Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Permanens harc a szőrnövekedéssel fórum

Permanens harc a szőrnövekedéssel (beszélgetős fórum)


2012. márc. 29. 00:29
sziasztok!!23 éves vagyok,és nekem is a fránya szőrök a problémáim.nincs egy árva hely sem rajtam,ahol ne lennének ott.epilálom a hátam combom,karom,hasam,fenekem.a lábamon nem tudom csak borotválni,mert ha gyantáztatok befelé nönek,nem birok vele.a cicimen is vannak nagyon hosszuak,csipeszelem.tud valaki jo megoldást?nőgyógyászhoz még nem mertem elmeeni!magánrendelésre menjek?köszi a segitséget elöre is!szép estét
14. stuxx
2009. szept. 22. 14:55

Sziasztok!


Nyáron próbáltam ki először ezt az újfajta "csodaszernek" kikiálltott szőrtelenítő krémet, amit mindenhol hirdetnek. A múlt héten voltam a második kezelésen.

Hááát...

Gyantázás után kenik fel, kb. 1 percig van rajta, és utána leszedik. Alig valamivel volt olcsóbb mint a villanófényes ipl-kezelés, de egyenlőre nem látom azt a látványos szőrkihullást és ritkulást, mint amit az ipl kezelések után tapasztaltam.

Az elmúlt 4-5 évben a bajszom, állam, hónomalját és végül a fazonomat is kezeltettem ipl-el. Az is fáj -nem kicsit-, viszont nekem teljesen bevált.

Egyedül az alkaromon nem lehetett alkalmazni, mert sötét a bőröm és világosak a szőrök.

Gondoltam most ez az új "csoda-krém" majd a karomról is megszabadít az ádáz szőröktől, de talán csak annyit segített, hogy lassabban nő, és kissé vékonyabbak tán.

Az egyik aukciós portálon tök olcsón lehet rendelni, kb. annyiba kerül a két flakon, mint amennyiért a kozmetikusok egy kezelést végeznek. A két tubus nagyon sok alkalomra elég. Mindezt a kozmetikusom ajánlotta, aki ipl-el is kezelt, és a krémmel is, de szkeptikus a krémet illetően.

Ha folytatom, akkor inkább magamnak bekenem otthon miután a kozminál gyantáztatom a karom.

Ennyit tudok a témához hozzáfűzni.

Bocs, hogy hosszúra sikeredett...

2009. szept. 14. 11:30

Én használok szőrnövekedés gátlót. Nagyon sokat szenvedtem már a lábam miatt... Régen a folyamatos epilátor-borotva cserélés teljesen sebessé tette, és mai napig megvannak a hegek, amik epilálás után még "csodálatosabbak". Eddig ezért nem hordtam miniszoknyát vagy rövidnadrágot még nagy melegben sem, vagy ha igen, tettem rá valami bőrtől nem teljesen eltérő folyékony alapozót...


Gyanta amúgy a legjobb, csak ahhoz szükséges bizonyos nagyságú szőrréteg, amit nyáron biztos nem várok meg, ezért volt mikor hetente vagy méggyakrabban epiláltam. Nos, ez sem tesz túl jót, mert minél kisebb a szőr, annál nagyobb utána a seb, majd a heg.


Aztán hallottam a Leila titkáról és rendeltem egy tegéllyel. A közvetlenül epilálás után keletkezett sebeket hamar eltünteti, de mivel az a lényege, hogy hosszútávon ritkatja és véknyítja a szőrt, már nem lesz olyan sebes a beavatkozások után, így van ideje regenerálódni a bőrnek.

Nemrég rendeltem még 4 tégelyt és egyre jobbnak látom a lábam, sőt már gyantázni is tudok mert ha nagyobb is a szőr, már nincs annyi és nem látszik annyira. Remélem később még jobb lesz.


(Amúgy a krém elvileg csupa gyógynövény, amit le se tagadhatna, mert a színén és az illatán is látszik - Unicum szag :))

2009. szept. 12. 16:15

Nekem nem szedi ki a gyanta a szőrszálaimat, több marad mint amennyi kijön.

Epilátort használok.


Egyébként szőrtüsző gyulladásra lehet venni egy Terbisil nevű kenőcsöt, gyorsan elmúlik tőle.

2009. jún. 6. 18:21
En evekig gyantaztattam otthon kozmetikussal a labamat, nekem bevalt. Mivel most Ausztriaban elek es itt a labgyantazast "aranyarban" merik attertem az epilalasra. Nekem az is bevalt. Igaz nem a legolcsobb gepet hasznalom!
2009. ápr. 17. 21:27
A gyanta egyértelműen jobb,én féltem tőle,merthogy fáj,mondták sokan,de nem vészes.Én ajánlom nektek ezt,addig fáj mig letépik a csikot,s aztán bepirosul,mert kihuzza gyökerestől,de elmulik elég hamar,de ez bőrtipustól függ persze...
9. 68988e313f (válaszként erre: 8. - 0e126cc6bf)
2008. ápr. 28. 19:48
Én is gyantázok már.Pedig évekig rettegtem tőle.sokkal jobb mint az epilálás!!!!
2008. márc. 10. 10:57

Gyanta! Epilátor sokkal fájdalmasabb, és lassabb, valamint nem szedi ki az összes szőrszálat. Nekem a gyanta vált be. Sose nőtt még be tőle a szőröm.

Ha valakinek kell valami infó, írjon nyugodtan.

7. ezusteso (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. júl. 30. 04:54
Szerintem az epiláláshoz az a jó, ha szőrszál " keményen áll", a gép könnyebben kirántja és egy rövid szőrszál kb. egy vékony rézdróttal vetekszik keménységben. Az áztatás inkább a bőrnek jobb, mert könnyebben kihúzódik belőle a szőrtüsző. A gyulladást nem javítja, miért is tenné.
2007. júl. 30. 04:46

Aha, szóval ti is szenvedtek vele. Kozmetikus azt mondja, hogy rendszeresen kell radírozni a felső réteget és állandó hidratálással puhán tartani a bőr legfelső rétegét, akkor nem fordul vissza a bőr alatt növekedő szőrszál. De ez a módszer is csak csökkenti a gyulladást, nem tökéletes.

A borotvát szerintem ne használjátok, nemcsak azért, mert pár óra alatt borostásak lesztek, hanem azért sem, mert erősíti a szőrszálakat. Gondoljatok a smirgliarcú pasikra!

A szőrnövekedést gátló krémet nem próbáltam, várom a tapaztalatokat. Kicsit ódzkodom tőle, mert egy természetes folyamatot gátol, annak a rohadt szőrnek nőnie kell.( Ugyanúgy, mint ahogyan az izzadást sem jó gátolni, megvan a funkciója, csak kezelni kell tudni.) Azonkívül nem vagyok benne biztos, hogy a krém valóban gátolja a szőrnövekedést, lehet, hogy csak becsapás, üzlet. Mint tudjuk, a nők szépülni vágyása kiapadhatatlan pénzkereseti forrás élelmes embereknek. Ha valaki használta már, kérem, írjon róla.

A villanófényesre bólogatott buzgón a kozmetikus, de biztosan tudom, hogy azzal lehet bajt is csinálni és úgy gondolom, hogy még vagy egy évet várnék vele, míg a technika kiforrja magát és a gyakorlati tapasztalatok alapján finomítanak rajta. Meg kb. addigra leszek annyira feldühödve, hogy kipróbálom egy életem egy halálom jeligére.

5. bogyoka20 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. júl. 29. 09:38
Írtam hogy kezdő vagyok,csak 1 tipp volt
4. emagdi (válaszként erre: 2. - Bogyoka20)
2007. júl. 29. 08:22
nekem tökre nem használ az áztatás, attól még ugyanúgy begyullad egy csomó szőrtüsző
3. emagdi (válaszként erre: 1. - Ezusteso)
2007. júl. 29. 08:22

nekem is ez a gondom.

epilátor az én bőröm is kikészíti, a borotva meg ugye azért nem jó mert 2 nap múlva már megint borostás az ember bőre :((

gondolkodtam már lézeres szőrtelenítésen, dehát annak a hatékonyságáról is megoszlanak a vélemények sajna:(((

én is várom a tuti ötleteket!:))

2. bogyoka20 (válaszként erre: 1. - Ezusteso)
2007. júl. 29. 08:19
Ne rémíts el!Most térek át a borotváról az epilálásra!Akkor nekem is ugyanez lesz????De egyébként azt hallottam,hogy áztatni kell magad a fürdőkádban epilálás előtt,mert megpuhulnak a szőrszálak,könnyebben jönnek.Nem próbáltad még a szörbenövekedést gátló krémet?
2007. júl. 29. 05:28
Kérlek, segítsetek! Évek óta itthon géppel epilálom a lábszáramat és egyre inkább tele van begyulladt szőrtüszőkkel. Kozmetikus nem tanácsolja a borotvát. Mi a megoldás? Vélemény a szőrnövekedésgátló krémről? Vagy bármi egyéb praktika? Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook