Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sertéskonzervből milyen ételt, ételeket lehet készíteni?Ti milyet szoktatok? fórum

Sertéskonzervből milyen ételt, ételeket lehet készíteni?Ti milyet szoktatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 4. 09:59
Örülj annak a mai világban hogy megválogathatod hogy mit eszel...
53. ZITA9770 (válaszként erre: 43. - Loni)
2008. jan. 28. 12:39

Ezt holnap ki is próbálom:)

Van itthon 2db-al.mennyi tésztát vegyek hozzá?

2008. jan. 28. 12:33

Én a rakott karfiolt szoktam belőle csinálni.

1 közepes hagymát megdinsztelem kevés olajon,pirospaprikát teszek rá,felöntöm egy pici vízzel,beleteszem a felkockázott löncsöt.Egyet rottyan és kész.

Nálunk sokkal jobban szeretik ebből a rakottkarfiolt,mint az igazi darálthúsból,mert nem olyan száraz.

2008. jan. 28. 09:58
nem minden márkájubol eszem meg és nem is napi szinten,de ehető...sőt...finommá lehet varászolni.A drágább felvággottakban ,kész vagy félkész alapokban,sőt egészségesnek titulált termékekben is rengeteg adalék van,amiröl fogalmad sincs mi is valójában...én a külföldről érkezett akár márkás termékeket is nagyobb fenntartással fogadom mint a magyar gagyit...
2008. jan. 28. 09:58
nem minden márkájubol eszem meg és nem is napi szinten,de ehető...sőt...finommá lehet varászolni.A drágább felvággottakban ,kész vagy félkész alapokban,sőt egészségesnek titulált termékekben is rengeteg adalék van,amiröl fogalmad sincs mi is valójában...én a külföldről érkezett akár márkás termékeket is nagyobb fenntartással fogadom mint a magyar gagyit...
2008. jan. 28. 09:24

Látom,vannak,akik beírták,h még a kutyának se adnák, meg mennyi tartósítószer meg telített zsírsav van benne,meg egyéb.

Asszem, azért vannak,akik tényleg nem engedhetik meg maguknak a pulykamellet meg a bélszínt. És vannak alkalmak, amikor nagyon gyorsan kell valami kaja...

Nem kellene átesni a ló másik oldalára.

2007. dec. 7. 06:34
Fasírtot, spagettit.
2007. dec. 6. 23:56
Mexicói chillis bab
2007. okt. 11. 19:54
Köszike mindenkinek a válaszokat:)
45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 43. - Loni)
2007. okt. 9. 10:16

Én is szokatam úgy,igaz többnyire pennetésztával,akkor az a neve hogy "csőben sült bolognai penne":-)

Volt hogy sok tészta maradt aránylag,és abból varázsoltam egy sütőset,jobb az íze mint maradékként enni:-)

2007. okt. 9. 09:47
nem szoktam
43. Loni (válaszként erre: 42. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 9. 09:46

A páromnál ez a menő spagetti. :)))) Nálunk még azal van fel*zva, hogy a végén belekeverek egy tejfölt, azzal megrottyantom, és úgy öntöm a tésztára. Picit krémesebb és "tapadósabb" lesz, azaz jobban rajta marad a tésztán.

Van úgy, hogy az egészet ezután tepsibe öntöm, sajtot reszelet rá, és kisütöm. Így másnap könnyebb elvinni munkába.

2007. okt. 9. 06:10
Ha gyors spagettit akarok maggi vagy knorralappal(nem az üveges,hanem a tasakossal)nahyon hamar készen van,igazmagyarosan feldúsítva:tehát pörköltalapot készítek,abba rakom bele az összetört löncshúst majd a vizet és port....lehet igénytelen,de szeretjük.Apától tanultam így elkészíteni,gyors pasikaja a fárasztó munka után....másrészt ki tudja miket megeszünk még tudtunkon kívül.....
2007. okt. 9. 06:04
fasírt, töltött paprika, -káposzta, mindent, amit egyébként darált húsból készítek.
2007. okt. 8. 18:26
rakkott káposztát székely káposzta spagetti tésztával öszekavarni rántani
2007. szept. 5. 23:35

Akkor van,teljesen egyetértek veled.

Loni,eva7 köszike a válaszokat.

38. eva7
2007. szept. 4. 18:03
darálthúskonzervet leszelem és kirántom!Isteni!
37. Loni
2007. szept. 4. 17:23
Darálthús-konzervből készül nálunk a spagetti-feltét, néha melegszendvics.
2007. szept. 4. 17:22
Nem mindenki vastag hó végén. Nem kell lefikázni azt aki megveszi/megeszi, végtére a minőségi cuccokban is van mindenféle adalék a.
2007. szept. 4. 16:04
Rozália,kroton,köszi a válaszokat.
34. kroton
2007. szept. 4. 15:49
Én például kiszoktam panirozni és megsütni.Lencsefőzelék mellé isteni finom.
2007. aug. 8. 06:04
Lehet belőle csinálni töltött paprikát, spagettit, fasírtot és ha szeletekre vágod, akár ki is ránthatod.
2007. aug. 8. 05:52
Mint megtudtuk a napokban E412-est.
31. leona78 (válaszként erre: 25. - Rekus)
2007. júl. 29. 16:55
Köszi szépen a gyors választ :))
2007. júl. 29. 11:37
Nem használom nem jött be.
2007. júl. 29. 09:50

A darálthús / nem mindegy melyik gyártó gyártja/ jó lasagne gyors elkészítéséhez.

Én is tudom mik vannak az ilyen készítményekben, de ha ehető, miért ne?

Lehet, hogy sokmindent megettünk már, csak nem tudtuk mi van benne. Tudjátok, amiről nem tudunk, az nem fáj....

2007. júl. 29. 09:09

Apukám élelmiszeripari főiskolát végzett. ( A szakterülete a tartósítóipari termékek.) Nálunk száműzve voltak az ilyenek. Mindig azt mondta, mert tudja, mi van benne. Emiatt én sem használom.

Szerinte májízű gezemice. Ha valami májasat szeretnék enni, akkor a gyulai májas, vagy a friss máj. :))


A sertés darálthúst egyszer próbáltam darált hús helyett, nem jött be. Kidobtam a produktumot. Így aztán ezeket nem fogyasztjuk. Veszek helyette ugyanannyi pénzért igaz darált húst.

2007. júl. 29. 08:58
Sertés darálthús konzervből készítem 11 éves lányomnak a spagettit, mert CSAK abból eszi meg. Amúgy magunknak sovány, darált marhahúsból készül, de a gyereknek nem kell. Nem is gondolok rá, mi van benne. Tény, hogy nagyon zsírosnak tűnik.
2007. júl. 29. 06:35
Semmilyen húst nem fogyesztok,kivétel a hal.A családomnak nem szoktam készíteni ezekböl a löncs darálékból semmit mostanában.Mert nem szeretik,véleményem röla:Nem embernek való!
25. Rekus
2007. júl. 29. 05:53

Kollégista korom csilisbabja:

1 nagy konzerv löncshús, 2 konzerv bab (csili vagy paradicsom szószban), 1 konzerv kukorica, olaj, 1 fej hagyma, csilis bab fűszerkeverék, erőspista

A hagymát kockázod apróra kevés olajon üvegesre párolod, közben megküzdesz a konzervek kinyitásában. A húst felkockázom a dobozban, aztán hozzárakom a hagymához. A húst szétnyomom a fakanállal, hogy ne legyen darabos, és kicsit pirítom, aztán hozzáöntöm a a babokat (lével), és a (lecsepegtetett) kukoricát. Megszórom a fűszerkeverékkel, és hagyom egyet rottyanni. Az erőspistát meg mindenki ízlés szerint adagolja, ha nem elég csípős.


Spagetti szósz kollégista módra

1 fej hagyma, olaj, 1 nagy darálthús konzerv, 3 konzerv hámozott paradicsom, vagy 2 tégla dobozos paradicsomlé (0,5 literes), fűszerek

A hagymát kockázom, olajban megpárolom. Közben megküzdök a konzervekkel:). A darálthúst a dobozban bevagdosom, hogy könnyebb legyen kiszedni. Pirospaprikával megszórom a hagymát, belerakom a húst, és szétnyomkodom a fakanállal. Kicsit hagyom pirulni, majd hozzáadom a paradicsomot. (Ha hámozott paradicsom, akkor szétnyomkodom.) Pár percig hagyom főni, majd megfűszerezem. Jöhet az oregano, kakukkfű, bazsalikom, majoranna is, szerecsendió, bors vagy borsikafű, erőspista. Na nem mind egyszerre, csak amihez éppen kedvem van, vagy csak szimplán pizzafűszerkeverékkel szórom meg.

A közben pont megfő, csak a sajtot kell még ráreszelni:)


Egyik sem túl egészséges, de nem is ez a cél;)


Ps.: Ettem már töltöttpaprikát is, ahol konzervhúst használtak a töltelékhez. Ehető lett volna ha nem marad nyers a paprika:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook