretned hasznalni,OK?
2007. júl. 30. 07:15
Mozogni, mozgatni.
13. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2007. júl. 30. 00:11
más megoldást nem tudok,sajna!neekm is most haverok mondtak h menjek el a baratnonkhoz aki gyogytornasz, rosszabbat ugyse tud csinalni vele ha minden igaz!holnap megyek be a korhazba ahol vizsgaltak anno, és megnézetem megint!hátha!koszonom a segitsegeteket! :D
12. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - 5a5c6c6a02)
2007. júl. 29. 22:09
Maszírozás az biztosan jót tesz, én is voltam, de mostmár a munkám miatt nem tudok menni, így egyre jobban tapadnak le az izmaim, fájnak a karjaim, zsibbadnak, egyre rosszabb. A masszőr, ha jóhoz mész biztosan segít. Eleinte biztosan fájni fog, de aztán ahogy egyre többet jársz hozzá, egyre jobb lesz. Nekem is ez kellene, de nincs időőőmm :( se energiám, sőt néha még pénzem sem. Masszőr helyett még valami megoldás?
11. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2007. júl. 29. 20:11
azt mondta, h ha késobb elojon akkor megmutik!semmit, mégcsak meg se emlitette a gyogykezelést!masszázsba meg bizti megpusztulok FÜLÖPKE! :( cefettul fáj igyis, nemhogy még más masszirozza!
10. fülöpke (válaszként erre: 5. - 5a5c6c6a02)
2007. júl. 29. 20:09
Ha én lennék a helyedben, már rég megkerestem volna egy jó masszőrt, és meg masszíroztattam volna magam vele. Én havi szinten van úgy, hogy többször is megyek a masszörhöz, helyre "pofoz", és megyek utána a dolgomra.Biztos, hogy fájdalmasabb, és egy kezelés nem is elég szerintem, de legalább nem kell 6 hónapig feküdnöd,főleg ilyen melegben. Orvoshoz én nem mennék ilyen ügyben.
9. emagdi (válaszként erre: 8. - 5a5c6c6a02)
2007. júl. 29. 20:04
doki mit mond? nem küldött el gyógytornára v. gyógymasszázsra?
2007. júl. 29. 18:44
olyan mintha, mindjárt elcsattanna az inam!borzalmas!
7. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 6. - Bea70)
2007. júl. 29. 18:44
nem tudok ráállni a lábamra hosszabb ulés vagy alvás utan,de csak ajobbra, feszul az Achillesem!milyen érzés kiesés?ezt nem értem ezt a kerdest!
6. Bea70 (válaszként erre: 5. - 5a5c6c6a02)
2007. júl. 29. 18:38
És milyen tüneteket okoz? Van érzés kiesésed vagy valami más?
5. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 4. - Bea70)
2007. júl. 29. 18:37
Köfi, de azt mondtak 2 éve, h legkozelebb műtik.azért probalok keresni valami kiutat, mert el akarom kerulni ezt a lehetoseget, megzavarodnék 6 honapi fekvés, és járokerettol az tuti!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook